Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου
Αποστολή: 06/Ιανουαρίου/2020 ώρα 19:05 από xristos1925
Αρχικά αποστάλθηκε από antreas606

Καλησπέρα σε όλους.
Μόλις έληξε η αναβολή από το πανεπιστήμιο που είχα τα τελευταία 9 χρόνια, και θα πρέπει να παρουσιαστώ β' εσσο τον Μάρτιο. Θα ζητήσω αναβολή για Ι5 καθώς έχω χαρτί από ψυχίατρο, γνωμάτευση απ'τον Απρίλη. Προφανώς θα ξαναβγάλω και πιο πρόσφατη γνωμάτευση, αλλά η ερώτηση μου είναι η εξής:

Συνήθως πότε έρχεται το χαρτί που σε καλούν στρατό; Πόσο πιο πριν είναι καλό να πάρω τη γνωμάτευση από ψυχίατρο;

Τέλος, παρ'όλο που το πάω για ι5, αν έχω βύσμα για να μείνω στην πολή μου και να μη με στείλουν Έβρο, να το βάλω και να πάω έτσι κ αλλιώς φρουραρχείο για αναβολή και απαλλαγή;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων, καλή χρονιά να έχουμε!

Εγώ που ρώτησα οταν είχα πάει φρουραρχείο τον Ιούλιο για αναβολή, μου είπαν η γνωμάτευση να είναι έως 2 μηνες πριν, π. Χ. Αν είναι να σου έρθει το χαρτι Μάρτιο, την γνωμάτευση πρέπει να την έχεις βγάλει μέσα στον Γενάρη/Φλέβάρη ή ακομα και Μάρτιο (Εγώ την έβγαλα λιγες μερες πριν την ημερομηνια που ελεγε το χαρτι) Εμένα το χαρτί μου ήρθε γύρω στις 10-12 μέρες πριν. Τώρα για τα υπόλοιπα που αναφέρεις στο ποστ, δεν ξέρω να σου απαντήσω.