Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου
Αποστολή: 06/Μαΐου/2019 ώρα 11:46 από Γιώργος
Παίδες,

Μάλλον ισχύει ό, τι πρέπει να πηγαίνει κανείς στο φρουραρχείο που είναι κοντά στην πόλη του.
Αλλά και να μην ισχύει, συνιστώ σε όλους όσοι είναι εγγεγραμμένοι εκτός Αθηνών να πάνε στην πόλη τους.
Εγώ καλού κακού πήγα στη Χαλκίδα όπου υπάγομαι και γλίτωσα την ουρά του φρουραρχείου της ΑΘήνας.
Δεν είχε καθόλου κόσμο και σε μισή ώρα είχα ξεμπερδέψει.
Για κάποιο λόγο μου έδωσαν κατ' ευθείαν εντός του στρατοπέδου τη Γνωματευση Ϋγειονομικης Επιτροπης Φρουραρχειου. Δε χρειάστηκε να με παραπέμψουν στο 401 κι έτσι δεν πήρα καθόλου στα χέρια μου τα χαρτιά:
+ Παραπεμπτικο
+ Συνολικες Κινησεις Περιστατικου

Μόλις έλαβα τη Γνωματευση Ϋγειονομικης Επιτροπης Μου ζητήθηκε να τη στείλω μαζί με τη γνωμάτευση του προσωπικού μου γιατρού και το χαρτί στρατολόγησης με fax μέσω ΚΕΠ στη στρατονομία όπου υπάγομαι. Αυτή η τελευταία διαδικασία πρέπει να γίνει εντός 5 ημερών.
Ύστερα περιμένεις περίπου 20 μέρες να σε ειδοποιήσουν να παρουσιαστείς στην επιτροπή αναβολών.

Συμβουλή: Μην ψαρώνετε. Πιάστε κουβέντα με όποιον άλλον βρίσκεται εκεί για την ίδια διαδικασία και βοηθήστε ο ένας τον άλλον όπως μπορείτε αλληλοσυμπληρώνοντας ό, τι ξέρετε και εμψυχώνοντας ο ένας τον άλλον. Όλοι έχουμε μια αμηχανία και οι συγκεκριμένοι άνθρωποι ενδεχομένως να απολαμβάνουν να σε ψαρέψουν λίγο. Μη μασάτε. Πληρώνονται σε αυτή τη θέση για να κάνουν μια συγκεκριμένη δουλειά, να σας εξυπηρετήσουν.