Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου
Αποστολή: 03/Μαΐου/2019 ώρα 22:23 από vasilis401
Αρχικά αποστάλθηκε από figure8

Πάμε στις ερωτήσεις μου:

1) Θεωρείτε ότι υπάρχει πιθανότητα, βάσει του βεβαρημένου ιστορικού και του πρόσφατου χειρουργείου μου, να μην μου χορηγηθεί αναβολή κατατάξεως;
2) Το «μέχρι 5 εργάσιμες ημέρες πριν από την κατάταξη του υπόχρεου» σημαίνει ότι στην περίπτωση μου μπορώ να κινήσω την προβλεπόμενη διαδικασία στο διάστημα από 06 έως 10/05;

1) ’μα δεν πάρεις αναβολή εσύ, αλί σε εμάς τους κατά φαντασίαν ασθενείς... Κοίτα, δεν έχω εμπειρία από την Επιτροπή Αναβολών/Απαλλαγών (θα πάρω το βάπτισμα του πυρός σύντομα), αλλά χθες πήρα μια γεύση από τη φάση του Φρουραρχείου. Το μόνο που έχω να πω είναι ότι θα εντυπωσιαστείς βλέποντας πόσες εκατοντάδες άτομα δεν έχουν ξεκάθαρα τίποτα (το καταλαβαίνεις αυτό όταν βλέπεις τον τύπο με το "κοινωνικό άγχος" να χαζογελάει μαζί με άλλους 6 με "κοινωνικό άγχος"), και τελικά παίρνουν γνωμάτευση για αναβολή για πλάκα. Από όλους αυτούς το 99% θα περάσει επιτυχώς και από την Επιτροπή Αναβολών/Απαλλαγών. Έτσι λέει το ανεπίσημο ποσοστό τουλάχιστον και το πιστεύω. Δηλαδή πόσο διαφορετικά μπορεί να είναι τα πράγματα στην Επιτροπή... ;

2) Δεν το έχω ακούσει από επίσημα χείλη, αλλά όλοι εδώ μέσα λένε πως γίνεται και την ημέρα της κατάταξης. Πίστεψε το.