Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Ανυπότακτοι εξωτερικού

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Ανυπότακτοι εξωτερικού
Αποστολή: 03/Μαρτίου/2019 ώρα 19:37 από NikolaosV
Παιδιά μια ερώτηση... Στην σελίδα της στρατολογίας υπάρχει ένα υπόδειγμα του πιστοποιητικού ΜΚΕ. Σε κάποια φάση γράφει το εξής: ε. Οι γονείς του ( ή ο γονέας που ασκούσε τη γονική μέριμνα) κατοικούσαν στο εξωτερικό κατά την εγκατάστασή του και μέχρι την ενηλικίωσή του. Αυτοί για την ίδια περίοδο και ο ίδιος από την ενηλικίωσή του και μετά δεν υπήρξαν λειτουργοί ή έμμισθοι υπάλληλοι πολιτικοί ή στρατιωτικοί ή μισθωτοί, που απασχολούνται στο δημόσιο και στα κρατικά νομικά πρόσωπα δημοσίου και ιδιωτικού δικαίου, με οποιαδήποτε σχέση εργασίας (8). Καταλαβαίνω το περί των δημοσίων υπαλλήλων κτλ. Αλλά δεν καταλαβαίνω την πρώτη φράση.. πρέπει κάποιος δηλαδή για να θεωρηθεί ΜΚΕ λόγω βιοποριστικής εγκατάστασης επίσης οι γονείς του να κατοικουσαν στο εξωτερικό από την εγκατάσταση μου μέχρι την ενηλικίωση μου; Εγώ ξεκίνησα την δουλεια μου στο εξωτερικό μετά την ενηλικίωση μου και οι γονείς μου ήταν και είναι στην Ελλάδα από τότε που έφυγα εγώ.. δεν υπήρξαν ποτέ τους φυσικά δημόσιοι υπάλληλοι κτλ.. Τι περίεργο είναι αυτό;