Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Ανυπότακτοι εξωτερικού

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Ανυπότακτοι εξωτερικού
Αποστολή: 14/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 20:01 από Κάτοικος εξωτερικού
Μια ερώτηση για να βγει κάποιος μόνιμος κάτοικος εξωτερικού (μετά από 7 χρόνια ζωής και εργασίας στο εξωτερικό) :

Μήπως ξέρει κανείς, αφού κάνω τα χαρτιά μου στο προξενείο για να βγω μόνιμος κάτοικος εξωτερικού, πόσον καιρό κάνει η στρατολογία να απαντήσει στο προξενείο, ώστε να μη κηρύξει και η στρατολογία μόνιμο κάτοικο εξωτερικού; Για να βγει το πιστοποιητικό μονίμου κατοίκου εξωτερικού από τη στρατολογία, πρέπει να αργεί πολύ περισσότερο από ό, τι η βεβαίωση ανυποταξίας εξωτερικού, ε;

Επίσης, όταν με κηρύξει και η στρατολογία μόνιμο κάτοικο εξωτερικού, επειδή άκουσα ότι διαγράφεται το πρόστιμο: Αυτό το πρόστιμο διαγράφεται αυτόματα, χωρίς να πρέπει εγώ να κάνω κάποια κίνηση, ή πρέπει να πάω στην εφορία μου μαζί με το πιστοποιητικό μονίμου κατοίκου εξωτερικού και να τους πω εγώ να το διαγράψουν;

Ευχαριστώ