Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Ανυπότακτοι εξωτερικού

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Ανυπότακτοι εξωτερικού
Αποστολή: 24/Νοεμβρίου/2018 ώρα 22:33 από SteliosA
Καλησπερα σε ολους. Παρακαλω θερμα για μια απαντηση οποιος γνωριζει!

Μενω εξωτερικο πολλα χρονια (πανω απο 11). Δε μπορω να το αποδειξω/δικαιολογησω ολα τα ετη γιατι εμενα με γονεις και επισης δε μπορω να αποδειξω τα χρονια δουλειας παρα μονο τα τελευταια 5. Εχω το χαρτι απο προξενειο οτι μενω εξω και ειμαι ανυποτακτος εξωτερικου. Οι ερωτησεις που εχω ειναι:

1. Οταν συμπληρωσω τα 7 χρονια δουλειας ( δηλαδη σε ενα χρονο) μπορω να παω πισω στο προξενειο να μου βγαλουν πιστοποιητικο μκε; αυτο το status απο ανυποτακτος εξωτερικου σε μκε αλλαζει ευκολα;

2. Τωρα μπορω να ερχομαι ελλαδα μεχρι 30 μερες το χρονο. Θα ερθω του χρονου και επειδη εχω καποιες δουλειες, να φτιαξω και το σπιτι που εχουμε, να παω και σε 2-3 μερη να δω συγγενεις που εχω χρονια να δω κτλ 30 μερες δε φτανουν. Θα ηθελα να κατσω τουλαχιστον 2 μηνες να προλαβω να κανω κανα μπανιο κτλ Αν ερθω μεσο χωρας σενγκεν υπαρχει προβλημα; Μπορει πχ στη Γερμανια οταν φευγω να με συλλαβουν και να με στειλουν πισω;

3. Αμερικανικη υπηκοοτητα δεν εχω ακομα αλλα εχω στειλει τα χαρτια. Λογικα μεχρι του χρονου θα ειμαι αμερικανος και με αμερικανικο διαβατηριο. Με ξενο διαβατηριο λοιπον εχω να φοβαμαι κατι η παλι μπορει να δουν το ονομα; με ξενο διαβατηριο ΚΑΙ μεσο ευρωπαικης χωρας τι πιθανοτητες εχω να υπαρξει προβλημα;

Ευχαριστω