Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου
Αποστολή: 23/Μαρτίου/2018 ώρα 12:49 από gr_ar
Αρχικά αποστάλθηκε από Οπλίτης

Καλησπέρα παιδιά. Τον προηγούμενο Μάιο πήρα αναβολή για ένα χρόνο από επιτροπή απαλλαγών. Για λόγους σπουδών την ήθελα αλλά επειδή δεν υπήρχε άλλος τρόπος λόγω ηλικιας αναγκαστικά πέρασα από επιτροπή. Θέλω να κόψω την αναβολή και να υπηρετήσω κανονικά την εσσο του Μαΐου. Έκανα αίτηση επανεξέτασης μου ήρθε παραπεμπτικο και πήρα τηλέφωνο στο 401. Εκεί μου είπαν ότι μπορούν να με δεχτούν από τις 15 Απριλίου και μετά. Τους ρωτήσα αν θα προλάβω να μπω Μάιο και μου είπαν χλωμό γιατί θέλουν 20 μέρες να στείλουν τα χαρτιά. Πήρα τηλέφωνο μετά τη στρατολογια και μου είπαν οτι πει η επιτροπή την ημερομηνία που θα το πει αλλά τα χαρτιά μου θα σταλούν μετά από 20 μέρες δηλαδή 5 6 Μαΐου οπότε δεν νομίζω να προλάβω τη καταταξη. Το θέμα είναι ότι η αναβολή μου λήγει τον Μάιο και Ιούλιο μπαινω. Αξίζει ο κόπος και η ταλαιπωρια να περάσω από επιτροπή μήπως και μπω Μάιο ή να το αφήσω για Ιούλιο;

Δεν αξίζει όχι.