Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Ανυπότακτοι εξωτερικού

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Ανυπότακτοι εξωτερικού
Αποστολή: 17/Απριλίου/2017 ώρα 17:42 από TedT
Καλησπέρα σε ολο το forum, και ευχαριστώ για όλες τις χρήσιμες πληροφορίες που έχουν δοθεί εδώ κατά καιρούς! Φίλε dusto66, ευτυχώς που κατάφερες να επιστρέψεις στην Αγγλία, και σου εύχομαι σύντομα να πάρεις το χαρτί του ΜΚΕ! Όμως, ως ανυπότακτος εξωτερικού κι εγώ, κι επίσης κάτοχος διπλού διαβατηρίου (αν και δεν έχει τύχει ποτέ ως τώρα να ταξιδέψω σε χώρα εκτός Σενγκεν), εχω μια απορία σχετικά με αυτα που έγραψες. Λες ότι σε "συνέλαβαν" στον έλεγχο διαβατηρίων, κι ενώ μάλιστα ταξίδευες με ιταλικό διαβατήριο. Έδειξες δηλαδή το ιταλικό σου διαβατήριο στον αστυνομικό, εκείνος πέρασε τα στοιχεία του στον υπολογιστή, και ο υπολογιστής του χτύπησε αυτόματα "καμπανάκι" οτι έχεις απαγόρευση εξόδου από την Ελλάδα, ως ανυπότακτος εσωτερικού; Μήπως συνέβει και κατι άλλο, πχ. να του μιλησες στα ελληνικά, κι εκείνος να σε ρώτησε και για ενδεχόμενα ελληνικά χαρτιά κλπ. Οχι ότι έχω ιδιαίτερες γνώσεις για το πως ακριβως λειτουργεί το σύστημα εξακρίβωσης στοιχείων στο αεροδρόμιο κλπ. απλά μου κάνει εντύπωση που μέσω των στοιχείων του ιταλικού σου διαβατηρίου, τα οποία υποθέτω θα προέρχονται απο καποια βάση δεδομένων του ιταλικού κρατους, κατάφεραν αμεσως να διασταυρώσουν ότι είσαι και ανυπότακτος στην Ελλαδα...