Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου
Αποστολή: 06/Ιανουαρίου/2016 ώρα 18:15 από dn24
Αρχικά αποστάλθηκε από Νεος

Γεία σας,
Παρουσιάζομαι Δευτερα 11/1 Αυλωνα. Εχω πάρει αναβολή 1 χρόνου λόγο ψυχολογικών προβλημάτων (κατάθλιψη). Είχα παρουσιαστεί κανονικά και την επόμενη μέρα πήγα στο στρατιωτικό νοσοκομείο και μετά
Λόγο το ότι είμαι απο νησί δεν έχω κάποιο χαρτί απο δημόσιο νοσοκομείο.
1) Μπορώ να πάω με συνοδό στο στρατόπαιδο ή <span style="line-height:16.8px; "> </span><span style="line-height:16.8px; ">στο φρουραρχείο </span><span style="line-height:1.4; ">για να πάρω αναβολή;</span>
2) Αυτο που με προβληματίζει είναι οτι 8/1 εγω έρχομαι Αθήνα με το καράβι μήπως είναι αργά για αναβολή στο φρουραρχείο και αναγκαστώ να παρουσιαστω Κανονικά;
Ευχαριστω πολυ
1. Είναι πολλάκις απαντημένο, σε διάφορα topic, και κυρίως αυτό για την αναβολή για ψοχολογικούς λόγους.2. Φυσικά και ειναι αργά.5 μέρες εργάσιμες χρειάζεται, τουλάχιστον για να σε δεχθούν να εξετάσουν το αιτημα σου, και να εγκριθεί η αναβολή. Πλέον είσαι υποχρεωμενος να παρουσιαστείς, και να πάρεις ξανά με τον πρώτο σου τροπο την αναβολή. Υπάρχει βέβαια και η πιθανότητα του ρίσκου, το να πας στο φρουραρχείο για να ζητήσεις αναβολή με συνοδό οπως θες, αλλά έχεις λίγες πιθανότητες να εξετασθεί το αιτημά σου λογω της παρέλευσης της προθεσμίας.