Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου
Αποστολή: 08/Μαρτίου/2013 ώρα 01:58 από Κωνσταντινος
Δεν υπαρχει λογος να ντρεπομαστε, στις εποχες που ζουμε. Ονομαζομαι Κωνσταντινος και ειμαι προς το παρον πολιτης.
Παρουσιαζομαι μεσολογγι ενω ειχα δηλωσει εθελοντικα Ειδικες Δυναμεις μιας και ολοι στην οικογενια μου ηταν στα Λοκ, ετσι ειπα να παω και γω. Στο μεσοδιαστημα των σπουδων μου και της πρωτης αναβολης χρεωκοπησε ο πατερας μου, τον χτυπησε καρδιακο και τωρα παλευει με καρκινο, εχω τα χαρτια απο τις εξετασεις και θα τα παρω μαζι μου στο στρατοπεδο. Πηγα πρωτα στο φρουραρχιο Αθηνων, εξηγησα στον επιλοχια οτι ειμαι ο μονος που εργαζεται και πως δεν καλυπτει το Τεβε πλεον εξετασεις και θεραπειες, και πως αν παρουσιαστω πρωτον η γυναικα μου που δουλευει αναγκαστικα εξωτερικο (ειμαι παντρεμενος στα 28 μου) δε θα εχει επικοινωνια μαζι μου, ο πατερας μου δε θα μπορει να πληρωσει θεραπειες και εξετασεις, θα πρεπει να ξενοικιασω το σπιτι στο οποιο μενω, και πως με λιγα λογια μου καταστρεφεται η ζωη. Το φρουραρχιο μου ειπε να παρω χαρτι απο εξωτερικο γιατρο, πραγμα που δεν δεχεται κανενας να μου δωσει, πως εχω ψυχολογικα για να με στειλουν στο στρατιωτικο νοσοκομειο, ενω επρεπε να παρω παραπεμπτικο κατευθειαν απο αυτους, με λιγα λογια πανε να ριξουν την ευθυνη αλλου. Κανενας ψυχιατρος δεν ειναι λαλακας για να το κανει αυτο, οποτε πρεπει να παρουσιαστω και να δημιουργησω προβλημα σε ενα λοχαγο που δεν μου φταιει τιποτα. Τι μπορω να κανω; Δεν ειμαι τρελος ουτε θελω να βγω τρελος. Στην Ελλαδα των 380 ευρω βασικης μισθοδοσιας δεν υπαρχουν φτωχοι ανθρωποι; Μονο τρελοι αναγνωριζονται απο τον Ελληνικο στρατο;
Ειναι τραγικο μονο που το λεμε.

Παρακαλω μια ιδεα για το τι μπορω να κανω... Ξαναλεω, δεν ειμαι ουτε αναρχικος, ουτε τρελος. Με αξιοπρεπεια θελω να ζησω.