Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ
Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2011 ώρα 02:55 από greko_27
Αρχικά αποστάλθηκε από Μικες

Τελικά για μηχανικών πρέπει να έχεις μέχρι 7 μυωπία; Γιατί αν είναι έτσι πραγματικά τότε λογικά με παίρνουν στην ΑΕΝ. Αλλά από που μπορώ να το μάθω ρε παιδιά; Θα σκάσω αν κάνω τσάμπα τα χαρτιά μου. Ψηνόμουν να πάω από πέρυσι αλλά πέρασα σε μια άλλη σχολή αλλά μου έχει μείνει η τρέλα για το εμπ. Ναυτικό. Και αυτή με την οποία μίλησα στις πληροφορίες τον Ιούλιο, μόλις της είπα ότι έχω μυωπία μου λέει να μην κάνω καν τον κόπο να πάω στο ναυτικό νοσοκομείο. Της λέω "Αυτό ισχύει για τους πλοιάρχους, ισχύει όμως και για τους μηχανικούς; ". "Ναι", μου λέει "μην έρθεις καθόλου". "Μα είστε σίγουρη; "της κάνω. "Ναι" μου λέει. Τώρα τι να πρωτοπιστέψω; Πείτε μου τι ισχύει ρε guys! Συγγνώμη αν σας τα πρήζω!

Οπτική οξύτητα (Αριστερος/Δεξιος οφθαλμος)

χωρίς γυαλιά-------------με γυαλιά-------------- Αντίληψη χρωμάτων

(1) Υποψήφιοι ΑΕΝ/ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ:

4/10 - 4/10-------------------7/10 - 7/10--------------Σε (10) ISHIHΑRA που δείχνονται επιτρέπονται (3)

σφάλματα.

(2) Υποψήφιοι ΑΕΝ/ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ:

2/10 - 2/10-------------------6/10 - 6/10----------------Αναγνώριση τρίχρωμου φανού.

θα πας σε ενα οφθαλμιατρο και θα του δειξεις αυτα τα ορια μετρησεων. Εαν τα πιανεις αφου εξεταστεις πρωτα με γυαλια και επειτα χωρις γυαλια τοτε εισαι μεσα. Εαν οχι πηγαινε για λειζερ.

...