Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Αλεξιπτωτιστές vs ΜΑΚ

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Αλεξιπτωτιστές vs ΜΑΚ
Αποστολή: 16/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 12:43 από PARALS

Δε καταλαβαινω την αντιπαλοτητα. Ημουν αλεξιπτωτιστης και ο ξαδελφος μου αμφιβιος με διαφορα 6 μηνων. Το αντικειμενο της καθε μοναδας διαφορετικο. Οι αμφιβιοι δινουν μεγαλυτερη εμφαση στις θαλασσιες. Λογικο. Οι αλεξιπτωτιστες παλι ειχαμε λιγο πιο πολισυνθετο ρολο. Δηλαδη η αποστολη μας ηταν εκτος τις επιχειρησεις που ενεργουσαμε σαν καταδρομεις ηταν και η γρηγορη υποστηριξη οπου χρειαζοταν αμεσσα (δε θα ξεχασω τον πελεκυ οπου περναμε ακομη και τις εικονες απο το τοιχο). Εγω προσωπικα εκανα 3 φορες 80 αρα πορεια με πληρη φορτο (δε εχω ακουσει για 100 αρα) αλλωστε δε βγαινουν οι ωρες.4 φορες χιονια 15νθημερα, αμετρητα σχοινακια, αλλα και ασκησεις πεζικου (οπου ομολογω ηταν οτι σπαζομασταν πολυ). Και συνεχεις ασκησεις θαλασσιας με τα φουσκωτα (επιβιβαση σε πολεμικα πλοια και λοιπα. Απειρο τρεξιμο πολλες βολες και φυσικα καψωνια οπως σε καθε μοναδα ειδικων δυναμεων (τοτε ειχαμε και νομιμα τωρα δε ξερω). Συμπερασμα. Η καθε μοναδα εχει το σκοπο και το αντικειμενο της. Ετσι πιστευω τα παραπανω σχολια υπερ η κατα των αλεξιπτωτιστων η των αμφιβιων ειναι ατοπα.

...