Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Βεβαίωση Ιδιωτικών ΙΕΚ

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Ηλίας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ηλίας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Βεβαίωση Ιδιωτικών ΙΕΚ
    Αποστολή: 28/Αυγούστου/2011 ώρα 21:17
Καλησπέρα παιδιά... Ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα ΙΕΚ αν γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει... Η βεβαίωση που σου δείνουν απο το ΙΕΚ όταν τελειώσεις στο εξωτερικό αναγνωρίζετε ή πρεπει να πάρεις την πιστοποίησή;
Επιστροφή στην κορυφή
nikopaok4 Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2011
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση nikopaok4 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Αυγούστου/2011 ώρα 23:07
Γινε λιγο πιο συγκεκριμενος γτ με μπερδεψες, μιλας για ιεκ εξωτερικου;
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2011 ώρα 12:14
Του κερατά. Δεν το γνωρίζω επίσημα αλλά θα πρέπει να πάρεις πιστοποίηση πρώτα.
Επιστροφή στην κορυφή
Ηλίας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ηλίας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2011 ώρα 23:53

Μιλάω για ΙΕΚ στην ελλάδα...

αφού τελειώσω θα μου δώσουν μια βεβαίωση... Θα ζητήσω και μια βεβαίωση να μου δώσουν που να γράφει από πια ημερομινία μέχρι πια φοίτησα... Σε πια ειδηκότητα... Και αναλυτηκά τους βαθμούς μου... Αυτή η βεβαίωση δεν αναγνωρίζεται στο εξωτερηκό;
Επιστροφή στην κορυφή
nikopaok4 Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2011
  Παράθεση nikopaok4 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Αυγούστου/2011 ώρα 03:05
Αρχικά αποστάλθηκε από Ηλίας

Μιλάω για ΙΕΚ στην ελλάδα...

αφού τελειώσω θα μου δώσουν μια βεβαίωση... Θα ζητήσω και μια βεβαίωση να μου δώσουν που να γράφει από πια ημερομινία μέχρι πια φοίτησα... Σε πια ειδηκότητα... Και αναλυτηκά τους βαθμούς μου... Αυτή η βεβαίωση δεν αναγνωρίζεται στο εξωτερηκό;
ειναι εντελως αοριστο αυτο που ρωτας, ως τι να αναγνωριζετε; Το ιεκ δεν ειναι τριτοβαθμια εκπαιδευση οποτε σαν τετοιο δεν λογιζετε σιγουρα. Ισως για καποια ειδικευση ναι αλλα και παλι εξαρτατε απο την χωρα που θα πας
Επιστροφή στην κορυφή
Ηλίας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ηλίας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Αυγούστου/2011 ώρα 10:39
Να αναγνωριστεί αυτό που μαθαίνω... Θα μπορώ π. Χ να πάω σε ένα φαρμακείο και να ζητήσω δουλειά σαν βοηθός όπως θα έκανα εδώ με την βεβαίωση μόνο... Ή θα πρέπει πρώτα να δώσω την πιστοποίηση εδώ στην ελλάδα και να πάρω το δίπλωμα... Αυτό που λες το γνωρίζω, ότι δεν είναι τριτοβάθμια εκπαίδευση, γιαυτό και στην Γερμανία όσοι τελειώνουν αντίστοιχες ειδικότητες παίρνουν απλά μια βεβαίωση... Εμείς εδώ πρέπει πρώτα να δώσουμε την πιστοποίηση και αν περάσουμε να μας δώσουν δίπλωμα αναγνωρισμένο από το κράτος...
Επιστροφή στην κορυφή
Σαντρα Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Σαντρα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Οκτωβρίου/2011 ώρα 19:24
Γεια σας. Θα προσπαθησω να γινω συγκεκριμενη! Ειμαι αποφοιτη του ιεκ γαλατσιου με ειδικοτητα ''ιατρικων και βιολογικων εργαστηριων βιοχημικου και μικροβιολογικου εργαστηριου'' και εχω παρει και την πιστοποιηση! Θελω να παω να εργαστω στην γερμανια! Μπορω με αυτα τα προσοντα; Γιατι απ οσο εψαξα στην γερμανια δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο σαν το ιεκ!
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Οκτωβρίου/2011 ώρα 19:48
Αρχικά αποστάλθηκε από Σαντρα

Γεια σας. Θα προσπαθησω να γινω συγκεκριμενη! Ειμαι αποφοιτη του ιεκ γαλατσιου με ειδικοτητα ''ιατρικων και βιολογικων εργαστηριων βιοχημικου και μικροβιολογικου εργαστηριου'' και εχω παρει και την πιστοποιηση! Θελω να παω να εργαστω στην γερμανια! Μπορω με αυτα τα προσοντα; Γιατι απ οσο εψαξα στην γερμανια δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο σαν το ιεκ!

Γιατί δεν κάνεις ένα τηλέφωνο στην σχολή σου να σου δώσουν συγκεκριμένη απάντηση; Ρώτα τους εάν αναγνωρίζεται το πτυχίο σου στο εξωτερικό. Φυσικά είναι και θέμα εργοδότη!
Επιστροφή στην κορυφή
DaMon Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 07/Φεβρουαρίου/2011
  Παράθεση DaMon Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Οκτωβρίου/2011 ώρα 19:51
Η πιστοποιηση του οεεκ ειναι αναγνωρισμενη σε ολα τα κρατη της ευρωπαικης ενωσης... Αυτα θα επρεπε να σας τα λενε στην σχολη σου, αν οι εργοδοτες εκει θα σε προτιμησουν δεν το γνωριζω, δικαιωμα παντως να πας με αυτο το πτυχιο και να εργαστεις φυσικα και το εχεις.

Αν το οικονομικο βολευει παντως, μπορεις να μπεις και σε προχωρημενο ετος ενος ξενου πανεπιστημιου πανω στην ειδικοτητα σου.
Επιστροφή στην κορυφή
mixanikara Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Απενεργοποιημένο Μέλος

Μέλος από: 23/Οκτωβρίου/2011
  Παράθεση mixanikara Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Νοεμβρίου/2011 ώρα 01:44
Να σε ρωτίσω κοπέλα. Γερμανικά μιλάς; Εχεις κάποια επαφή με τη Γερμανια ή πάς έτσι στο ξεκάρφωτο; Οι Γερμανοι βασικά λατρεύουν την γραφειοκρατία και για να σου δώσουν δουλειά πρέπει να έχεις βγάλει κάτι καραγερμανικο. Δεν νομίζω να σου δωσουν την παραμικρή σημασία με ελληνικά χαρτιά και ας βγάλεις διδακτορικο σε ελληνικο πανεπιστήμιο.
Υπεράνω όλων η Ελλαδα!
Επιστροφή στην κορυφή
steand Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση steand Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Δεκεμβρίου/2011 ώρα 05:19

Εχω τελειωσει ιεκ το 2007 ξερει κανεις εαν μπορω να δωσω ακομα Πιστοποιηση;

Επιστροφή στην κορυφή
papagus Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση papagus Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Φεβρουαρίου/2012 ώρα 01:34
Μια χαρα αναγνωριζετε και η βεβαιωση και η πιστοποιηση ακομη πιο πανω, μετραει σαν τεχνικο κολεγιο δικο τους.2 γνωστοι μοθ πηγαν και το αναγνωρισαν κανονικοτατα, παρε και σφραγιδα της χαγης στα μεταφρασμενα πτυχεια/βεβαιωσεις να μετρανε και στο δημοσιο τους. Βεβαια θα πρεπει να μιλας αρκετα καλα γερμανικα για να βρεις καλη δουλεια
Επιστροφή στην κορυφή
Γιαννης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιαννης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Σεπτεμβρίου/2015 ώρα 21:14
Παιδια εχω κανει το πρωτο ετος Σε ΙΕΚ, υπαρχει η δυνατοτητα να συνεχισω το 2 ετος στην Γερμανια?
Επιστροφή στην κορυφή
cuervo Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση cuervo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Σεπτεμβρίου/2015 ώρα 16:20
Αρχικά αποστάλθηκε από Γιαννης

Παιδια εχω κανει το πρωτο ετος Σε ΙΕΚ, υπαρχει η δυνατοτητα να συνεχισω το 2 ετος στην Γερμανια;
Γιατί να υπάρχει; Συνεργάζονται τα ΙΕΚ της Ελλάδας με τα ΙΕΚ της Γερμανίας;
Επιστροφή στην κορυφή
Γιαννα Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιαννα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 19:56
Καλησπερα σας ειμαι μητερα Μιας 18χρονης Τελειωσε το Γενικο λυκειο και θελει να παει στο ΙΕΚ ΑΛΦΑ Για φυσικοθεραπευτρια, Θελω να ρωτησω Το ''χαρτι'' που θα παρει οταν τελειωσει Αναγνωριζεται Για να Βρει Δουλεια?
Επιστροφή στην κορυφή
death4glory Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 30/Μαρτίου/2015
  Παράθεση death4glory Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 11:59
Καλησπέρα , ναι θα αναγνωρίζεται στον ιδιωτικο τομεα και χωρίς να έχει πάρει πιστοποίηση. ’μα πάρει πιστοποίηση θα έχει την δυνατότητα ναι συμμετέχει σε διαγωνισμούς και θέσεις στο δημόσιο. Βέβαια αυτό το χαρτί δίνει λιγότερα μόρια απ ότι των πανεπιστημίων σε προκηρύξεις και είναι αδύναμο συγκριτικά με πτυχία ΤΕΙ(αφού αεί φυσικοθερσπειας δεν υπάρχουν). Πάντως είναι μια σχετικά καλή λύση αν θέλει να ασχοληθεί με το μασάζ διότι τα παιδιά από τα ΤΕΙ δεν έχουν τον απαραίτητο εξοπλισμό για να εξασκηθούν πάνω σε αυτό το κομμάτι, + ότι τα ΙΕΚ συνεργάζονται με διάφορα ξενοδοχεία και σπα και μπορεί να βρει πιο εύκολα δουλειά ( την μισθοδοσία δεν την γνωρίζω)
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.