Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΣΣΕ: Ακαδημαϊκή εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 3456>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

electrolisa Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 15/Σεπτεμβρίου/2010
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση electrolisa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΣΣΕ: Ακαδημαϊκή εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες
    Αποστολή: 23/Μαρτίου/2011 ώρα 20:11
Αρχικά αποστάλθηκε από Mαρια

AΝ περασεις ΣΣΕ απο που μπορεις να κοπεις;
γινε πιο συγκεκριμενη... Τι φοβασαι;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Soldier Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 29/Απριλίου/2011
  Παράθεση Greek_Soldier Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2011 ώρα 02:29
Ρε παιδιά μέσα μου λένε ότι για να μπω στην σχολή και να βγω ανθυπολοχαγός Πρέπει Να έχω proficiceincy... Εγώ έχω μόνο το lower δηλαδή πρέπει να δώσω τώρα για proficiency;

Δηλαδή αν έχω προφισιενση πριν μπω στην σχολή δεν θα Χρειάζεται Να δώσω αγγλικά; Και αφού έχοντας proficiency πάω 2 ξένη γλώσσα Π. Χ. Γαλλικά θα πρέπει να πάρω και εκεί κάποιο πτυχίο;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2011 ώρα 02:54
Ότι διάβασες δεν μπορώ να σε βοηθήσω παραπάνω
Επιστροφή στην κορυφή
tilefos Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 27/Αυγούστου/2010
  Παράθεση tilefos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2011 ώρα 05:12
Μπορείς αν έχεις προφισιενσι να συνεχήσεις δευτερη ξένη γλώσσα. Δεν χρειάζεται να έχεις λοουερ ή προφισιενσι για να μπεις στη σχολή. Αλλα έχω ακούσει, αν και δεν το έχω διασταυρώσει και αν κάνω λάθος ας με διορθωσει κάποιος, ότι αν δεν έχεις λόουερ δεν μπορείς να γίνεις ανθυπολοχαγός
Επιστροφή στην κορυφή
Black_Knight Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 01/Μαΐου/2010
  Παράθεση Black_Knight Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2011 ώρα 16:55
Αρχικά αποστάλθηκε από tilefos

Αλλα έχω ακούσει, αν και δεν το έχω διασταυρώσει και αν κάνω λάθος ας με διορθωσει κάποιος, ότι αν δεν έχεις λόουερ δεν μπορείς να γίνεις ανθυπολοχαγός
Αυτό ισχύει.
“And so I become a knight of the Kingdom of Dreams and Shadows!”
Επιστροφή στην κορυφή
ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Παράθεση ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Αυγούστου/2011 ώρα 15:53
Black_Knight θελω να σε ρωτησω κατι Μπορει καποιος ευελπις να μην περασει καποιο μαθημα Π. Χ. Το συνταγματικο δικαιο ;
Επιστροφή στην κορυφή
billaras Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 19/Μαρτίου/2009
  Παράθεση billaras Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Αυγούστου/2011 ώρα 16:17
Καταλαβαινεις οτι η ερωτηση σου ειναι αστεια φυσικα;
σε καμια σχολη δεν σε ρωτανε τι σου αρεσει (απλως υπαρχουν τα υποχρεωτικα τα επιλογης και τα υποχρεωτικης επιλογης)
ποσο μαλλον σε μια σχολη πειθαρχιας... Δεν ειμαι σιγουρος αλλα υπαρχουν καποιες ευκαιριες να περασεις
τελευταια ειναι στην καλοκαιρινη σου αδεια
αν δεν περασεις ουτε εκει αν θυμαμαι καλα τρως ποδι
Επιστροφή στην κορυφή
ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Παράθεση ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Αυγούστου/2011 ώρα 18:05
Εννοω αν μπορει καποιος να επαναλαβει την ταξη τον επομενο χρονο.
Επιστροφή στην κορυφή
billaras Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Παράθεση billaras Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Αυγούστου/2011 ώρα 18:53
Δεν βαζω το χερι μου στη φωτια αλλα πιστευω οτι αυτο που ειπα ειναι αληθες
σου τρωνε την καλοκαιρινη αδεια για να περασεις αλλιως σπιτι σου
δηλαδη εχεις 1-2 ευκαιριες απλως το ετος ειναι ετος με την κυριολεκτικη εννοια
δεν εχει ειμαι στο 2ο και χρωσταω απο το πρωτο
Επιστροφή στην κορυφή
ΣΤΑΥΡΟΣ ΕΛΛΑΣ Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 26/Ιουλίου/2011
  Παράθεση ΣΤΑΥΡΟΣ ΕΛΛΑΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Αυγούστου/2011 ώρα 19:07
Στην Ευελπιδων τα μαθηματα μεσα ειναι δυσκολα; . Πιο πολυ με καιει να μαθω για τα μαθηματικα και την χημεια...
Επιστροφή στην κορυφή
Black_Knight Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 01/Μαΐου/2010
  Παράθεση Black_Knight Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Αυγούστου/2011 ώρα 19:55
Αρχικά αποστάλθηκε από ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ

Black_Knight θελω να σε ρωτησω κατι Μπορει καποιος ευελπις να μην περασει καποιο μαθημα Π. Χ. Το συνταγματικο δικαιο ;
Ναι φυσικά και χάνεις κάποιες μέρες από την άδειά του το καλοκαίρι και το ξαναδίνει. Αν και πάλι δεν περάσει το μάθημα επαναλαμβάνει ολόκληρο το έτος. Αν αυτό επαναληφθεί κι άλλη φορά κατά την φοίτησή του φεύγει απ την Σχολή.

Αρχικά αποστάλθηκε από ΣΤΑΥΡΟΣ ΕΛΛΑΣ

Στην Ευελπιδων τα μαθηματα μεσα ειναι δυσκολα; Πιο πολυ με καιει να μαθω για τα μαθηματικα και την χημεια...

Όχι δεν είναι δύσκολα.
“And so I become a knight of the Kingdom of Dreams and Shadows!”
Επιστροφή στην κορυφή
billaras Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Παράθεση billaras Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Αυγούστου/2011 ώρα 16:04
Εγω λεω να μετονομασουμε το threads > Βlack_night fan club
ρε σεις μην πατε με το σκεπτικο να κοπειτε αλλα να περασετε
Επιστροφή στην κορυφή
roverr24 Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2009
  Παράθεση roverr24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 13:21
Τα μαθηματα σε καμια σχολη δεν ειναι δυσκολα αν παρακολουθεις και διαβαζεις εστω και στο τελος αλλα με συστημα, στο πανεπιστημιο οι φοιτητες δε πατανε στο μαθημα διαβαζουν 3 μερες το πολυ πριν δωσουν... Στην Ευελπιδων υπαρχει συνεχεια επαφη με το μαθημα γι αυτο μερικοι λενε πως ειναι ευκολα, βεβαια ειναι γεγονος οτι αντιθετα με αλλες σχολες στρατιωτικες δεν εμφυσυει σε καποιο αντικειμενο και οι γνωσεις ειναι γενικες, το συνταγματικο παντως δεν το αναλυουν οπως στη νομικη
Επιστροφή στην κορυφή
χρήστος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση χρήστος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Οκτωβρίου/2011 ώρα 17:57
Ειναι πολυ ευκολο να μινεις σε ενα μαθημα;
Επιστροφή στην κορυφή
ar93 Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 20/Δεκεμβρίου/2010
  Παράθεση ar93 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Δεκεμβρίου/2011 ώρα 15:49
Απ' ότι ξέρω, υπάρχει καθημερινά κάποια ''ώρα μελέτης'', οπότε δεν χάνεις την επαφή με το μάθημα και είναι πιο εύκολο να περάσεις... Επίσης αν διαβάσεις και στην εξεταστική δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα! Άλλωστε σκέψου ότι στα πανεπιστήμια οι περισσότεροι φοιτητές διαβάζουν μόνο στην εξεταστική και πάλι περνάνε, ενώ τα μαθήματά τους είναι πολύ δύσκολα (π. Χ πολυτεχνείο, νομική... ) και δυσκολότερα από της ΣΣΕ...
ΑΓΑΘΑ ΚΟΠΟΙΣ ΚΤΩΝΤΑΙ
Επιστροφή στην κορυφή
mariflo Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 20/Ιουλίου/2011
  Παράθεση mariflo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Σεπτεμβρίου/2012 ώρα 14:13
Γεια σας παιδιά, μπορεί κάποιος από θεωρητική να αντεπεξέλθει στα μαθηματικά αν έχει καλές γνώσεις απο τη γενική παιδεία; Στη φυσική τι γίνεται, δν ξέρω τίποτα
Επιστροφή στην κορυφή
σσε Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση σσε Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Σεπτεμβρίου/2012 ώρα 22:02
Υπαρχει τροπος να μαθει κανεις τουρκικα μεσα απο την σχολη;
Επιστροφή στην κορυφή
ανμο Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ανμο Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Οκτωβρίου/2013 ώρα 16:37
Παιδια στη σχολη ευελπιδων χρειαζετε να ξερεις αγγλικα; Γτ κατι τετοια μου λενε και τρελενομαι. Εγω με τις ξενες γλωσσες δεν τα παω καλα.
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 3456>