Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 1213141516 41>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
cuervo Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση cuervo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες
    Αποστολή: 27/Νοεμβρίου/2014 ώρα 22:52
Αρχικά αποστάλθηκε από Mixalis

Καλησπέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να εργαστώ ως σεκιούριτι έχοντας μυωπία...7 βαθμούς. Φοράω γυαλιά. Θα έχω πρόβλημα στην αναζήτηση εργασίας αν βγάλω άδεια;

Ευχαριστώ.

Η μυωπία είναι το τελευταίο που πρέπει να σε απασχολεί.
Επιστροφή στην κορυφή
mr.Vox Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 09/Φεβρουαρίου/2014
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση mr.Vox Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Νοεμβρίου/2014 ώρα 10:43
Αρχικά αποστάλθηκε από mr.Vox

Σήμερα μίλησα με υπεύθυνο γνωστής εταιρείας ο οποίος μου είπε ότι θα έχουμε εντός των ημερών πολλές αλλαγές στο θέμα των αδειών. Υπάρχει το ενδεχόμνο κατάργησης ακόμα και της πιστοπιοήσης. Μάλιστα παρότρυνε κάποια άτομα που κοντεύει να λήξει η άδεια τους να πάνε να την ανανεώσουν χωρίς την πιστοποίηση.
’λλη πληροφόρηση δεν έχω.
ΠΡΟΣΟΧΗ: ΜΠΟΡΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ.
Τα τηλέφωνα του ΚΕΜΕΑ αυτήν την στιγμή δεν απαντούν για να διασταυρώσω την πληροφορία. Όποιος θέλει ας δοκιμάσει και να ενημερώσει αν απαντήσουν.
Τηλέφωνα ΚΕΜΕΑ
210 771 0805
210 771 0804
Σημερινή επικοινωνία με ΚΕΜΕΑ. Μου απάντησαν με επιθετικότητα. Ότι δεν μπορούν να απαντούν σε φήμες και ισχύει ότι αναγράφεται στο site τους. Επιβεβαίωσαν πάντως ότι Κυκλοφορούν φήμες από εδώ και από εκεί.
Επιστροφή στην κορυφή
panos2171 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 13/Απριλίου/2011
  Παράθεση panos2171 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Νοεμβρίου/2014 ώρα 23:19
Έχω αρχίσει να το σκέφτομαι για security μιας και γενικά δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο να βρω. Γενικά μπορώ να βρω κάπου δουλειά ή κι εκεί είναι ψώφια τα πράγματα; Το γεγονός ότι έχω τελειώσει ΔΕΑ παίζει κάποιο ρόλο ή το περνάνε στο ντούκου;
Γενικά θα μου άρεσε και για σωματοφύλακας αλλά με το 1.75 λίγο δύσκολα...
Επιστροφή στην κορυφή
aris 1943 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 18/Σεπτεμβρίου/2014
  Παράθεση aris 1943 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Νοεμβρίου/2014 ώρα 11:45
Αρχικά αποστάλθηκε από panos2171

Έχω αρχίσει να το σκέφτομαι για security μιας και γενικά δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο να βρω. Γενικά μπορώ να βρω κάπου δουλειά ή κι εκεί είναι ψώφια τα πράγματα; Το γεγονός ότι έχω τελειώσει ΔΕΑ παίζει κάποιο ρόλο ή το περνάνε στο ντούκου;
Γενικά θα μου άρεσε και για σωματοφύλακας αλλά με το 1.75 λίγο δύσκολα...
1 δεν αξιζει σεκιουριτη λιγα τα λευτα νπορει να παιρνεις και 400 αντε 500! Τωρα για σωματοφυλακας εγω σου προτεινω το ποσο κυμενεται για εναν καινουργιο 1200 ευρω και μετα φτανεις εως 2000 ευρω! Το υψος δεν παιζει κανενα απολυτως ρολο το μονο που θελει μυαλο δεν χρειαζετι να σε ντουκι δλδ γομαρι μη μπερδευεις το μπραβο με το σωματοφυλακα! Και καλο επισης ειναι να ξερεις πολεμκη τεχνη αν δε ξερεις χρειαζεται να αρχισεις οπωσδηποτε και διπλωμα μηχανης μεγαλου κυβισμου γ συνοδειες που θα κανεις αυτα γ σωματοφυλακας
δε με σέβεσαι τότε θα με φοβάσαι
Επιστροφή στην κορυφή
panos2171 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 13/Απριλίου/2011
  Παράθεση panos2171 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Νοεμβρίου/2014 ώρα 14:29
Όταν δεν υπάρχει άλλη λύση αναγκαστικά τα 400 και 500 είναι καλά. Για σωματοφύλακας έχω δει πως τα κόστη είναι αρκετά υψιλά.1000€ η βασική εκπαίδευση που ανάθεμά με αν μόνο από αυτήν κάποιος θα προσληφθεί κάπου.
Επιστροφή στην κορυφή
aris 1943 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Παράθεση aris 1943 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Νοεμβρίου/2014 ώρα 17:27
Αρχικά αποστάλθηκε από panos2171

Όταν δεν υπάρχει άλλη λύση αναγκαστικά τα 400 και 500 είναι καλά. Για σωματοφύλακας έχω δει πως τα κόστη είναι αρκετά υψιλά.1000€ η βασική εκπαίδευση που ανάθεμά με αν μόνο από αυτήν κάποιος θα προσληφθεί κάπου.
συμγωνω και με 300 πας τωρα ΑΛΛΑ με αυτη τη δουλεια ποιο ευκολα θα βρεις ΑΝ εισαι καλος; Τιπιστευεις οτι σεκιουριτη θα βρεις; Ξερεις ποση σεκιουριταδες υπαρχουν; Οπως σ ειπα και η κουτση μαρια εχει χαρτι σεκιουριτη! Φιλες μπορεις να προσληφθεις καπου! Και μετα βαιβαια συνεχιζεις και βγαζει κι αλλα χαρτια ΠΧ εγω εχω τελειωσει σχολειο σωματοφυλακης ισραηλ και μεγαλη βρετανια τα μεγαλυτερα σχολειο παγκοσμιος! Τωρα γνωμη δικη σου παντως αμα βαλεις νοικιο φαγητα κι ολα τα βασικα 400 δε φτανουν Εκτος αν εχεις δικο σου σπιτη
Επιστροφή στην κορυφή
panagiotis Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση panagiotis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Δεκεμβρίου/2014 ώρα 20:28
Ποια σχολη σωματοφυλακης προτεινεις αρη και σε ποια ηλικια μπορει καποιος να ξεκινησει;

26 ειναι αργα;

Ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή
gio13 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση gio13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Ιανουαρίου/2015 ώρα 23:06
Παιδια καλησπερα, εχω γραψει εξετασεις πιστοποιησης στις 20 δεκεμβρη, μηπως ξερει κανει ποτε θα βγουν
τα αποτελεσματα; Ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Ιανουαρίου/2015 ώρα 15:49
Αρχικά αποστάλθηκε από gio13

Παιδια καλησπερα, εχω γραψει εξετασεις πιστοποιησης στις 20 δεκεμβρη, μηπως ξερει κανει ποτε θα βγουν
τα αποτελεσματα; Ευχαριστω.

Γνωστός μου που έδωσε και αυτός του είπαν μέσα στον Γενάρη (αν βοηθάει καθόλου αυτό).

Βέβαια άλλες πληροφορίες ή λεπτομέρειες δεν γνωρίζω.
Επιστροφή στην κορυφή
gio13 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση gio13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Ιανουαρίου/2015 ώρα 16:13
Βεβαιως και βοηθαει η απαντηση σας. Να ειστε καλα ευχαριστω πολυ για το χρονο σας.
Επιστροφή στην κορυφή
Anniegr Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 20/Ιανουαρίου/2015
  Παράθεση Anniegr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Ιανουαρίου/2015 ώρα 20:29
Καλησπέρα! Η άδειά μου έχει λήξει και θέλω να κάνω ανανέωση. Μπορεί κάποιος να μου δώσει τις απαντήσεις σε φωτοτυπία; Μένω Αθήνα.

Ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
gio13 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση gio13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιανουαρίου/2015 ώρα 20:52
http://kemea.gr/index.php/el/anakoinwseis/373-anakoinwsi-apotelesmata-4hs-periodou-2014 βγηκανε παιδια! Περασα με 12, καλη τυχη σε ολους!
Επιστροφή στην κορυφή
mr.Vox Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 09/Φεβρουαρίου/2014
  Παράθεση mr.Vox Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιανουαρίου/2015 ώρα 10:03
Για να μην «σκουριάζει» το θέμα:
Όχημα χρηματαποστολής Austin Morris 250 JU του 1970.
Επιστροφή στην κορυφή
aris 1943 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Παράθεση aris 1943 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιανουαρίου/2015 ώρα 12:17
Το επαγγελμα σεκιουριτη δυστηχως ειναι πολυ επικινδυνο σαν αυτοκτονια θα το ελεγα το να κανει καποιος αυτο το επαγγελμα ασε που σε καποια σημεια πρεπει να οπλοφορουν ενω δεν γινεταιη σεκιουριτη να οπλοφορουν δε μιλαω τωρα οπως σεκιουριτη σε σουπερ μαρκετ αλλα σε αλλα ποστα ποιο επικινδυνα και περνουν μονο 500 ευρω μπορει και 450 πενηντα και αν βγαλεις το χαρτι αν σε προσλαβουν τωρα γιατι οπιον και να ρωτησεις εχει αδεια σεκιουριτη
Επιστροφή στην κορυφή
μακης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση μακης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιανουαρίου/2015 ώρα 15:33
Θα ηθελα να μπορει καποιος να μ στειλει ερωτησεις απαντησεις σε e-mail... Η κανενα site οπου θα μπορεσω να αγορασω το βιβλιο...
Επιστροφή στην κορυφή
aris 1943 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Παράθεση aris 1943 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιανουαρίου/2015 ώρα 13:31
Επισης δεν υπαρχει σχετικο θεμα αλλο καλο επαγγελμα ειναι για φρουρος σε καραβια maritime

Security

Επιστροφή στην κορυφή
Τοτός Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Τοτός Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Ιανουαρίου/2015 ώρα 10:06
Για την αμερικάνικη πρεσβεία μιλάς; Ή για την εταιρία που σε προσέλαβε;
Επιστροφή στην κορυφή
aris 1943 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Παράθεση aris 1943 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Ιανουαρίου/2015 ώρα 16:33
Αρχικά αποστάλθηκε από Τοτός

Για την αμερικάνικη πρεσβεία μιλάς; Ή για την εταιρία που σε προσέλαβε;
δεν κανω αυτη τη δουλεια αν λες εμενα μπορει να μην το εγραψα σωστα γενικα σαν δουλεια φρουρος σε καραβια καλε μου
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 1213141516 41>