Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2728293031 41>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Triton3 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 13/Οκτωβρίου/2016
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Triton3 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες
    Αποστολή: 15/Νοεμβρίου/2016 ώρα 22:14
Αρχικά αποστάλθηκε από alex

Αρχικά αποστάλθηκε από Triton3

Αρχικά αποστάλθηκε από alex

Φυσικα και το πιο δυσκολο ειναι η ανευρεση εργασιας και να πληρώνεσαι κανονικά για τις ώρες που εργάστηκες, εγω απλα αναφερομουν για τις εξετασεις αποκλειστικα σαν διαβασμα.

Το ποσοστό επυτηχίας είναι 97% ... Δηλαδή δεν κόβεται κανείς... Απλά ένα 65% παίρνει βαθμολογία 10 την βάση δηλαδή ... Δηλαδή έγραψε πχ γραπτά 5 στα προφορικά του έβαλαν (χαριστηκά) 15 = 20 /2 =10 και πέρασες είσαι security ... Δηλαδή ΞΕΦΤΗΛΑ.-

Νομιζω δεν μπορουν να σου βαλουν χαριστικα 15 στα προφορικα γιατι δεν ξερουν ποσο εχεις γραψει στα γραπτα.

Αλήθειαααααααααααα

Και τότε γιατί κάνουν 2.5 μήνες να βγάλουν αποτελέσματα ;

Γιατί υπάρχει μεγάλο ποσοστό επυτηχίας 97% ;

Γιατί το 60% περνάει με 10-11 Το πολύ ;

Γιατί άραγε ;

Φίλε μου στην Ελλάδα ζεις... Το έχει πάρει χαμπάρη... Είμαστε μία μπανανία... Και η δεύτερη χώρα στον κόσμο με capital control (μετα την Β. Κορέα)

Σε κάθε εξεταστική σε δίνουν περίπου 4.000 άτομα με ποσοστό 97% και πάνω με ηλικίες απο 18 έως και πάνω απο 60 ... Εσύ τι καταλαβαίνεις ;
Επιστροφή στην κορυφή
kyr Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση kyr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Νοεμβρίου/2016 ώρα 04:19
Καλησπερα! Ρε παιδια εγω τελειωσα το ιεκ ομηρος (προγραμμα) και διαβαζω για τις εξαιτασεις τωρα, μου εδωσαν ενα βιβλιο για δαβασμα που τις μισες ερωρησεις δυσκολευομαι να τις καταλαβω, που και να της αποστηθισω
τι στο καλο αποφοιτος λυκειου ειμαι

ολα τα βιβλια που δινουν στα ιεκ με τις ερωταπντησεις ειναι ιδια; Το βιβλιο αυτο εχει και τα θεματακια του μαλλον απο οτι εχω καταλαβει. Αλλου δινει μισες απαντησεις και αλλου πλατιαζει σε γενικοτητες ασε που οι ορολογιες ωρες ωρες πρεπει να εχεις βγαλει την νομικη για να τις καταλαβεις
Επιστροφή στην κορυφή
Bil1908 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 26/Νοεμβρίου/2016
  Παράθεση Bil1908 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Νοεμβρίου/2016 ώρα 09:00
Καλημέρα σας !!
Εγώ ήμουν σε εταιρεία security και κάναμε χρηματαποστολες. Το 1996 . Αυτή η εταιρία έκλεισε. Ειχα άδεια αλλά σταμάτησα να κανω αυτό το επάγγελμα. ΑΛΛΑ τώρα και μετά από τόσα χρόνια που θέλω να ασχοληθω ξανά δεν την έχω για να την ανανεωσω. Χάθηκε ή δεν μου την δώσανε όταν σταμάτησα. Την έχασα εγώ !!! Δεν ξέρω. τι ενέργεια κάνει κάποιος απώλειας άδειας. Βγάζει καινούρια; Σας ευχαριστώ .
Επιστροφή στην κορυφή
mr.Vox Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 09/Φεβρουαρίου/2014
  Παράθεση mr.Vox Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Νοεμβρίου/2016 ώρα 09:57
Πάλι από την αρχή. Έτσι και αλλιώς έχει λήξει.
Εξυπακούεται ότι πρέπει να έχεις πιστοποιηθεί.
Έχουν αντίγραφο βέβαια εκεί που την έβγαλες στο αστυνομικό τμήμα
αλλά δεν έχει νόημα.
Επιστροφή στην κορυφή
alex Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση alex Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Νοεμβρίου/2016 ώρα 18:48
Βγηκαν τα αποτελεσματα των προηγουμενων εξετασεων, λογικα σε 2 εβδομαδες γινονται οι επομενες εξετασεις.
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Νοεμβρίου/2016 ώρα 20:43
Τα αποτελέσματα των εξετάσεων πιστοποίησης μπορείτε να τα δείτε στο παρακάτω λίνκ.

http://www.kemea.gr/el/anakoinoseis/521-2-2016
Επιστροφή στην κορυφή
mr.Vox Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Παράθεση mr.Vox Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Νοεμβρίου/2016 ώρα 21:33
Συγχαρητήρια σε Όλους! Εμπρός τώρα για την άδεια και μετά σε φυλάξεις.
Επιστροφή στην κορυφή
akoula Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Ανεπιθύμητο μέλος

Μέλος από: 21/Νοεμβρίου/2016
  Παράθεση akoula Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Νοεμβρίου/2016 ώρα 11:33
[QUOTE=mr.Vox]Συγχαρητήρια σε Όλους! Εμπρός τώρα για την άδεια και μετά σε φυλάξεις.[/QUOTE

Ευχαριστούμε... Εγώ έβγαλα τελικο βαθμό 18 (θεωρία 19 ... Πρακτικη 17) Είχα κάνει σεμινάριο 28 ώρες στο Master kek στο Χαλάνδρι
Επιστροφή στην κορυφή
Gr_Ar Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Gr_Ar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Νοεμβρίου/2016 ώρα 14:23
Αρχικά αποστάλθηκε από akoula

[QUOTE=mr.Vox]Συγχαρητήρια σε Όλους! Εμπρός τώρα για την άδεια και μετά σε φυλάξεις.[/QUOTE

Ευχαριστούμε... Εγώ έβγαλα τελικο βαθμό 18 (θεωρία 19 ... Πρακτικη 17) Είχα κάνει σεμινάριο 28 ώρες στο Master kek στο Χαλάνδρι

Ο Βαθμός είναι ένα μηδέν άμα δεν έχεις εργασιακή εμπειρία.
Επιστροφή στην κορυφή
mr.Vox Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Παράθεση mr.Vox Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Νοεμβρίου/2016 ώρα 19:10
Από την άλλη όσο πιο μεγάλη εμπειρία έχεις δηλαδή είσαι και μεγαλύτερος σε ηλικία δεν πρόκειται να βρεις ποτέ σου, δουλειά στο χώρο
Σε αυτή την περίπτωση ή εμπειρία δουλεύει αντίστροφα.

Επιστροφή στην κορυφή
akoula Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Ανεπιθύμητο μέλος

Παράθεση akoula Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Νοεμβρίου/2016 ώρα 21:16
Αρχικά αποστάλθηκε από mr.Vox

Από την άλλη όσο πιο μεγάλη εμπειρία έχεις δηλαδή είσαι και μεγαλύτερος σε ηλικία δεν πρόκειται να βρεις ποτέ σου, δουλειά στο χώρο
Σε αυτή την περίπτωση ή εμπειρία δουλεύει αντίστροφα.

Στις Εξετάσεις βρήκα άτομα 50 ετών και άνω Που ήρθαν για ανανέωση και εργαζοταν κανονικά στην αίθουσα που δίναμε εξετάσεις οι πιο μικροί ήμουν εγώ 42 μία κοπέλα 30+ και ένας νεαρός 20+ ... Όλοι οι άλλοι μεγαλύτεροι

Επιστροφή στην κορυφή
akoula Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Ανεπιθύμητο μέλος

Παράθεση akoula Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Νοεμβρίου/2016 ώρα 21:36
Όσο για την βαθμολογία έδινα στις 2 Οκτωβρίου Κυριακή ... Διάβασα Πεμπτη-Παρασκευή-Σαββατο Και πήγα και έγραψα 19 και στα προφορικά 17 ... ΤΟΥΣ ΞΕΣΚΙΣΑ... ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Επιστροφή στην κορυφή
mr.Vox Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Παράθεση mr.Vox Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Νοεμβρίου/2016 ώρα 22:08
’ποψη μου είναι να πας να βγάλεις και το ΙΕΚ. Σε αυτό με τα σεμινάρια τώρα τελευταία όλοι πάνω από 15 βαθμό παίρνουν και δεν μετράει στο Δημόσιο μόνο για εταιρείες είναι.

Επιστροφή στην κορυφή
akoula Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Ανεπιθύμητο μέλος

Παράθεση akoula Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Νοεμβρίου/2016 ώρα 23:12

’ποψη μου είναι να πας να βγάλεις και το ΙΕΚ. Σε αυτό με τα σεμινάρια τώρα τελευταία όλοι πάνω από 15 βαθμό παίρνουν και δεν μετράει στο Δημόσιο μόνο για εταιρείες είναι.

Είμαι 42 χρονών και έχω ανάγκη να εργαστώ ... Δεν πάω για καριέρα μία θέση εργασίας θέλω... Απλά όταν κάνω κάτι το κάνω καλά ... Έτσι και με τις εξετάσεις, αφού έπρεπε να δώσω... Έβαλα τα δυνατά μου να πάω καλά ... Αυτά
Επιστροφή στην κορυφή
mr.Vox Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Παράθεση mr.Vox Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Νοεμβρίου/2016 ώρα 23:15
Μπράβο. Σου εύχομαι άμεσα να βρεις εργασία αν δεν έχεις ήδη σε μια καλή εταιρεία και ένα καλό πόστο.
Επιστροφή στην κορυφή
akoula Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Ανεπιθύμητο μέλος

Παράθεση akoula Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Δεκεμβρίου/2016 ώρα 00:34

Μπράβο. Σου εύχομαι άμεσα να βρεις εργασία αν δεν έχεις ήδη σε μια καλή εταιρεία και ένα καλό πόστο.

Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
giorgos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση giorgos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Δεκεμβρίου/2016 ώρα 10:00
Καλημέρα σας. Γνωρίζει κάποιος αν στα αεροδρόμια για θέση στον έλεγχο επιβατών κι αποσκευών, δέχονται την άδεια screener/guard που έχεις αποκτήσει με e-Iearning εκπαίδευση των 5 ημερών ή μήπως θα σε υποχρεώσουν να περάσεις και το δεκαήμερο εκπαίδευσης της ΥΠΑ;
Επιστροφή στην κορυφή
akoula Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Ανεπιθύμητο μέλος

Παράθεση akoula Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Δεκεμβρίου/2016 ώρα 23:23
Η Brink's έβαλε διαφήμηση στην τηλεόραση και θέλει 700+ άτομα για αεροδρόμια σε όλη την Ελλάδα... Καλή τύχη στα Βιογραφικά σας.-

Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2728293031 41>