Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 7>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

basilis.lok Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 09/Σεπτεμβρίου/2010
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση basilis.lok Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής
    Αποστολή: 07/Απριλίου/2011 ώρα 21:29
Ναι ολα ωραια και καλα δεν λεω! Αλλα το θεμα ρε παιδες ειναι οτι αμα περεσουμε θα περνουμαι 730ευρο και απο αυτα βγαλε 100 ευρο για την επυκουρικη ασφαλιση! Με 630 ευρο πως θα πληρωνουμαι το νικη μας; Γιατι δεν θα παει ο καθενας στο μερος που του βολευει! Αλλα οπου υπαρχουν αναγκες!
Επιστροφή στην κορυφή
toro Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 07/Απριλίου/2011
  Παράθεση toro Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Απριλίου/2011 ώρα 21:34
Τοσο λιγα; Δεν νομιζω...
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Απριλίου/2011 ώρα 21:37
Επιστροφή στην κορυφή
george Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση george Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Μαΐου/2011 ώρα 17:41
Χρονια πολλα και χριστος ανεστη, να ρωτησω τι γινεται με μισθους και τετοια. Μου εχουν πει οτι ενας πυροσβεστης παιρνει 700 με 800 οταν ειναι νεοδιοριστος και χωρις παιδια, αλλοι λενε οτι παει γυρω στα 1000 με 1100. Ενας γνωστος ενος φιλου μου ειναι υποπυραγος (υπολοχαγος) με δυο παιδια,15 χρονια υπυρεσιας και λεει οτι παιρνει 1400. Ποιον να πιστεψω; Ξερει καποιος σιγουρα
Επιστροφή στην κορυφή
konstas Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση konstas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαΐου/2011 ώρα 22:25
Ο μισθος του εποχικου πυροσβεστη που κυμαινεται περιπου με τα επιδοματα;
Επιστροφή στην κορυφή
χρηστος 27 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση χρηστος 27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιουλίου/2011 ώρα 12:31
Παιδια γνωριζει κανει τι μισθος παιζει για αυτον που θα μπει 5ετους να δουμε αν αξιζει τον κοπο κ την φασαρια τελικα ;
Επιστροφή στην κορυφή
Ναταλια Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ναταλια Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιουλίου/2011 ώρα 14:36
Διαβασα οτι ο μισθος ειναι ιδιος με το μισθο των εποχικων+τα επιδοματα γαμου κτλ.
Επιστροφή στην κορυφή
Νικη-Αθήνα Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νικη-Αθήνα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 11:08
Καλημερα παιδια, να ρωτησω κατι, οταν με το καλο καποιος μπει στο σωμα
τι μισθο θα παρει; Εχω ακουσει πως παιρνουν κοντα στα 1100€, ισχυει;
επιδοματα δικαιουται;
ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 18:24
Αρχικά αποστάλθηκε από Νικη-Αθήνα

Καλημερα παιδια, να ρωτησω κατι, οταν με το καλο καποιος μπει στο σωμα
τι μισθο θα παρει; Εχω ακουσει πως παιρνουν κοντα στα 1100€, ισχυει;
επιδοματα δικαιουται;
ευχαριστω

Δεν έχει νόημα να σου πούμε τον μισθό γιατί δεν πρόκειται να μπούνε γυναίκες φέτος στο σώμα οπότε μην κάνεις όνειρα
Επιστροφή στην κορυφή
δημητρης25 Δες τη Λίστα
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος

Μέλος από: 25/Αυγούστου/2010
  Παράθεση δημητρης25 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 18:27
Αουτς! Αυτο πονεσε κ εμενα.
Ζησε για το τιποτα η πεθανε για κατι.
Επιστροφή στην κορυφή
Akspoogy Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 28/Σεπτεμβρίου/2011
  Παράθεση Akspoogy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Οκτωβρίου/2011 ώρα 13:03
Φιλαρακι που ειναι μεσα μου ειπε χθες πως τους κοψαν
τα επιδοματα υψους 300€... Ισχυει;
Επιστροφή στην κορυφή
speed Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση speed Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Οκτωβρίου/2011 ώρα 13:12
Ναι για 3 μηνες απο το μισθο μεχρι και τον δεκεμβριο.300 ευρω μειον μεχρι και τον δεκεμβριο. Και θα εχουμε και συνεχεια...
Επιστροφή στην κορυφή
Akspoogy Δες τη Λίστα

Παράθεση Akspoogy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Οκτωβρίου/2011 ώρα 13:17
Μετα το Δεκεμβρη θα τους τα επαναφερουν?
Επιστροφή στην κορυφή
PILOT Δες τη Λίστα

Μέλος από: 28/Ιουλίου/2011
  Παράθεση PILOT Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Οκτωβρίου/2011 ώρα 14:06
Αρχικά αποστάλθηκε από Akspoogy

Μετα το Δεκεμβρη θα τους τα επαναφερουν;
μπα δυσκολο.
Επιστροφή στην κορυφή
ΔΕΑ ΔΒ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΔΕΑ ΔΒ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Νοεμβρίου/2011 ώρα 13:39
Αρχικά αποστάλθηκε από Ύπ/φιος Πυροσβέστης

Ξέρετε με τα σημερινά δεδομένα ποιος είναι ο μισθός ενός Ε. Φ. Κ ποιός ενός ΠΣ; Μαζί με τα επιδόματα, χωρίς, καθαρός μισθός 5ετίας χωρίς υπερωρίες, Και ύστερα αν και εφόσον μονιμοποιηθεί (μονιμοποιείται μετά την 5αετία;) τι μισθός; Και ποιο κατά την άποψη σας είναι ποιο επικερδές. Στην περίπτωση όπου περάσει και πυροσβεστική μιλάω. Με συγχωρείται για τα υπόερωτήματα. Προέκυψαν καθώς το έγραφα οι απορίες.
Ο μισθός της πυροσβεστικής είναι σίγουρα πιο ψηλός και δεν μπορω να καταλάβω το Γιατί, δεν ξέρω ακριβώς διαφορές αλλά ξέρω σιγουρα Που είναι πιο μεγάλος, αν το ψαξετε θα το δείτε. Ξέρω ατομα που ειναι ενα χρονο και παιρνουν 1100-1200. Τεσπα, είναι ενα θέμα κι αυτο, στις εποχές που ζούμε δεν μπορεις να το θεωρείς δευτερευον.
Επιστροφή στην κορυφή
Akspoogy Δες τη Λίστα

Παράθεση Akspoogy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Νοεμβρίου/2011 ώρα 01:05
Με τα σημερινα δεδομενα δε νομιζω να ξεπερναει το 1000αρικο
με τα επιδοματα που τους εχουν κοψει
Επιστροφή στην κορυφή
ΝΙΚΟΣ Α/Β΄ ε.α. Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΝΙΚΟΣ Α/Β΄ ε.α. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Νοεμβρίου/2011 ώρα 00:12
Αρχικά αποστάλθηκε από ΔΕΑ ΔΒ

Αρχικά αποστάλθηκε από Ύπ/φιος Πυροσβέστης

Ξέρετε με τα σημερινά δεδομένα ποιος είναι ο μισθός ενός Ε. Φ. Κ ποιός ενός ΠΣ; Μαζί με τα επιδόματα, χωρίς, καθαρός μισθός 5ετίας χωρίς υπερωρίες, Και ύστερα αν και εφόσον μονιμοποιηθεί (μονιμοποιείται μετά την 5αετία;) τι μισθός; Και ποιο κατά την άποψη σας είναι ποιο επικερδές. Στην περίπτωση όπου περάσει και πυροσβεστική μιλάω. Με συγχωρείται για τα υπόερωτήματα. Προέκυψαν καθώς το έγραφα οι απορίες.
Ο μισθός της πυροσβεστικής είναι σίγουρα πιο ψηλός και δεν μπορω να καταλάβω το Γιατί, δεν ξέρω ακριβώς διαφορές αλλά ξέρω σιγουρα Που είναι πιο μεγάλος, αν το ψαξετε θα το δείτε. Ξέρω ατομα που ειναι ενα χρονο και παιρνουν 1100-1200. Τεσπα, είναι ενα θέμα κι αυτο, στις εποχές που ζούμε δεν μπορεις να το θεωρείς δευτερευον.
Καλά βρε παιδιά έχω μιά απορία, από πότε άρχισε να διαφέρει έστω και κατ΄ελάχιστον, ο μισθός ενός Πυροσβέστη ενός Αστυφύλακα και ενός Ε. Φ. Που έχουν τα ίδια χρόνια υπηρεσίας, το ίδιο χρονοεπίδομα και την ίδια μισθολογική διαβάθμιση; Μήπως κάποιος από αυτούς βγήκε από το Στρατιωτικό μισθολόγιο;
Επιστροφή στην κορυφή
been there... Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 22/Σεπτεμβρίου/2011
  Παράθεση been there... Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Νοεμβρίου/2011 ώρα 09:38
Διαφορετικές κρατήσεις σε διαφορετικά ταμεία, κυρίως...
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 7>