Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Μετακίνηση προς 6ο ΣΠ

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

StDo Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 16/Φεβρουαρίου/2007
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση StDo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Μετακίνηση προς 6ο ΣΠ
    Αποστολή: 16/Φεβρουαρίου/2007 ώρα 16:52
Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να ρωτήσω ανξέρεικανείς πως πάνε στο Πεζικό Κορίνθου. Όχι με αυτοκίνητο βέβαια. Εξυπηρετεί ο προαστιακός ή κάποιο ΚΤΕΛ για Κόρινθο που να αφήνει κοντά στο στρατόπεδο; Και αν όχι, τουλάχιστον στη στάση του Προαστικού ή του ΚΤΕΛ υπάρχει κανά ταξί για να πάω και μετά να φύγω από το στρατόπεδο; Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
SotosLg Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 29/Ιανουαρίου/2007
  Παράθεση SotosLg Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Φεβρουαρίου/2007 ώρα 17:17
ο προαστιακος με το στρατοπεδο ειναι γυρω στα 3 λεπτα με τα ποδια μια ευθεια ειναι θα το δεις ;)
Επιστροφή στην κορυφή
κωστας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση κωστας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Μαΐου/2008 ώρα 02:40
με προαστιακο απο σταθμο λαρισης.. ο σταθμος στην κορινθο πως λεγεται;
Επιστροφή στην κορυφή
alexis Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 24/Ιουλίου/2008
  Παράθεση alexis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Νοεμβρίου/2008 ώρα 17:29
Αρχικά αποστάλθηκε από SotosLg

Ο προαστιακος με το στρατοπεδο ειναι γυρω στα 3 λεπτα με τα ποδια μια ευθεια ειναι θα το δεις ; )
Είναι όντως έτσι; Γιατί εχω ακούσει διάφορα άλλοι μου λενε 15 λεπτα, άλλοι 30 λεπτα με το αυτοκίνητο απο την εξοδο για Επιδαυρο... Με τον προαστιακό σχεδιάζω να πάω αλλά να βγαίνει η διαδρομή με τα πόδια... θα έχω και το σακκίδιο στα χέρια.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Νοεμβρίου/2008 ώρα 20:59
Τελικα ειναι κοντα το στρατοπαιδο απο κει που σε αφηνει ο προαστιακος; Ξερει κανεις να πει σιγουρα;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Αυγούστου/2009 ώρα 04:04
Ρε παιδιά πως μπορώ να πάω απο το αεροδρόμιο στο στρατόπεδο της Κορίνθου;
Επιστροφή στην κορυφή
Athan Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 18/Δεκεμβρίου/2007
  Παράθεση Athan Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Αυγούστου/2009 ώρα 14:37
Αρχικά αποστάλθηκε από Alxbk

Ρε παιδιά πως μπορώ να πάω απο το αεροδρόμιο στο στρατόπεδο της Κορίνθου;

Περνεις προαστιακο, κανεις 1 αλλαγη στα Ανω Λιοσια και περνεις τον συρμο προς κιατο. Πριν το κιατο ειναι η σταση της κορινθου. Το στρατοπεδο ειναι σχεδον απεναντι,2 λεπτα περπατημα.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Αυγούστου/2009 ώρα 15:06
Αν πάρω taxi θα ειναι πολλα;
Επιστροφή στην κορυφή
Athan Δες τη Λίστα

Μέλος από: 18/Δεκεμβρίου/2007
  Παράθεση Athan Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Αυγούστου/2009 ώρα 15:15
Αρχικά αποστάλθηκε από AlexB

Αν πάρω taxi θα ειναι πολλα;

Οχι, το μινιμουμ.2-3 ευρω...
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Αυγούστου/2009 ώρα 17:35
Μπορείτε να μου πείτε πώς μπορώ να πάω στο στρατόπεδο της Κορίνθου με αυτοκίνητο; Είναι ένας φίλος μου εκεί... Από ποιά έξοδο της εθνικής βγαίνω;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Νοεμβρίου/2009 ώρα 21:03
Ρε παιδια να ρωτησω κατι. Μπαινω την τριτη κορινθο. Απο πατρα θα παω, με κτελ. Το εισητιριο γραφει πανω οτι κατεβαινω ισθμο. Ξερει κανεις που ακριβως θα με αφησει το λεωφοριο, αν ειναι μακρια απο κει το στρατοπεδο κ πως μπορω να παω ως εκει;
Επιστροφή στην κορυφή
kwstas2701 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 17/Μαΐου/2009
  Παράθεση kwstas2701 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Νοεμβρίου/2009 ώρα 17:12
Εγω μπαινω αυριο και σκοπευω να παω με προαστικο
ελπιζω να μην απεχει πολυ το στρατοπεδο...

Αν ξερει καποιος σιγουρα ας μας βοηθησει.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Νοεμβρίου/2009 ώρα 17:43
Απ οτι ακουσα, απο το σταθμο του προαστειακου το στρατοπεδο ειναι 500, οποτε κ με τα ποδια πας ανετα. Το θεμα ειναι απο τον ισθμο που θα κατεβω εγω, πως θα παω, εκτος αν μπορω να κατεβω νωριτερα καπου που να ειναι ποιο κοντα ωστε να παω με τα ποδια.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Νοεμβρίου/2009 ώρα 16:05
Είμαι από νησί και θα πάω η δω τον αδερφό μου Κόρινθο τη παρασκευή που ορκίζεται. Από Αθήνα λειτουργεί ο προαστιακός για Κόρινθο, τι ώρα φεύγει και πόση ώρα κάνει.

Έλεος μονη θα πάω μη χαθώ κιόλας.

Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Νοεμβρίου/2009 ώρα 16:30
Ναι, πάει στη Κόρινθο.

Για τα περαιτέρω ψάξε στο http://www.trainose.com/ ή πάρε τηλέφωνο στο 1110

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Ιανουαρίου/2010 ώρα 10:29
Χαιρετώ τον Ελληνικό στρατό. Παιδιά, μππαίνω αύριο στο 6ο ΣΠ Κορίνθου αλλά δεν έχω καταλάβει που ακριβώς είναι. Θα πάω με προαστιακό. Μπορεί κανείς να μου πει που κατεβαίνω; Ή ίσως την διεύθυνση να το βρω στο χάρτη.
Επιστροφή στην κορυφή
Θάνος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Θάνος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιανουαρίου/2010 ώρα 17:26
Και για αυτούς που θέλουν να βρούν το στρατόπεδο...http://www.korinthia.net/map.htm Ελπίζω να βοηθάει λίγο... Επιλέξτε την επιλογή "υβριδικό"...
Επιστροφή στην κορυφή
elfang3l Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 26/Ιανουαρίου/2010
  Παράθεση elfang3l Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιανουαρίου/2010 ώρα 19:53
Λοιπόν σβήνω προηγούμενα ποστ έμεσα γτ δεν βλέπω άλλη επιλογή κ τα Γράφω σε ένα εκ νέου... Καθώς έμειναν λιγο πίσω τα ερωτήματα μου...

Παρακαλώ να απαντήσουν μόνο όσοι είναι γνώστες του θέματος με υπευθυνότητα...

1) Ποιά είναι η διεύθυνση του στρατοπέδου. Ή τελος πάντων σε πιά μεριά της πόλης πέφτει. Είναι κοντά σε κάποιο γνωστό κεντρικό; Για να είμαστε προσανατολισμένοι στο χάρτη αν θέλουμε να πάμε σε κάποιες περιοχές κατα τις εξόδους να μη έχουμε πρόβλημα (για μένα συγκεκριμένα, ξέρω κάποια σημεία που θέλω να πάω αλλά θέλω να ξέρω τι συγκοινωνία να χρησιμοποιήσω, μη σπαταλάμε τζάμπα λεφτά. Ας τα φάμε κάπου που αξίζει)

2) Ο σταθμός του προαστιακού τι απόσταση έχει με το στρατόπεδο; Έχει γραφτεί από άλλον 3 λεπτά με τα πόδια... Από άλλον 15... Ποιό είναι το σωστό τέλος πάντων;

3) Ποιές είναι οι συγκοινωνίες εντός κ εκτός Κορίνθου... Από αστικά ώς πύραβλο... Λέμε τώρα!

p.s Ευχαριστώ για τη διαγραφή των προηγουμένων μυνημάτων μου...

Μη κάνουμε κ σπαμ άσκοπα.
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  12>