Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Μετακίνηση προς ΚΕΕΔ

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 12>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Marina2 Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 16/Φεβρουαρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Marina2 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Μετακίνηση προς ΚΕΕΔ
    Αποστολή: 17/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 21:36
Εννοειτε πως εχεις προσβαση με ΙΧ. Αλλά απο που θες να πάς;
Επιστροφή στην κορυφή
BATRAXOS Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 27/Ιανουαρίου/2009
  Παράθεση BATRAXOS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 18:03
Οχι με ιχ με προαστιακο η με κτελ, πως βολευει; Δεν εχω ιδεα... Αν μπορει καποιος να μου πει... Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Marina2 Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 16/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση Marina2 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 18:22
Κοιτάξε σιγουρα εχει προαστιακος αλλα για να φτάσεις από τον προαστικό ΚΕΕΔ πρέπει πάλι να χρησιμοποιήσεις μεταφορικό μέσο γιατι ειναι λιγο μακρυα Η ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ. Ξερω οτι και απο το κτελ αθηνών εχει επίσης λεοφωριο που πάει προς μέγαρα και σε αφήνει πάνω στην εθνική οδο. Παρε κανενα τηλ να μαθεις περισσότερα.
Επιστροφή στην κορυφή
Jrhellas Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2008
  Παράθεση Jrhellas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 19:07
Αρχικά αποστάλθηκε από BATRAXOS

Οχι με ιχ με προαστιακο η με κτελ, πως βολευει; Δεν εχω ιδεα... Αν μπορει καποιος να μου πει... Ευχαριστω
Βατραχε στο Μ. Πευκο (Νεα Περαμος και Μ. Πευκο ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα, νεα και παλαια ονομασια αντιστοιχα) μπορεις να πας και με τον προαστιακο αλλα και με λεωφορειο υπεραστικο προς Μεγαρα.
με τον προαστιακο κατεβαινεις στον σταθμο Ν. Περαμου και εχεις να προχωρησεις περι τα 2-2,5 χιλιομετρα εως το στρατοπεδο.
Με το υπεραστικο των Μεγαρων κατεβαινεις στην παλια Εθνικη Οδο απο την οποια το στρατοπεδο ειναι περι τα 300 μετρα.
Ελπιζω να βοηθησα.
"... του Ξέρξου γράψαντος πέμψων τα όπλα, αντέγραψε μολών λαβέ".
Επιστροφή στην κορυφή
BATRAXOS Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Παράθεση BATRAXOS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 12:44
Παιδια, απο τι καταλαβα το κτελ ειναι εκεινο που με αφηνειψστο κεντρο η καπου πιο κοντα. Κατα την γνωμη σας πιο θα μου προτινατε να παρω το κτελ η τον προαστιακο; Ευχαριστω!
Επιστροφή στην κορυφή
Jrhellas Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Παράθεση Jrhellas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 22:12
Αρχικά αποστάλθηκε από BATRAXOS

Παιδια, απο τι καταλαβα το κτελ ειναι εκεινο που με αφηνειψστο κεντρο η καπου πιο κοντα. Κατα την γνωμη σας πιο θα μου προτινατε να παρω το κτελ η τον προαστιακο; Ευχαριστω!
ΚΤΕΛ Μεγαρων!
Ξεκιναει απο το Θησειο και εχει πολυ συχνα δρομολογια.
Απλα πριν μπεις Ρωτα αν παει απο την Παλια η την Νεα Εθνικη Οδο.
Επιλεγεις αυτο που παει απο την Παλαια δηλαδη περναει μεσα απο το Μ. Πευκο (Ν. Περαμο) και ετσι κατεβαινεις λιγες εκατονταδες μετρα απο το στρατοπεδο.
Επιστροφή στην κορυφή
jorz Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 02/Δεκεμβρίου/2008
  Παράθεση jorz Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2009 ώρα 22:33
Μαλλον ειμαι σε λαθος μερος, αλλα αν μπορει να με κατατοπισει κανεις θα του ειμαι ευγνωμον... Για Μ. Πευκο πως παω και με τι; Που με αφινει το καθε ενα κλπ κλπ. Ευχαριστω εκ των προτερων.

yandr: Μεταφέρθηκες στο σωστό σημείο
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2009 ώρα 23:27
Πηγαίνεις με προαστιακό κατεβαίνεις στον σταθμό ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ. Και απο εκεί το στρατόπεδο είναι 5 λεπτά
Επιστροφή στην κορυφή
jorz Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 02/Δεκεμβρίου/2008
  Παράθεση jorz Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2009 ώρα 23:46
Μαλλον παραλιψη μ... Ειμαι απο θεσ/νικη!:( :D
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Απριλίου/2009 ώρα 00:21
Ωραία δεν ξέρω με τι θα φτάσεις αθήνα. Και πάλι θα πάρεις προαστιακό απο τον σταθμό λαρίσης.
Επιστροφή στην κορυφή
BATRAXOS Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Παράθεση BATRAXOS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Απριλίου/2009 ώρα 17:48
5Λεπτα μονο με τον προαστιακο; Ειναι σιγουρο αυτο; Με το κτελ δεν βολευει;
Επιστροφή στην κορυφή
Jrhellas Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Παράθεση Jrhellas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Μαΐου/2009 ώρα 00:25
Βατραχε αν εκανες τον κοπο να ριξεις μια ματια σε προηγουμενες σελιδες του θεματος θα εβλεπες αναλυτικοτατα αυτο που ψαχνεις...
Τελος παντων! Βολευει και το υπεραστικο λεωφορειο που παει στα Μεγαρα (απο το Θησειο) και σε αφηνει ακομα πιο κοντα στο στρατοπεδο!
Απλα πριν επιβιβαστεις επιβεβαιωσε οτι το λεωφορειο παει απο την Παλαια Εθνικη Οδο Αθηνων Κορινθου και οχι απο την Νεα αλλιως περιμενε το επομενο (απο οτι γνωριζω υπαρχουν καποια δρομολογια που ακολουθουν την ΝΕΟΑΚ)
Επιστροφή στην κορυφή
BATRAXOS Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Παράθεση BATRAXOS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Μαΐου/2009 ώρα 18:01
Σε ευχαριστω φιλε μου... Κοιταξα και παραπανω, μετα το σκεφτηκα! Αμα ειναι κανεις αφηρημενος αυτα παθαινει... Χαχαχ
Επιστροφή στην κορυφή
10κωστας50 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 08/Απριλίου/2008
  Παράθεση 10κωστας50 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Μαΐου/2009 ώρα 23:54
Μάγκες θα σπαστήτε λίγο στο πευκο γιατι και μακρια ειναι η αθήνα με βάση την ωρα που εχεις οταν εισαι εξοδούχος...
Επίσης θα χάνετε πολυ χρόνο μεχρι να βγείτε αν αναλόγιστείτε οτι θα πέρνει το όργανο ονομαστικη αναφορα απο 300 ατομα που εχει ο λόχος...
Σας συμβουλευω εκτος του σαββατοκύριακου, τις καθημερινές να βγαίνετε εκει στη Νεα Πέραμο και να μην πηγαίνετε αθήνα γιατι θα χάνετε τσάμπα την εξοδό σας σε μεταφορές...
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Nicolas_mk2 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 26/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση Nicolas_mk2 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Μαΐου/2009 ώρα 00:02
Αρχικά αποστάλθηκε από 10κωστας50

Μάγκες θα σπαστήτε λίγο στο πευκο γιατι και μακρια ειναι η αθήνα με βάση την ωρα που εχεις οταν εισαι εξοδούχος...
Επίσης θα χάνετε πολυ χρόνο μεχρι να βγείτε αν αναλόγιστείτε οτι θα πέρνει το όργανο ονομαστικη αναφορα απο 300 ατομα που εχει ο λόχος...
Σας συμβουλευω εκτος του σαββατοκύριακου, τις καθημερινές να βγαίνετε εκει στη Νεα Πέραμο και να μην πηγαίνετε αθήνα γιατι θα χάνετε τσάμπα την εξοδό σας σε μεταφορές...

Το οποιο-σημειωτεον-εχει εξαιρετικα μαγαζια μπροστα στο κημα... Τωρα που καλοκαιριαζει κιολας...
Επιστροφή στην κορυφή
Jrhellas Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Παράθεση Jrhellas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Μαΐου/2009 ώρα 00:13
Μια ακομα καλη επιλογη (εξαιρετικη θα την ελεγα αλλα φοβαμαι μην χαρακτηριστω τοπικιστης ) ειναι η Ελευσινα!
Σε μια αποσταση 10 περιπου χιλιομετρων απο το Μ. Πευκο και στον δρομο προς Αθηνα (για οσους δεν γνωριζουν) εχει στον πεζοδρομο της, απο κεντρικη πλατεια εως και το λιμανι, πολυ καλα καταστηματα για καθε γουστο και ειμαι βεβαιος πως θα το διαπιστωσει οποιος το δοκιμασει προκειμενου να εχει μια καποια "ποικιλια"
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Αυγούστου/2009 ώρα 03:47
Γεια σας.

παρουσιαζεται συντομα ο αδερφος μου στο κεεδ νεας περαμου.
εχει ομως ενα προβλημα ως προς το θεμα του πως θα φτασει εκει
(μενουμε εκτος αττικης και ετσι δεν ξερουμε τι και πως).
μεχρι στιγμης εχουμε συμφωνισει οτι καλο ειναι να χρησιμοποιησει τον προαστιακο για να φτασει νεα περαμο αλλα απο εκει και περα δεν ξερει.
απο εσας αν γινεται θα ηθελα να ενημερωθω για το αν ειναι κοντα ο σταθμος στο στρατοπεδο και αν θα μπορουσε να παει με τα ποδια ή πρεπει να χρησιμοποιησει καποιο μεσο μεταφορας
Επιστροφή στην κορυφή
katadromeas20 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 13/Αυγούστου/2009
  Παράθεση katadromeas20 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Αυγούστου/2009 ώρα 03:05
ΝΙνα απο τι νομιζο αν φτασει νεα περαμο με τον προαστιακο μετα μπορει να παει και με τα ποδια στο στρατοπεδο. Αλλα καλο ειναι μολις φτασει να ρωτησει που ειναι το κεεδ. Δεν παιζει να ειναι μακρια απο τον προαστιακο. Στο κατω κατω παιρνει ενα ταξι και τον παει αμεσως σε 10 λεπτα. Φιλια πολλα.
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 12>