Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 108109110111112 117>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

lazer Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 14/Ιουνίου/2020
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση lazer Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου
    Αποστολή: 02/Ιουλίου/2020 ώρα 10:23

[/QUOTE]

Φαινόταν ότι ήθελε να ψαρώσει, αλλά μου είχε κακοφανεί πολύ που το έγραφε αυτό. Τώρα που έχουν περάσει σχεδόν 6 μήνες, πιστεύω ότι δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος ανησυχίας. Στη χειρότερη των περιπτώσεων, θα ξαναπάω σε 2 χρόνια. Μου φαίνεται εξαιρετικά απίθανο πάντως, νομίζω πως η φόρμα του χαρτιού αυτού επιτρέπει κάποιο σχόλιο απ' αυτόν που την εκδίδει, και ο συγκεκριμένος απλά επέλεξε να γράψει αυτό ώστε να πεις «λες να είχε δίκιο; » και να σε τρώει η αγωνία. Εκδικητικό καθαρά δηλαδή.

Νομίζω πως όλο το σκηνικό ήταν στημένο για ψάρωμα. Όταν μπήκα μέσα, ήταν αυτός και ένας άλλος στο δίπλα δωμάτιο στα τηλέφωνα. Και όταν κάθισα, του λέει αυτού στα τηλέφωνα και καλά «να σου πω μετά γι' αυτόν που είχε έρθει για Ι-5 σήμερα το πρωί και τελικά έγινε Ι-4» και μετά άρχισε να μου μιλάει. Νομίζω ο σκοπός είναι να φύγουμε από 'κει και να διαδώσουμε πόσο δύσκολο είναι να πάρεις απαλλαγή κλπ για να κόψει όσους το κάνουν χωρίς να έχουν πρόβλημα, και μια αναφορά σε πιθανότητα ίασης δίνει στο ψάρωμά του παραπάνω αξιοπιστία, μαζί με τα θεατρικά του την ώρα της «εξέτασης».
[/QUOTE]

Aπο ότι φαίνεται όμως φίλε, τη δουλειά του την έκανε. Δηλαδή να σε τρώει η αγωνία κάθε χρόνο κλπ κλπ. Δεν τον βλέπω καλά... Τον βλέπω να κάνει ΚΑΚΟ ΓΗ (Υ) ΡΟ
Επιστροφή στην κορυφή
mboxre Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 13/Νοεμβρίου/2019
  Παράθεση mboxre Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουλίου/2020 ώρα 10:33
Αρχικά αποστάλθηκε από lazer

Aπο ότι φαίνεται όμως φίλε, τη δουλειά του την έκανε. Δηλαδή να σε τρώει η αγωνία κάθε χρόνο κλπ κλπ. Δεν τον βλέπω καλά... Τον βλέπω να κάνει ΚΑΚΟ ΓΗ (Υ) ΡΟ
Ναι, την έκανε τη δουλειά του θα μπορούσες να πεις. Αλλά όπως έγραψα, στη χειρότερη των περιπτώσεων θα πάω να με «εξετάσουν» ξανά σε 2 χρόνια. Σιγά το πράμα. Που κι αυτό δεν προβλέπεται πολύ εύκολα απ' τη νομοθεσία.

Το τελευταίο δεν το κατάλαβα!
Επιστροφή στην κορυφή
lazer Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση lazer Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουλίου/2020 ώρα 10:40
Αρχικά αποστάλθηκε από mboxre

Αρχικά αποστάλθηκε από lazer

Ναι, την έκανε τη δουλειά του θα μπορούσες να πεις. Αλλά όπως έγραψα, στη χειρότερη των περιπτώσεων θα πάω να με «εξετάσουν» ξανά σε 2 χρόνια. Σιγά το πράμα. Που κι αυτό δεν προβλέπεται πολύ εύκολα απ' τη νομοθεσία.

Το τελευταίο δεν το κατάλαβα!
Το τελευταίο είναι λογοπαίγνιο για το επώνυμο του
Επιστροφή στην κορυφή
naglorious Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 18/Απριλίου/2014
  Παράθεση naglorious Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουλίου/2020 ώρα 10:54
Με έχει φάει το άγχος με αυτόν τον γιατρό. Δευτέρα θα πάω για την τελευταία 6μηνη αναβολή. Φοβάμαι μην με πιάσει κάποια κρίση πανικού εκείνη την ώρα αν πέσω πάνω σε αυτόν
Επιστροφή στην κορυφή
Agairoxos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Agairoxos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουλίου/2020 ώρα 11:02
Καλημέρα παιδιά. Πέρασα στις 10 από την επιτροπή στο 401. Ο κος (δεν ήταν ο γνωστός ταλιμπάν) ήταν αρκετά τυπικός-αυστηρός ωστόσο δεν με κούρασε πολύ με ρώτησε απλά τι έχω και ότι με βγάζει ι5 με πιθανότητα ίασης το 2022+. Αφού πιάσαμε τη κουβέντα μου ανέφερε ότι το τελευταίο χρόνο έχει ενεργοποηθεί ένα παραθυράκι του νόμου, που μπορεί η επιτροπή τα μη ιάσιμα να τα ξανά κρίνει σε ένα α χρονικό διάστημα, όλα αυτά με αποφάσεις των ανώτερων. Προσωπικά πιστεύω ότι δε θα γίνει κάτι, ωστόσο αν έχετε κάποια άλλη πληροφόρηση καλό θα είναι να την γνωρίζουμε.
Επιστροφή στην κορυφή
lazer Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση lazer Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουλίου/2020 ώρα 11:23
Εμενα πάντως μου ειχε πει απαλλαγη ο "γνωστός άγνωστος" και θα σε δούμε σε 3 χρόνια. Σημερα που εκανα την αιτηση και η στρατολογία μου, είναι εκτος Αθηνών, η οποία ανήκω. Μετα απο αιτηση εκδοσης στο πληρες πιστοποιητικό, δε γράφει κάπου πέρα της πάθησης μου για βελτίωση ίασης. Αυτό μάλλον είναι υποσημείωση δικη του σε στρατολογια Αθηνων για να μας κανει ακόμα χειρότερα.
Επιστροφή στην κορυφή
Ακης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ακης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουλίου/2020 ώρα 11:27
Καλησπέρα παιδιά μπορώ να βγάλω 2 χαρτιά για την απαλλαγή μου ένα πλήρες που θα το έχω εγώ και ένα άμα μου το ζητήσουν από κάπου απλά ότι απαλλάχθηκα Γίνεται αυτό;
Επιστροφή στην κορυφή
mboxre Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση mboxre Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουλίου/2020 ώρα 12:04
Αρχικά αποστάλθηκε από Agairoxos

Καλημέρα παιδιά. Πέρασα στις 10 από την επιτροπή στο 401. Ο κος (δεν ήταν ο γνωστός ταλιμπάν) ήταν αρκετά τυπικός-αυστηρός ωστόσο δεν με κούρασε πολύ με ρώτησε απλά τι έχω και ότι με βγάζει ι5 με πιθανότητα ίασης το 2022+. Αφού πιάσαμε τη κουβέντα μου ανέφερε ότι το τελευταίο χρόνο έχει ενεργοποηθεί ένα παραθυράκι του νόμου, που μπορεί η επιτροπή τα μη ιάσιμα να τα ξανά κρίνει σε ένα α χρονικό διάστημα, όλα αυτά με αποφάσεις των ανώτερων. Προσωπικά πιστεύω ότι δε θα γίνει κάτι, ωστόσο αν έχετε κάποια άλλη πληροφόρηση καλό θα είναι να την γνωρίζουμε.

Αν δεν αλλάξει ρητά η νομοθεσία (όπως έγινε λ. Χ. Στην Κύπρο) πόσες φορές να σου τύχει επανεξέταση;1 και πολύ είναι. Όπως είπα στη χειρότερη θα ξαναπάμε να «εξεταστούμε». Αν αλλάξει η νομοθεσία και προβλέπει επανεξέταση κάθε χ χρόνια μέχρι την τάδε ηλικία αλλάζουν τα πράγματα. Τα υπόλοιπα για παραθυράκια δε μπορούν να ληφθούν υπ' όψη. Αν υπάρχει σε ΦΕΚ το συζητάμε. Μέχρι να μας ξαναενοχλήσουν (αν ποτέ), συνεχίζουμε τη ζωή μας. Τους δικαιώνουμε με το να ψαρώνουμε.
Επιστροφή στην κορυφή
dimitris90 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 23/Ιανουαρίου/2018
  Παράθεση dimitris90 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουλίου/2020 ώρα 14:32
Παιδια ειναι εξαιρετικα σπανιο αυτο να σας ξανα καλεσουν οσους σας εβαλε ιασημο σε 1-2-3 χρονια. Ακομα και να γινει πατε με ενα φρεσκο χαρτι και ξεμπερεδευτε.

Εγω πειρα την στρατολογια σμρ και μου ειπαν οτι με εβαλαν μη ιασιμο και οτι δεν θα κληθω ποτε για επανεξεταση αυτεπαγγελτος, τα ιασημα μου ειπαν υπαρχει μια μικρη πιθανοτητα κατοπιν αποφασης του αρχηγου και του υπουργου

Και το να αναφερεται αν υπαρχει πιθανοτητα ιασης ειναι κατι νομιμο και οχι για ψαρωμα. Απλα ειναι τυπικο
Επιστροφή στην κορυφή
mboxre Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση mboxre Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουλίου/2020 ώρα 15:47
Αρχικά αποστάλθηκε από dimitris90

Παιδια ειναι εξαιρετικα σπανιο αυτο να σας ξανα καλεσουν οσους σας εβαλε ιασημο σε 1-2-3 χρονια. Ακομα και να γινει πατε με ενα φρεσκο χαρτι και ξεμπερεδευτε.

Εγω πειρα την στρατολογια σμρ και μου ειπαν οτι με εβαλαν μη ιασιμο και οτι δεν θα κληθω ποτε για επανεξεταση αυτεπαγγελτος, τα ιασημα μου ειπαν υπαρχει μια μικρη πιθανοτητα κατοπιν αποφασης του αρχηγου και του υπουργου

Και το να αναφερεται αν υπαρχει πιθανοτητα ιασης ειναι κατι νομιμο και οχι για ψαρωμα. Απλα ειναι τυπικο
Σημειώνω πως θεωρώ ψάρωμα το «τα λέμε σε 2 χρόνια» και το «θα σε καλούμε κάθε 2 χρόνια» που μου είχε πει ο εν λόγω «κύριος». Τυπικά ότι η υπάρχει πιθανότητα είναι σίγουρο, και έχει ήδη γίνει μαζικά μία φορά (επί Βενιζέλου)
Επιστροφή στην κορυφή
dimitris90 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 23/Ιανουαρίου/2018
  Παράθεση dimitris90 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουλίου/2020 ώρα 16:19
Αρχικά αποστάλθηκε από mboxre

Αρχικά αποστάλθηκε από dimitris90

Σημειώνω πως θεωρώ ψάρωμα το «τα λέμε σε 2 χρόνια» και το «θα σε καλούμε κάθε 2 χρόνια» που μου είχε πει ο εν λόγω «κύριος». Τυπικά ότι η υπάρχει πιθανότητα είναι σίγουρο, και έχει ήδη γίνει μαζικά μία φορά (επί Βενιζέλου)

Αστειευσαι; Ψαρωμα ειναι αυτο, σε οποιον λεει θα σε δουμε σε 2 χρονια η 1 η 3 απλα βαζει πιθανοτητα ιασης στα ταδε χρονια. Αυτο δε σημαινει οτι αυτος ο βλακομουτρος θα σε καλεση. Δεν εχει δικαιοδοσια απο καποιον μονος του να αποφασιση υπαρχουν νομοι υπαρχουν ΦΕΚ που λεει μονο ο αρχηγος κομαντο του στρατου θα κανει προταση στον κομαντο υπουργο.

Να και τι λεει ο νομος τους.(Το 1α ειναι οποιος πηρε απαλλαγη για λογο υγειας)

3. Οι υπαγόμενοι στις διατάξεις της παραγράφου 1 α του παρόντος άρθρου υπέχουν στρατιωτικές υποχρεώσεις, εφόσον, πριν από τη συμπλήρωση του τεσσαρακοστού πέμπτου έτους της ηλικίας τους, παύσουν να υφίστανται οι λόγοι της απαλλαγής. Στις γνωματεύσεις ακαταλληλότητας των αρμόδιων υγειονομικών επιτροπών ή συμβουλίων αναγράφεται υποχρεωτικά αν υπάρχει πιθανότητα ή όχι βελτίωσης ή ίασης της παθήσεως. Με απόφαση του Υπουργού Εθνικής Άμυνας, που εκδίδεται ύστερα από πρόταση του Αρχηγού του Γενικού Επιτελείου Εθνικής Άμυνας, καθορίζονται η διαδικασία και ο χρόνος της αυτεπάγγελτης παραπομπής για επανεξέταση της σωματικής ικανότητας ορισμένων ή όλων των απαλλαγέντων από τη στράτευση, περιοδικά ανά πενταετία ή έκτακτα κατά την κρίση του Υπουργού Εθνικής Άμυνας. Με την ίδια απόφαση καθορίζονται οι υποχρεώσεις των παραπεμπομένων και οι συνέπειες της μη τήρησής τους, οι υποχρεώσεις των στρατολογικών γραφείων και των υγειονομικών επιτροπών, καθώς και κάθε αναγκαία λεπτομέρεια για την εφαρμογή των διατάξεων της παραγράφου αυτής.
Επιστροφή στην κορυφή
kanenasPolifimos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση kanenasPolifimos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουλίου/2020 ώρα 16:52
Καλησπέρα,

Συγνώμη αν έχει ερωηθεί / απαντθηεί ξανά αυτό το ερώτημα, αλλά σε 110 σελίδες χάνομε λίγο.

Θέλω να περάσω απο επιτροπή απαλλαγών για ψυχολογικούς λόγους. Αυτό μπορει να γίνει μόνο Αθήνα; Πχ αν είμαι κεφαλονιά υπάρχει φρουραρχίο κοντά μου (κεφαλονιά ή πάτρα) ώστε να είναι πιό χαλαρά απο άποψη κόσμου; Υπάρχει κάπου (thread εδώ/ σελίδα) που μπορώ να δώ διευθύνσεις που μπορώ να πάω ακριβώς και τί θα χρειαστώ πέρα απο το χαρτί καταταξής μου, ταυτότητα και χαρτιά απο γιατρους (εχώ ελληνικά και εξωτερικού).

Με εκτίμηση
Επιστροφή στην κορυφή
xristos1925 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 16/Μαρτίου/2018
Κατάσταση: Online
  Παράθεση xristos1925 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουλίου/2020 ώρα 19:05
Αρχικά αποστάλθηκε από kanenasPolifimos

Καλησπέρα,

Συγνώμη αν έχει ερωηθεί / απαντθηεί ξανά αυτό το ερώτημα, αλλά σε 110 σελίδες χάνομε λίγο.

Θέλω να περάσω απο επιτροπή απαλλαγών για ψυχολογικούς λόγους. Αυτό μπορει να γίνει μόνο Αθήνα; Πχ αν είμαι κεφαλονιά υπάρχει φρουραρχίο κοντά μου (κεφαλονιά ή πάτρα) ώστε να είναι πιό χαλαρά απο άποψη κόσμου; Υπάρχει κάπου (thread εδώ/ σελίδα) που μπορώ να δώ διευθύνσεις που μπορώ να πάω ακριβώς και τί θα χρειαστώ πέρα απο το χαρτί καταταξής μου, ταυτότητα και χαρτιά απο γιατρους (εχώ ελληνικά και εξωτερικού).

Με εκτίμηση

Πρεπει να δεις σε ποια στρατολογια υπαγεσαι και τι διευθυνση διαμονης ειναι δηλωμενα στην στρατολογια... Σε οποια στρατολογια υπαγεσαι να παρεις τηλεφωνο στην αναλογη υπηρεσια και θα σε ενημερωσουν...
Επιστροφή στην κορυφή
mple66 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 03/Ιουλίου/2020
  Παράθεση mple66 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιουλίου/2020 ώρα 09:23
Καλησπέρα, παρουσιάζομαι τέλη του μήνα (Δ'ΕΣΣΟ) και πήγα σήμερα στο φρουραρχείο για να πάρω παραπεμπτικό. Αλλά μου είπανε ό, τι πρέπει να ξεκινήσω με τη διαδικασία 5 εργάσιμες πιο πριν. Αρκούν 5 μέρες για να κάνεις τη δουλειά που απαιτείται; Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
naglorious Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 18/Απριλίου/2014
  Παράθεση naglorious Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιουλίου/2020 ώρα 09:29
Φρουραρχειο τελειώνεις την ίδια μέρα μιας και έχουν φέρει και στρατολογο και δεν χρειάζεται να τρέχεις στο Ρουφ, μετά απλά περιμένει το χαρτί για να πας επιτροπή απαλλαγών
Επιστροφή στην κορυφή
Νικος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νικος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιουλίου/2020 ώρα 10:00
Καλημέρα σε όλους. Συγνώμη που άργησα να απαντήσω αλλά με έτρεχαν στα στρατόπεδα.
Ι5 τελικά.
Για το παιδί που έλεγε αν σε κόψει η επιτροπή αν μπορείς να ξαναπάς. ΟΧΙ. Πάς στο στρατόπεδο εντός 5 ημερών και κάνεις την ίδια διαδικασία. ΜΕ ΣΥΝΟΔΟ οπωσδήποτε για να ξεμπλέξεις (αν ξεμπλέξεις) την ίδια μέρα. Αν πάς μόνος σου δεν νομίζω να φύγεις.
Σου δίνουν ένα χαρτί αδείας για 2-3 μέρες σε περίπτωση που δεν προλάβεις να πάς και 414 και 401 απο τον επιτροπή. Γενικά αν είστε από στρατόπεδο μπαίνετε απευθείας στην επιτροπή δεν περιμένετε στην ουρά.
Στην συνέχεια ενημερώνεις για το αποτέλεσμα την στρατολογία του στρατοπέδου. Πληρώνεις ένα courier και πηγαίνει να πάρει την ταυτότητα σου και το προσωρινό απολυτήριο.
Δεν γνωρίζω τι έχει γράψει η επιτροπή για το αν θα υαθώ σε 2-3-4 χρόνια. Θα επικοινωνήσω σε λίγο καιρό με την στρατολογία μου.
Επιστροφή στην κορυφή
Agairoxos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Agairoxos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιουλίου/2020 ώρα 13:50
Καλησπέρα Νίκο και ευχαριστούμε για τις πληροφορίες! Πες μας εντυπώσεις από μέσα σε "κούρασαν" ή απλά είδαν τα χαρτιά σου και σε πέρασαν απαλλαγή?
Επιστροφή στην κορυφή
xristos1925 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 16/Μαρτίου/2018
Κατάσταση: Online
  Παράθεση xristos1925 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιουλίου/2020 ώρα 16:40
Αρχικά αποστάλθηκε από Νικος

Καλημέρα σε όλους. Συγνώμη που άργησα να απαντήσω αλλά με έτρεχαν στα στρατόπεδα.
Ι5 τελικά.
Για το παιδί που έλεγε αν σε κόψει η επιτροπή αν μπορείς να ξαναπάς. ΟΧΙ. Πάς στο στρατόπεδο εντός 5 ημερών και κάνεις την ίδια διαδικασία. ΜΕ ΣΥΝΟΔΟ οπωσδήποτε για να ξεμπλέξεις (αν ξεμπλέξεις) την ίδια μέρα. Αν πάς μόνος σου δεν νομίζω να φύγεις.
Σου δίνουν ένα χαρτί αδείας για 2-3 μέρες σε περίπτωση που δεν προλάβεις να πάς και 414 και 401 απο τον επιτροπή. Γενικά αν είστε από στρατόπεδο μπαίνετε απευθείας στην επιτροπή δεν περιμένετε στην ουρά.
Στην συνέχεια ενημερώνεις για το αποτέλεσμα την στρατολογία του στρατοπέδου. Πληρώνεις ένα courier και πηγαίνει να πάρει την ταυτότητα σου και το προσωρινό απολυτήριο.
Δεν γνωρίζω τι έχει γράψει η επιτροπή για το αν θα υαθώ σε 2-3-4 χρόνια. Θα επικοινωνήσω σε λίγο καιρό με την στρατολογία μου.

Ωραιος φιλε οταν επικοινωνησεις με την στρατολογια ενημερωσε μας και εδω αν θες και δεν εχεις θεμα...
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 108109110111112 117>