Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 103104105106107 116>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

dimVsk Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 12/Φεβρουαρίου/2018
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση dimVsk Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου
    Αποστολή: 23/Ιουνίου/2020 ώρα 16:37
Παιδια μπαινω στο σαιτ της στρατολογιας για την απαλλαγη μου, και μου γραφει "απαλλαγή απο την υποχρεωση στρατευσης" τιποτα αλλο
ξερεις αν σημαινει οτι την πηρα; Τι πρεπει να κανω τωρα; Μηπως γνωριζετε;

Επιστροφή στην κορυφή
xristos1925 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 16/Μαρτίου/2018
  Παράθεση xristos1925 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιουνίου/2020 ώρα 16:49
Αρχικά αποστάλθηκε από Ακης

Καλησπέρα παιδιά κι από μένα εμένα συγκεκριμένος γιατρός της επιτροπής του 401 μου είπε ότι δεν έχω κάποιο πρόβλημα και θα με καλέσει πάλι σε ένα χρόνο ενώ πάω για οριστική απαλλαγή για ψυχολογικό λόγω ότι δεν έχω πρόβλημα πως το κατάλαβε ο κύριος πως δεν έχω πρόβλημα δεν μπορώ να καταλάβω ειλικρινά κι αυτό με το ένα χρόνο με άγχωσε πάρα πολύ

Δεν στεκουν αυτα που ειπε... Οτι δηλαδη σου ειπε δεν εχεις προβλημα και απο την αλλη θα σε δει σε εναν χρονο... Δεν γινεται αυτο... Μετα τα 2 χρονια γινεται οριστικη κριση της σωματικης ικανοτητας για καταλληλοτητα ή οχι στρατευσης... Το πιθανοτερο ειναι να σου εδωσε απαλλαγη, γιατι δεν γινεται μετα απο 2 χρονια αναβολων να σου λεει ελα σε εναν χρονο παλι... Δεν γινεται αυτο... Πρεπει να γινει οριστικη κριση σωματικης ικανοτητας... Εκτος και αν εγραψε απαλλαγη και να εγραψε οτι η παθηση που εχεις σε εναν χρονο ισως ιαθει... Δεν το ξερω... Αλλα κατα πασα πιθανοτητα σου εγραψε απαλλαγη... Δεν γινεται να σου πει θα μπεις μεσα και παραλληλα να ερθεις σε 1 χρονο παλι... Κατι δεν κολλαει... Και σε αλλους που το ειπε αυτο μαλλον κατι τετοιο θα εκανε...
Επιστροφή στην κορυφή
xristos1925 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση xristos1925 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιουνίου/2020 ώρα 16:56
Αρχικά αποστάλθηκε από makis_nomotagis

Καλησπέρα παιδιά, σήμερα έπειτα από τηλέφωνο στην στρατολογία μου επιβεβαίωσαν ότι πήρα το Ι5 (είχα 2 ετήσιες και πέρασα από επιτροπή πριν μια βδομάδα) αλλά ακόμα δεν αναρτήθηκε στο site. Μου είπε πως μέσα στις επόμενες 10 μέρες θα αναρτηθεί. Δεν πρόλαβα να ρωτήσω τι χρειάζεται να κάνω αφού το δω αναρτημένο. Μπορεί να μου πει κάποιος τι διαδικασία χρειάζεται για να το έχω και εγώ επισίμως και εγγράφως στα χέρια μου; Κάτι για ΚΕΠ είχα διαβάσει πιο πριν αλλά δεν ήταν ξακάθαρο.

Μπαινεις στρατολογια πατας εισοδο βαζεις τα στοιχεια taxisnet και πατας Αίτηση Έκδοσης Πιστοποιητικού Στρατολογικής Κατάστασης... Συμπληρωνεις τα στοιχεια σου πατας υποβολη και περιμενεις σε 1-2 μερες να σου βγει το πιστοποιητικο
Επιστροφή στην κορυφή
xristos1925 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση xristos1925 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιουνίου/2020 ώρα 17:00
Αρχικά αποστάλθηκε από dimVsk

Παιδια μπαινω στο σαιτ της στρατολογιας για την απαλλαγη μου, και μου γραφει "απαλλαγή απο την υποχρεωση στρατευσης" τιποτα αλλο
ξερεις αν σημαινει οτι την πηρα; Τι πρεπει να κανω τωρα; Μηπως γνωριζετε;

Σημαινει οτι την πηρες την απαλλαγη... Αν θες στην στρατολογια πατας Αίτηση Έκδοσης Πιστοποιητικού Στρατολογικής Κατάστασης, Συμπληρωνεις τα στοιχεια και σε μια 2 μερες περιμενεις να σου ανεβει το χαρτι για να το εκτυπωσεις αν θες.
Επιστροφή στην κορυφή
xristos1925 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση xristos1925 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιουνίου/2020 ώρα 17:03
Δολοφονική αμελια και ψυχολογικό bullying από την Επιτροπή Απαλλαγών Στρατου

Επιστροφή στην κορυφή
BigSoldier Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 04/Απριλίου/2020
  Παράθεση BigSoldier Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιουνίου/2020 ώρα 17:16
Αρχικά αποστάλθηκε από xristos1925

Δολοφονική αμελια και ψυχολογικό bullying από την Επιτροπή Απαλλαγών Στρατου

Πολύ καλό άρθρο μπράβο ακριβώς όπως είναι.
Επιστροφή στην κορυφή
fsafsa Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση fsafsa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιουνίου/2020 ώρα 18:15
Δεν νομίζω να ιδρώσει το αυτί κανενός επειδή το δημοσιεύσατε στο indymedia, δεν θεωρείται και το πιο αξιόπιστο.
Επιστροφή στην κορυφή
Bellos Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 14/Ιουνίου/2020
  Παράθεση Bellos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιουνίου/2020 ώρα 22:45
Αρχικά αποστάλθηκε από fsafsa

Δεν νομίζω να ιδρώσει το αυτί κανενός επειδή το δημοσιεύσατε στο indymedia, δεν θεωρείται και το πιο αξιόπιστο.

Μην αγχώνεσαι φίλε μου, θα μπει και σε πιο αξιόπιστα. ;)

Επιστροφή στην κορυφή
BigSoldier Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Παράθεση BigSoldier Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιουνίου/2020 ώρα 13:18
Τον γιατρό τον συγκεκριμένο δεν τον συνάντησε κάνεις άλλος; Εκφράστε τα παράπονά σας παιδιά.
Επιστροφή στην κορυφή
Sifu J Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Sifu J Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιουνίου/2020 ώρα 14:02
Κανενας που να πηγε σημερα επιτροπη να ενημερωσει; Παω αυριο και θα ενημερωσω αντιστοιχα.
Επιστροφή στην κορυφή
marcos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση marcos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιουνίου/2020 ώρα 15:14
Παιδια δεν εχει πολλα να πουμε για τον συγκεκριμενο, φανταζομαι σε ολους τα ιδια κανει.

Ειχα παει (για αναβολη) με συνοδο, τη μητερα μου, και της φωναζε να βγει εξω. Σε εμενα απειρα εριστικο υφακι, ερωτησεις του στυλ ποτε θα σταματησεις να ρχεσαι με τη μανα σου, φωνες κλπ.

τελος να μπω σε ενα μηνα να δω το αποτελεσμα.

αυτη υποτιθεται ηταν μια εξεταση της ψυχικης καταστασης μου;
Επιστροφή στην κορυφή
Blindata Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Blindata Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιουνίου/2020 ώρα 16:51
Πήγα σήμερα στο 401 για απαλλαγή και με ρώτησε τι φάρμακα παίρνω και κάθε πότε, και να μπω στο σαιτ της στρατολογίας και να δω το πιστοποιητικό μετά από κάποιες μέρες, η διαδικασία κράτησε ένα λεπτό.
Να πάτε με ραντεβού επιμένοντας καλώντας στα τηλέφωνα τους.
Επιστροφή στην κορυφή
Bellos Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση Bellos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιουνίου/2020 ώρα 17:20
Όποιος δέχτηκε ψυχολογικό εκφοβισμό,bullying, αυθαιρεσία κτλ από την επιτροπή απαλλαγών 401 και τον συγκεκριμένο "γιατρό" αλλά και γενικότερα από οποιονδήποτε (γιατί αυτή η τάση είναι γενικότερη δεν αφορά μόνο τον συγκεκριμένο), να επικοινωνήσει στα τηλέφωνα που βρίσκονται κάτω στο επόμενο link.

Ακόμα και αν δεν είχατε θέμα και ξέρατε ότι μπλοφαρουν, δεν είναι δύσκολο να φανταστεί κανείς ένα άτομο με βαριά αγχωδη διαταραχή, κρίσεις πανικού και κατάθλιψη πως θα αντιδράσει υποβάλλομενος σε τέτοια πίεση και εκφοβισμό.

Με ένα απλό γκουγκλαρισμα επίσης μπορεί κάποιος να δει τι συνεβει με άτομα που είχε ο στρατός κάθε ένδειξη ότι έχουν ψυχιατρικό ιστορικό, αμέλησε και τα έβαλε στρατόπεδο με δυσάρεστες συνέπειες..

Συνεπώς, πιστεύω έχουμε και προσωπική ευθύνη, ότι ξέραμε τι γίνεται και που μπορεί να καταλήξει αλλά δεν μιλήσαμε.

https://diktiospartakos.blogspot.com/2020/06/h-e-o-h.html?m=1
Επιστροφή στην κορυφή
BigSoldier Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Παράθεση BigSoldier Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιουνίου/2020 ώρα 20:10
Αρχικά αποστάλθηκε από marcos

Παιδια δεν εχει πολλα να πουμε για τον συγκεκριμενο, φανταζομαι σε ολους τα ιδια κανει.

Ειχα παει (για αναβολη) με συνοδο, τη μητερα μου, και της φωναζε να βγει εξω. Σε εμενα απειρα εριστικο υφακι, ερωτησεις του στυλ ποτε θα σταματησεις να ρχεσαι με τη μανα σου, φωνες κλπ.

τελος να μπω σε ενα μηνα να δω το αποτελεσμα.

αυτη υποτιθεται ηταν μια εξεταση της ψυχικης καταστασης μου;

Απαράδεκτος φίλε Μάρκο. Άμεση αντικατάστασή του άμεσα.
Επιστροφή στην κορυφή
BigSoldier Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Παράθεση BigSoldier Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιουνίου/2020 ώρα 21:46
Αρχικά αποστάλθηκε από Nikos

Άμεσα, εντός 5 ημερών
Που σε κατέταξαν Νίκο. Θα πας φρουραρχείο; Μπορείς; Έγραφε το Ι4;
Επιστροφή στην κορυφή
IoannisT Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 13/Μαΐου/2020
  Παράθεση IoannisT Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Ιουνίου/2020 ώρα 01:46
Αν και περασα απο επιτροπη πριν 2 εβδομαδες για αναβολη 1 χρονου, ο κυριος μπροστα μου δεν ειπε τιποτα... Ουτε καλημερα. Μονο να μπω στο site.

Διαβαζω εδω και καιρο τα σχολια εδω, αλλα κανεις δεν εχει δωσει την περιγραφη αυτου του κυριου εξωτερικα για να ξερουν και οι μελλοντικοι λιγο πολυ, ποιος ειναι αυτος... Αλλα ουτε και το ονομα του. Εκτος αν απαγορευεται να δωθει το ονομα του στην ομαδα... Αν απαγορευεται που μπορουμε να το βρουμε;

Τα ρωταω αυτα για να μπορω να πω και εγω την εμπειρια μου και να σας πω αν οντως επεσα πανω του ή οχι...
Επιστροφή στην κορυφή
Bellos Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση Bellos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Ιουνίου/2020 ώρα 01:49
Αρχικά αποστάλθηκε από IoannisT

Αν και περασα απο επιτροπη πριν 2 εβδομαδες για αναβολη 1 χρονου, ο κυριος μπροστα μου δεν ειπε τιποτα... Ουτε καλημερα. Μονο να μπω στο site.

Διαβαζω εδω και καιρο τα σχολια εδω, αλλα κανεις δεν εχει δωσει την περιγραφη αυτου του κυριου εξωτερικα για να ξερουν και οι μελλοντικοι λιγο πολυ, ποιος ειναι αυτος... Αλλα ουτε και το ονομα του. Εκτος αν απαγορευεται να δωθει το ονομα του στην ομαδα... Αν απαγορευεται που μπορουμε να το βρουμε;

Τα ρωταω αυτα για να μπορω να πω και εγω την εμπειρια μου και να σας πω αν οντως επεσα πανω του ή οχι...

https://athens.indymedia.org/post/1605894/

Διαβασε κάτω κατω στο άρθρο.
Επιστροφή στην κορυφή
IoannisT Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 13/Μαΐου/2020
  Παράθεση IoannisT Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Ιουνίου/2020 ώρα 01:59
Αααα οχι παιδια δεν ηταν αυτος που με ειδε εμενα!

Με αυτον που "μιλησα" ηταν περιπου στα 55+ λευκα και σχετικα "λιγα" μαλλια, πυκνα γκριζο-ασπρα φρυδια, σχετικα ευσωμος (οχι παχυσαρκος) και φανταστειτε οτι το προσωπο του εμοιαζε σαν τα σκυλακια Σαρ Πει και φορουσε ενα λευκο πουκαμισο που αν δεν το προσεχες καλα οτι ηταν πουκαμισο, ελεγες οτι φοραει ρομπα γιατρου. Δεν μου ειπε τιποτα οπως αναφερω και παραπανω, περα απο το "ταυτοτητα" και "μπες σε 1 μηνα" κτλπ.

Στο διπλα γραφειο καθοταν ενας αλλος κυριος λιγοοοοοο πιο νεοτερος και μιλουσε στο τηλεφωνο συνεχεια. Δεν ξερω αν ηταν ο "γιατρος" που αναφερατε παραπανω γιατι δεν του εδωσα και ιδιαιτερη σημασια οποτε δεν θυμαμαι αναλυτικα πως εμοιαζε.
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 103104105106107 116>