Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 102103104105106 116>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

anastasis Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση anastasis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου
    Αποστολή: 22/Ιουνίου/2020 ώρα 18:55
Ελεος ρε παιδιά με αυτά που διαβάζω, αγχώθηκα και γω... Λετε αυτός ο ανεκδιήγητος που είπε θα σε δούμε σε 3 χρόνια να μας το γυρισει σε Ι4... Παιδιά δε γίνεται Τώρα μέχρι να δω την απόφαση σε αναμένα κάρβουνα θα κάθομαι μέσα στο άγχος :(
Επίσης πότε πρέπει να παρουσιαστεί κάποιος που τον βάζουν Ι4;
Επιστροφή στην κορυφή
Loki Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Loki Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιουνίου/2020 ώρα 19:45
Ντροπή του!!!
Παιδιά βγάλτε δημάσια καταγγελία δημόσια με υπογραφές ανεβάστε το λινκ εδώ να μπουμε να υπογράψουμε και παιδιά όσους σας βγάλει κάτι άλλο εκτός από ι5 κάντε καταγγελία στο συνήγορο του πολίτη.
Μην το αφησετε έτσι τέτοια άτομα δεν πρέπει να έχούν θέση σε τέτοιες θέσεις.
Ντροπή και στο στρατιωτικό νοσοκομείο Αθηνών που τον έχει εκεί και αλλονίζει.
ΝΤΡΟΠΗ!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Nikos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Nikos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιουνίου/2020 ώρα 19:49
Άμεσα, εντός 5 ημερών
Επιστροφή στην κορυφή
dimitris90 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 23/Ιανουαρίου/2018
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση dimitris90 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιουνίου/2020 ώρα 20:28
Παιδια καταγγελια πρεπει οπως λεει και ο @bellos
Επιστροφή στην κορυφή
Sifu J Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Sifu J Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιουνίου/2020 ώρα 21:14
Καθε μερα οι ιδιοι/ίδιος είναι στην επιτροπή ρε παιδια;
Επιστροφή στην κορυφή
anastasis Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση anastasis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιουνίου/2020 ώρα 21:14
Γιατι δεν κάνουμε κριτική στο google στο ιδιωτικό του ιατρείο; Είναι χοντρό;
Επιστροφή στην κορυφή
BigSoldier Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 04/Απριλίου/2020
  Παράθεση BigSoldier Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιουνίου/2020 ώρα 21:26
Αρχικά αποστάλθηκε από Νικος

Για απαλλαγή πήγαινα.

Ναι με φαρμακευτική αγωγή. Θα ζητήσω απο Θήβα να ξαναπάω επιτροπή, αλλά δεν έχουν άτομα πλέον εκεί γιατί δεν είναι περίοδος ΕΣΣΟ.

Οπότε θα ξανάρθω Αθήνα. Κια ποιος μου λέει ότι θα φύγω την ίδια μέρα. Θα βάλουν λεωφορείο για ένα άτομο;

Και αν κάτσω 2-3 μέρες μέσα ποιος θα είναι υπεύθυνος για ότι μ συμβεί;

Φίλε Νίκο φρουραρχείο δεν μπορείς να ξανακάνεις την διαδικασία;
Επιστροφή στην κορυφή
xristos1925 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 16/Μαρτίου/2018
  Παράθεση xristos1925 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιουνίου/2020 ώρα 21:34
Παντως και σε μια παρομοια υποθεση πριν χρονια και βγηκε πορισμα το 2007 Που ηταν να βγει καποιος Ι5 και με χαρτι απο Ψυχιατρο και η παθηση ηταν σε υποτροπη κλπ τον εβγαλε η επιτροπη Ι4... Εγινε καταγγελια στον Συνηγορο του Πολιτη και παρενεβει και εν τελη βγηκε Ι5...
Εδώ είναι το πόρισμα
https://www.synigoros.gr/resources/docs/200082.pdf
Επιστροφή στην κορυφή
xristos1925 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 16/Μαρτίου/2018
  Παράθεση xristos1925 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιουνίου/2020 ώρα 22:19
Παντως μπορει να παει εκει με τους γονεις του και να πουν οτι του δημιουργησε προβλημα οτι δεν μπορουσε να κοιμηθει το βραδυ λογω κρισεων πανικου αγχους κλπ οτι επαθε σοκ το παιδι κλπ... Οσο να ναι στους γονεις δεν μπορει να πει Διαφορα για να τους ψαρωσει...
Επιστροφή στην κορυφή
naglorious Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 18/Απριλίου/2014
  Παράθεση naglorious Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιουνίου/2020 ώρα 10:26
Ύστερα από περίπου 150 τηλεφωνήματα στα περισσότερα από τα οποία δεν έπιανε καν γραμμή κατάφερα και έκλεισα ραντεβού για τις 6/7 μετά τις 12. Ας ελπίσουμε ότι δεν θα πέσω σε κάποιον κομπλεξικό και θα μου δώσουν την τελευταία 6μηνη αναβολή που δικαιούμαι
Επιστροφή στην κορυφή
Ακης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ακης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιουνίου/2020 ώρα 13:08
Καλησπέρα παιδιά κι από μένα εμένα συγκεκριμένος γιατρός της επιτροπής του 401 μου είπε ότι δεν έχω κάποιο πρόβλημα και θα με καλέσει πάλι σε ένα χρόνο ενώ πάω για οριστική απαλλαγή για ψυχολογικό λόγω ότι δεν έχω πρόβλημα πως το κατάλαβε ο κύριος πως δεν έχω πρόβλημα δεν μπορώ να καταλάβω ειλικρινά κι αυτό με το ένα χρόνο με άγχωσε πάρα πολύ
Επιστροφή στην κορυφή
Σωτήρης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Σωτήρης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιουνίου/2020 ώρα 13:55
Καλό μεσημέρι σε όλους παιδιά. Μήπως πήγε κάποιος σήμερα στην επιτροπή να μας πει πως ήταν τα πράγματα; Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Επιστροφή στην κορυφή
Bellos Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 14/Ιουνίου/2020
  Παράθεση Bellos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιουνίου/2020 ώρα 14:04
Αρχικά αποστάλθηκε από naglorious

Ύστερα από περίπου 150 τηλεφωνήματα στα περισσότερα από τα οποία δεν έπιανε καν γραμμή κατάφερα και έκλεισα ραντεβού για τις 6/7 μετά τις 12. Ας ελπίσουμε ότι δεν θα πέσω σε κάποιον κομπλεξικό και θα μου δώσουν την τελευταία 6μηνη αναβολή που δικαιούμαι

Αν πεις ότι παίρνεις φάρμακα αφήνεις λιγότερα περιθώρια να σου πουλήσουν μαγκιά.
Επιστροφή στην κορυφή
naglorious Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 18/Απριλίου/2014
  Παράθεση naglorious Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιουνίου/2020 ώρα 14:21
Αρχικά αποστάλθηκε από Bellos

Αρχικά αποστάλθηκε από naglorious

Αν πεις ότι παίρνεις φάρμακα αφήνεις λιγότερα περιθώρια να σου πουλήσουν μαγκιά.

Έτσι και αλλιώς παίρνω αγωγή οπότε δεν υπάρχει λόγος να πω ψέματα. Εσύ τελικά θα μπορέσεις να το πας μέσω φρουραρχειου ή σκέφτεσαι να κινηθείς με καταγγελίες;
Επιστροφή στην κορυφή
makis_nomotagis Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση makis_nomotagis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιουνίου/2020 ώρα 14:29
Καλησπέρα παιδιά, σήμερα έπειτα από τηλέφωνο στην στρατολογία μου επιβεβαίωσαν ότι πήρα το Ι5 (είχα 2 ετήσιες και πέρασα από επιτροπή πριν μια βδομάδα) αλλά ακόμα δεν αναρτήθηκε στο site. Μου είπε πως μέσα στις επόμενες 10 μέρες θα αναρτηθεί. Δεν πρόλαβα να ρωτήσω τι χρειάζεται να κάνω αφού το δω αναρτημένο. Μπορεί να μου πει κάποιος τι διαδικασία χρειάζεται για να το έχω και εγώ επισίμως και εγγράφως στα χέρια μου; Κάτι για ΚΕΠ είχα διαβάσει πιο πριν αλλά δεν ήταν ξακάθαρο.
Επιστροφή στην κορυφή
Bellos Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 14/Ιουνίου/2020
  Παράθεση Bellos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιουνίου/2020 ώρα 15:19
Θα δούμε αν πήρα απαλλαγή ή όχι.

Καταγγελίες έχουν γίνει πάντως για τον άνθρωπο αυτό που ισχυρίζεται ότι είναι ψυχίατρος.
Επιστροφή στην κορυφή
Sifu J Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Sifu J Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιουνίου/2020 ώρα 15:25
Καθε μερα οι ιδιοι είναι εκει?
Επιστροφή στην κορυφή
madmax Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση madmax Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιουνίου/2020 ώρα 15:58
Παιδιά καλησπέρα, είναι και εγώ να περάσω έως τις 2/7. Έχω όλα τα χαρτιά και με αγωγές κλπ, ξέρω επίσης καλά τα φάρμακα. Παίζει να έχω θέμα με τον βλάκα; Επίσης ας μας πει κάποιος που να ξέρει αν μας κόψουν με ι4 αν γίνεται να πάμε πάλι μέσω φρουραρχείου.
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 102103104105106 116>