Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 8889909192 116>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Manos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Manos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου
    Αποστολή: 26/Μαΐου/2020 ώρα 13:45
Καλησπέρα.
Ερώτηση γιατί κάπου αναφέρθηκε.
Παραμένει η διαδικασία όπως παλιά;
Φρουραχειο για τα βασικά μετά χαρτί για Ρουφ ( αν προλάβεις την ίδια μέρα) και μετά από 20μερες ένα μήνα ραντεβού για 401;
Επιστροφή στην κορυφή
SifuJ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση SifuJ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαΐου/2020 ώρα 15:00
Καλησπερα. Εκανα την διαδικασια μεσω Φρουραρχειου σημερα. Κοσμος ετσι και ετσι. Περιπου 165 ατομα αν ακουσα καλα. Εισοδος με συνοδο μονο αν υπαρχει προβλημα, αν εξηγησεις καταλαβαινουν παντως. Αναμονη αναμονη και μετα μεσα, δλδ εξω σε ενα αντισκοινο. Γιατρος ποτε ετσι ποτε αλλιως. Εμενα με ρωτησε μονο αν παιρνω φαρμακα και ποια και τιποτα αλλο. Ειχα βεβαια γνωματευσεις χρονων μαζι με τις φετινες οποτε δεν ηταν και πολλα να ερωτηθουν. Σε αλλα παιδια ρωταγε και αλλα οπως πως εισαι, αν ασχολεισαι με κατι, τι αναβολη θες κλπ. Γενικα ομως εξυπηρετικος ανθρωπος που σε βοηθαγε και σου εξηγουσε. Ολα αυτα φυσικα στο ποδι και ο ενας μετα τον αλλον, οχι οπως παλια μεσα στο κτιριο κλπ. Διαδικαστικα κλπ ολα εκει επιτοπου με γρηγορη γενικα κινηση. Καταθεση ολων των χαρτιων που μαζευουμε εκει στους ανθρωπους της Στρατολογιας διπλα απο την πύλη και τελος. Ευτυχως αυτο διευκολυνει ακομα πιο πολυ την ολη διαδικασια καθως δεν χρειαζεται να πας στο Ρουφ. Πηγα αργα περιπου 9 παρα και στις 12 ειχα ηδη φυγει. Αναμονη για email τωρα που θα ενημερωνει για την τελικη επιτροπή απαλλαγων σε περιπου ενα μηνα απο τωρα. Αυτα απο Αθηνα για σημερα. Υπομονη, τα χαρτια σας και τις γνωματευσεις σας και δεν θα εχετε κανενα θεμα. Ολοι εκει εξυπηρετικοι και ευγενεστατοι.
Επιστροφή στην κορυφή
Vasilhs Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Vasilhs Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαΐου/2020 ώρα 15:59
Αρχικά αποστάλθηκε από Manos

Καλησπέρα.
Ερώτηση γιατί κάπου αναφέρθηκε.
Παραμένει η διαδικασία όπως παλιά;
Φρουραχειο για τα βασικά μετά χαρτί για Ρουφ (αν προλάβεις την ίδια μέρα) και μετά από 20μερες ένα μήνα ραντεβού για 401;

Έχουν φέρει στρατολόγο στο Φρουραρχείο από το Ρουφ οπότε στο τέλος παραδίδεις εκεί όλα τα χαρτιά σου δεν πας Ρουφ.
Επιστροφή στην κορυφή
Meg Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Meg Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαΐου/2020 ώρα 16:11
Καλησπέρα. Ετοιμάζομαι κι εγώ για την οριστική απαλλαγή, έπειτα από 24μηνη αναβολή λόγω υγείας (ψυχολογικά προβλήματα με κατά καιρούς φαρμακευτική αγωγή).

Θα ακολουθήσω ξανά τη διαδικασία μέσω Φρουαρχείου Αθηνών. Απ' ότι κατάλαβα θα γλυτώσουμε το δρομολόγιο προς Ρουφ. Κάποιος που να πήγε σήμερα εκεί μπορεί να επιβεβαιώσει ότι ίσχυσε το ίδιο και σήμερα;

Χρειαζόμαστε κάτι άλλο πέραν από Ταυτότητα, Χαρτί Κλήτευσης (εκτυπωμένο μέσω επίσημης ιστοσελίδας), γνωμάτευση ιατρού και μάσκα προστασίας;

Διαδικασία μέσω 401 υπάρχει τελικά ή ισχύει η φήμη που έγραψε ένα μέλος στην προηγούμενη σελίδα πως δεν θα υπάρξει επίσκεψη στην επιτροπή απαλλαγών λόγω κορονοϊού;

Κάποια συμβουλή ώστε να μην βρεθούμε προ εκπλήξεων;
Επιστροφή στην κορυφή
Vasilhs Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Vasilhs Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαΐου/2020 ώρα 16:42
Αρχικά αποστάλθηκε από Meg

Καλησπέρα. Ετοιμάζομαι κι εγώ για την οριστική απαλλαγή, έπειτα από 24μηνη αναβολή λόγω υγείας (ψυχολογικά προβλήματα με κατά καιρούς φαρμακευτική αγωγή).

Θα ακολουθήσω ξανά τη διαδικασία μέσω Φρουαρχείου Αθηνών. Απ' ότι κατάλαβα θα γλυτώσουμε το δρομολόγιο προς Ρουφ. Κάποιος που να πήγε σήμερα εκεί μπορεί να επιβεβαιώσει ότι ίσχυσε το ίδιο και σήμερα;

Χρειαζόμαστε κάτι άλλο πέραν από Ταυτότητα, Χαρτί Κλήτευσης (εκτυπωμένο μέσω επίσημης ιστοσελίδας), γνωμάτευση ιατρού και μάσκα προστασίας;

Διαδικασία μέσω 401 υπάρχει τελικά ή ισχύει η φήμη που έγραψε ένα μέλος στην προηγούμενη σελίδα πως δεν θα υπάρξει επίσκεψη στην επιτροπή απαλλαγών λόγω κορονοϊού;

Κάποια συμβουλή ώστε να μην βρεθούμε προ εκπλήξεων;

1) Ναι δεν χρειάζεται να πας Ρουφ

2) Με αυτά κομπλέ είσαι

3) Κανονικά γίνεται η διαδικασία του 401 περιμένεις mail εντός 10 ημερών να σε καλέσουν και να πας με 1 μήνα διορία

4) Πάρε κανά στυλό να έχεις για την αίτηση που θέλουν για την στρατολογία μην ψάχνεις από δω κ από κει και να γνωρίζεις αφμ αμκα κλπ
Επιστροφή στην κορυφή
BigSoldier Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 04/Απριλίου/2020
Κατάσταση: Online
  Παράθεση BigSoldier Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαΐου/2020 ώρα 17:03
Επίσκεψη και από μένα σήμερα στο Φρουραρχείο Αθηνών. Πολύ καλύτερη οργάνωση σε σχέση με παλαιότερα. Θερμομέτρηση στην πύλη. Υποχρεωτική χρήση μάσκας. Υπήρχαν άνθρωποι της στρατολογίας μέσα. Συμπλήρωνες την αίτησή σου για παραπομπή στην επιτροπή απαλλαγών. Εξέταση από τον γιατρό. Στην δικιά μου περίπτωση αντέγραψε την γνωμάτευση και στην συνέχεια κατάθεση στον άνθρωπο της στρατολογίας. Υπήρχαν περίπου 170 άτομα. Άνετη εξυπηρέτηση.11:00 και κάτι είχα τελειώσει φτάνοντας 8 παρά. Τελικά ο κορωνοιος είχε και τα καλά του. Τώρα email για εξέταση από την επιτροπή.
Επιστροφή στην κορυφή
Manos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Manos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαΐου/2020 ώρα 18:38
Εγώ κανονικά παρουσιάζονται 2/6 . Τα Σαββατοκύριακο εν μετράνε στις 5 μέρες που έχω περιθώριο πριν την ημερομηνία που παρουσιάζουμε άρα αύριο μπορώ να πάω σωστά;
Επιστροφή στην κορυφή
max26 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση max26 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαΐου/2020 ώρα 19:09
Καλησπέρα και από εμένα παιδιά, να πω ότι κι εγώ είναι να περάσω φρουραρχείο Αθήνας. Βέβαια παρόλο που έχω χαρτί από δημόσιο ψυχολόγο αλλά και γνωμάτευση ψυχιάτρου με αγωγή μέ έχει πιάσει το κλασσικό άγχος καθότι πάω για απαλλαγή.
Για λόγους κυρίως εργασιακούς μπορώ να πάω μόνο την 1/6 (που παρουσιάζομαι δηλαδή) ξέρετε αν αυτό πιάνει και την κανονική έσσο; Θέλω να πώ από πλευράς κόσμου πιο πολύ αν και από ότι καταλαβαίνω τα πράγματα φέτος είναι πιό απλά. Γιατί και τις 2 προηγούμενες χρονιές πήγαινα από 6 το πρωί και έφευγα 12 με 1 για ΡΟΥΦ.

Σας ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις!
Επιστροφή στην κορυφή
Makis_nomotagis Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Makis_nomotagis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Μαΐου/2020 ώρα 11:32
Παιδιά να σας αναφέρω και την εμπειρία από το Φρουραρχείο Θεσσαλονίκης και το 424. Κανονικά παρουσιαζόμουν 1/6. Σήμερα ολοκλήρωσα την διαδικασία η οποία γίνεται σε 2 μέρες. Αναγκαστικά φέτος δεν μπορείς να τελειώσεις σε μια ημέρα. Την πρώτη μέρα πας Φρουραρχείο και μετά 424, και την επόμενη μέρα μόνο Φρουραρχείο και Στρατολογία. Επίσης να θυμάστε ότι χωρίς μάσκα δεν δέχονται κανέναν. Από την ουρά μπαίνετε ανά 5 άτομα. Η διαδικασία στο Φρουραρχείο κυλάει γρήγορα, στο 424 θέλει υπομονή και πλέον περιμένεις έξω και όχι μέσα και μπαίνετε ένας-ένας. Το χειρότερο και δυστυχώς, είναι ο ψυχίατρος (!) στο 424. Δεν ξέρω αν ήταν στις μαύρες του, πάντως από αρκετά παιδιά άκουσα ίδια εμπειρία με την δική μου. Δεν σηκώνει πολλά πολλά. Σου πετάει ευθείς φράσεις τύπου "Στην γνωμάτευση βλέπω ότι σίγουρα γράφει ψέματα" - "Εδώ δεν λέμε ψέματα γιατί όλα έχουν επιπτώσεις", σε ρωτάει επίσης για τον γιατρό σου, πόσες φορές πας, αν παίρνεις αγωγή, σε τι δοσολογία, από πότε έχεις συμπτώματα, σου λέει να τα περιγράψεις κτλ, σε κρατάει γύρω στα 5 λεπτά τουλάχιστον. Οπότε όσο πιο λίγα τελικά γράφει η γνωμάτευση, τόσο το καλύτερο για τον συγκεκριμένο. Γενικά σε ζορίζει αρκετά, και μονολεκτικά να απαντάς αυτός περιμένει να κάνετε κουβέντα, αλλά έστω και κάπως δύσκολα σου βάζει στην γνωμάτευση αυτό που χρειάζεσαι, δεν άκουσα ότι αρνήθηκε να βάλει το Ι5 σε κανέναν. Το χειρότερο είναι απλά ότι σε αγχώνει απότομα. Το ότι φοράς μάσκα βέβαια βοηθάει γιατί δεν βλέπει τις εκφράσεις σου αλλά κάνει αρκετό eye-contact. Να προσέχετε επίσης στο εντελώς τελευταίο στάδιο στην στρατολογία γιατί όλο τον φάκελο τον ετοιμάζετε εσείς με συνδετήρες, οπότε αν ξεχάσετε κάνα χαρτί θα υπάρχει πρόβλημα και θα το ρίξουν επάνω σας. Η επιτροπή απαλλαγών τελικώς γι'αυτή την ΕΣΣΟ θα υπάρχει κανονικά. Δεν ισχύει πλέον η ανακοίνωση των αποτελεσμάτων μέσω TAXIS και στρατολογίας. Γενικά για να τελειώνετε γρήγορα, καλό να είστε από τις 07:00 εκεί Και τις 2 μέρες γιατί η διαδικασία ξεκινάει 07:30 το αργότερο. Δεν θέλει άγχος, κάντε κάθε βήμα προσεκτικά και όλα θα'ναι κομπλέ.
Επιστροφή στην κορυφή
giorikas Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 23/Απριλίου/2020
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση giorikas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Μαΐου/2020 ώρα 12:12
Αρχικά αποστάλθηκε από Makis_nomotagis

Το χειρότερο και δυστυχώς, είναι ο ψυχίατρος (!) στο 424. Δεν ξέρω αν ήταν στις μαύρες του, πάντως από αρκετά παιδιά άκουσα ίδια εμπειρία με την δική μου. Δεν σηκώνει πολλά πολλά. Σου πετάει ευθείς φράσεις τύπου "Στην γνωμάτευση βλέπω ότι σίγουρα γράφει ψέματα" - "Εδώ δεν λέμε ψέματα γιατί όλα έχουν επιπτώσεις", σε ρωτάει επίσης για τον γιατρό σου, πόσες φορές πας, αν παίρνεις αγωγή, σε τι δοσολογία, από πότε έχεις συμπτώματα, σου λέει να τα περιγράψεις κτλ, σε κρατάει γύρω στα 5 λεπτά τουλάχιστον. Οπότε όσο πιο λίγα τελικά γράφει η γνωμάτευση, τόσο το καλύτερο για τον συγκεκριμένο. Γενικά σε ζορίζει αρκετά, και μονολεκτικά να απαντάς αυτός περιμένει να κάνετε κουβέντα, αλλά έστω και κάπως δύσκολα σου βάζει στην γνωμάτευση αυτό που χρειάζεσαι, δεν άκουσα ότι αρνήθηκε να βάλει το Ι5 σε κανέναν. Το χειρότερο είναι απλά ότι σε αγχώνει απότομα. Το ότι φοράς μάσκα βέβαια βοηθάει γιατί δεν βλέπει τις εκφράσεις σου αλλά κάνει αρκετό eye-contact.

Κρίμα. Τη Δευτέρα ήταν μια καταπληκτική γυναίκα που και βοηθούσε και ήταν και καλός άνθρωπος (το καταλαβαίνεις και από τους τρόπους της, πως φέρεται, πως μιλάει).

Αφού όπως και να ‘χει θα γράψεις ό, τι γράφει η γνωμάτευσή μου, γιατί με πιέζεις και με ταλαιπωρείς; Κανείς δε ρισκάρει να κόψει κάποιον που έχει γνωμάτευση.1 στις 100 θα γίνει η στραβή, δεν θα ήθελε να είναι αυτός που τον έστειλε με το έτσι θέλω στρατόπεδο. Απλά κάποιοι το παίζουν ιστορία.Anyway, αυτή να είναι η ταλαιπωρία μας.
Επιστροφή στην κορυφή
Πέτρος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Πέτρος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Μαΐου/2020 ώρα 12:47
Καλησπέρα σε όλους,

Μόλις 2 μέρες μετά τη διαδικασία στο Φρουραρχείο Αθηνών μου ήρθε μέσω email ειδοποίηση για να παρουσιαστώ στην επιτροπή απαλλαγών του 401. Στο email λέει ότι πρέπει να παρουσιαστώ εντός 1 μήνα ενώπιον της επιτροπής και δίνει δυο νούμερα για να πάρω εκ των προτέρων τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού
Επιστροφή στην κορυφή
Makis_nomotagis Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Makis_nomotagis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Μαΐου/2020 ώρα 13:19
Κ μένα μου έκανε αρνητική εντύπωση αυτός. Ήταν η τρίτη (και τελευταία) φορά που πέρασα από ψυχίατρο στο 424 και τις άλλες 2 φορές δεν κάθισα ούτε πάνω από 2 λεπτά στο εξεταστήριο. Για την ψυχίατρο της Δευτέρας άκουσα κ'εγώ καλά λόγια αλλά δυστυχώς δεν την πέτυχα. Μακάρι αυτός εχθές απλά να είχε ξυπνήσει στραβά και να μην ζορίσει άλλο κόσμο. Γιατί φαντάζομαι πως σίγουρα θα υπάρχουν παιδιά που όντως αντιμετωπίζουν θέματα με άγχος.
Επιστροφή στην κορυφή
Χρηστος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Χρηστος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Μαΐου/2020 ώρα 16:16
Καλησπερα ξερει κανεις τη διαδικασια που πρεπει να ακολουθει απο το στρατοπεδο για αναβολη; Παρουσιαζομαι 5/6 στη Θηβα και επισης αν υπαρχει καποια ωρα που ειναι προτιμοτερο να πας απο το χρονικο περιθωριο 8-13:00. Θα βρισκομαι με συνοδο
Επιστροφή στην κορυφή
DonQuihote Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση DonQuihote Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Μαΐου/2020 ώρα 17:58
Καλησπέρα σε όλους..

Στην Αθήνα σήμερα όλα ρολόι... Ευγενικοί όλοι βοήθησαν να τελειώσει η διαδικασία άμεσα. Γύρω στα 150 άτομα ήμασταν στο σύνολο. Ερώτηση, εγώ πάω για απαλλαγή λόγω μικτής αγχωδους διαταραχής. Δείχνοντας τη γνωμάτευση από το γιατρό μου ο ψυχίατρος έγραψε ι5 παρ340.. Αυτό δύναται να αλλάξει από την επιτροπή;

Σας ευχαριστώ παιδιά εκ των προτέρων.
Επιστροφή στην κορυφή
ANTONIS Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ANTONIS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Μαΐου/2020 ώρα 18:11
Αρχικά αποστάλθηκε από DonQuihote

Καλησπέρα σε όλους.

Στην Αθήνα σήμερα όλα ρολόι... Ευγενικοί όλοι βοήθησαν να τελειώσει η διαδικασία άμεσα. Γύρω στα 150 άτομα ήμασταν στο σύνολο. Ερώτηση, εγώ πάω για απαλλαγή λόγω μικτής αγχωδους διαταραχής. Δείχνοντας τη γνωμάτευση από το γιατρό μου ο ψυχίατρος έγραψε ι5 παρ340. Αυτό δύναται να αλλάξει από την επιτροπή;

Σας ευχαριστώ παιδιά εκ των προτέρων.

Καλησπέρα. Οχι την παράγραφο έγραψε που το αναφέρει στην Εφημερίδα της κυβερνήσεωςhttp://eyediathlasis.gr/sites/default/files/pdf/proedriko-diatagma.pdf
σελίδα 37 pdf παράγραφος 340.
Επιστροφή στην κορυφή
Giannis Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Giannis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Μαΐου/2020 ώρα 19:49
Καλησπέρα και απο μενα,

Πέρασα σήμερα και εγω της διαδικασία φρουραρχείο 424 και παλι πισω. Η διαδικασία κύλησε πολύ ομαλά και μαλστα ειχε πολυ λγο κοσμο (περιπου 15-20 ατομα). Ο Ψυχίατρος όντος πολυ αυτηρο ύφος ωστοσο δεν θεωρω οτι με ταλαιπώρησε ιδιαίτερα. Περιορίστηκε σε ερωτησεις ονομα επιθετο και ποσο καιρο εχω την παθηση, κρατησε την γνωματευση του Ιδιώτη γιατρου και η διαδικασία κύλησε ομαλά. Περιμένω Mail και εγω για την επιτροπή.

Καλή δυναμη σε ολους

ΥΓ:12 μήνες μου έδωσε
Επιστροφή στην κορυφή
Σωτήρης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Σωτήρης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Μαΐου/2020 ώρα 19:53
Καλησπέρα παιδιά, μην ψαρωνετε από τις τυχόν ερωτήσεις, είναι εντελώς "θέατρο" η όλη φάση. Ήθελα να ρωτήσω επειδή τους επόμενους μήνες θα κάνω τη διαδικασία μέσω Φρουραρχείου Αθηνών, ο συνοδός είναι απαραίτητος στο Φρουραρχειο ή όχι; θέλω να πω παίζει ρόλο αν πας μόνος σου, μήπως πέφτει στο μάτι ή καμία σχέση; Ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
dimitris90 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 23/Ιανουαρίου/2018
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση dimitris90 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Μαΐου/2020 ώρα 20:39
Καλησπερα, περασα και εγω την διαδικασια απαλλαγης απο φρουραρχειο αθηνων.
Υπηρχε κοσμος αρκετος αλλα ολοι εξυπηρετηθηκαν.
Ο γιατρος εγραψε διπολικη διαταραχη Ι5/ 334 / δυσιατο νοσημα.

Ερωτηση για οποιον γνωριζει.
Υπαρχει καποια περιπτωση η επιτροπη απαλλαγων να το κανει Ι4; Το ρωταω γιατι μου εκανε μεγαλη εντυπωση σημερα στο φρουραρχειο.

Υ. Γ πασχω απο αυτο το νοσημα επι 10 ετιας

Σας ευχαριστο.
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 8889909192 116>