Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 8485868788 94>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Αλέξης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Αλέξης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου
    Αποστολή: 22/Μαΐου/2020 ώρα 18:12
Αρχικά αποστάλθηκε από Proooo

Γιατί λένε ότι πρέπει πρόσφατο χαρτί δεν το λέει πουθενά αυτό εντάξει εγώ έχω διαβήτη που όσα χρόνια και να περάσουν αυτό δεν αλλάζει δλδ δεν υπάρχει ίαση. στο τηλ δν Μ είπαν για πρόσφατο απλά ότι έχεις να τους το πας

Aν έχεις τέτοια προβλήματα θα σου κάνουν τις απαραίτητες εξετάσεις στο στρατό λογικά στη στιγμή που θα ζητάς αναβολή/απαλλαγή... Δεν αφήνουν τίποτα... Βέβαια δεν ξέρω αν όλες τις παθολογικες παθησεις που εχουν ατομα, τους εξεταζουν εκ νεου ή καλύπτονται από παλαιότερες γνωματεύσεις. Το πολύ πολύ να σε στείλουν να εξεταστεί σε στρατιωτικό νοσοκομείο. Μην ανησυχείς
Επιστροφή στην κορυφή
Proooo Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Proooo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Μαΐου/2020 ώρα 20:16
Δεν νομίζω καν να σου κάνουν εξετάσεις τουλάχιστον για το σάκχαρο τα τελευταία χρόνια νομίζω δν σου κάνουν καν αν έχεις χαρτί τώρα δεν ξέρω
Επιστροφή στην κορυφή
BigSoldier Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 04/Απριλίου/2020
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση BigSoldier Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2020 ώρα 00:30
Μέσω στρατοπεδού θα ξεμπερδέψω πιο γρήγορα; Θα είμαι χωρίς συνοδό, θα χρειαστεί να μείνω μέσα; Θα με μεταφέρουν εκείνοι στο 401 για την εξέταση για την επιτροπή; Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Proooo Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Proooo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2020 ώρα 00:46
Καλύτερα φρουραρχείο
Επιστροφή στην κορυφή
Proooo Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Proooo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2020 ώρα 00:55
Έχω διάγνωση φωτοτυπία αλλά επικυρωμένη από την αστυνομία θα την δεχτούν λογικά;
Επιστροφή στην κορυφή
ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2020 ώρα 01:04

KΑλησπέρα σας. Βρήκα το παρακάτω στο φρουραρχείο απο τη Β ΕΣΣΟ 2020.
Μπορεί να μας εξηγήσει κάποιος αν αυτό είναι για τις ημέρες που ζητάς αναβολή. Γιατί αν είναι φαίνεται οτι δόθηκαν παραπάνω μέρες. Αν δοθούν και στη Γ ΕΣΣΟ μην πάμε να μαζευτούμε 300 άτομα και να τελειώσουμε του χρόνου να σπάσουμε σύμφωνα με τις μέρες. Όποιος γνωρίζει ας το παραθέσει.
Επιστροφή στην κορυφή
Prodromoss Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 09/Απριλίου/2020
  Παράθεση Prodromoss Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2020 ώρα 02:19
Εγώ έχω τη γνωμάτευση φωτοτυπία αλλά επικυρωμένη οκ δεν είμαι;
Επιστροφή στην κορυφή
xristos1925 Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 16/Μαρτίου/2018
  Παράθεση xristos1925 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2020 ώρα 04:14
Αρχικά αποστάλθηκε από Prodromoss

Εγώ έχω τη γνωμάτευση φωτοτυπία αλλά επικυρωμένη οκ δεν είμαι;
Δεν νομιζω να υπαρχει καποιο προβλημα...
Επιστροφή στην κορυφή
xristos1925 Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 16/Μαρτίου/2018
  Παράθεση xristos1925 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2020 ώρα 04:18
Αρχικά αποστάλθηκε από BigSoldier

Μέσω στρατοπεδού θα ξεμπερδέψω πιο γρήγορα; Θα είμαι χωρίς συνοδό, θα χρειαστεί να μείνω μέσα; Θα με μεταφέρουν εκείνοι στο 401 για την εξέταση για την επιτροπή; Ευχαριστώ.

Μεσω στρατοπεδου αν εισαι με συνοδο θα ξεμπερδεψεις πιο γρηγορα. Αν εισαι μονος σου ισως χρειαστει να μεινεις μια μερα μεσα στο στρατοπεδο και την αλλη να σας πανε 401 για την επιτροπη απαλλαγων
Επιστροφή στην κορυφή
giannisFL Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση giannisFL Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2020 ώρα 04:40
Καλησπέρα, είχα σκοπό την Δευτέρα να πάω στο Φρουραρχείο για την διαδικασία 2ρης αναβολής υγείας (ψυχολογικους λογους)
Στο site της στρατολογίας γράφει οτι λογο covid θα γινονται αιτήσεις για τα στρατολογικά θέματα και οτι "Μεµονωµένες περιπτώσεις θα προσέρχονται στις κατά τόπους Στρατολογικές Υπηρεσίες ΜΟΝΟ Κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας. "
Αφορά εμένα που θέλω για ιατρικούς λόγους αυτό; Έχει αλλάξει κάτι στη διαδικασία απο πέρσι δηλαδή;

Σε αυτό αναφέρομαι
https://www.stratologia.gr/el/paratash-covid-19
Επιστροφή στην κορυφή
Breh68 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Breh68 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2020 ώρα 05:28
Γεια σας η διαδικασια μεσω φρουραρχειου (Αθηνα) για αναβολη υγειας-ψυχολογικο ειναι ιδια οπως και περσι;
Κατι ειδα για ηλεκτρονικες αιτησεις στο σαητ που μπαινουμε για το χαρτι καταταξης αλλα δε ξερω αν ισχυει και για ιατρικα
Επιστροφή στην κορυφή
Γιωργος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιωργος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2020 ώρα 09:38
Η αλήθεια είναι ότι στο site του φρουραρχείου Αθηνών έχει το πρόγραμμα για τη Β ΕΣΣΟ ακόμα
Επιστροφή στην κορυφή
BigSoldier Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Παράθεση BigSoldier Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2020 ώρα 09:49
Για την διαδικασία μέσω στρατόπεδου πρέπει να έχω χαρτί ή δεν είναι απαραίτητο; Δίνεται η αναβολή πιο εύκολα δηλαδή. Για ψυχολογικούς λόγους πρόκειται. Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Vasilhs Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Vasilhs Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2020 ώρα 11:38
Αν μετρήσεις τις εργάσιμες μέρες πάλι 5 μέρες πριν δώσανε και τότε (έπεφτε καθαρά Δευτέρα + το ΣΚ)
Επιστροφή στην κορυφή
Liapunov13 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 07/Μαΐου/2020
  Παράθεση Liapunov13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2020 ώρα 11:50

Για την διαδικασία μέσω στρατόπεδου πρέπει να έχω χαρτί ή δεν είναι απαραίτητο; Δίνεται η αναβολή πιο εύκολα δηλαδή. Για ψυχολογικούς λόγους πρόκειται. Ευχαριστώ.

Χωρίς γνωμάτευση ίσως πάρεις μια 6μηνη υγείας.
Με χαρτι θα παρεις 12μηνη μινιμουμ (ή και 24μηνη σε κάποις περιπτώσεις).
Αλλα προσεξε να εχεις συνοδο (συγγενή ή φίλο με την ταυτότητα του). Αν οχι, ρισκάρεις να διανυκτερεύσεις στο στρατόπεδο για ένα βράδυ.
Επιστροφή στην κορυφή
BigSoldier Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Παράθεση BigSoldier Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2020 ώρα 12:21
Αρχικά αποστάλθηκε από Liapunov13

Χωρίς γνωμάτευση ίσως πάρεις μια 6μηνη υγείας.
Με χαρτι θα παρεις 12μηνη μινιμουμ (ή και 24μηνη σε κάποις περιπτώσεις).
Αλλα προσεξε να εχεις συνοδο (συγγενή ή φίλο με την ταυτότητα του). Αν οχι, ρισκάρεις να διανυκτερεύσεις στο στρατόπεδο για ένα βράδυ.
Δεν με πειράζει και να διανυκτερεύσω.
Επιστροφή στην κορυφή
Liapunov13 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 07/Μαΐου/2020
  Παράθεση Liapunov13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2020 ώρα 13:40
Τοτες σκας απλα στο στρατοπεδο και θα παρεις 6 μηνες υγειας μινιμουμ πιστευω. Καλη τυχη.
Επιστροφή στην κορυφή
i5 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση i5 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2020 ώρα 14:16
Έχω χαρτί δημόσιου ψυχιατρικού νοσοκομείου και πάω για την απαλλαγή φέτος (μετά από 2 χ ετήσιες αναβολές). Έχω πολύ άγχος με το όλο θέμα και ούτε να σκέφτομαι δε θέλω ότι υπάρχει περίπτωση να μπω μέσα. Υπάρχει περίπτωση να με κρατήσουν και να μην πάρω την απαλλαγή; Θα κάνω τη διαδικασία πάλι μέσω φρουραρχείου.
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 8485868788 94>