Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 6869707172 92>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

pro777 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 04/Σεπτεμβρίου/2019
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση pro777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου
    Αποστολή: 19/Μαρτίου/2020 ώρα 01:31
Υπάρχει ποτέ πιθανότητα να σε στείλουν Γι εξετάσεις;
Επιστροφή στην κορυφή
Ra090 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 19/Μαρτίου/2020
  Παράθεση Ra090 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαρτίου/2020 ώρα 13:31
Καλημέρα παιδια. Έχω κάποιες ερωτήσεις, αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Υπάρχει κάποιος που να πέρασε από επιτροπή απαλλαγών 424 πρόφατα; Πως ήταν η διαδικασία; Εγώ ολοκλήρωσα την διαδικασίαν μέσω φρουραρχείου και παρέλαβα το χαρτί για την επιτροπή απαλλαγών. Παίρνω τηλέφωνο για να κλείσω ραντεβού και μου κάνουν την εξής ερώτηση: Πέρασες από εξωτερικά ιατρεία; Η απάντηση μου ήταν όχι. Μου λέει την ημέρα που θα έρθεις για το ραντεβού θα περάσεις πρώτα από τα εξωτερικά της αντίστοιχης κλινικής για την πάθηση που έχεις. Έχω τις εξής ερωτήσεις:1) Όταν κάποιος πήγε στην επιτροπή απαλλαγών πέρασε πρώτα από τα εξωτερικά; Και αν ναί ποιά ήταν η εξέταση εκεί;2) Γιατί να περάσω από τα εξωτερικά ενώ έχω περάσει από γιατρό στο φρουραρχείο και αυτός έγραψε την γνωμάτευσή του; Το χαρτί παραπομπής στην επιτροπή γράφει μόνο για αυτοπρόσωπη παρουσία στην επιτροπή. Δεν αναφέρει κάτι για εξωτερικά ιατρεία. Όπως και στο φρουραρχείο μου είπαν ότι πάω κατ' ευθείαν στην επιτροπή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Επιστροφή στην κορυφή
socratis1000 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 16/Ιανουαρίου/2020
  Παράθεση socratis1000 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαρτίου/2020 ώρα 16:22
Οταν πηγες φρουαρχειο σε εστειλαν απο 401 στα εξωτερικα ιατρια για να σε εξετασουν; Ποιος γιατρος σε ειδε στο φρουραρχειο; Δεν εχω καταλαβει
Επιστροφή στην κορυφή
Ra090 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Ra090 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαρτίου/2020 ώρα 17:41
Με εξέτασε ο γιατρός του φρουραρχείου ο οποίος έγραψε και την γνωμάτευση την οποία κατέθεσα στην στρατολογία. Τώρα που κλείνω ραντεβού για την επιτροπή στο 424 μου είπαν ότι την ημέρα του ραντεβού πρέπει να περάσω από τα εξωτερικά ιατρεία πρώτα.
Επιστροφή στην κορυφή
antreas606 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 04/Ιανουαρίου/2020
  Παράθεση antreas606 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαρτίου/2020 ώρα 19:13
Μάγκες, πήρα τηλ. Την επιτροπή αλλαγών να κλείσω ραντεβού και μου λένε να ξαναπάρω μετά τις 26 του μήνα διότι λείπει με άδεια ο αξιωματικός. Παίζει ρόλο κάποιος αξιωματικός στην επιτροπή απαλλαγών γενικά?
Επιστροφή στην κορυφή
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση socratis1000 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαρτίου/2020 ώρα 20:19
Οποτε δεν σε ειχαν στειλει στο 401 στο νοσοκομειο; Μεσα στο φρουραρχιο γιατρος σε εξετασε; Περιεργα πραγματα
Επιστροφή στην κορυφή
pro777 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 04/Σεπτεμβρίου/2019
  Παράθεση pro777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαρτίου/2020 ώρα 23:32
Μέσα στο φρουραρχειο εξετάζουν για ψυχολογικά αλλά για παθολογικά πας 401
Επιστροφή στην κορυφή
Ra090 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Ra090 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Μαρτίου/2020 ώρα 00:40
Παιδιά με εξέτασε ο γιατρός του φρουραρχείο και την δική του γνωμάτευση κατέθεσα στην στρατολογία. Το 401 τι σχέση έχει; Αναφέρθηκα εξ' αρχής για την επιτροπή απαλλαγών στο 424.
Επιστροφή στην κορυφή
xristos1925 Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 16/Μαρτίου/2018
  Παράθεση xristos1925 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαρτίου/2020 ώρα 15:45
Κρίση σωματικής ικανότητας από ΕΑ Αθηνών

Η Επιτροπή Απαλλαγών Αθηνών θα εξετάζει τους στρατεύσιμους της 2020 Β ΕΣΣΟ που έχουν παραπεμφθεί σε αυτή για κρίση σωματικής ικανότητας ΜΟΝΟ μετά από επικοινωνία στα τηλέφωνα 2107494893 και 2107494894. Μέγιστος αριθμός εξεταζόμενων την ημέρα: Σαράντα (40) άτομα.

Ενημερωση απο την σελίδα της Στρατολογιας.
Επιστροφή στην κορυφή
Ακης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ακης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαρτίου/2020 ώρα 23:20
Καλησπέρα εγώ θέλω να πάρω ι5 για ψυχολογικό έχω εξαντλήσει της αναβολές αλαξε κάτι πλεων δεν πάμε φρουραρχείο και μετά επιτροπή ;
Επιστροφή στην κορυφή
George908 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 03/Μαρτίου/2020
  Παράθεση George908 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Μαρτίου/2020 ώρα 18:01
Καλησπερα παιδια με ολα αυτα π συμβαίνουν εγω περιμενα χαρτί απο στρατολογια για να περασω απο επιτροπή εχουν περασει 2 βδομάδες και δεν εχει ερθει τους παιρνω τηλέφωνο αλλα δεν απαντάει κανεις ξερεις κάποιος τι γίνεται;
Επιστροφή στην κορυφή
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση socratis1000 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Μαρτίου/2020 ώρα 20:43
Τωρα που υπαρχει απαγορευση πως θα πας επιτροπη; Κατεβαζεις καποιο χαρτι?
Επιστροφή στην κορυφή
Δημήτρης Μ. Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Δημήτρης Μ. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαρτίου/2020 ώρα 10:04
Παιδιά για να ξέρετε και εσείς, σήμερα πήρα τηλέφωνο τη γραμματεία του 401 για να κλείσω ραντεβού για την επιτροπή απαλλαγών και μου είπαν ότι δε κλείνουν ραντεβού και να περιμένω ενώ βλέπω τις εξελίξεις γιατί ούτε εκείνοι ξέρουν πότε θα αλλάξει αυτό. Υπομονή απ' ότι φαίνεται μπορούμε να κάνουμε μόνο.
Επιστροφή στην κορυφή
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση socratis1000 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαρτίου/2020 ώρα 12:23
Ευχαριστουμε για την ενημερωση, Λογικο μου φαινεται, και να ειναι να μπεις φανταρος νομιζω θα παρει αναβολη για λιγο, δεν ξερεις αν εχεις κολλησει και το μεταφερεις μεσα.
Επιστροφή στην κορυφή
Pope Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Pope Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαρτίου/2020 ώρα 14:54
Περίεργο... Εγώ πήρα σήμερα το πρωί και μου κλείσανε κανονικά ραντεβού...
Επιστροφή στην κορυφή
Grteo Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 30/Αυγούστου/2019
  Παράθεση Grteo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαρτίου/2020 ώρα 18:38
Παιδιά καλησπέρα μαη μπαίνω πολεμικό Ναυτικό
Για λόγους ψυχολογικους θέλω να πάρω αναβολή
Προλαβαίνω μέχρι τον Μάη η όχι;
Επιστροφή στην κορυφή
Hynter Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Hynter Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαρτίου/2020 ώρα 19:05
Εγώ περιμένω ακόμη το χαρτί που θα αναφέρει να καλέσω για ραντεβού στην Επιτροπή.
Η γραμματεία με ενημέρωσε πως μπορώ μόνο να περιμένω να έρθει και να καλέσω μετά.

Είναι κι άλλοι που περιμένουν το χαρτί από το ταχυδρομείο; Νομίζω πως είναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό. Επιβαρύνει από μόνο του την υπάρχουσα κατάσταση
Επιστροφή στην κορυφή
Ra090 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Ra090 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαρτίου/2020 ώρα 22:37
Αρχικά αποστάλθηκε από Pope

Περίεργο... Εγώ πήρα σήμερα το πρωί και μου κλείσανε κανονικά ραντεβού...
Σε αυτή του 401 αναφέρεσαι; Μέχρι πότε έχεις προθεσμία αν επιτρέπεται; Στο έκλεισαν για αυτή ή την επόμενη εβδομάδα;
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 6869707172 92>