Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 6768697071 73>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

xristos1925 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 16/Μαρτίου/2018
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση xristos1925 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου
    Αποστολή: 14/Μαρτίου/2020 ώρα 22:18
Αρχικά αποστάλθηκε από pro777

Πιο χαρτι κρατάνε απο γιατρό τον στρατιωτικό που αντέγραψε την γνωμάτευση η την δικιά σου γνωματευση;

Την δικη σου γνωματευση κρατανε στην επιτροπη απαλλαγων
Επιστροφή στην κορυφή
antreas606 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 04/Ιανουαρίου/2020
  Παράθεση antreas606 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαρτίου/2020 ώρα 23:15
Αρχικά αποστάλθηκε από xristos1925

Στην επιτροπή απαλλαγών τι χαρτιά χρειάζονται μόνο του στρατιωτικού γιατρού που μας έχει γράψει όταν πήγαμε και το χαρτί κατάταξης η και όλα τα άλλα για την πάθηση μας;

Ταυτοτητα, το χαρτι που ηρθε απο στρατολογια για να περασεις επιτροπη και οτι χαρτι σχετιζεται με την παθηση σου

Ρώτησα γι'αυτό πιο πάνω, εγώ δεν έχω χαρτί που σχετίζεται με την πάθησή μου γιατί την γνωμάτευση του γιατρού την πήραν στην στρατολογία, μπορώ να πάω χωρίς κάποιος χαρτί που να σχετίζεται με την πάθησή μου;
Επιστροφή στην κορυφή
socratis1000 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 16/Ιανουαρίου/2020
  Παράθεση socratis1000 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαρτίου/2020 ώρα 23:56
Αρχικά αποστάλθηκε από antreas606

Αρχικά αποστάλθηκε από xristos1925

Στην επιτροπή απαλλαγών τι χαρτιά χρειάζονται μόνο του στρατιωτικού γιατρού που μας έχει γράψει όταν πήγαμε και το χαρτί κατάταξης η και όλα τα άλλα για την πάθηση μας;

Ταυτοτητα, το χαρτι που ηρθε απο στρατολογια για να περασεις επιτροπη και οτι χαρτι σχετιζεται με την παθηση σου

Ρώτησα γι'αυτό πιο πάνω, εγώ δεν έχω χαρτί που σχετίζεται με την πάθησή μου γιατί την γνωμάτευση του γιατρού την πήραν στην στρατολογία, μπορώ να πάω χωρίς κάποιος χαρτί που να σχετίζεται με την πάθησή μου;
Φιλε μου τι ανησυχεις; Και εγω επιτροπη περιμενω, τι περιεμενεις να σε βαλουν φανταρο με αυτα που βλεπουμε τον τελευταιο καιρο; Δεν μπαινει κανεις φανταρος αυτη την περιοδο, απο ιουνιο και βλεπουμε
Επιστροφή στην κορυφή
pro777 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 04/Σεπτεμβρίου/2019
  Παράθεση pro777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Μαρτίου/2020 ώρα 01:10
Ο νόμος λέει ότι εξετάζεται αλλά στην ουσία εξετάζουν το χαρτί σου εμένα πχ είναι φωτοτυπία από δημόσιο νοσοκομείο.. Τ παίζει δν ξερω
Επιστροφή στην κορυφή
Ντακο Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ντακο Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Μαρτίου/2020 ώρα 01:43
Έχω πάρει το παραπεμπτικό από ρουφ μετά το φρουραρχείο για 401 από τις 6 μαρτη γνωρίζει κανείς τι γίνετε λόγω του ιού;
Επιστροφή στην κορυφή
antreas606 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση antreas606 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Μαρτίου/2020 ώρα 05:50
Λοιπόν παιδιά, θα προσπαθήσω το πρωί να πάρω τηλέφωνο στην επιτροπή απαλλαγών να κλείσω ραντεβού ή απλά θα πάω εκεί αν δεν τα καταφέρω.
Όταν έκανα την διαδικασία φρουραρχείου δεν έβγαλα κάποια φωτοτυπία επομένως αφού κατέθεσα τα πάντα στο στρατολογικό γραφείο, τώρα δεν έχω κάποιο χαρτί.

Βέβαια παίζει το εξής σενάριο, εγώ είχα αρχικά γνωμάτευση από ψυχίατρο δημόσιου νοσοκομείου, ο οποίος όμως μου είχε γράψει μια γνωμάτευση πολύ ότι να'ναι, δεν έλεγε καν πως προτείνει να πάρω αναβολή, επομένως σκέφτηκα να πάω σε έναν καλό ιδιωτικό με καλή φήμη στην πόλη, και χρησιμοποίησα την δική του γνωμάτευση στο φρουραρχείο, που ήταν πιο σοϊκή.

Τώρα θαρρώ πως θα ήταν αυτογκόλ να πάω στην επιτροπή απαλλαγών με γνωμάτευση από γιατρό που δεν πήγα ποτέ νωρίτερα στο φρουραρχείο ε; Καλύτερα να πάω χωρίς χαρτί; Τι λέτε;

Ευχαριστώ πολύ
Επιστροφή στην κορυφή
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση socratis1000 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Μαρτίου/2020 ώρα 12:42
Φιλε μου κανε τις κινησεις που νομιζεις και παρε ενα τηλ να σου λυσουν τις αποριες. Μακαρι τα προβληματα μας αυτο τον καιρο να ηταν αν θα παμε φανταροι η οχι ενω ειμαστε σε καραντινα παγκοσμιος.
Επιτροπη περναω και εγω και δεν με νοιαζει καθολου
Επιστροφή στην κορυφή
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση socratis1000 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Μαρτίου/2020 ώρα 12:43
Αρχικά αποστάλθηκε από antreas606

Λοιπόν παιδιά, θα προσπαθήσω το πρωί να πάρω τηλέφωνο στην επιτροπή απαλλαγών να κλείσω ραντεβού ή απλά θα πάω εκεί αν δεν τα καταφέρω.
Όταν έκανα την διαδικασία φρουραρχείου δεν έβγαλα κάποια φωτοτυπία επομένως αφού κατέθεσα τα πάντα στο στρατολογικό γραφείο, τώρα δεν έχω κάποιο χαρτί.

Βέβαια παίζει το εξής σενάριο, εγώ είχα αρχικά γνωμάτευση από ψυχίατρο δημόσιου νοσοκομείου, ο οποίος όμως μου είχε γράψει μια γνωμάτευση πολύ ότι να'ναι, δεν έλεγε καν πως προτείνει να πάρω αναβολή, επομένως σκέφτηκα να πάω σε έναν καλό ιδιωτικό με καλή φήμη στην πόλη, και χρησιμοποίησα την δική του γνωμάτευση στο φρουραρχείο, που ήταν πιο σοϊκή.

Τώρα θαρρώ πως θα ήταν αυτογκόλ να πάω στην επιτροπή απαλλαγών με γνωμάτευση από γιατρό που δεν πήγα ποτέ νωρίτερα στο φρουραρχείο ε; Καλύτερα να πάω χωρίς χαρτί; Τι λέτε;

Ευχαριστώ πολύ
πες την αληθεια, μου το πηραν το χαρτι
Επιστροφή στην κορυφή
antreas606 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση antreas606 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Μαρτίου/2020 ώρα 13:04
Αρχικά αποστάλθηκε από socratis1000

Φιλε μου κανε τις κινησεις που νομιζεις και παρε ενα τηλ να σου λυσουν τις αποριες. Μακαρι τα προβληματα μας αυτο τον καιρο να ηταν αν θα παμε φανταροι η οχι ενω ειμαστε σε καραντινα παγκοσμιος.
Επιτροπη περναω και εγω και δεν με νοιαζει καθολου
Ένας λογος παραπάνω να θέλω να είμαι κλεισμένος σπίτι μου και όχι στον Έβρο. Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
pro777 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση pro777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Μαρτίου/2020 ώρα 22:25
Πρέπει το χαρτί να είναι πρόσφατο; Δεν το λέει κάπου στο φεκ.
Επιστροφή στην κορυφή
xristos1925 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Παράθεση xristos1925 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Μαρτίου/2020 ώρα 16:57

Πρέπει το χαρτί να είναι πρόσφατο; Δεν το λέει κάπου στο φεκ.
Καλο ειναι να ειναι καλου κακου εως και περιπου 1-2 μηνες πριν την ημερομηνια καταταξης...
Επιστροφή στην κορυφή
pro777 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση pro777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Μαρτίου/2020 ώρα 20:52
Ανάλογα και την πάθηση που έχεις αν είναι ανίατη δεν νομίζω να παίζει ρόλο
Επιστροφή στην κορυφή
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση socratis1000 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Μαρτίου/2020 ώρα 21:53
Εχει παρει κανεις τηλεφωνο; Η επιτροπη θα παρει αναβολη τελικα; Δυστυχως εχω τον αδερφο μου θετικο στον Νεο Ιο και περιμενω χαρτι να περασω επιτροπη, επειδη θα ερθει καπου τωρα εγω δεν μπορω να παω μιας και ειμαι σε καραντινα
Επιστροφή στην κορυφή
pro777 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση pro777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Μαρτίου/2020 ώρα 00:14
Αν πάμε με φωτοτυπιες τα χαρτιά για να μην αφήσουμε τα πρωτότυπα έχουμε πρόβλημα;
Επιστροφή στην κορυφή
Grteo Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 30/Αυγούστου/2019
  Παράθεση Grteo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Μαρτίου/2020 ώρα 12:05
Καλημέρα παιδιά ξέρουμε αν δώσει καμία παράταση στις εσσο που έρχονται;
Επιστροφή στην κορυφή
pro777 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση pro777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Μαρτίου/2020 ώρα 15:45
Παιδιά όποιος ξερεις ασ απάντησει. Δεν θέλω να αφήσω τη γνωματευση του γιατρού την πρωτότυπη θέλω να τους πάω μόνο φωτοτυπιες γίνεται; Σε όλη την διαδικασία αναφέρομαι
Επιστροφή στην κορυφή
xristos1925 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Παράθεση xristos1925 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Μαρτίου/2020 ώρα 18:39

Παιδιά όποιος ξερεις ας απάντησει. Δεν θέλω να αφήσω τη γνωματευση του γιατρού την πρωτότυπη θέλω να τους πάω μόνο φωτοτυπιες γίνεται; Σε όλη την διαδικασία αναφέρομαι

Οταν πηρα την αναβολη τον Ιουλιο εδωσα φωτοτυπια της προσφατης τοτε γνωματευσης που ειχα βγαλει απο γιατρο. Δεν μου ειπαν κατι. Αν θες να εχεις και εσυ την πρωτοτυπη βγαλε την μια φωτοτυπια και δωσε την. Δεν νομιζω να πουν κατι. Καλου κακου εχε και την πρωτοτυπη να δειξεις αν σου πουν κατι αν θελουν να δουν το πρωτοτυπο.
Επιστροφή στην κορυφή
pro777 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση pro777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαρτίου/2020 ώρα 01:08
Ευχαριστώ για την απάντηση. Εμένα ειναι και από δημόσιο νοσοκομείο για παθολογικο
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 6768697071 73>