Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 3435363738 39>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
kostas888 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 20/Οκτωβρίου/2018
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση kostas888 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου
    Αποστολή: 04/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 20:56
Το άλλο θέμα με την όραση σου Οφθαλμιατρος δεν ειμαι και δεν ξέρω πόσο σοβαρό είναι και αν σε πιάνουν οι διατάξεις του ΦΕΚ για απαλλαγή.
Επιστροφή στην κορυφή
Αλέξανδρος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Αλέξανδρος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 09:12
Εγω νιωθω πως θα με πιάσει κατάθλιψη λόγο του θέματος του ύπνου μου. Μόνο η σκέψη ότι θα κοιμάμε στο ίδιο δωμάτιο με άλλα άτομα που θα με ακούνε για 9 μήνες με φοβίζει. Εδω είχα φάει δούλεμα οταν κοιμόμουν στο ίδιο δωμάτιο με την αδελφή μου, αργότερα στην εστία που έμενα οταν φοιτούσα συμφοιτητές άρχισαν να αναφέρουν Προσωπικά θέματα που δεν είχα αναφέρει σε κανέναν. Είχα φρικάρει. Δε μπορούσα να καταλάβω τι γινόταν. Και τέλος για μερικούς μήνες που κοιμόμουν στο υπνωτήριο αστέγων με άλλα 15 άτομα άρχισαν να που πετάνε σπόντες ότι είμαι ομοφιλόφιλος. Όλα αύτα επειδή δε μπορώ να ελέγχω τον ύπνο μου.
Επιστροφή στην κορυφή
Jay27 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση Jay27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 16:15
Για να κάνω την διαδικασία του Φρουραρχείου πρέπει να έχω μαζί μου το σημείωμα κατάταξης; Αυτό που με ανησυχεί είναι από ότι ακούω κιόλας ότι το σημείωμα κατάταξης καθυστερεί αρκετά και μήπως δεν προλάβω την διαδικασία. Μόνο με τον Στρατιωτικό μου Αριθμό γνωρίζοντάς τον δεν μπορώ να κινήσω την διαδικασία;
Επιστροφή στην κορυφή
Jay27 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση Jay27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 16:18
Θα παρουσιαστώ με την Β ΕΣΣΟ του Μαρτίου 2019. Πότε να περιμένω το Σημείωμα Κατάταξης;
Επιστροφή στην κορυφή
kostas888 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Παράθεση kostas888 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 17:09
Αλέξανδρε σε καταλαβαίνω απόλυτα και αν υπάρχει πρόβλημα με τον ύπνο ειδικά στο στρατό είναι πολύ δύσκολα τα πραγματα. Δεν ξέρω τι άλλο να σου πω. Την προοπτική να πας να σε δει ψυχίατρος την έχεις σκεφτεί; Εμένα π. χ. με παρακολουθεί ψυχίατρος στο Κέντρο Ψυχικής Υγείας της περιοχής μου χωρίς να πληρώνω τίποτα. Να ξέρεις η Επιτροπή θέλει χαρτί ψυχιάτρου και όχι ψυχολόγου. Οτι άλλο χαρτί μπορείς να βρεις π. χ της νοσηλείας σου καλό είναι να τα έχεις.
Επιστροφή στην κορυφή
kostas888 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Παράθεση kostas888 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 17:25
Ναι Jay27 πρέπει να έχεις στα χέρια σου το χαρτί κατάταξης. Να σου διευκρινίσω εδώ ότι όταν λέει ότι η διαδικασία μέσω Φρουραρχείου πρέπει να γίνει πέντε μέρες πριν την κατάταξη σου αυτό σημαίνει ότι μπορείς να πας στο Φρουραρχείο οποία μερα θέλεις από αυτές τις πέντε. Μπορεις ακόμη να πας και την ημέρα που παρουσιάζεται να κάνεις την διαδικασία καθώς και αυτή πιάνεται ως μια απο τις πέντε μέρες της διαδικασίας αν και δεν στο συστήνω. Οποτε μην αγχώνεσαι για το χαρτί κατάταξης. Σου προτείνω πάντως μια εβδομάδα πριν την ημέρα κατάταξης σου να πάρεις τηλ στο αστυνομικό τμήμα που υπαγεσαι γιατί μπορεί να τα έχουν στείλει εκεί και αυτοί να σε ειδοποιήσουν καμία δύο μέρες μετά γιατί μπορούν.
Επιστροφή στην κορυφή
σακης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση σακης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 21:31
Καλησπερα. Η κλειστοφοβια και οι κρισεις πανικου ειναι λογος απαλαγης; Ευχαριστω. Η εσσο γενάρι ποτε περιπου θα μ, πει για να ξερω τη διαδικασια.
Επιστροφή στην κορυφή
σακης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση σακης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 20:56
Καλησπερα. Το χαρτι γιατρου που θα χρησιμοποιησουμε στο φροθραρχειο αν εινα 3 μηνες πριν κανει; Μεχρι ποσους μηνες μπορουμε να ο χρησιμοποιηησουμε> Γιατι ογιατρος μου λειπει σε αδεια. Παρακαλω απαντηστε γρηγορα γιατι πρεπει ν κανω τις διαδικασιες αμεσα. Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας.
Επιστροφή στην κορυφή
σακης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση σακης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 19:33
Παιδια καμια βοηθεια;
Επιστροφή στην κορυφή
νικολας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση νικολας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 09:29
Καλημερα σας. Παω για απαλαγη μετα Απο 2 χρονια αναβολων μεσο φρουραρχειου. Παρουσιαζομε τελος γεναρη. Το χαρτι γιατρου μου εχει ημερομηνια 1 δεκεμβρη. Υπαρχει καπιοι προβλημα; Που ειναι 1μισι μηνα πριν; Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
σακης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση σακης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 21:56
Παιδια αμα παρουσιαζεσε 30 μπορεις να πας φρουραρχειο 28 29 η 30; Ευχαριστω γιατι δεν εχω καταλαβει αν πρεπει να πας 5 μερες πριν η και μεχρι 5 μερες πριν
Επιστροφή στην κορυφή
Mparmpas Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 04/Δεκεμβρίου/2017
  Παράθεση Mparmpas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 23:02
5 εργασιμες πιο πριν μεχρι και την ημερα καταταξης.
Επιστροφή στην κορυφή
death4glory Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 30/Μαρτίου/2015
  Παράθεση death4glory Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 08:21
Από 24 και μετά μπορείς να πας
Επιστροφή στην κορυφή
σακης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση σακης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 11:14
Ευχαριστω παρα πολυ. Μπορω να κανω την διαδικασια απαλαγγης μεσω φρουραρχειου ε?
Επιστροφή στην κορυφή
kostas888 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Παράθεση kostas888 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 23:41
Σάκη εννοείται και ότι μέσω Φρουραρχείου μπορείς να κάνεις την διαδικασία για απαλλαγή. Πιστευω γνωρίζεις πως είναι η διαδικασία πάνω κάτω.
Επιστροφή στην κορυφή
σακης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση σακης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 09:09
Ειναι η ιδια διαδικασια οπως οταν περνουμε αναβολη ετσι;
Επιστροφή στην κορυφή
σακης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση σακης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Ιανουαρίου/2019 ώρα 16:50
Καμια βοηθεια; Επισης Παροθσιαζομε 30 μπορω να π[αω φρουραρχειο και 30 του μηνα;
Επιστροφή στην κορυφή
kostas888 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Παράθεση kostas888 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Ιανουαρίου/2019 ώρα 21:02
Ναι Σάκη μπορείς να πας και στις 30 του μηνός αλλά καλό είναι να μην το αφήσεις την τελευταία μέρα αν δεν συντρέχουν σοβαροί λόγοι γιατί δεν ξέρεις τί μπορεί να συμβει.24,25,28 ή 29 του μηνός οι άλλες μέρες που μπορείς να πας.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 3435363738 39>