Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 1516171819 47>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 15/Νοεμβρίου/2010
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου
    Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2016 ώρα 15:18
Αρχικά αποστάλθηκε από Νέος

Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση!

Θέλω να ρωτήσω άν ισχύει το παρακάτω που διάβασα:[... ]
Σας ευχαριστώ και πάλι!

Εγώ σου απάντησα, για το ποιά είναι τα χρονικά όρια που έχεις μέχρι να παρουσιαστείς.
Αυτό ρώτησες, αυτό σου απάντησα φίλε μου. Τώρα για την νέα σου ερώτηση, για το αν μπορείς να την πάρεις οσο είσαι στρατιώτης, έχουμε ξεχωριστό νήμα.
Εμείς σε ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σου.
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επιστροφή στην κορυφή
ΒΑΣΙΛΗΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΒΑΣΙΛΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2016 ώρα 15:17
Καλησπέρα στο φόρουμ.
Ζητώ συγνώμη αν έχει αναφερθεί ξανά το θέμα αλλά όσο έψαξα δε βρήκα παρόμοια περίπτωση.
Τελειώνω τη σχολή μέσα Ιούνη, η αναβολή λόγω σπουδών όμως έληξε και παρουσιάζομαι Μάρτιο.
Υπάρχει περίπτωση για 4μηνη αναβολή; Να μπω δηλαδή με ΕΣΣΟ Ιουλίου;
Είδα ότι η αναβολή κοινωνικών λόγων είναι 2μηνη, για μια ΕΣΣΟ δηλαδή.
Μπορώ να κάνω κάτι επ'αυτου; Υπάρχει ευελιξία για 4μηνο;
Για ιατρικούς λόγους δεν θα ήθελα ούτε για ψυχολογικούς. Απλός να τελειώσω με τη σχολή και να παρουσιαστώ.

Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2016 ώρα 15:34
Αρχικά αποστάλθηκε από ΒΑΣΙΛΗΣ

Καλησπέρα στο φόρουμ.
Ζητώ συγνώμη αν έχει αναφερθεί ξανά το θέμα αλλά όσο έψαξα δε βρήκα παρόμοια περίπτωση.
Τελειώνω τη σχολή μέσα Ιούνη, η αναβολή λόγω σπουδών όμως έληξε και παρουσιάζομαι Μάρτιο.
Υπάρχει περίπτωση για 4μηνη αναβολή; Να μπω δηλαδή με ΕΣΣΟ Ιουλίου;
Είδα ότι η αναβολή κοινωνικών λόγων είναι 2μηνη, για μια ΕΣΣΟ δηλαδή.
Μπορώ να κάνω κάτι επ'αυτου; Υπάρχει ευελιξία για 4μηνο;
Για ιατρικούς λόγους δεν θα ήθελα ούτε για ψυχολογικούς. Απλός να τελειώσω με τη σχολή και να παρουσιαστώ.

Καλησπέρα Βασίλη. Μας λες τι θα ήθελες, όμως δεν μας βοηθάς. Δώσε μας παραπάνω δεδομένα, κι εγω θα σου απαντήσω. Τι ηληκία έχεις, και σε τι σχολή είσαι;
Επιστροφή στην κορυφή
ΒΑΣΙΛΗΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΒΑΣΙΛΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2016 ώρα 15:49
Σε ευχαριστώ πολύ.
ΑΕΝ μηχανικών είμαι.27 ετών και κλείνω τα 28 Φθινόπωρο (αν μετράει)
Λόγω υποχρεωτικών παρακολουθήσεων (έχουμε απουσίες καθημερινά) πρέπει να είμαι εδώ.
Δεν χρωστάω μαθήματα καθόλου. Θέλω να κάνω το εαρινό εξάμηνο και να τελειώσω Ιούνη που είναι η εξεταστική.
Επίσης δε θέλω να κάνω μετάταξη που δικαιούμαστε. Στρατό ξηράς είμαι και θέλω να παραμείνω.
Υπάρχει κάποιος τρόπος;

Ευχαριστώ για την εξαιρετικά γρήγορη απάντησή σου.
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2016 ώρα 16:03

Σε ευχαριστώ πολύ.
ΑΕΝ μηχανικών είμαι.27 ετών και κλείνω τα 28 Φθινόπωρο (αν μετράει)
Λόγω υποχρεωτικών παρακολουθήσεων (έχουμε απουσίες καθημερινά) πρέπει να είμαι εδώ.
Δεν χρωστάω μαθήματα καθόλου. Θέλω να κάνω το εαρινό εξάμηνο και να τελειώσω Ιούνη που είναι η εξεταστική.
Επίσης δε θέλω να κάνω μετάταξη που δικαιούμαστε. Στρατό ξηράς είμαι και θέλω να παραμείνω.
Υπάρχει κάποιος τρόπος;

Ευχαριστώ για την εξαιρετικά γρήγορη απάντησή σου.
Ναι μπορείς να υπηρετήσεις στον στρατό ξηράς, παρόλο που θα είσαι κάτοχος του πτυχίου της σχολής μας.(προερχόμενος απο την ίδια σχολή κι εγώ). Στην στρατολογία θα τους το ζητήσεις, πως είσαι στρατό ξηρας και θες να παραμείνεις.
Αναβολή για σπουδές σε σχολές της Τριτοβάθμιας, δικαιούσαι μέχρι την συμπλήρωση του 28ου ετους. Απο την στιγμή λοιπον που το συμπληρώνεις το Φθινόπωρο, θα στην παρατείνουν έως το φθινόπωρο το λιγότερο. Πιθανόν και μέχρι τέλος του χρόνου.
Επιστροφή στην κορυφή
ΒΑΣΙΛΗΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΒΑΣΙΛΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2016 ώρα 16:07
Σε ευχαριστώ από καρδιάς πραγματικά γιατί είχα αγχωθεί αρκετά.
Καλά ταξίδια αν ταξιδεύεις! Ξέρεις το άγχος για να αρχίσουμε να δουλεύουμε μπας και προχωρήσουμε στη ζωή μας.

Οπότε μπορώ μέσω στρατολογίας να καταθέσω μια βεβαίωση σπουδών και αναλυτική βαθμολογία;
Λογικά γίνεται και τώρα χωρίς να μου έρθει το χαρτί καταταξης.
Στο Στρατολογικό γραφείο όπου ανήκω.
Δυτικής Αττικής είμαι.

Όσα ευχαριστώ και να σου πω είναι λίγα.
Επιστροφή στην κορυφή
ΒΑΣΙΛΗΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΒΑΣΙΛΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2016 ώρα 16:20

Καλές θάλασσες πάντα να έχεις.

Τη διαδικασία μπορώ να τη ξεκινήσω άμεσα;
Παίρνω μια βεβαίωση και μια αναλυτική βαθμολογία και τη καταθέτω στο Στρατολογικό Γραφείο όπου ανήκω;
Χαρτί κατάταξης ακόμα δεν έχει έρθει.

Και πάλι ευχαριστώ για το χρόνο σου.
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2016 ώρα 23:55

Σε ευχαριστώ από καρδιάς πραγματικά γιατί είχα αγχωθεί αρκετά.
Καλά ταξίδια αν ταξιδεύεις! Ξέρεις το άγχος για να αρχίσουμε να δουλεύουμε μπας και προχωρήσουμε στη ζωή μας.

Οπότε μπορώ μέσω στρατολογίας να καταθέσω μια βεβαίωση σπουδών και αναλυτική βαθμολογία;
Λογικά γίνεται και τώρα χωρίς να μου έρθει το χαρτί καταταξης.
Στο Στρατολογικό γραφείο όπου ανήκω.
Δυτικής Αττικής είμαι.

Καλές θάλασσες πάντα να έχεις.

Τη διαδικασία μπορώ να τη ξεκινήσω άμεσα;
Παίρνω μια βεβαίωση και μια αναλυτική βαθμολογία και τη καταθέτω στο Στρατολογικό Γραφείο όπου ανήκω;
Χαρτί κατάταξης ακόμα δεν έχει έρθει.

Και πάλι ευχαριστώ για το χρόνο σου.

Το χαρτί κατάταξης συνάδερφε και συνονόματε δεν πρέπει να σου έρθει καθώς αν σου έρθει, πέταξε το πουλάκι, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Τώρα πρέπει να κινηθείς,άμεσα. Θα πας στην γραμματεία της σχολής μας, και θα ζητήσεις πιστοποιητικό σπουδών. Αναλυτική βαθμολογία δεν νομίζω να σου χρειαστεί, δεν έχει νόημα, εσυ απλά να αποδειξεις ότι ως τέλος Ιουνίου, θα σπουδάζεις ακόμα θες, καλού κακού ζήτα και αναλυτική, αχρείαστη να 'ναι.
Ναι, στο στρατολογικό γραφείο όπου ανήκεις το καταθέτεις.
Πρόσφατα ξέμπαρκος είμαι, καλές θάλασσες και σε εσένα εύχομαι ολόψυχα.
Επιστροφή στην κορυφή
ΓΙΑΣΕΡ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΓΙΑΣΕΡ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιανουαρίου/2016 ώρα 09:56
Καλημερα¨ για να παω φρουραρχειο να ζητησω αναβολη χρειαζεται να κλεισω ραντεβου προηγουμενωσ?
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιανουαρίου/2016 ώρα 14:39
Αρχικά αποστάλθηκε από ΓΙΑΣΕΡ

Καλημερα¨ για να παω φρουραρχειο να ζητησω αναβολη χρειαζεται να κλεισω ραντεβου προηγουμενως;

Διάβασε το μήνυμα αυτό εδώ Για να μπείς στο νόημα, και θα καταλάβεις το πότε πρέπει να πας,χωρίς τίποτα παραπάνω απο μεριάς σου. Σε ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σου στο φόρουμ.
Επιστροφή στην κορυφή
Νικος 27 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νικος 27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Ιανουαρίου/2016 ώρα 18:33

Καλησπερα παιδια

σχετικα με την διαδικασια μεσω φρουραρχειου για αναβολη στρατευσης (π. Χ για 6 μηνες) θα χρειαστω καλυτερα χαρτι από ιδιωτη ή από δημοσιο γιατρο (ψυχιατρο) ή δεν εχει και τοση σημασια αρκει να είναι μονο καποιο χαρτι γιατρου;

Και κατά ποσο ευκολα μπορω να παρω την σχετικη αναβολη;

Να σημειωσω ότι οντως πασχω από καταθλιψη τους τελευταιους 9 μηνες (εχοντας μια μικρη βοηθεια από ψυχολογο μονο) και προσπαθω να το ξεπερασω σιγα-σιγα Και ότι θελω να υπηρετησω την πατριδα αλλα στην παρουσα φαση μου είναι δυσκολο

Ευχαριστω και πραγματικα ανεκτιμητη η βοηθεια σας από το forum

Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Ιανουαρίου/2016 ώρα 19:23
Αρχικά αποστάλθηκε από Νικος 27

Καλησπερα παιδια

σχετικα με την διαδικασια μεσω φρουραρχειου για αναβολη στρατευσης (π. Χ για 6 μηνες) θα χρειαστω καλυτερα χαρτι από ιδιωτη ή από δημοσιο γιατρο (ψυχιατρο) ή δεν εχει και τοση σημασια αρκει να είναι μονο καποιο χαρτι γιατρου;

Και κατά ποσο ευκολα μπορω να παρω την σχετικη αναβολη;

Να σημειωσω ότι οντως πασχω από καταθλιψη τους τελευταιους 9 μηνες (εχοντας μια μικρη βοηθεια από ψυχολογο μονο) και προσπαθω να το ξεπερασω σιγα-σιγα Και ότι θελω να υπηρετησω την πατριδα αλλα στην παρουσα φαση μου είναι δυσκολο

Ευχαριστω και πραγματικα ανεκτιμητη η βοηθεια σας από το forum

Καλησπέρα φίλε μου. Εμείς σε ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη όλων σας στο φόρουμ. Εσυ αυτό που χρειάζεσαι, είναι Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους , διαβάζεις τόσο το νήμα αυτό εδώ, όσο και αυτό που σου παράθεσα, και σίγουρα θα βρείς τις απαντήσεις που ζητάς, καθότι έχουν απαντηθεί αυτά φίλε μου, και δεν θα είναι ευανάγνωστα τα θέματα μας, εάν απαντώνται συνέχεια οι ίδιες απορίες. Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
roko Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 14/Φεβρουαρίου/2016
  Παράθεση roko Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Φεβρουαρίου/2016 ώρα 19:41
Καλησπερα και απο μενα. Πολυ χρησιμο το φορουμ σας. Διαβασα τις σελιδες και θελω να μου επιβεβαιωσετε τα εξης. Ειμαι φοιτητης και μπηκα στο 28ο μου ετος φετος συνεπως εληξε η αναβολη μου λογω σπουδων και παρουσιαζομαι Αυλωνα τον Μαρτιο ομως την ρημαδοσχολη δεν την εχω τελειωσει ακομη. Λογικα του χρονου την τελειωνω. Για να παρω αναβολη λοιπον μεσω φρουραρχειου, πρεπει αποτι καταλαβα να παω στο φρουραρχειο 1-5 εργασιμες μερες πριν την κλητευση μου στο στρατοπεδο, και να παρω παραπεμπτικο για το 401 στρατιωτικο νοσοκομειο οπου εκει μου δινουν αναβολη για ψυχολογικους λογους και στην συνεχεια με αυτο το χαρτι περναω απο επιτροπη στην Αυλωνα οπου μου την επικυρωνουν; Η αναβολη για ψυχολογικους λογους ελπιζω και θελω να μου επιβεβαιωσετε δεν θα μου επηρεασει την κλαση ουτε θα με βγαλει για κανα Ι5 - οριστικη απαλαγη διοτι δεν επιθυμω κατι τετοιο παρα μονον αναβολη για 1 χρονο. Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.
Επιστροφή στην κορυφή
Nimda Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 20/Φεβρουαρίου/2016
  Παράθεση Nimda Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Φεβρουαρίου/2016 ώρα 16:51
Αρχικά αποστάλθηκε από roko

Η αναβολη για ψυχολογικους λογους ελπιζω και θελω να μου επιβεβαιωσετε δεν θα μου επηρεασει την κλαση ουτε θα με βγαλει για κανα Ι5 - οριστικη απαλαγη διοτι δεν επιθυμω κατι τετοιο παρα μονον αναβολη για 1 χρονο. Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

Δεν θα μπορεις να μπεις στις ειδικες δυναμεις και ΥΕΑ/ΔΕΑ (αν θυμαμαι καλα). Επισης δεν θα μπορεσεις να κανεις καριερα σε ορισμενα σωματα ασφαλειας (λιμενικο νομιζω). Κατα τα αλλα κανεις κανονικα την θητεια σου με Ι1 (αμα δεν εχεις καποιο παθολογικο προβλημα). Ακομα και ανθρωποι που οντως εχουν προβλημα και εχουν εξαντλησει τις αναβολες για λογους υγειας δεν εχουν παρει απαλλαγη αλλα κανουν την θητεια τους με το αντιστοιχο Ι.

Συντομη απαντηση:
Η αναβολη δεν επηρεαζει σε τιποτα την κανονικη σου ζωη.

Επιστροφή στην κορυφή
roko Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 14/Φεβρουαρίου/2016
  Παράθεση roko Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Φεβρουαρίου/2016 ώρα 01:12
Παιδια συγνωμη γνωριζει κανεις αν πρεπει ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ να παω στο φρουραρχειο της πολης της οποιας υπαγομαι στρατολογικα, η' αν μπορω να παω και στο φρουραρχειο της πολης στην οποια ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΑ κατοικω εδω και 10 χρονια; ... Κανουν οτι γουσταρουν δηλαδη αναλογα το φρουραρχειο η' υπαρχει ρητος νομος; ...
Επιστροφή στην κορυφή
Dramedian Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 20/Φεβρουαρίου/2016
  Παράθεση Dramedian Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Φεβρουαρίου/2016 ώρα 21:35
Roko, όταν λες "πιστοποιημένα" τι εννοείς; Με ένα τηλεφώνημα στη στρατολογία θα σου λυθεί η απορία!
Λοιπόν, και εγώ μένω αλλού (τελείως αλλού - σε άλλο γεωγραφικό διαμέρισμα) αλλά υπάγομαι στην Κρήτη. Πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω τη διαδικασία του φρουραρχείου από εδώ που είμαι για να μην κατεβαίνω κάτω, αλλά μου είπαν ότι λόγω του ότι είμαι εγγεγραμμένος στην Κρήτη, αν θέλω να με εξετάσουν και από εδώ που είμαι, θα πρέπει από τα ΚΕΠ να στείλω στην στρατολογία Κρήτης μία αίτηση αλλαγής κατοικίας (ώστε να καταχωρήσουν επισήμως νέα κατοικία) και παράλληλα να τους στείλω ταυτόχρονα και το χαρτί κατάταξής μου. Εκείνοι μετά θα μου έστελναν νέο χαρτί κατάταξης εδώ που είμαι για να πάω στο φρουραρχείο της περιοχής μου χωρίς κανένα πρόβλημα! Εγώ όμως δεν το έκανα λόγω του ότι μία τέτοια διαδικασία θα έπαιρνε χρόνο και δεν μπορώ να το ρισκάρω!

Εσύ για καλό και για κακό, πάρε τηλέφωνο στη στρατολογία Που υπάγεσαι! Αυτό με το "πιστοποιημένα" που λες, δεν το κατάλαβα! Τεσπα! Κάνε αυτό που σου λέω!
Επιστροφή στην κορυφή
MariosP Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 01/Μαρτίου/2016
  Παράθεση MariosP Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Μαρτίου/2016 ώρα 19:16
Παιδια γεια σας. Τη βοηθεια- γνωμη σας ηθελα για κατι. Υποφερω απο δερματικο προβλημα, πηγα σημερα στα επειγοντα μηπως βγαλω ακρη σχετικα αμεσα για να παω μετα φρουραρχειο. Η γιατρος εκει με βρηκε με εκτεταμενη σε ολη τη πλατη κ κορμο, μυκητιαση σαν ποικιλοχους δλδ, λεγοντας μου οτι θελει αυστηρη προσωπικη υγιεινη, να μην ιδρωνω σχεδον καθολου, τα ρουχα μου να πλενονται παντα ξεχωριστα, να παρω φαρμακευτικη αγωγη για 2 εβδομαδες, να παω για επανελεγχο σε εναμιση μηνα, ενω μου τονισε οτι ειναι μεταδοτικο γι αυτο κ θελει ολη αυτη τη προσοχη.

Φυσικα βεβαια μου ειπε πως επειδη ηταν στα επειγοντα κ αυτη μαλλον ειδικευομενη, δε μπορουσε να δωσει γνωματευση που απαιτειται για αναβολη. Μουβεδωσε ομως παραπεμπτικο με τη κατασταση που ειδε, για να παω αυριο πρωι, λεει εστω κατ εξαιρεση στα τακτικα, να μου γραψουν επιμελητες κ με σφραγγιδα διευθυντη τη γνωματευση, για να τη παω μετα. Κινουμενος παντα στη λογικη ενος σημειου που αναφερεται στο φεκ κ που λεει οτι οι επιτροπες δυναται να δινουν αναβολες κ για βλαβες που μπορει να μην αναγραφονται στο πινακα, αν κατα τη κριση τους αυτη μπορει να θεραπευτει με το καιρο.

Πιστευετε οτι εχω ελπιδες για αναβολη; Αν στη γνωματευση των επιμελητων αναγραφονται αναλυτικα τα της καταστασης κ οτι χρειαζεται επανελεγχος. Να το παω φρουραρχειο; Ηβεκει μπορει να μου πουνε οτι δεν υπαρχει λγος να με παραπεμψουν στην επιτροπη; Κ να παω να παρουσιαστω κ αν τη παρω εκει την αναβολη; Η να παω να κανω αιτηση για την αναβολη για κοινωνικους λογους επικαλουμενος οτι θελω να κανω σωστα τη θεραπεια μου κ να επανελεγχθω;

Και συν του οτι εχω παρει αριθμο πρωτοκολου κ περιμενω να με καλεσουν απο το κεδδυ, για να περασω επιτροπη για αλλο θεμα.
Επιστροφή στην κορυφή
κικος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση κικος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Μαΐου/2016 ώρα 15:07
Ποσες φορες μπουρουμε ν παρουμε αναβολη μεσω φρουραρχιου?
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 1516171819 47>