Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 181920
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

νικος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση νικος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους
    Αποστολή: 03/Ιουνίου/2019 ώρα 01:27
Περναω επιτροπη απαλλαγων στο 414 στην πεντελη πως ειναι η επιτροπη σε αυτο το νοσοκομειο; Ειναι αυστηρη η χαλαρη;

το χαρτι με την διαγνωση που μου εχει δωσει η ψυχιατρος μου (δημοσιου νοσοκομειου) αφου ηδη με παρακολουθει 2μιση χρονια γραφει "μικτη αγχωδης και καταθλιπτικη διαταραχη και ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχη προσωπικοτητας" μετα γραφει την αγωγη που ακολουθω και κλεινει με την φραση "και τακτικη ψυχιατρικη παρακολουθηση" το φεκ για την σωματικη ικανοτητα τοποθετει τα παραπανω σε 2ετη αναβολη που ηδη εχω παρει απο την πρωτη φορα που πηγα και μετα ι5... Ειναι ξεκαθαρο. Το θεμα ειναι μπορει καποιος γιατρος να ανατρεψει 2.5 χρονια παρακολουθησης σε 5 λεπτα και να με κρινει οτι μπορω να υπηρετησω; Εχω ηδη τρομερο αγχος μονο στην ιδεα αυτη...
Επιστροφή στην κορυφή
Νίκος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νίκος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιουνίου/2019 ώρα 22:58
Τέλη Μαΐου πήγα με τον γιο μου για την απαλλαγή στην επιτροπή. Μας ενημέρωσαν εκεί να μπούμε στο site της στρατολογίας να εκτυπώσουμε την απαλλαγή. Αφενός δεν υπάρχει κάτι (αν και δεν έχει περάσει πλήρως ο μήνας), αφετέρου και όταν θα είναι έτοιμο, από ποια εννότητα ακριβώς το εκτυπώνεις στο site της στρατολογίας; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Επιστροφή στην κορυφή
ΝΙΚΟΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΝΙΚΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιουλίου/2019 ώρα 19:49
Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση αν γνωρίζει καποιος. Παρουσιαζομαι 15 ιουλιου και αυτη την βδομαδα θα κανω την διαδικασια για απαλλαγη. Εχω μοριακη μετάλλαξη - αιμοχρωματωση. Δηλαδη καθε μηνα πρεπει να κανω αφαιμαξεις και πρεπει να μου γινετε συγκεκριμενη δατροφη επειδη δεν μπορω να τρωω φαγητα με βιταμινη C και κυριως σίδηρο. Στον πίνακα ΦΕΚ λεει ι5 αλλα τωρα που εφτασε η στιγμη να περασω αγχωνομαι. Γνωριζεις μηπως κανεις κατι για αυτη την περιπτωση ;
Επιστροφή στην κορυφή
Βασιλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Βασιλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Ιουλίου/2019 ώρα 21:54
Με ενημερωσαν και εμενα οπως τον απο πανω να εκτυπωσω την απαλλαγή μου απο το site, αλλα δε βρίσκω κάπου στο site που να γινεται αυτο, αν γνωρίζει κάποιος ας ενημέρωσει..
Επιστροφή στην κορυφή
Φραντζεσκος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Φραντζεσκος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 08:50
Γεια σας θα γλιτωσω λιγο χρονο και θα μπω στο ψητο.
Ειχα παρει I5 για να απαλλαγω απο τον στρατο επειδη ενιωθα οτι καποιος με καταδικαζει σε κατι υποχρεωτικο.
Ειχα πει ψεματα οτι εχω αυτοκτονικες τασεις γιατι δεν ενιωθα ετοιμος

Το εχω μετανιωσει παρα πολυ ομως και θα ηθελα να να δηλωσω οτι θελω να κανω στρατο θα με παρουνε; Η μηπως με παρουνε και κοβω πατατες στην κουζινα.:D

Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
lagotto Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση lagotto Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Αυγούστου/2019 ώρα 13:48
Επιστροφή στην κορυφή
Κώστας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Κώστας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιανουαρίου/2020 ώρα 17:37
Παιδια εχω παρει αναβολή 2 χρονια για λόγους υγείας , τωρα ξανα ηρθε το χαρτι για 15\1\2020 εχω γνωμάτευσης απ ιδιώτη γιατρο κ φαρμακευτική αγωγή , δεν θέλω να κάτσω ουτε μερα εκει μεσα θα το παρω το ι5?;
Επιστροφή στην κορυφή
Nικος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Nικος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Ιανουαρίου/2020 ώρα 00:28
Πες μας τελικά τι έγινε, την πήρες μέσω στρατοπέδου ή Φρουραρχείου;
Επιστροφή στην κορυφή
Jay27 Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Απενεργοποιημένο μέλος

Μέλος από: 20/Οκτωβρίου/2018
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Jay27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Μαρτίου/2020 ώρα 21:09
Γεια σας. Θέλω να ρωτήσω αν η διαταραχή των απεκκρίσεων (π. χ. νυχτερινή ούρηση) εντάσσεται στο ψυχολογικό και μπορείς να απαλλαγείς. Μπορεί να σου γίνει κάποιου είδους εξέταση σε νοσοκομείο; Πάντως στο ΦΕΚ είδα ότι είναι στις ψυχικές διαταραχές. Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Γιωργος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιωργος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Μαΐου/2020 ώρα 12:51
Καλησπέρα. Μένω εξωτερικό 4.5 χρόνια δουλεύω και έχω οικογένεια. Έχω έρθει φαντάρος στη χιο. Αλλά σήμερα πήρα αναβολή. Τι πρέπει να κάνω για να γίνω μόνιμος κάτοικος εξωτερικού και αν το κάνω τι θητεία θα κάνω. επισης το ψυχολογικό Ι5 με επειρεαζει να ανοίξω μαγαζί στο εξωτερικό ή στην Ελλάδα;
Επιστροφή στην κορυφή
Γιωργος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιωργος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Μαΐου/2020 ώρα 18:57
Το Ι5 δεν σε επηρεάζει ΠΟΥΘΕΝΑ. Το μόνο που ΔΕΝ θα μπορείς να κάνεις ως Ι5, είναι να εργαστείς στις ένοπλες δυνάμεις της Ελλάδας (πράγμα που ούτως ή άλλως δεν ενδιαφέρει κανέναν που θέλει απαλλαγή).
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Μαΐου/2020 ώρα 20:00
Αρχικά αποστάλθηκε από Γιωργος

Το Ι5 δεν σε επηρεάζει ΠΟΥΘΕΝΑ. Το μόνο που ΔΕΝ θα μπορείς να κάνεις ως Ι5, είναι να εργαστείς στις ένοπλες δυνάμεις της Ελλάδας (πράγμα που ούτως ή άλλως δεν ενδιαφέρει κανέναν που θέλει απαλλαγή).

Και στα σώματα ασφαλείας να συμπληρώσω απλά.
Κατά τα άλλα ισχύει ότι στο ευρύτερο δημόσιο δεν ενδιαφέρει κανέναν η σωματική ικανότητα των υποψηφίων.
Επιστροφή στην κορυφή
Γιάννης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιάννης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Μαΐου/2020 ώρα 23:42
Καλησπέρα περυσι πηρα μονοετη αναβολη για ψυχολογικούς λόγους. Φετος θα κανω την ιδια διαδικασία( πρώτα φρουραρχειο, μετα Νοσοκομείο Λάρισα), αυτό που με βασανίζει ειναι αν θα παρω και φετος αναβολή η θα παρω την απαλλαγή για να ξεμπερδευω.
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 181920
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.