Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Σωματική ικανότητα ανάλογα με το βάρος

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12345 11>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Ανονυμος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ανονυμος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Σωματική ικανότητα ανάλογα με το βάρος
    Αποστολή: 25/Αυγούστου/2011 ώρα 02:59
Αχ ναι σωστα αυτο δεν το προσεξα συγνωμη για την παρεξηγηση ευχαριστω για την πληροφορια. Μια τελευταια ερωτηση μονο. Σε ενα σημειο αναφερεται οτι δικαιουσαι αναβολη ή Ι5. Η ερωτηση μου ειναι η εξης. Δίνουν ι5 και απο την πρωτη φορα; Γιατι μερικα ατομα που ρωτησα (εντελως φλου ατομα. Ηθελα να ρωτησω στην στρατολογια αλλα κανεις δεν σηκωνει τηλεφωνο) μου ειπαν οτι δεν δινουν με την πρωτη φορα
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Αυγούστου/2011 ώρα 03:08
Αρχικά αποστάλθηκε από Ανονυμος

Αχ ναι σωστα αυτο δεν το προσεξα συγνωμη για την παρεξηγηση ευχαριστω για την πληροφορια. Μια τελευταια ερωτηση μονο. Σε ενα σημειο αναφερεται οτι δικαιουσαι αναβολη ή Ι5. Η ερωτηση μου ειναι η εξης. Δίνουν ι5 και απο την πρωτη φορα; Γιατι μερικα ατομα που ρωτησα (εντελως φλου ατομα. Ηθελα να ρωτησω στην στρατολογια αλλα κανεις δεν σηκωνει τηλεφωνο) μου ειπαν οτι δεν δινουν με την πρωτη φορα

Για βάρος όχι... Θα σου δώσουνε αρχικά 2ετή αναβολή και μετά Ι5.
Επιστροφή στην κορυφή
Ανονυμος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ανονυμος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Αυγούστου/2011 ώρα 03:14
Οκ να σαι καλα πραγματικα με βοηθησες με της πληροφοριες. Εγω αυριο ειναι να παω στο φρουραρχειο Θεσσαλονικης πρωι πρωι (γιατι απο οτι πληροφορηθηκα εχει ουρες μεγαλες) γιατι μου ειπαν οτι μπορω τις εξετασεις να τις κανω εδω αντι να παω στην τριπολη που παρουσιαζομαι στις 30 του μηνος και να μην χρειαστει να παω μεχρι εκει.(Πραγμα που ειναι αρκετα καλο για μενα γιατι λογο του βαρους μου 12 ωρες μεσα στο κτελ δεν αντεχω με τιποτα θα με επιανε δυσφορια και με πεθαινουν παρα πολυ τα ποδια μου). Η διαδικασια η δικια μου δεν βγαινει κατευθειαν αποφαση ετσι; Πρεπει πρωτα να σταλθει σε επιτροπη;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Αυγούστου/2011 ώρα 03:20
Αρχικά αποστάλθηκε από Ανονυμος

Οκ να σαι καλα πραγματικα με βοηθησες με της πληροφοριες. Εγω αυριο ειναι να παω στο φρουραρχειο Θεσσαλονικης πρωι πρωι (γιατι απο οτι πληροφορηθηκα εχει ουρες μεγαλες) γιατι μου ειπαν οτι μπορω τις εξετασεις να τις κανω εδω αντι να παω στην τριπολη που παρουσιαζομαι στις 30 του μηνος και να μην χρειαστει να παω μεχρι εκει.(Πραγμα που ειναι αρκετα καλο για μενα γιατι λογο του βαρους μου 12 ωρες μεσα στο κτελ δεν αντεχω με τιποτα θα με επιανε δυσφορια και με πεθαινουν παρα πολυ τα ποδια μου). Η διαδικασια η δικια μου δεν βγαινει κατευθειαν αποφαση ετσι; Πρεπει πρωτα να σταλθει σε επιτροπη;

Μπορείς να δεις αυτό το θέμα εδώ
Επιστροφή στην κορυφή
πετρος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση πετρος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 16:54
Ειμαι 1.78 και 106 κιλα τι Ι βγαινω; Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 16:59
Αρχικά αποστάλθηκε από πετροσ

Ειμαι 1.78 και 106 κιλα τι Ι βγαινω; Ευχαριστω

Ι3/Ι4
Επιστροφή στην κορυφή
jimaras Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 11/Νοεμβρίου/2010
  Παράθεση jimaras Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 21:59
Σύμφωνα με το Φ. Ε. Κ. Αν έχεις πανω απο 2/10 - 3/10 του ιδανικου σωματικού βάρους βγαίνεις Ι2 και αν έχεις 3/10 - 5/10 επιπλέον βγαίνεις Ι3. Άρα στην περίπτωση του φίλου μας, και αν το πάρεις κατα γράμμα, Με 1.78, και με ιδανικό βάρος σύμφωνα με όλα τα πρότυπα εώς και +2cm απο το ύψος (δλδ 1:78+2=80 κιλά το ιδανικό) έχουμε.80/100*3 = 24κιλά Άρα με 104 κιλά βγαίνει I2
Με 106 κιλά = Ι3

Συγνώμη για τη μακροσκελή ανάλυση, αλλα είδα τον greek army να αναφέρει I4 ποιό πάνω, κάτι το οποίο είναι λάθος (Ι4 βγαίνεις με 5/10 - 7/10 απο το κανονικο. Δλδ θα έπρεπε να είναι 120+ κιλά)

http://imageshack.us/photo/my-images/846/screenshot005vy.jpg/

Φιλικά
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 22:27
Καλά έκανες, δεν γίνεται κάποιος να τα θυμάται όλα, γι'αυτό έχουμε βάλει το φεκ για να ψάχνουν οι ενδιαφερόμενοι
Επιστροφή στην κορυφή
mikes7 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση mikes7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 23:22
Μια ερωτηση παλικαρια

Την δευτερη μερα που οι νεοσυλλεκτοι πανε στο στρατιωτικο νοσοκομειο για τις εξετασεις, πανε με κτελ και πολιτικα ρουχα; Ή με λεωφορια του στρατου και με στρατιωτικα ρουχα;

Και κατι ακομα, τα ΚΕΝ της πελοπονησου πηγαινουν στο 401 κ οσα ειναι κοντα στη μακεδονια πανε Θεσσαλονικη;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 23:33
1. Στρατιωτικά ρούχα και λεωφορεία που έρχονται και σας παίρνουν μέσα από το στρατόπεδο
2.424 ναι.
Επιστροφή στην κορυφή
mikes7 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση mikes7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 23:38
Ευχαριστω πολυ!
Επιστροφή στην κορυφή
JOker Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση JOker Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Οκτωβρίου/2011 ώρα 23:12
υψος 1,80 βαρος 126 κιλα μυωποια 0,75 (σχεδον τιποτα) τι βγαινω
Επιστροφή στην κορυφή
JOker Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση JOker Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Οκτωβρίου/2011 ώρα 23:45
Λογικα με οσα υπο8ηκαν παραπανω βγαινω ι4 οποτε πρεπει να πεσω κατω απο τα 120 για να παω ι3 σωστα; Δεν εχω καταλαβει πως το υπολογιζουν
Επιστροφή στην κορυφή
PANAGIOTHS Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση PANAGIOTHS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Φεβρουαρίου/2012 ώρα 15:57
Καλησπερα παιδια θα ηθελα μια πληροφορια. εχω υψος 1.85 και ειμαι 135 κιλα. δεν εχω καποιο αλο προβλμα. τι κατηγορια θα ειμαι; Θα εχω οπλο; Ευχαριστω

υ. γ ημουν 185 κικα ξαι σε εναμιση χρονο εχασα 50 κιλα για αυτο το λογο. δεν μ αρεσει πολυ η ιδεα να μην εχω οπλο... παρουσιαζομαι θηβα στεις 8-3-2012. καλη θητεια σε ολους σας. περιμενω νεα σασ
Επιστροφή στην κορυφή
kallinikos Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 08/Φεβρουαρίου/2012
  Παράθεση kallinikos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Φεβρουαρίου/2012 ώρα 19:20
 για τα κιλα εχω υψος 173 με κιλα 74-75 βγενω Ι1?
Επιστροφή στην κορυφή
rexlex1100 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 21/Φεβρουαρίου/2012
  Παράθεση rexlex1100 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Φεβρουαρίου/2012 ώρα 18:57
Ειμαι 1.83 και 102 κιλα τι Ι βγαινω; Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
χρηστος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση χρηστος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Φεβρουαρίου/2012 ώρα 01:04
Με 1.85 υψος και 92 κιλα βαρος τι Ι βγαινω; Ευχαριστω πολυ
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Φεβρουαρίου/2012 ώρα 01:54
Στην προηγούμενη σελίδα υπάρχει το φεκ, εκεί μέσα αν θα ψάξετε θα βρείτε τι παίζει με το βάρος και τι Ι μπορεί να βγείτε 
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  12345 11>