Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 678910 16>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ
    Αποστολή: 05/Δεκεμβρίου/2011 ώρα 11:13
Τι είναι το υανεθ;
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Δεκεμβρίου/2011 ώρα 12:22
Υεανεθ - Υγειονομική Επιτροπή Απογραφόμενης Ναυτικών και Εργατών Θαλάσσης
Επιστροφή στην κορυφή
Νικολέτα Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 16/Φεβρουαρίου/2011
  Παράθεση Νικολέτα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Μαρτίου/2012 ώρα 15:52
Πότε τις κάνουμε αυτές τις εξετάσεις και που; Στον τόπο μας τις κάνουμε και πάμε το χαρτί από τον οφθαλμίατρο το Σεπτέμβρη;
Διψάς χρυσάφι. Πάρε, ψάξε, μέτρα. Εδώ κοντά σου χρόνια αθάνατος να μένω, ως να μου γίνεις Μοίρα, Θάνατος και Πέτρα
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαρτίου/2012 ώρα 01:43
Αρχικά αποστάλθηκε από Νικολέτα

Πότε τις κάνουμε αυτές τις εξετάσεις και που; Στον τόπο μας τις κάνουμε και πάμε το χαρτί από τον οφθαλμίατρο το Σεπτέμβρη;

’ς περιμένουμε πρώτα να βγεί η προκήρυξη για την εισαγωγή στην Σχολή και βλέπουμε. Εκεί θα αναγράφονται όλες οι πληροφορίες και για τις υγειονομικές εξετάσεις.(Οι οποίες άν θυμάμαι καλά γίνονται αφού εισαχθείς στην σχολή).
Επιστροφή στην κορυφή
Νικολέτα Δες τη Λίστα

Μέλος από: 16/Φεβρουαρίου/2011
  Παράθεση Νικολέτα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαρτίου/2012 ώρα 01:48
Αρχικά αποστάλθηκε από D.Y.K

Αρχικά αποστάλθηκε από Νικολέτα

’ς περιμένουμε πρώτα να βγεί η προκήρυξη για την εισαγωγή στην Σχολή και βλέπουμε. Εκεί θα αναγράφονται όλες οι πληροφορίες και για τις υγειονομικές εξετάσεις.(Οι οποίες άν θυμάμαι καλά γίνονται αφού εισαχθείς στην σχολή).
Εντάξει, πάνω-κάτω οι προκηρύξεις τα ίδια πράγματα λένε, απλά ο υπολογιστής μου τα έχει παιγμένα και δεν μου ανοίγουν οι σύνδεσμοι για να διαβάσω τις παλιές.

επίσης γνωρίζει κανένας αν πειράζει το στίγμα;
Διψάς χρυσάφι. Πάρε, ψάξε, μέτρα. Εδώ κοντά σου χρόνια αθάνατος να μένω, ως να μου γίνεις Μοίρα, Θάνατος και Πέτρα
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαρτίου/2012 ώρα 01:50
Αυτό που λένε όμως, αυτό ισχύει κιόλας. Όχι με το στίγμα δεν θα έχεις πρόβλημα.
Επιστροφή στην κορυφή
καποιος... Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση καποιος... Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Μαΐου/2012 ώρα 03:26
Παιδια να κανω μια ερωτηση;
μαλλον θα παω συντομα να ξεκινήσω τις διαδικασίες για εκδοση ναυτικου φυλαδιου και επειδη ξερω πρεπει να περασω απο υγειονομικές εξετάσεις θα θελα να ρωτησω αν μεσα σε αυτες περιλλαμβανονται και οι τοξικολογικες... Για να ειμαι ειλικρινης εχω κανει περιστασιακη χρηση καναβης...
Επιστροφή στην κορυφή
ΕΥΗ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΕΥΗ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Μαΐου/2012 ώρα 00:45
Καλησπερα... Φετος δινω παννελινιεσ... Και εχω δηλωσει αεν. Τι εξεταζεις χρειαζονται απο γιατρουσ... ; Και τα σχετικα... ! Ευχαριστω... !
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Μαΐου/2012 ώρα 22:09
Διάβασε προηγούμενα μηνύματα, θα σου πάρει το πολύ 10 λεπτά, μην τα περιμένεις όλα στο χέρι  
Επιστροφή στην κορυφή
Agelos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Agelos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Μαΐου/2012 ώρα 17:59

Καταρχήν καλησπέρα.

Έχω το εξής πρόβλημα: Σήμερα πήγα στην ΥΕΑΝΕΘ και ρώτησα τι πρέπει να κάνω για να μπω ΑΕΝ Μηχανικων. Όταν έφτασα στις υγειονομικες εξετάσεις με ρώτησε αυτή στον κισσέ αν έχω μυωπία και της είπα 3 στο ένα μάτι και 2.5 στο άλλο. Μου είπε ότι έτσι μάλλον δεν μπαίνω μηχανικών και ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να με κόψουνε! Μάλιστα μου είπε να το ψάξω όπωσδήποτε για διορθωτική! Ισχύει κάτι τέτοιο; Γιατί στις προηγούμενες σελίδες βλέπω για μηχανικούς 2/10 χωρίς γυαλιά.

Επιστροφή στην κορυφή
greko_27 Δες τη Λίστα
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Μέλος από: 01/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση greko_27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Μαΐου/2012 ώρα 23:48
Αρχικά αποστάλθηκε από καποιος...

]Παιδια να κανω μια ερωτηση;
μαλλον θα παω συντομα να ξεκινήσω τις διαδικασίες για εκδοση ναυτικου φυλαδιου και επειδη ξερω πρεπει να περασω απο υγειονομικές εξετάσεις θα θελα να ρωτησω αν μεσα σε αυτες περιλλαμβανονται και οι τοξικολογικες... Για να ειμαι ειλικρινης εχω κανει περιστασιακη χρηση καναβης...
Για εκδοση ναυτικου φυλλαδιου γινονται ουρολογικες εξετασεις.Toξικολογικες κανουν ολες οι ναυτιλιακες εταιρειες στους νεοπροσληφθεντες... Τωρα εαν εκανες χρηση καναβης πριν 2-3 χρονια δεν νομιζω οτι μπορουν να το εντοπισουν...
AIMA TIMH ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ!!!
Επιστροφή στην κορυφή
greko_27 Δες τη Λίστα
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Μέλος από: 01/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση greko_27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Μαΐου/2012 ώρα 23:51
Αρχικά αποστάλθηκε από Agelos

Καταρχήν καλησπέρα.

Έχω το εξής πρόβλημα: Σήμερα πήγα στην ΥΕΑΝΕΘ και ρώτησα τι πρέπει να κάνω για να μπω ΑΕΝ Μηχανικων. Όταν έφτασα στις υγειονομικες εξετάσεις με ρώτησε αυτή στον κισσέ αν έχω μυωπία και της είπα 3 στο ένα μάτι και 2.5 στο άλλο. Μου είπε ότι έτσι μάλλον δεν μπαίνω μηχανικών και ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να με κόψουνε! Μάλιστα μου είπε να το ψάξω όπωσδήποτε για διορθωτική! Ισχύει κάτι τέτοιο; Γιατί στις προηγούμενες σελίδες βλέπω για μηχανικούς 2/10 χωρίς γυαλιά.

εαν χωρις τα γυαλια πιασεις λιγοτερο απο 2 στα 10 κοβεσαι... Ο νομος ειναι ξεκαθαρος
AIMA TIMH ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ!!!
Επιστροφή στην κορυφή
γιωργος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση γιωργος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαΐου/2012 ώρα 17:22
Γεια σας θελω να παω για πλοιαρχος... Εχω 2,5 μυωπια σε καθε ματι, μπορω να περασω; Φοραω και φακους επαφης.
Επιστροφή στην κορυφή
FutureCaptainKostas Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 18/Μαΐου/2012
  Παράθεση FutureCaptainKostas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαΐου/2012 ώρα 19:10
Τι εννοειτε ρε παιδια 2 στα 10; Πως ακριβως γινεται αυτη η εξεταση και σε τι σε εξεταζουν για να καταλαβω;

Σπάνια κατέληγα εκεί που ήθελα να πάω, αλλά πάντα κατέληγα εκεί που θα έπρεπε να είμαι
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαΐου/2012 ώρα 20:16

Διάβασε τις προηγούμενες σελίδες και θα καταλάβεις...

στην σελίδα 3 ο greko το αναλύει

Αρχικά αποστάλθηκε από γιωργος

Γεια σας θελω να παω για πλοιαρχος... Εχω 2,5 μυωπια σε καθε ματι, μπορω να περασω; Φοραω και φακους επαφης.

οι εξετάσεις γίνονται χωρίς φακούς, τα όρια μυωπίας θα τα βρεις σε προηγούμενα μηνύματα

Επιστροφή στην κορυφή
FutureCaptainKostas Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 18/Μαΐου/2012
  Παράθεση FutureCaptainKostas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαΐου/2012 ώρα 20:55
Και παλι δεν μπορω να καταλαβω πανω σε τι σε εξεταζουν και πως γινεται γενικοτερα η εξεταση αλλα δεν πειραζει, σε λιγο καιρο θα το μαθω
Σπάνια κατέληγα εκεί που ήθελα να πάω, αλλά πάντα κατέληγα εκεί που θα έπρεπε να είμαι
Επιστροφή στην κορυφή
γιωργος7 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση γιωργος7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Ιουνίου/2012 ώρα 17:53
Γεια σας θα ηθελα να κανω και εγω μια ερωτηση. Παω για πλοιαρχος και εχω 2,5 μυωπια στο κα8ε ματι και πολυ ελαχιστο αστιγματισμο 0, κατι. Εχω ελπιδες; ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή
Τάσος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Τάσος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Ιουνίου/2012 ώρα 21:16
Από αθλήματα ρε παιδιά τι παίζει; Κολύμπι; Τρέξιμο; Στις υγειονομικές είναι όπως και στις στρατιωτικές με λήψη αίματος, ξεβράκωμα κτλ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 678910 16>