Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 1011121314 16>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Dhmhtrhs_91 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 06/Ιουλίου/2014
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Dhmhtrhs_91 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ
    Αποστολή: 03/Αυγούστου/2015 ώρα 16:52
Αρχικά αποστάλθηκε από cuervo

Για τα δικαιολογητικά υπάρχει ξεχωριστό θέμα στο φόρουμ, εδώ γράφουν όσοι έχουν απορίες για τις ιατρικές εξετάσεις εκτός και αν το toeic σου έχει μυωπία ή προβλήματα με την μέση του, δεν την παλεύετε μερικοί εδώ μέσα.
απο το να κακοσχολιασεις πιστευω θα σου ηταν πιο συντομο να απανταγες σε 2 συγκεκριμενες ερωτησεις μου.

το να υπαρχουν threads 3-5 σελιδες πισω δεν φταιω εγω ουτε το να ανοιγουν 100 θεματα παρομοια με το αρχικο
Επιστροφή στην κορυφή
Spiros_1997 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Spiros_1997 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Σεπτεμβρίου/2015 ώρα 07:40
Πέρα από τις οφθαλμολογικές απαιτήσεις ξέρετε τι άλλες απαιτήσεις υπάρχουν ; Πχ υπάρχουν ασθένειες που αν τις έχεις δεν σε παίρνουν η κάτι τέτοιο ;
Επιστροφή στην κορυφή
el_eng Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση el_eng Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Δεκεμβρίου/2015 ώρα 23:56
Θα ηθελα να ρωτησω καποιον που ξερει. ΑΝΥΕ περναμε καθε φορα πριν την αλλαγη ταξης; Δηλαδη για να δωσω εξετασεις για μηχανικος Β' ταξης χρεαζεται να περασω παλι ΑΝΥΕ; Και κατι ακομα, ειναι λεπτομερεις εξετασεις;
Επιστροφή στην κορυφή
frixos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση frixos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Δεκεμβρίου/2015 ώρα 00:33
Θέλω την βοήθειά σας.
Είμαι ανθυποπλοιαρχος. Εχω ξεμπαρκάρει το 1988 και λόγω της κρίσης αποφάσισα να ξαναμπαρκαρω.
Πέρα από την αίτηση μου σε κάποια εταιρεία, τι χρειάζεται απαραίτητα να κάνω;
1. Εξετάσεις;
2. Σωστικά;
3. ’λλα updates;
4. Τέλος, τί έχει αλλάξει σε σχέση με τις υποχρεώσεις του ανθυποπλοιαρχου στο καράβι και στα όργανα της γέφυρας;
Μιλάω για φορτηγά.
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 15/Νοεμβρίου/2010
  Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Δεκεμβρίου/2015 ώρα 09:51
Αρχικά αποστάλθηκε από frixos

Θέλω την βοήθειά σας. Είμαι ανθυποπλοιαρχος. Εχω ξεμπαρκάρει το 1988 και λόγω της κρίσης αποφάσισα να ξαναμπαρκαρω. Πέρα από την αίτηση μου σε κάποια εταιρεία, τι χρειάζεται απαραίτητα να κάνω;
1. Εξετάσεις;
2. Σωστικά;
3. ’λλα updates;
4. Τέλος, τί έχει αλλάξει σε σχέση με τις υποχρεώσεις του ανθυποπλοιαρχου στο καράβι και στα όργανα της γέφυρας; Μιλάω για φορτηγά.
Πολλά απο τα πιστοποιητικά σου, ενδέχεται να εχουν λήξει. Πχ αν καποιος ενδιαφέρεται να μπαρκάρει στα ποστάλια, τα Ro/ro έχουν λήξει. Επισης το διπλωμα σου του Γ' τάξεως, θέλει refresh στον Ασπροπυργο νομίζω ότι παρακολουθείς κάποια μαθηματα. Τέλος, και τα σωστικά σου θέλουν ανανέωση ή επανέκδοση, λογω οτι εχει προστεθεί ο κυκλος της πειρατειας. Επίσης αν ενδιαφερεται κάποιος να μπαρκάρει πχ σε αεράδικα, οπου το 1988 δεν υπήρχαν, θέλεις το gas tanker safety απο κεσέν.
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επιστροφή στην κορυφή
el_eng Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση el_eng Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιανουαρίου/2016 ώρα 02:09
Καμια πληροφορία για την ΑΝΥΕ?;
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιανουαρίου/2016 ώρα 12:07
Αρχικά αποστάλθηκε από el_eng

Καμια πληροφορία για την ΑΝΥΕ;
Τι θες να μάθεις φίλε μου?
Επιστροφή στην κορυφή
el_eng Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση el_eng Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιανουαρίου/2016 ώρα 12:17
Αν γνωριζεις φιλε μου για το τι εξετασεις γινονται και για την αυστηροτητα της επιτροπης. Επισης κατι ακουσα πως θα μπουν ψυχοτεχνικα τεστακια. Ο ψυχολογος καθεται γενικα ωρα σε καθε ωρα ωστε να βρει κατι?
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιανουαρίου/2016 ώρα 14:13

Αν γνωριζεις φιλε μου για το τι εξετασεις γινονται και για την αυστηροτητα της επιτροπης. Επισης κατι ακουσα πως θα μπουν ψυχοτεχνικα τεστακια. Ο ψυχολογος καθεται γενικα ωρα σε καθε ωρα ωστε να βρει κατι;
Έχω περάσει απο δαύτους,2 φορές. Της πλάκας είναι οι υγειονομικές εξετάσεις. Ούτε καν καρδιογράφημα δεν θα κάνεις. Οτι κάνεις, και στις προηγούμενες σελίδες αυτού του topic, που αναφέρουν άλλοι χρήστες.
Επιστροφή στην κορυφή
el_eng Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση el_eng Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιανουαρίου/2016 ώρα 19:24
Σε ευχαριστω πολυ φιλε!
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιανουαρίου/2016 ώρα 20:51

Σε ευχαριστω πολυ φιλε!
Στην διαθεσή σου για οτι απορία χρειαστείς.
Επιστροφή στην κορυφή
el_eng Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση el_eng Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιανουαρίου/2016 ώρα 00:23
Να 'σαι καλα αμα εισαι της δουλειας αυτης και εχεις περασει απο σχολη ξερεις πως αν δεν ψαξεις δεν σου λεει κανενας τιποτα! Ευτηχως η δυστηχως!
Επιστροφή στην κορυφή
’γνωστος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ’γνωστος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιανουαρίου/2016 ώρα 02:42
Κάτι που θέλω εγώ ν ρωτήσω... κάποιος που είναι επιληπτικός αλλά παίρνει κανονικά τη θεραπεία του... μπορεί ν εισαχθεί ως πλοίαρχος ή ανθυποπλοίαρχος ή κτ τέτοιο?
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιανουαρίου/2016 ώρα 06:42

Να 'σαι καλα αμα εισαι της δουλειας αυτης και εχεις περασει απο σχολη ξερεις πως αν δεν ψαξεις δεν σου λεει κανενας τιποτα! Ευτηχως η δυστηχως!
Εν ενεργεία της δουλειάς είμαι ναι, και γνωρίζω τι λες. Θέλει ατσάλινο στομάχι ο κλάδος.
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιανουαρίου/2016 ώρα 13:44
Αρχικά αποστάλθηκε από ’γνωστος

Κάτι που θέλω εγώ ν ρωτήσω... Κάποιος που είναι επιληπτικός αλλά παίρνει κανονικά τη θεραπεία του... Μπορεί ν εισαχθεί ως πλοίαρχος ή ανθυποπλοίαρχος ή κτ τέτοιο;
Όχι φίλε μου δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα.
Επιστροφή στην κορυφή
Γιώργος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιώργος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιανουαρίου/2016 ώρα 22:16
Αν γίνεται θα ήθελα μια σίγουρη απάντηση... τοξικολογικές εξετάσεις για ναρκωτικές ουσίες γίνονται ή όχι?
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιανουαρίου/2016 ώρα 02:40
Αρχικά αποστάλθηκε από Γιώργος

Αν γίνεται θα ήθελα μια σίγουρη απάντηση... Τοξικολογικές εξετάσεις για ναρκωτικές ουσίες γίνονται ή όχι;

Γίνονται μόνο, όταν πας να βγάλεις κάρτα υγείας στο ιδιωτικό ιατρικό διαγνωστικό κέντρο που σε στέλνει η ναυτιλιακή πρίν μπαρκάρεις (αίματος &Ούρων). Η κάρτα αυτή, έχει ισχύ 2 χρόνια. Οπότε στο μεσοδιάστημα, κάποιος θεωρητικά, μπορεί να είναι χρήστης, και να μην του το βρούν όσο θα είναι στην στεριά... Γιατί στην θάλασσα, πρακτικά, γίνονται συχνά-πυκνά drug test (απο τις αρχές που μπαίνουν μέσα στα λιμάνια, όπου γίνεται και με αστυνομικά σκυλιά επιθεώρηση καμπινών), μιλώντας για την ποντοπόρο ναυτιλία. Αυτό δεν γίνεται και τόσο συχνά, μπορεί σε ένα 6-μηνο μπάρκο σου να το δείς και 2 φορές, μπορεί και καθόλου, αναλόγως το λιμάνι, συνήθως στα λιμάνια των πιο εξελιγμένων κρατών θα το δείς αυτό (Βλέπε Αμερική, Καναδάς). Τώρα όσον αφορά τα ποστάλια, εκεί drug test έκτακτα δεν θα βρείς. Μόνο ότι πει η κάρτα υγείας.
Επιστροφή στην κορυφή
el_eng Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση el_eng Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Ιανουαρίου/2016 ώρα 23:04
Ουρολογικες εξετασεις δεν κανεις για την αποκτηση του διπλωματος οταν οταν περνας ΑΝΥΕ με το που βγεις απο την σχολη?
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 1011121314 16>