Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 45678 16>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
greko_27 Δες τη Λίστα
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Μέλος από: 01/Φεβρουαρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση greko_27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ
    Αποστολή: 03/Ιουνίου/2011 ώρα 21:47
Αρχικά αποστάλθηκε από Kos

Λοιπον... Εχω μια ερωτηση... Στη σχολη παιζει να εχω κανενα προβλημα (δηλ. Να μην μπορω να γραφτω) λογω σκολιωσης; Γιατι ειδα παραπανω οτι ζητανε και μια ακτινογραφια αν δεν κανω λαθος...

εαν εχεις μεγαλου βαθμου σκολιωση μαλλον δεν την γλυτωνεις και θα σε κοψουν στα υγειονομικα... Αλλα τετοιες περιπτωσεις ειναι πολυ σπανιες... Εαν εχεις μεσαιου βαθμου ή μικροτερη θα περασεις.
AIMA TIMH ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Ariv Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 12/Απριλίου/2011
  Παράθεση Ariv Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιουνίου/2011 ώρα 21:50

Αντε να βγει η προκυρηξη... !

Επιστροφή στην κορυφή
Kos Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 25/Ιανουαρίου/2011
  Παράθεση Kos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Ιουνίου/2011 ώρα 07:59
Μπα ενταξει δεν εχω και πολυ... Δεν φαινεται και τπτ να φανταστεις... Μια χαρα ειμαι... Αντε να βγει κ η προκυρηξη...

Επιστροφή στην κορυφή
Ariv Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 12/Απριλίου/2011
  Παράθεση Ariv Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιουνίου/2011 ώρα 14:38
Όπως έχω πει και σε προηγούμενα μηνύματα μου η μυωπία μου είναι κάπως μεγάλη και ίσως να με κόψουν για πλοιάρχων. Ερώτηση... Αν τους παρακαλέσω πως προκειμένου να μην χάσω μια ολόκληρη χρονιά (και μιας και το 10 % από του χρόνου καταργείται και θα πρέπει να ξαναδώσω πανελλήνιες) να με πάρουν με την προυπόθεση πως θα κάνω την εγχείρηση μέχρι τον Δεκέμβρη και αν είναι να με ελένξουν πάλι πως όντως την έκανα... Πιστεύετε πως θα με περάσουν; Γιατί θα είναι κρίμα να περιμένω άλλον ένα χρόνο δίνοντας και πάλι πανελλήνιες...
Επιστροφή στην κορυφή
leon4 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση leon4 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Ιουνίου/2011 ώρα 07:16
Καλησπέρα, Ενδιαφέρομαι να εισαχθώ στην σχολή Για πλοιάρχος. Είμαι του '87 και αποφάσισα να μην ακολουθήσω αυτό που σπουδάζω. Από ότι κατάλαβα η προκύρηξη βγαίνει όπου να'ναι. Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε τις προθεσμίες στο περιπού από την στιγμή που θα βγει η προκύρηξη για τις υγειονομικες εξετάσεις, καθώς θα πρέπει να κάνω λείζερ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Επιστροφή στην κορυφή
τασου Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση τασου Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιουνίου/2011 ώρα 19:54
Παιδια να ρωτησω που θα δω τα νοσοκομεια που θα παω για τις εξετασεις?
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιουνίου/2011 ώρα 20:08
Αρχικά αποστάλθηκε από τασου

Παιδια να ρωτησω που θα δω τα νοσοκομεια που θα παω για τις εξετασεις;

Διάβασε την προκήρυξη μην ντρέπεσαι
Επιστροφή στην κορυφή
Kalodrei Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 05/Απριλίου/2010
  Παράθεση Kalodrei Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιουνίου/2011 ώρα 21:04
Σχετικα με την υγειονομικη επιτροπη (στην προκηρυξη λεει οτι ο υποψηφιως πρεπει να παει στην πλησιεστερη στον τοπο διαμονης), ξερει κανεις που ειναι (αν εχει) για θεσσαλονικη; Η που να παρω για να ρωτισω;

ακομα σχετικα με την ακτινογραφια θωρακος απλα παω σε ενα δημοσιο νοσοκομειο και κανω η θελει κανα ραντεβου;

τελος απο που παιρνω το διπλοτυπο εισπραξης Δημοσιου ταμειου;

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιουνίου/2011 ώρα 21:19
Κατεβασα και τα 3 αρχεια (prok2011final a12011 pinakio20112012) που δινει αλλα δεν βρηκα που θα παω για τις εξετασεις, τη λιστα με τα νοσοκομεια...
Επιστροφή στην κορυφή
Alejandro Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 13/Μαΐου/2011
  Παράθεση Alejandro Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιουνίου/2011 ώρα 22:25
Εχω την ιδια απορια... Για τις εξετασεις θα παμε σε νοσοκομειο; Στην προκηρυξη αναφερει και για τις λιμενικες αρχες. Μπορουμε δηλαδη να παμε στο λιμεναρχειο για υγειονομικες εξετασεις?
Επιστροφή στην κορυφή
john Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση john Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιουνίου/2011 ώρα 01:03
Παιδια ας με βοηθήσει καποιος θελω να μπω εμπορικο ναυτικο αλλα ακουω απο παιδια οτι δυσκολευονται να βρουν εταιρια ως καπετανιοι και μερικοι τα παρατουν γιατι δεν βρισκουν δουλεια οχι γιατι δεν το αντεχουν. Εχω αχωθει πολυ οποιος μπορει ας μου απαντησει! Ευχαριστω!
Επιστροφή στην κορυφή
θωμας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση θωμας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιουνίου/2011 ώρα 15:21
Γεια σας θα ηθελα να ρωτησω κατι... Στην ακτινογραφια θωρακος που χρειαζεται για το εμπορικο ναυτικο αν καποιως καπνιζει υπαρχει καποιο προβλημα; Ευχαριστω για τις απαντησεις σας
Επιστροφή στην κορυφή
Alejandro Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 13/Μαΐου/2011
  Παράθεση Alejandro Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιουνίου/2011 ώρα 15:40

Θωμα θωρακας ειναι οχι πνευμονες... Τα κοκκαλα εξεταζουν αρα δε νομιζω να εχεις καποιο προβλημα.

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιουνίου/2011 ώρα 16:16
Ευχαριστω πολυ
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιουνίου/2011 ώρα 17:24
Αρχικά αποστάλθηκε από Alejandro

Θωμα θωρακας ειναι οχι πνευμονες... Τα κοκκαλα εξεταζουν αρα δε νομιζω να εχεις καποιο προβλημα.

Δηλαδή αν έχεις προχωρημένο καρκίνο είσαι εντάξει; Περνάς;
Επιστροφή στην κορυφή
sea_bandit Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση sea_bandit Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Ιουνίου/2011 ώρα 16:39
Ειδικά οι διαμένοντες στην Αθήνα-Πειραιά και Προάστια Αττικής για λήψη παραπεμπτικού
σημειώματος για την Υ. Ε. Α. Ν. Ε. Θ. Αθηνών-Πειραιώς θα απευθύνονται στο
Υ. Θ. Υ. Ν. ΑΛ./ΔΝΕΡ Α΄, οδός 2ας Μεραρχίας 18, Πειραιάς,(09.00-12.00) ...

αυτο ειναι ολες τις εργασιμες μονο ημερες ετσι δεν ειναι; Ή μπορω να παω και το σαββατο.
επειδη δεν αναφερετε τιποτα.
Επιστροφή στην κορυφή
Andreas97 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 04/Μαΐου/2011
  Παράθεση Andreas97 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιουνίου/2011 ώρα 22:47
Και κατι αλλο, το παραπεμπτικο για τις υγειονομικες εξετασεις θα μου το στειλουν ή θα πρεπει να παω να το παρω απο το λιμεναρχειο;
Επιστροφή στην κορυφή
Andreas97 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 04/Μαΐου/2011
  Παράθεση Andreas97 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Ιουνίου/2011 ώρα 18:22
Αρχικά αποστάλθηκε από greko_27

Αρχικά αποστάλθηκε από tz

Γεια σας! Ειμαι καινουρια στο φορουμ...
Ενδιαφερομαι και εγω για τους πλοιαρχους και ηθελα να ρωτησω... Αν υπαρχει η περιπτωση να πας με φακους επαφής και να μην το καταλαβουν (να μην εξετασουν τα ματια και να μην το προσεξουν, λογω βιασυνης) ...
Επισης οσοι δινουν πανελληνιες, πρεπει να στειλουν δικαιολογητικα ή καποια αίτηση τωρα (πριν τις πανελληνιες) ;

Οι αποφοιτοι των ΑΕΝ (οσοι εχουν παρει πτυχιο) παιρνουν υγειονομικες εξετασεις στο ΝΝΠ - ΑΝΥΕ για να παρουν το διπλωμα αξιωματικου Γ' Ταξεως ΕΝ. Εκει σιγουρα θα σε εξετασουν εαν φορας Φακους επαφης και ειδικα εαν δινεις για πλοιαρχος. Οποτε εαν εχεις μεγαλη μυωπια ενδεχεται να σε κοψουν και τσαμπα τα 4 χρονια στη σχολη. Οποτε καλυτερα τωρα στην αρχη να πας με τα γυαλια σου. Τις αιτησεις θα τις κανετε στο κοντινοτερο λιμεναρχειο της περιοχης σας οταν βγει η προκηρυξη τον μαιο.

Καλημερα, μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος ; Δηλαδη σε τι αιτησεις πρεπει να κανουμε ;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 45678 16>