Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 17>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Καποιοδ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Καποιοδ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ
    Αποστολή: 10/Ιουλίου/2020 ώρα 16:02
<strong>Θα ήθελα να μ πείτε οποίος γνωρίζει αν μετά την εισαγωγή μ στις αεν θα μ ξανακάνουν εξέταση στα μάτια και αν ναι ποτε</strong>
Επιστροφή στην κορυφή
Δημητρης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Δημητρης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιουλίου/2020 ώρα 15:09
Καλησπέρα , θέλω να κάνω μια ερώτηση... στα 14 μου είχα κάνει ένα χειρουργείο στο χέρι λόγω καταγματος και εξάρθρωσης και μου ειχανε τοποθετήσει βίδες εξωτερικές (δλδ μου τις αφαίρεσαν κατευθείαν), επίσης δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με το χέρι, γνωρίζετε άμα κοβομαι κατευθείαν λόγω βιδων η με κρατάνε για παραπάνω εξετάσεις; ... Τι μου προτείνετε όταν ρωτήσει ο/η γιατρός να το κρύψω να το πω ;
Επιστροφή στην κορυφή
Dinaaftho Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 03/Ιουλίου/2020
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Dinaaftho Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιουλίου/2020 ώρα 19:19
Ερώτηση με 1/10 βρέθηκε ακατάλληλη είναι δυνατόν;

Επιστροφή στην κορυφή
Manos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Manos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουλίου/2020 ώρα 22:36
Καλησπερα.

Η προκηρυξη αναφερει οτι στην εξέταση θέλει
διπλότυπο είσπραξης Δημοσίου Ταμείου αξίας (41,17) ΕΥΡΩ στον Α. Λ. Ε.1450189001 ή ηλεκτρονικό παράβολο.

Για το ηλεκτρονικό παράβολο έχει οδηγίες, αλλά μήπως ξέρετε πώς μπορώ να πάρω αυτό το διπλότυπο είσπραξης;
Επιστροφή στην κορυφή
Imsad Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Imsad Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουλίου/2020 ώρα 09:54
Είμαι πρώτο έτος στην πλοιάρχων. Η μυωπία μου είναι στο 2.50. Ο γιατρός με πέρασε αν και είπε ότι είμαι πάνω από το όριο. Τότε δεν με πείραξε χάρηκα. Τώρα όμως βλέπω ότι μάλλον δεν θα καταφέρω να κάνω το όνειρο μου πραγματικότητα. Μάλλον θα πάρω κίτρινο ναυτικό φυλλάδιο και μάλλον καμία εταιρία δεν θα με παίρνει να μπαρκαρω παρόλο που έχω περάσει σχεδόν ΌΛΑ τα μαθήματα. Κάποια βοήθεια; παρατάω την σχολή; τι κάνω;
Επιστροφή στην κορυφή
Greeek Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Greeek Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Ιουλίου/2020 ώρα 15:20
Έχω το ένα μάτι 1.50 και το άλλο 1.75 αυτό χρειάζεται να κανω laizer για να γίνω πλοιαρχος η θα με κοψουν;
Επιστροφή στην κορυφή
Θανασης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Θανασης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιουνίου/2020 ώρα 19:20
Αρχικά αποστάλθηκε από Manos

Καλησπέρα,
γνωρίζετε αν την ακτινογραφία θώρακος την κρατάνε ή αν απλά τη βλέπουν και μας τη δίνουν πίσω; Γιατί τον Σεπτέμβρη μπαίνω στρατό και δεν θέλω να βγάλω κι άλλη ακτινογραφία σε δύο μήνες. Και σε περίπτωση που την κρατάνε, ξέρετε αν γίνεται από το νοσοκομείο να μου δώσουν δυο ακτινογραφίες;
Ευχαριστώ
Την ακτινογραφια αφου στην κοιταξει ο γιατρος την κοιτας εσυ και ισχυει για 6 μηνες
Επιστροφή στην κορυφή
Manos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Manos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιουνίου/2020 ώρα 13:41
Καλησπέρα,
γνωρίζετε αν την ακτινογραφία θώρακος την κρατάνε ή αν απλά τη βλέπουν και μας τη δίνουν πίσω; Γιατί τον Σεπτέμβρη μπαίνω στρατό και δεν θέλω να βγάλω κι άλλη ακτινογραφία σε δύο μήνες. Και σε περίπτωση που την κρατάνε, ξέρετε αν γίνεται από το νοσοκομείο να μου δώσουν δυο ακτινογραφίες;
Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Ανωνυμος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ανωνυμος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Απριλίου/2020 ώρα 07:50
Παιδια για τις εξετασεις PEME και για τις εξετασεις για να παρεις το πτυχιο σου σαν Γ Μηχανικος εχουν οι γιατροι στο εξωτερικο πχ στην Βουγαρια προσβαση στο ιατρικο ιστορικο σου μεσω ΑΜΚΑ ή οποιοδηποτε αλλου εγγραφου; Η απλα πας με την ταυτοτητα σου και κανουν τις εξετασεις πληρωνεις και τελος. Σας παρακαλω δωστε μου μια αποψη γιατι δεν θελω να βρεθω προ εκπληξεως
Επιστροφή στην κορυφή
Κώστας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Κώστας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Απριλίου/2020 ώρα 19:15
Φιλε νικο δεν πιστεύω να εχεις θεμα θε τα κιλα και το υψος.. δεν υπαρχουν κριτήρια οπως στον στρατο.. Οσο για την δυσλεξία αν δεν ειναι παρα πολυ πντονη παλι δεν νομιζω να εχεις εχεις προβλημα.
Επιστροφή στην κορυφή
Νικος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νικος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Μαρτίου/2020 ώρα 00:25
Αρχικά αποστάλθηκε από Vasilis_Ch

1Ον το άγχος σκοτώνει.
2ον πώς να σου δώσουν απαντήσεις από τώρα;
Ακόμα δεν έχετε ναυτικό φυλλάδιο, δεν δώσατε εξετάσεις ώστε να ξερει κάθε εταιρεία ποιον θα επιλέξει.
Μην περιμένετε επιβεβαίωση πριν το τέλος της εξεταστικής.
Απολαύστε τις γιορτές.
θα ηθελα να σας ρωτησω εαν κοβουνε ατομα με δυσλεξια ΄΄ επισης υπαρχει περιορισμος γ κιλα και υψος ΄΄
απαντηστε φεοτς ειμαι υποψηφιος
σας ευχαριστω

Επιστροφή στην κορυφή
Γιωργος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιωργος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Δεκεμβρίου/2019 ώρα 12:26
AΚουσα ότι κάθε χρονο τα κριτήρια ορασης πευτουν δηλαδή μειωνεται η αυστηροτητα για την οραση αληθευει αυτο;
Επιστροφή στην κορυφή
ΚΑΛΛΙΣΘΕΝΗΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΚΑΛΛΙΣΘΕΝΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Σεπτεμβρίου/2019 ώρα 16:35
Καλησπέρα σας,
Θα ήθελα να ρωτήσω άμα γνωρίζεται οι εξετάσεις της ΑΝΥΕ για την απόκτηση του διπλώματος Γ΄τάξης πλοιάρχων
περιλαμβάνουν drug and alcohol test ή τα ούρα τα εξετάζουν για κάτι άλλο;
Επιστροφή στην κορυφή
PRODEATOR Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 23/Μαΐου/2011
  Παράθεση PRODEATOR Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Αυγούστου/2019 ώρα 03:23
Φυσικά, για πλοίαρχος πας.
Είς οιωνὸ ς άριστος, αμύνεσθαι περὶ πάτρης
Επιστροφή στην κορυφή
dimlevi Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 21/Αυγούστου/2019
  Παράθεση dimlevi Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2019 ώρα 00:17
Το θεμα της ορασης για εμποροπλοιαρχος εχει σημασια ειτε παω αεν ειτε παω σε ιδιωτικη σχολη;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιουλίου/2019 ώρα 00:39
Μήπως γνωρίζει κανείς τι νοσήματα σε κόβουν από τις εταιρίες; Εφόσον δεν είναι κάτι που χρειάζεται ινσουλίνη ή δεν κολλάει άλλους, υπάρχει πρόβλημα; Ρωτάω επειδή τις εξετάσεις για εισαγωγή στις ΑΕΝ τις πέρασα, αλλά ανησυχώ μήπως βρουν αργότερα κάτι στο αίμα
Επιστροφή στην κορυφή
Γιάννης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιάννης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιουλίου/2019 ώρα 20:37
Καλησπέρα,
Πέρασα από τους γιατρούς και για κάποιον λόγο με έκοψαν με 2 10 για τον οφθαλμίατρο λέω. Πήγα μετα τα αποτελέσματα σε έναν οφθαλμίατρο και μου λέει τζάμπα σε έχει κόψει με έβγαλε με 7 στα δέκα πριν από ενάμιση χρόνο είχα ξανάπαει και ένας άλλος γιατρός με έβγαλε με 7 στα δέκα και αυτός, πως γίνεται αυτή να με έκοψαν με 1 λεπτό εξέταση ενώ τα νούμερα που νου έβαλε τους τα είπα ούτε καν με πήγε στα πολύ μικρά και κάποιο πρόβλημα αχρωματοψία δεν έχω. Τώρα που θα πάω για επανεξέταση αν με ξανακοψουν ξέρετε αν μπορώ να το πάω νομικά η να το κάνω πρόβλημα γαι τι να πεις ότι ειμουν στα όρια νταξει αλλά όταν έχεις διαφορά.
Ευχαριστώ περίμενω κάποια συμβουλή.
Επιστροφή στην κορυφή
Γιάννης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιάννης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιουλίου/2019 ώρα 19:32
Καλησπέρα,
Θα ειθελα να ρωτήσω επειδή πάω ξανά για επανεξέταση διότι με έκοψαν στο οφθαλμογιμο.
Πήγα σε δύο διαφορετικού γιατρούς και στον ενα είχα 7 στα δέκα και στον αλλο 7,5 χωρίς γυαλιά και για κάποιον λόγο με έκοψαν 2 στα δέκα, ξέρετε αν σε περίπτωση που με ξανακοψουν αν γίνεται να το πάω νομικός γιατί να πεις ότι είμαι στα όρια να πάει στο καλό αλλά με τετεια διαφορα να με κόβουν.
Ευχαριστώ.

Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 17>