Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 1516171819 25>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
jul123 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση jul123 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού
    Αποστολή: 28/Μαΐου/2017 ώρα 16:26
Γενικά στη Μηχανικών πηγαίνουν γυναίκες?
Επιστροφή στην κορυφή
mattypocket Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 15/Φεβρουαρίου/2017
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση mattypocket Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Μαΐου/2017 ώρα 19:50
Παιδια να ρωτησω κατι αν ξερετε. Η μηχανικων ειχε περσυ βαση 9000 μορια περιπου. Αν υποθεσουμε οτι θα μεινει στα ιδια, ποσα παραπανω θες για να περασεις Ασπροπυργο; Ειναι κατι στανταρ πχ +1000/2000 πανω απο την βαση; Ξερει κανεις πως παει?
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Μαΐου/2017 ώρα 09:29
Αρχικά αποστάλθηκε από jul123

Γενικά στη Μηχανικών πηγαίνουν γυναίκες;

Φυσικά και πηγαίνουν. Σε μικρότερο βαθμό βέβαια σε σχέση με την Πλοιάρχων, αλλά ναι.
Επιστροφή στην κορυφή
panos20 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση panos20 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Ιουνίου/2017 ώρα 21:08
Καλησπέρα η προκύρηξη ξέρετε περίπου πότε θα βγεί;
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουνίου/2017 ώρα 13:07
Αναμένεται αυτές τις μέρες να δημοσιευτεί η προκήρυξη. Είναι έτοιμη προς δημοσίευση πάντως.
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 15/Νοεμβρίου/2010
  Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Ιουνίου/2017 ώρα 01:41
Αρχικά αποστάλθηκε από mattypocket

Παιδια να ρωτησω κατι αν ξερετε. Η μηχανικων ειχε περσυ βαση 9000 μορια περιπου. Αν υποθεσουμε οτι θα μεινει στα ιδια, ποσα παραπανω θες για να περασεις Ασπροπυργο; Ειναι κατι στανταρ πχ +1000/2000 πανω απο την βαση; Ξερει κανεις πως παει?

Έχουμε ξεχωριστό νήμα φίλε μου να θέσεις την ερώτηση σου. "Βάσεις/Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό".
Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
mattypocket Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 15/Φεβρουαρίου/2017
  Παράθεση mattypocket Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Ιουνίου/2017 ώρα 16:31
Αρχικά αποστάλθηκε από dn24

Αρχικά αποστάλθηκε από mattypocket

Παιδια να ρωτησω κατι αν ξερετε. Η μηχανικων ειχε περσυ βαση 9000 μορια περιπου. Αν υποθεσουμε οτι θα μεινει στα ιδια, ποσα παραπανω θες για να περασεις Ασπροπυργο; Ειναι κατι στανταρ πχ +1000/2000 πανω απο την βαση; Ξερει κανεις πως παει;

Έχουμε ξεχωριστό νήμα φίλε μου να θέσεις την ερώτηση σου. "Βάσεις/Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό".
Ευχαριστώ.

Μαλιστα, δεν το χα δει.
Επιστροφή στην κορυφή
liopp Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 09/Ιουνίου/2017
  Παράθεση liopp Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιουνίου/2017 ώρα 20:41
Γεια σας παιδια τελειωσα το λυκειο και ενδιαφερομαι για μηχανικος. Με το lower βγαζω 19000 μορια και δηλωσα και για πλοιαρχος ολες τις σχολες. Λετε να με παρουν; Α επισης πεφτω στο 2% οπου ειμαι ορφανος απο εναν γονιο
Επιστροφή στην κορυφή
ManosJr Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ManosJr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Ιουνίου/2017 ώρα 16:22
Γεια σας παιδιά. Με απολυτήριο 17.6 και lower, πιστεύετε ότι έχω πιθανότητες να μπω πλοίαρχος; Γιατί είδα πέρσι υψηλές βάσεις και δεν ξέρω κατά πόσο μπορούν να πέσουν. Επίσης, επειδή δεν ξέρω ακριβώς πώς γίνεται η επιλογή της πόλης, θα έχω περισσότερες πιθανότητες αν τις δηλώσω όλες τις σχολές; Γιατί είμαι από Κρήτη και προτιμώ Χανιά, αλλά κυρίως θέλω να αποφύγω τις πολύ μακρινές σχολές.
Επιστροφή στην κορυφή
panos20 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση panos20 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Ιουνίου/2017 ώρα 00:05
Γεια σας και παλι! Κατι ειδα για συμπληρωματικες προκυρηξεις; Τι ισχυει; Βγαινουν κάθε χρονο?
Επιστροφή στην κορυφή
Λευτέρης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Λευτέρης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Ιουλίου/2017 ώρα 22:02
Καλησπέρα σε ολους. Ειμαι 20 χρονών και τελειωσα ΕΠΑΛ με απολυτηριο 14.9 (δεν μπορουσαν να το κανουν 15 τουλάχιστον;Jesus...) . Εχω και το πτυχιο lower (Michigan) στα αγγλικά. Υπαρχουν πιθανιτητες να περασω στην σχολή; Και αν ναι, θα αντιμετοπισω δυσκολια στα μαθηματικα; Επισης δεν γνωριζω κολύμπι, θα εχω χρονο να. μαθω πριν περασω για εξετάσεις; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιουλίου/2017 ώρα 09:37
Λευτέρη το βλέπω εξαιρετικά δύσκολο να περάσεις μέσω απολυτηρίου, αν λάβουμε υπόψη τα μόρια των εισαχθέντων των τελευταίων ετών, εκτός και αν έχεις τελειώσει ΕΠΑΛ ναυτιλιακής ειδικότητας, οπότε σε αυτή την περίπτωση οι βαθμολογίες (αν λάβουμε και πάλι υπόψη τα προηγούμενα έτη) είναι σαφώς χαμηλότερες.
Επιστροφή στην κορυφή
HellasShip Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 20/Ιουνίου/2017
  Παράθεση HellasShip Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιουλίου/2017 ώρα 09:53
KΑλησπέρα. Εχω τελείωση Επαλ οικονομικά και διοίκηση είμαι της δεύτερης κατηγορίας + ότι είμαι τριτεκνος και με βαθμό 16 μαζί με πτυχίο lower είμαι μέσα η δύσκολα;
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιουλίου/2017 ώρα 19:57
Παιδιά χωρίς παρεξήγηση, αλλά ας μην μπαίνουμε στην διαδικασία να απαντάμε ξεχωριστά για τον καθένα σε θεωρητικού επιπέδου ερωτήσεις. Προφανώς και ΌΛΟΙ έχετε πιθανότητες μέχρι να βγουν οι τελικοί πίνακες εισαγωγής. Εσείς κάντε τα χαρτιά σας και βλέπετε. Αισιοδοξία πάνω απ'όλα.
Επιστροφή στην κορυφή
HellasShip Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 20/Ιουνίου/2017
  Παράθεση HellasShip Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιουλίου/2017 ώρα 22:38
Έχετε δίκαιο σας ευχαριστώ πολύ κάνουμε τα χαρτιά και βλέπουμε τι γίνετε δεν χάνουμε και κάτι.

Επιστροφή στην κορυφή
kathe3 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 09/Ιουλίου/2017
  Παράθεση kathe3 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιουλίου/2017 ώρα 16:32
Γεια σας. Θα ηθελα να ρωτησω ποσες ωρες διδασκαλιας υπαρχουν την ημερα στη σχολη πλοιαρχων στον απροπυργο και ποσες απουσιες εχει τη δυνατοτητα καποιος να κανει μηνιαιος. Ευχαριστω!
Επιστροφή στην κορυφή
mike Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση mike Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Ιουλίου/2017 ώρα 12:32
Γεια σας,
Φετος εγραψα 11,5 θεωρω πως περναω στην αεν μακ μηχανικων. Εδωσα την προκηρυξη κτλ. Τωρα ειδα στο ιντερνετ οτι οι βασεις βγαινουν 21-25 αυγουστου ξερεις καποιος ποτε περιπου θα πρεπει να κανω εγραφη στην σχολη και ποτε ξεκιναν τα μαθηματα. Ακομη οταν εδωσα τα δικαιολογητικα στην σχολη μου ειπαν πως θα βγει ενας πινακας στο ιντερνετ με οσους περασαν αλλα δεν ειναι βεβαιο οτι περασαν πχ στην Μακεδονια και οτι απλα περασαν, αυτο μπορειτε να μου το διευκρινισετε;

Ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή
mike Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση mike Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Ιουλίου/2017 ώρα 12:35
Στην μηχανιωνα, Μακεδονια υπαρχει δυνατοτητα εσωτερικης φοιτησης; Αν ναι ποτε πρεπει να κανω αιτηση γι'αυτο.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 1516171819 25>