Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 1011121314 25>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Captain Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Captain Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού
    Αποστολή: 20/Ιουνίου/2015 ώρα 11:22
Αρχικά αποστάλθηκε από el_eng

Αρχικά αποστάλθηκε από Captain

Παιδια οσον αφορα την εσωτερικη φοιτηση ειναι σιγουρο οτι θα με δεχτουν η παιζει και να μεινω απ'εξω και να αναγκαστω να νοικιασω;

αναλογα. Παιζουν πολλα ρολο. Πχ αν ειναι αντρας η γυναικα. Και αν υπαρχουν περιορισμενες θεσεις πραγμα πολυ σπανιο
Αρα μου λες οτι θα καταφερω να μεινω μεσα. Σωστα;

εμμ λογικα ναι κατα 99% αλλα δεν μας ειπες σε πια σχολη θες να μεινεις!
Επιστροφή στην κορυφή
Captain Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Captain Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Ιουνίου/2015 ώρα 11:42

Αρχικά αποστάλθηκε από Captain

Παιδια οσον αφορα την εσωτερικη φοιτηση ειναι σιγουρο οτι θα με δεχτουν η παιζει και να μεινω απ'εξω και να αναγκαστω να νοικιασω;

αναλογα. Παιζουν πολλα ρολο. Πχ αν ειναι αντρας η γυναικα. Και αν υπαρχουν περιορισμενες θεσεις πραγμα πολυ σπανιο
Αρα μου λες οτι θα καταφερω να μεινω μεσα. Σωστα;

Ξεχασα 99% ναι θα μπεις... Και ως ο αριθμός που μπαίνουν στις ακαδημίες καθοριζετε απο τον διοικητή ο οποίος δέχεται άτομα ανάλογα με το πόσους μπορεί να στεγάσει
Επιστροφή στην κορυφή
elas93 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 25/Σεπτεμβρίου/2014
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση elas93 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιουνίου/2015 ώρα 11:51
Αρχικά αποστάλθηκε από D.Y.K

[QUOTE=elas93]Καλησπερα σε ολους! Ηθελα να ρωτησω επειδη θα κανω και εγω τα χαρτια μου για την αεν μονο μεσω απολυτηριου επειδη ειμαι 22 ηθελα να ρωτησω με 15300 μορια ουτε απ'εξω δε περνας ε;
σε σχεση παντα με την περσυνη προκηρυξη
Ευχαριστω!

Σε ποια κατηγορία ανήκεις;
Εννοώ τι τύπο λυκείου έχεις τελειώσει;
Επίσης τα 15300 τα συγκεντρώνεις μαζί με κάποιο πτυχίο Αγγλικών ή χωρίς;
Ή μήπως δεν έχεις καθόλου πτυχίο Αγγλικών;
[/QUOT
Καλησπερα Δυκ! Λοιπον ανηκω μονο στη δευτερη κατηγορια λογικα γιατι δεν εχω δωσει πανελληνιες φετος και λεω να δωσω μονο την προκηρυξη! Εχω αποφοιτηση απο επαλ ομαδας α'
απο αγγλικα οχι δεν εχω καθολου ξερω οτι ειναι μειον μεγαλο αυτο
φανταρος εχω τελιωσει απλα που δε μετραει

Επιστροφή στην κορυφή
BakoBos Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 30/Νοεμβρίου/2014
  Παράθεση BakoBos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιουνίου/2015 ώρα 14:21
Αρχικά αποστάλθηκε από elas93

Καλησπερα Δυκ! Λοιπον ανηκω μονο στη δευτερη κατηγορια λογικα γιατι δεν εχω δωσει πανελληνιες φετος και λεω να δωσω μονο την προκηρυξη! Εχω αποφοιτηση απο επαλ ομαδας α'

Δεν το βλέπω να περνάς μεγάλε. Εδώ άλλοι με μεγαλύτερο απολυτήριο,lower και μπαρκάρουν για να μαζέψουν μόρια...
Επιστροφή στην κορυφή
elas93 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση elas93 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιουνίου/2015 ώρα 20:50
Αρχικά αποστάλθηκε από BakoBos

Δεν το βλέπω να περνάς μεγάλε. Εδώ άλλοι με μεγαλύτερο απολυτήριο,lower και μπαρκάρουν για να μαζέψουν μόρια...

ναι κοιτα αυτο πιστευω και εγω... Κοιταξα της προηγουμενης χρονιας τις βασεις και ουτε απο εξω... Βυσμα δεν εχω για να μπω εστω για ταξιδι για να μαζεψω μορια αρα μονο πανελληνιες να δωσω ξανα αλλα ειμαι και 22 ξερω γω... Το σκεφτομαι μηπως δωσω μετα απο τοσα χρονια
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιουνίου/2015 ώρα 19:16

Καλησπερα Δυκ! Λοιπον ανηκω μονο στη δευτερη κατηγορια λογικα γιατι δεν εχω δωσει Πανελλήνιες φετος και λεω να δωσω μονο την προκηρυξη! Εχω αποφοιτηση απο επαλ ομαδας α'

Δυστυχώς είναι σχεδόν βέβαιο ότι με αυτά τα μόρια δεν περνάς στις Ακαδημίες.
Η μόνη λύση είναι θέλοντας και μη το να ξανά δώσεις Πανελλήνιες.
Επιστροφή στην κορυφή
elas93 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση elas93 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιουνίου/2015 ώρα 20:02
Αρχικά αποστάλθηκε από D.Y.K

Καλησπερα Δυκ! Λοιπον ανηκω μονο στη δευτερη κατηγορια λογικα γιατι δεν εχω δωσει Πανελλήνιες φετος και λεω να δωσω μονο την προκηρυξη! Εχω αποφοιτηση απο επαλ ομαδας α'

Δυστυχώς είναι σχεδόν βέβαιο ότι με αυτά τα μόρια δεν περνάς στις Ακαδημίες.
Η μόνη λύση είναι θέλοντας και μη το να ξανά δώσεις Πανελλήνιες.

ακριβως! Πηγα μια βολτα απο το υπουργειο για να ρωτησει κατι για τα χαρτια και επειδη ηταν μια κυρια εκει με ρωτησε για τα μορια! Της ειπα ακριβως και μου ειπε ουτε απ'εξω δε περναω!
Ειμαι 22 και λεω να δωσω αλλη μια ευκαιρια στον ευατο μου για πανελληνιες! Δεν εχω να χασω κατι
Επιστροφή στην κορυφή
Μαρια Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Μαρια Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιουνίου/2015 ώρα 21:20
Γεια σας!!! Υπαρχει περιπτωση λογω της μειωσης των θεσεων να αυξηθουν οι βασεις πανω απο 2000 μορια;
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Ιουνίου/2015 ώρα 18:08
Αρχικά αποστάλθηκε από Μαρια

Γεια σας! Υπαρχει περιπτωση λογω της μειωσης των θεσεων να αυξηθουν οι βασεις πανω απο 2000 μορια;

Εξαρτάται από το σε ποια κατηγορία αναφέρεσαι.
Στην δεύτερη γενική κατηγορία πάντως (μέσω απολυτηρίου) δεν είναι και απίθανο.
Επιστροφή στην κορυφή
Μαρια Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Μαρια Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Ιουνίου/2015 ώρα 09:35
Αναφερομαι κυριως στη πρωτη κατηγορια..
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 15/Νοεμβρίου/2010
  Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Ιουλίου/2015 ώρα 23:40

Αναφερομαι κυριως στη πρωτη κατηγορια.

Όχι, δεν θα γίνει αυτό που ρωτάς.
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επιστροφή στην κορυφή
Μαρια Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Μαρια Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Ιουλίου/2015 ώρα 02:35
Σας ευχαριστω πολυ!!! :-)
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 15/Νοεμβρίου/2010
  Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Ιουλίου/2015 ώρα 11:59

Σας ευχαριστω πολυ!:-)

Εμείς σε ευχαριστούμε Μαρία που εμπιστεύθηκες το φόρουμ.
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επιστροφή στην κορυφή
ZAFOS123 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 26/Ιουλίου/2015
  Παράθεση ZAFOS123 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Ιουλίου/2015 ώρα 14:48
καλησπερα παιδια ειμαι καινουργιος στο φορουμ και θα ηθελα να παρω και εγω την γνωμη σας... Ειμαι αποφοιτος επαλ α και εδωσα πανεληνιες φετος και εγραψα 1459 και ενδιαφερομαι περισσοτερο για μηχανικως στις αεν... Εχω ελπιδες να εισαχθω στην σχολη; Παντως απο οσα ακουω λενε οτι οι βασεις θα πεσουν... Ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή
ZAFOS123 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση ZAFOS123 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Ιουλίου/2015 ώρα 21:31
Παιδια θα μου απαντησει καποιος?
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιουλίου/2015 ώρα 14:40
Αρχικά αποστάλθηκε από ZAFOS123

καλησπερα παιδια ειμαι καινουργιος στο φορουμ και θα ηθελα να παρω και εγω την γνωμη σας... Ειμαι αποφοιτος επαλ α και εδωσα πανεληνιες φετος και εγραψα 1459 και ενδιαφερομαι περισσοτερο για μηχανικως στις αεν... Εχω ελπιδες να εισαχθω στην σχολη; Παντως απο οσα ακουω λενε οτι οι βασεις θα πεσουν... Ευχαριστω.

Είσαι μέσα με χαρακτηριστική άνεση. Μην ανησυχείς.
Επιστροφή στην κορυφή
ZAFOS123 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση ZAFOS123 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιουλίου/2015 ώρα 15:58
Συμφωνα με τις περσυνες βασεις του ναυτικου για μηχανικους απο επαλ ηταν 1461 ειμαι δηλαδη 2 μορια κατω…. Εχω πολυ ανχος παντως…ευχαρισω για την απαντηση…. Και κατι αλλο πως κανεις θαλλασιο ταξηδη ρε παιδια για να παρεις μορια; Ευχαριστω

Επιστροφή στην κορυφή
αλεξης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση αλεξης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιουλίου/2015 ώρα 15:55
γεια σας παιδια! Θελω να ρωτησω... Εχω τελειωσει γενικο λυκειο με 15,5 περιπου, επας οαεδ με 17,5 περιπου, εχω αδεια εξασκησεως επαγγελματος ναυαγοσωστη απτο λιμενικο, δεν εχω αγγλικα ουτε υπολογιστες και ειμαι 25... Εχω ελπιδες να μπω στη σχολη αεν μεσω απολυτηριου; Ευχαριστω εκ των προτερων!
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 1011121314 25>