Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

joeyj Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 30/Αυγούστου/2010
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση joeyj Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΛΟΚ vs Πεζοναύτες
    Αποστολή: 03/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 04:04
Ακουω οτι στους ΠΖΝς ειναιπιο χλαρα απο οτι στα λοκ... Ισχυει; Εχεις ακουσει τπτ; Αφου παω που παω ειδικες δυναμεις τουλαχιστον θα ηθελα να αξιζει τον κοπο...
Επιστροφή στην κορυφή
Deathdiver Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 03/Αυγούστου/2010
  Παράθεση Deathdiver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 04:07
Αρχικά αποστάλθηκε από joeyj

Ακουω οτι στους ΠΖΝς ειναιπιο χλαρα απο οτι στα λοκ... Ισχυει; Εχεις ακουσει τπτ; Αφου παω που παω ειδικες δυναμεις τουλαχιστον θα ηθελα να αξιζει τον κοπο...
Δεν μπορω να επιβεβαιωσω κατι τετοιο γιατι δεν εχω υπηρετησει... Οταν υπηρετησω με το καλο θα εχω αποψη... Θα σου απαντησει καποιος που εχει υπηρετησει... Εγω παντως ΛΟΚ θελω να παω...
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 04:09

αξίζει μόνο αν πας βόλο σαν μετάθεση εκεί σίγουρα δεν θα χάσεις καμία άσκηση
Επιστροφή στην κορυφή
joeyj Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Παράθεση joeyj Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 04:11
Ναι οντος το εχω ακουσει αυτο... Αυλωνα ειναι ψιλο χαλια ε?
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 04:12
Σαν το πεύκο είναι.
Επιστροφή στην κορυφή
Σωτηρης Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 09/Φεβρουαρίου/2010
  Παράθεση Σωτηρης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 21:21
Εγω που αυτη τη στιγμη υπηρετω στο βολο σαν πεζοναυτης θα σου προτεινα ανεπιφιλακτα να δηλωσεις πεζοναυτης, εχουμε πολλες ασκησεις εκ των οποιων και ορεινες και αμφιβοιες! Τωρα απο εκει και περα το ποιος εχει πιο δυσκολη εκπαιδευση ειναι αντικειμενικο. Γνωμη μου ισως οι λοκατζιδες να ειναι πιο σκληροπυρινικο.
Επιστροφή στην κορυφή
Λουκάς Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Λουκάς Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 23:59
Φίλε Σωτήρη μπαίνω το Νοέμβρη στους Πεζοναύτες και θα είμαι κατά πάσα πιθανότητα στον Αυλώνα στο 575 στη συνέχεια. Ισχύει ο, τι εκεί είναι πολύ πιο χαλαρά απ΄ότι στο Βόλο;
Αν θες γράψε κάποια πράγματα να μάθουμε και οι επόμενοι
Επιστροφή στην κορυφή
joeyj Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Παράθεση joeyj Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 15:44
Αρχικά αποστάλθηκε από Σωτηρης

Εγω που αυτη τη στιγμη υπηρετω στο βολο σαν πεζοναυτης θα σου προτεινα ανεπιφιλακτα να δηλωσεις πεζοναυτης, εχουμε πολλες ασκησεις εκ των οποιων και ορεινες και αμφιβοιες! Τωρα απο εκει και περα το ποιος εχει πιο δυσκολη εκπαιδευση ειναι αντικειμενικο. Γνωμη μου ισως οι λοκατζιδες να ειναι πιο σκληροπυρινικο.
Α οκ! Οι πεζοναυτες εχουν κολυμβηση; Επειδη με το μπανιο δε τα εχω κ τοσο καλα θα εχω προβλημα λες;
Επιστροφή στην κορυφή
Σωτηρης Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Παράθεση Σωτηρης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 19:17
Το 575 στην αυλωνα ειναι οντως πιο χαλαρα (εχει πολλες αγγαρειες και υπηρεσειες) κ εκτος απο αυτο τραβαει μεγαλη εμλοκη που σημαινει οτι δεν εχουν εξοδους. Οχι οτι στον βολο δεν εχει αγγαρειες (ολα τα σωματα εχουν) αλλα εκει θα κανετε και καποια ενδιαφερον πραγματα οπως αποβασεις, πεζοπορειες, εληκοπτερια, θαλασεια, αραχνη, σκηνακια, κατοικιμενους τοπους και διαφορα αλλα. Οσο για την κολυμβηση joeyj δεν θα εχεις κανενα απολυτως προβλημα ! Αν εχετε καποια απορια και μπορω να σας βοηθεισω ευχαριστως.
Επιστροφή στην κορυφή
Λουκάς Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Λουκάς Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 19:40
Δηλαδή απ' ότι ξέρεις, στο 575 δεν έχει και πολύ εκπαίδευση, ασκήσεις κτλ; Λίγα πράγματα; ...
Γιατί μάλλον για εκεί με βλέπω.
Επιστροφή στην κορυφή
Σωτηρης Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Παράθεση Σωτηρης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 22:13
Ναι με σειρες μου που μιλαω και ειναι Αυλωνα αυτο μου λενε, ανεκαθεν απο παντα ομως Αυλωνα ηταν πιο χαλαρα απο Βολο. Εσυ γιατι εισαι τοσο σιγουρος οτι θα πας Αυλωνα; Πιθανοτερο ειναι να ερθεις Βολο που εχει 2 μοναδες, το 505 και το 521.
Επιστροφή στην κορυφή
Λουκάς Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Λουκάς Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 22:40
Μπορώ να πάω γιατί έχω γνωστό μου, στέλεχος στο 575.
Κοίταξε εγώ για την εμπειρία πάω στους Πεζοναύτες, δε ψάχνω κάτι τρελό αλλά έστω μια φορά στη θητεία μου θέλω να κάνω απόβαση, χειμερινή διαβίωση, πολλές βολές κτλ...
Τι θα μου πρότεινες;
Επιστροφή στην κορυφή
joeyj Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Παράθεση joeyj Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 14:22
Αρχικά αποστάλθηκε από Σωτηρης

Το 575 στην αυλωνα ειναι οντως πιο χαλαρα (εχει πολλες αγγαρειες και υπηρεσειες) κ εκτος απο αυτο τραβαει μεγαλη εμλοκη που σημαινει οτι δεν εχουν εξοδους. Οχι οτι στον βολο δεν εχει αγγαρειες (ολα τα σωματα εχουν) αλλα εκει θα κανετε και καποια ενδιαφερον πραγματα οπως αποβασεις, πεζοπορειες, εληκοπτερια, θαλασεια, αραχνη, σκηνακια, κατοικιμενους τοπους και διαφορα αλλα. Οσο για την κολυμβηση joeyj δεν θα εχεις κανενα απολυτως προβλημα ! Αν εχετε καποια απορια και μπορω να σας βοηθεισω ευχαριστως.
Ευχαριστω για τις πληροφοριες φιλε! Επιτελους βρηκα κ εναν που να γνωριζει απο πεζοναυτες! Και καλη θητεια! Παντως λεω απο σωμα και γυμναστικη πρεπει να γινονται φορεροι οι ειδικοδυναμιτες!
Επιστροφή στην κορυφή
maridas Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 08/Σεπτεμβρίου/2010
  Παράθεση maridas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 07:33

Παιδια μπαινω ειδικες δυναμεις τον νοεμβρη, μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει; Εχω διλλημα αναμεσα σε λοκ κ πεζοναυτες. Ας μου πει καποιος την γνωμη του
φιλε και εγω λογικα θα μπω νοεμβρη... Λοκ. Φιλε χωρις δευτερη σκεψη!
Επιστροφή στην κορυφή
asimike Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 08/Σεπτεμβρίου/2010
  Παράθεση asimike Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 18:02
Αρχικά αποστάλθηκε από maridas

Παιδια μπαινω ειδικες δυναμεις τον νοεμβρη, μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει; Εχω διλλημα αναμεσα σε λοκ κ πεζοναυτες. Ας μου πει καποιος την γνωμη του
φιλε και εγω λογικα θα μπω νοεμβρη... Λοκ. Φιλε χωρις δευτερη σκεψη!
μακρια απο πεζοναυτες! Ουτε μοναδα δεν κανουν οι γιςταδεσ. Καλα ειχαν κανει και τους εβγαλαν τα μορια για ενα διαστημα... ΛΟΚ και ξερο ψωμι και συγκεκριμενα αν εχει βισμα αλεξιπτωτα. Αποψη μ
ΕΛΛΑΣ
Επιστροφή στην κορυφή
joeyj Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Παράθεση joeyj Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 01:23
Δεν νομιζω να ειναι τοσο τραβιγμενα οσο τα λες για τους πεζοναυτες asimike...
Επιστροφή στην κορυφή
GREEK MARINE Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση GREEK MARINE Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 05:13
αδελφέ αν θες να με ακούσεις πήγαινε πεζοναύτης να νιώσεις!!! παντού καλά είναι αλλα θα φας φρίκες μέσα στο 575 ή στο 505 είναι η εκπαίδευση αριστη και σκληρή!!
...

Επεξεργάστηκε από Nassos - 13/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 11:29
Επιστροφή στην κορυφή
ΣΤΡΑΤΟΚΑΥΛΟΣ Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 17/Αυγούστου/2010
  Παράθεση ΣΤΡΑΤΟΚΑΥΛΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 23:42
[/QUOTE] μακρια απο πεζοναυτες! Ουτε μοναδα δεν κανουν οι γιςταδεσ. Καλα ειχαν κανει και τους εβγαλαν τα μορια για ενα διαστημα... ΛΟΚ και ξερο ψωμι και συγκεκριμενα αν εχει βισμα αλεξιπτωτα. Αποψη μ
[/QUOTE]
ΟΜΑΔΕΣ ΥΠΟΒΡΥΧΙΩΝ ΚΑΤΑΣΤΡΩΦΩΝ
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  123>