Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

peter1992 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 17/Μαρτίου/2010
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση peter1992 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΛΟΚ vs Πεζοναύτες
    Αποστολή: 01/Αυγούστου/2010 ώρα 03:26

Απο πλευρας εκπαιδευσης Καλυτερα λοκ αλλα αν εννοεις πιο χαλαρα πεζοναυτες απο οτι λένε

Επιστροφή στην κορυφή
297ΙΜΑΚ Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 28/Ιουνίου/2010
  Παράθεση 297ΙΜΑΚ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Αυγούστου/2010 ώρα 01:56
Αρχικά αποστάλθηκε από kwstas

Καλησπερα παιδια, ειχα δηλωσει αρχικα για πεζοναυτης, αλλα μετα απο όριμη σκεψει αποφάσισα, μεσα στον αυλωνα να δηλώσω καταδρομέας για λόγους αποστασης απο την οικία μου δηλαδη με μια επιδίωξη για μετάφεση στην Δράμα. Αν και αυτο το ενδεχόμενο ηταν 50-50, αλλα μετά απο όσα διαβασα για την εκπαίδευση των πεζοναυτων, θα ελεγα οτι δεν εμεινα και τοσο ενθουσιασμενος. Και η ερώτηση είναι: Αξίζει να το κανω ή οχι;
Αξιζει να μην Πας Δραμα. Πανε Βερροια πανε οπου αλλου θες. Και στο διαολο να πας που λεει ο λογος καλυτερα θα ειναι!
Επιστροφή στην κορυφή
kwstas Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση kwstas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Αυγούστου/2010 ώρα 02:00

Σε διαβάζω απελπισμένο, τι εχεις ακουσει για την δραμα, τι εχεις ζησει εκει μεσα; Τοσο σουπερ ειναι τελικα ; Χαχαχαχα

Επιστροφή στην κορυφή
297ΙΜΑΚ Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Παράθεση 297ΙΜΑΚ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Αυγούστου/2010 ώρα 02:05

Σε διαβάζω απελπισμένο, τι εχεις ακουσει για την δραμα, τι εχεις ζησει εκει μεσα; Τοσο σουπερ ειναι τελικα ; Χαχαχαχα

Ρε στραβαδι! Δες το ονομα μου Δες το συνθηματακι απο κατω απο το ποστ 10τη Μοιρα Αμφιβιων λεει οχι 5η...
Δεν εχω παει και ουτε θελω να παω Να πατε εσεις στο βασιλειο του πονου. Οταν ημουν μεσα ηταν για λυπηση παντως Η παροιμια που λεει η Δραμα ειναι ΔΡΑΜΑ δεν εχει βγει τσαμπα. Αν εχεις τα κοτσια πηγαινε να το διαπιστωσεις
Επιστροφή στην κορυφή
kwstas Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση kwstas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Αυγούστου/2010 ώρα 02:08

Χχαχαχαχα καλα αγορινα μου μην συφιλιαζεις, θα μου παθεις καμια καρδια, οσο για το στραβαδι μην τρελενεσαι σε ρωτησα και τι εχεις ακουσει... ΝΑΙ λεω να παω δραμα τοτε, να πονεσω λιγο και εγω...

Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Αυγούστου/2010 ώρα 02:09
"Δώσε πόνο"
Επιστροφή στην κορυφή
297ΙΜΑΚ Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Παράθεση 297ΙΜΑΚ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Αυγούστου/2010 ώρα 02:21

Χχαχαχαχα καλα αγορινα μου μην συφιλιαζεις, θα μου παθεις καμια καρδια, οσο για το στραβαδι μην τρελενεσαι σε ρωτησα και τι εχεις ακουσει... ΝΑΙ λεω να παω δραμα τοτε, να πονεσω λιγο και εγω...

Κοιτα τον ψαρακα... Ακομη δεν εβαλε παραλαγη και σπαζετε! Σπαστηκες νεο; ΚΟΨΟΥ! Εγω δεν συφιλιασα, ουτε τρελαθηκα. Εγω πηγα κομμαντο, ειδα, τραβηξα οτι τραβηξα, ακουσα και ιστοριες απο δικα μου ατομακια και συμβουλευω εσας.
Εσυ παλι προσεχε τι ευχεσαι γιατι μπορει και να σου ερθει
Επιστροφή στην κορυφή
kwstas Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση kwstas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Αυγούστου/2010 ώρα 02:27

Να σπαστω; Χαχαχα γιατι να σπαστω αντεχω τις χαζομαρες των αλλων. Το τι θα παθει ο καθενας ειναι επιλογη του ετσι; Εγω λεω να επιλέξω τα δυσκολα γιατι ετσι το γουσταρω... Και ο θεος βοηθως. ΣΩΣΤΟΣ Η ΟΧΙ ;

Επιστροφή στην κορυφή
297ΙΜΑΚ Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Παράθεση 297ΙΜΑΚ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Αυγούστου/2010 ώρα 02:33

αντεχω τις χαζομαρες των αλλων.
Στο ευχομαι αυτο, εκει που θα θες να πας

Εγω λεω να επιλέξω τα δυσκολα γιατι ετσι το γουσταρω... Και ο θεος βοηθως. ΣΩΣΤΟΣ Η ΟΧΙ ;
Απο και που ζητας βοηθεια εκει να ζητησεις και την κριση. Εγω δεν κρινω τις επιλογες των αλλων.
Επιστροφή στην κορυφή
kwstas Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση kwstas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Αυγούστου/2010 ώρα 02:47

Ωραια συμφωνησαμε...

Επιστροφή στην κορυφή
297ΙΜΑΚ Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Παράθεση 297ΙΜΑΚ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Αυγούστου/2010 ώρα 02:56

Ωραια συμφωνησαμε...

Δεν νομιζω οτι υπηρξε καποια διαφωνια...
Επιστροφή στην κορυφή
kampf Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 07/Αυγούστου/2009
  Παράθεση kampf Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Αυγούστου/2010 ώρα 03:31
Ειθε ο Θεος να σωσει την ψυχη σου.
"Αδελφοί, εν τη κρισίμω ταύτη περιστάσει μόνον ένδοξον θάνατον πρέπει να ευχόμεθα" Γ. Ολύμπιος
Επιστροφή στην κορυφή
joeyj Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 30/Αυγούστου/2010
  Παράθεση joeyj Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 03:54
Παιδια μπαινω ειδικες δυναμεις τον νοεμβρη, μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει; Εχω διλλημα αναμεσα σε λοκ κ πεζοναυτες. Ας μου πει καποιος την γνωμη του
Επιστροφή στην κορυφή
joeyj Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Παράθεση joeyj Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 04:05
Παιδια μπορει καποιος να μου πει την γνωμη του αναμεσα στα λοκ κ στους πεζοναυτεσ; Μπαινω τον νοεμβρη κ πρεπει να επιλεξω...
Επιστροφή στην κορυφή
ΣΤΡΑΤΟΚΑΥΛΟΣ Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 17/Αυγούστου/2010
  Παράθεση ΣΤΡΑΤΟΚΑΥΛΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 04:17
Αρχικά αποστάλθηκε από joeyj

Παιδια μπαινω ειδικες δυναμεις τον νοεμβρη, μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει; Εχω διλλημα αναμεσα σε λοκ κ πεζοναυτες. Ας μου πει καποιος την γνωμη του
Εσενα που σου αρεσει θαλασσα η βουνο?
ΟΜΑΔΕΣ ΥΠΟΒΡΥΧΙΩΝ ΚΑΤΑΣΤΡΩΦΩΝ
Επιστροφή στην κορυφή
joeyj Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Παράθεση joeyj Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 04:46
Δεν εχω προβλημα σε καποιο απο τα 2. Η δικη μου προτιμιση ειναι περισσοτερο για πεζοναυτες. Απλα ακουω κ διαβαζω οτι εχουν καταντισει να εχουν πολυ χαλαρη κ ανουσια εκπαιδευση σε αντιθεση με τα λοκ. Αν κ δεν το πιστευω. Απλα επειδη μπαινω που μπαινω ειδικες δυναμεις θα ηθελα τουλαχιστον να αξιζει τον κοπο εκει που θα μπω... ! Ευχαριστω για το ενδιαφερων φιλε! Περιμενω απαντηση!
Επιστροφή στην κορυφή
ikarus260 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 30/Απριλίου/2009
  Παράθεση ikarus260 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 06:20
Όντως. Αν θες να καταλάβεις πραγματικές ειδικές δυνάμεις και να κάνεις εκπαίδευση ειδικών δυνάμεων, τα ΛΟΚ είναι ότι πρέπει. Αν θες πιο χαλαρά, πεζοναύτες
Επιστροφή στην κορυφή
joeyj Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Παράθεση joeyj Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 18:31
Πρεπει να εχεις δικιο... Αλλα ειναι οντος τοσο χαλαρα στους πεζοναυτες; Μηπως γνωριζετε καθολου τ εκπαιδευση εχει το καθε τμημα; Οι πεζοναυτες γνωριζω οτι κανουν αποβασεις, πεφτουν απο ελικοπτερα... Στα λοκ υπαρχουν αντιστοιχα η ειναι πιο μονοτονη η εκπαιδευση?
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  123>