Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Πόσο εμπιστεύεστε την Ελληνική Αστυνομία;

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123>
Ερώτηση: ΠΟΣΟ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ
Ψήφος Επιλογή Ψηφοφορίας Ψήφοι Στατιστικά Ψηφοφορίας
30 [13.51%]
14 [6.31%]
58 [26.13%]
120 [54.05%]

Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Su-35 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 26/Απριλίου/2008
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Su-35 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Πόσο εμπιστεύεστε την Ελληνική Αστυνομία;
    Αποστολή: 10/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 01:55
Αρχικά αποστάλθηκε από asimike

Δν μπορεις να ψηφισεις παραπανω απο μια φορα...

Δυστυχως τα αποτελεσματα των ψηφοφοριων ειναι ευκολως αλλοιωσιμα. Καποιοι μπορουν να βαλουν οσες ψηφους θελουν.
Επιστροφή στην κορυφή
Rafale Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Διαγραμμένο Μέλος

Μέλος από: 05/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Rafale Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 02:24

πως να εχω εμπιστοσυνη στην ελ. ασ. οταν το μεγαλυτερο μερος της ειναι διεφθαρμενο; οταν κινειται μεταξυ προστασιας μαγαζιων και διακινηση ναρκαωτικων και μπραβων της νυχτας; δεν μου φτανει να δω τη στολη για να ησυχασω οταν ξερω τα παραπανω. και βεβαια δεν ειναι ολοι διεφθαρμενοι και ολοι δεν κανουν σκοτεινες και υπογειες δουλειες. αλλα θα μου πειτε ο πολιτης τα ξεχναει ολα αυτα οταν βρεθει ο ιδιος σε μια αναγκη.

Επιστροφή στην κορυφή
supermario Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση supermario Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 02:31
Αρχικά αποστάλθηκε από Rafale

πως να εχω εμπιστοσυνη στην ελ. ασ. οταν το μεγαλυτερο μερος της ειναι διεφθαρμενο; οταν κινειται μεταξυ προστασιας μαγαζιων και διακινηση ναρκαωτικων και μπραβων της νυχτας; δεν μου φτανει να δω τη στολη για να ησυχασω οταν ξερω τα παραπανω. και βεβαια δεν ειναι ολοι διεφθαρμενοι και ολοι δεν κανουν σκοτεινες και υπογειες δουλειες. αλλα θα μου πειτε ο πολιτης τα ξεχναει ολα αυτα οταν βρεθει ο ιδιος σε μια αναγκη.

Αμα ομως μπει κανενας σπιτι σου το πρωτο που θα κανεις θα ειναι να καλεσεισ το 100... οποτε μη λεσ οτι το μεγαλυτερο μερος της ειναι διεφθαρμενο..
Το μεγαλύτερο πρόβλημα τησ Ελλάδας είναι ότι είναι γεμάτη από εμάσ τουσ Έλληνεσ...
Επιστροφή στην κορυφή
Rafale Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Διαγραμμένο Μέλος

Παράθεση Rafale Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 02:37
ε ναι αυτο ειπα. σε μια δυσκολη στιγμη ο πολιτης αυτα τα ξεχναει. αλλα οταν ερθει το 100 λεω παναγιτσα μου να ρθει κανενας σωστος.
Επιστροφή στην κορυφή
Su-35 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 26/Απριλίου/2008
  Παράθεση Su-35 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 02:46

ε ναι αυτο ειπα. Σε μια δυσκολη στιγμη ο πολιτης αυτα τα ξεχναει. Αλλα οταν ερθει το 100 λεω παναγιτσα μου να ρθει κανενας σωστος.

Οκ, τοτε μην παρεις το 100! Παρε το 11880.
Επιστροφή στην κορυφή
supermario Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση supermario Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 02:47

ε ναι αυτο ειπα. σε μια δυσκολη στιγμη ο πολιτης αυτα τα ξεχναει. αλλα οταν ερθει το 100 λεω παναγιτσα μου να ρθει κανενας σωστος.

Αυτα που λες ομωσ περι προστασια και μπραβων δεν νομιζω να ισχυουν... ελαχιστοι μπαινουν σε τετοια κυκλωματα.. και οσουσ απο αυτουσ τσακωνουν τουσ διωχνουν απο το σωμα.. ποιοσ βαθμοφοροσ αστυνομος(γιατι μονο βαθμοφοροι χρειαζονται για αυτεσ τισ δουλειεσ και οχι απλοι αστυφυλακες) θα διακινδυνευσει τη θεση του με τετοιο τροπο; οσο για τα ναρκωτικα παντου κυκλοφορουν.. κοιτα ξε δεν στο λεω ψεμματα αλλα οσεσ φορσ εχω παει σε τμημα με εξυπηρετησαν μια χαρα.. και μια φορα που κατι τυποι μας την ειχανε κολλησει στο δρομο, μεσα σε 3 λεπτα ηρθε περιπολικο τησ ασφαλειασ, μπηκα μεσα και τουσ ψαχναμε στην περιοχη...
Το μεγαλύτερο πρόβλημα τησ Ελλάδας είναι ότι είναι γεμάτη από εμάσ τουσ Έλληνεσ...
Επιστροφή στην κορυφή
Pagan Altar Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 16/Αυγούστου/2010
  Παράθεση Pagan Altar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 03:09
Αρχικά αποστάλθηκε από Su-35

ε ναι αυτο ειπα. Σε μια δυσκολη στιγμη ο πολιτης αυτα τα ξεχναει. Αλλα οταν ερθει το 100 λεω παναγιτσα μου να ρθει κανενας σωστος.

Οκ, τοτε μην παρεις το 100! Παρε το 11880.
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 13:52
Αρχικά αποστάλθηκε από SREK

Μπορεις αν μπαινεις ως ανωνυμο μελος. δοκιμασε το κ ριξε καμια ψηφο.

Κάποιος(οι) έχουν βρει τρόπο να κάνουν βλακείες με την ψηφοφορία, οπότε περισσότερη σημασία έχουν τα μηνύματα και όχι οι ψήφοι.
Επιστροφή στην κορυφή
alexissak Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 05/Μαρτίου/2010
  Παράθεση alexissak Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 16:59

Μπορεις αν μπαινεις ως ανωνυμο μελος. Δοκιμασε το κ ριξε καμια ψηφο.
μπα! Και παλι δν γινεται! Μπορεις να μου πεις τι ψηφισες εσυ;
Εγω ειμαι ευχαρηστημενος απο το εργο μας ! Στις περισσοτερες περιπτωσεις ευθηνετε το δικαστικο συστημα κ γενικοτερα η δικαιωσυνη. Το χαμηλοβαθμο προσωπικο πραγματικα υπερβαλει εαυτο κ απλα περιμενουμε ολοι να ''καθαρισουμε'' απο τους αξ/κους που μπηκαν προ του 1990 , ακομα καλυτερα μετα το 1995 που μπηκαν με παλελληνιες. Αν σκεφτεις ομως οτι οι ανωτατοι αξ/κοι (αντιστρατηγοι) που διοικουν τωρα μπηκαν προ του 1979 καταλαβαινεισ.. Τελος οι επιστημονικες μεθοθοι που χρεισιμοποιει η αστυνομια ηταν επιστημονικης φαντασιας για τους προ 20 ετιας αστ/κους. Βασικα θα επρεπε να βαλω κ αλλη επιλογη ''ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΟΥΝ''
Επιστροφή στην κορυφή
asimike Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 08/Σεπτεμβρίου/2010
  Παράθεση asimike Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 17:14

Μπορεις αν μπαινεις ως ανωνυμο μελος. Δοκιμασε το κ ριξε καμια ψηφο.
μπα! Και παλι δν γινεται! Μπορεις να μου πεις τι ψηφισες εσυ;
Εγω ειμαι ευχαρηστημενος απο το εργο μας ! Στις περισσοτερες περιπτωσεις ευθηνετε το δικαστικο συστημα κ γενικοτερα η δικαιωσυνη. Το χαμηλοβαθμο προσωπικο πραγματικα υπερβαλει εαυτο κ απλα περιμενουμε ολοι να ''καθαρισουμε'' απο τους αξ/κους που μπηκαν προ του 1990 , ακομα καλυτερα μετα το 1995 που μπηκαν με παλελληνιες. Αν σκεφτεις ομως οτι οι ανωτατοι αξ/κοι (αντιστρατηγοι) που διοικουν τωρα μπηκαν προ του 1979 καταλαβαινεισ.. Τελος οι επιστημονικες μεθοθοι που χρεισιμοποιει η αστυνομια ηταν επιστημονικης φαντασιας για τους προ 20 ετιας αστ/κους. Βασικα θα επρεπε να βαλω κ αλλη επιλογη ''ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΟΥΝ''
ετσι ειναι φιλε αστα να πανε... οταν εσυ τους πιανεις και μετα τους βλεπεις παλι εξω; τι λες; αστους σιγα μν τους ξαναπιασω!! τσαμπα δικογραφιες και χαρτουρα...
ΕΛΛΑΣ
Επιστροφή στην κορυφή
Rafale Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Διαγραμμένο Μέλος

Παράθεση Rafale Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 11:40
Παντως Η κων/να κουνεβα πρεπει να την εμπιστευοταν πολυ αφου απο το 2008 ειχε κατ οικον φρουρηση. Που Βεβαια εδω και μια βδομαδα σταματησε. Ε καιρος δεν ηταν; Λιγο ασχετο με το θεμα αλλα δεν πειραζει.
Επιστροφή στην κορυφή
asimike Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Παράθεση asimike Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 21:56
Τι θες να πεις με αυτο; Για την κουνεβα εννοω
ΕΛΛΑΣ
Επιστροφή στην κορυφή
XristosK Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 20/Ιανουαρίου/2010
  Παράθεση XristosK Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 23:20
Αν δεν κάνω λάθος εννοεί οτι αρκετά την φυλάξανε... Και συμπληρώνω: Καιρός να φυλάξουν και κανένα Πακιστανό. Και συμφωνώ απολύτως με τον ΣΡΕΚ Οταν φύγουν οι Βηταδες και η νοοτροπια τους, τα πραγματα θ' αλλάξουν, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ Η ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΗΓΕΣΙΑ... ...
Επιστροφή στην κορυφή
asimike Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Παράθεση asimike Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 23:40
Αρχικά αποστάλθηκε από XristosK

Αν δεν κάνω λάθος εννοεί οτι αρκετά την φυλάξανε... Και συμπληρώνω: Καιρός να φυλάξουν και κανένα Πακιστανό. Και συμφωνώ απολύτως με τον ΣΡΕΚ Οταν φύγουν οι Βηταδες και η νοοτροπια τους, τα πραγματα θ' αλλάξουν, αρκεί να το θέλει και η εκάστοτε ηγεσια.
ρε παιδια δεν ειναι οι βηταδες που φταινε μην λεμε οτι θελουμε το σκηνικο ξεκιναει απο ψηλα! Εκει ειναι το προβλημα!ΤΟ ΨΑΡΙ ΒΡΩΜΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ!
...
ΕΛΛΑΣ
Επιστροφή στην κορυφή
sta8hsss Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 27/Αυγούστου/2010
  Παράθεση sta8hsss Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 23:54

Αρχικά αποστάλθηκε από XristosK

Αν δεν κάνω λάθος εννοεί οτι αρκετά την φυλάξανε... Και συμπληρώνω: Καιρός να φυλάξουν και κανένα Πακιστανό. Και συμφωνώ απολύτως με τον ΣΡΕΚ Οταν φύγουν οι Βηταδες και η νοοτροπια τους, τα πραγματα θ' αλλάξουν, αρκεί να το θέλει και η εκάστοτε ηγεσια.
ρε παιδια δεν ειναι οι βηταδες που φταινε μην λεμε οτι θελουμε το σκηνικο ξεκιναει απο ψηλα! Εκει ειναι το προβλημα!ΤΟ ΨΑΡΙ ΒΡΩΜΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ!
...
πολιτικα και ηγετικα στελεχοι... Μην ακουω βλακειες... Ολα ειναι εντολες!
Επιστροφή στην κορυφή
Rafale Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Διαγραμμένο Μέλος

Παράθεση Rafale Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 10:50

αρκετα δεν την φυλαξανε και την κουνεβα και την καθε κουνεβα; Και τον καθε πολιτικο; Και τον καθε μεγαλοδημοσιογραφο; Μετα ψαχνουμε να βρουμε αστυνομικους για το συνολο. Τον αστυφυλακα που τον γαζωσαν αν θυμαμαι καλα μαρτυρα της 17νοεμβρη προστατευε. Δεν πιστευω οτι Η ζωη των ανθρωπων ολων αυτων που ανεφερα εχει διαφορα με τη δικη μου η τη δικη σας. Αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.
Επιστροφή στην κορυφή
XristosK Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 20/Ιανουαρίου/2010
  Παράθεση XristosK Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 17:27
Αρχικά αποστάλθηκε από sta8hsss

... Ολα ειναι εντολες!
Δεν νομίζω να έχουν εντολές να μπαίνουν σε σουβλατζίδικο η καφετερια και να μη πληρώνουν η να κάνουν τα στραβά μάτια σε πολεοδομικές παραβάσεις (με το αζημίωτο φυσικά). Σου είπα δυο περιπτώσεις από τις δεκάδες που γνωρίζω, και οι περισσότερες είναι από αυτή την κατηγορία αστυνομικών. Για κάποιες έχει επέμβει το εσωτερικών υποθέσεων. Και βεβαία υπάρχουν πάντα εξαιρέσεις.
Επιστροφή στην κορυφή
asimike Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Παράθεση asimike Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 23:47

αρκετα δεν την φυλαξανε και την κουνεβα και την καθε κουνεβα; Και τον καθε πολιτικο; Και τον καθε μεγαλοδημοσιογραφο; Μετα ψαχνουμε να βρουμε αστυνομικους για το συνολο. Τον αστυφυλακα που τον γαζωσαν αν θυμαμαι καλα μαρτυρα της 17νοεμβρη προστατευε. Δεν πιστευω οτι Η ζωη των ανθρωπων ολων αυτων που ανεφερα εχει διαφορα με τη δικη μου η τη δικη σας. Αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.
μαζι σου! Αλλα οτι και να λεμε αυτα δεν θα αλλαξουν...
ΕΛΛΑΣ
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123>