Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΕΦΠ - Ειδικό Φύλλο Πορείας (επιστράτευση)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 456
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΕΦΠ - Ειδικό Φύλλο Πορείας (επιστράτευση)
    Αποστολή: 06/Απριλίου/2019 ώρα 01:56
Αυτά αφορούν την Κύπρο και τους εφέδρους της Εθνικής Φρουράς.
Επιστροφή στην κορυφή
Στελιος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Στελιος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιουνίου/2019 ώρα 13:57
Καλησπερα παιδια οταν απολυθηκα ιουνιο του 2018 δεν μου δοθηκε ΕΦΠ και μου ειπαν οτι θα μου ερθει μεσα στο επομενο εξαμηνο, το ΕΦΠ δεν ηρθε αν και εχει περασει σχεδον ενας χρονος. Που μπορω να απευθυνθω?
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιουνίου/2019 ώρα 15:30
Επικοινώνησε με τη Μονάδα απ'όπου απολύθηκες. Αν δεν μπορούν να σου δώσουν ΕΦΠ, πήγαινε στη Στρατολογική σου Υπηρεσία και για επικύρωση στοιχείων επικοινωνίας.
Επιστροφή στην κορυφή
manos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση manos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιουλίου/2019 ώρα 18:55
Καλησπέρα, να ρωτήσω σε περίπτωση που δεν έχω επικυρώσει το εφπ τι γίνεται?
Επιστροφή στην κορυφή
mihalis19 Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 11/Νοεμβρίου/2010
  Παράθεση mihalis19 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Μαρτίου/2020 ώρα 13:23
Γεια σας παιδια.
Έχω μια απορία. Απολύθηκα το 2012 από Αλεξίπτωτα. Μου κάνει εντύπωση που έχω λευκό χαρτί από τότε και κάνενας δεν ασχολήθηκε μαζί μου. Να αλλάξει χαρτί πχ ή να πάω σε κάποια μετεκπαίδευση.
Πολύ ησυχία δεν έχω για τόσα χρόνια;
Ξέρω ότι κάποιες σειρές μου έχουν πάει για μετεκπαίδευση επίσης οι περισσότεροι έχουν πράσινο χαρτί.
Τι παίζει;
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Μαρτίου/2020 ώρα 13:28
Πάρε τηλέφωνο τη μονάδα σου ωα δεις αν υπάρχει κάτι νεότερο.
Επιστροφή στην κορυφή
mihalis19 Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Παράθεση mihalis19 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Μαρτίου/2020 ώρα 13:35
Εννοείς εκει που υπηρέτησα;
Φαντάζομαι ότι αν υπήρχε κάποια αλλαγή θα με είχαν ενημερώσει από τότε δεν έχω αλλάξει στοιχεία για να με χάσουν.

Μήπως με βρίσουν αν τους πω ότι παίρνω να μάθω αν έχει αλλάξει κάτι; Είναι λίγο κουλό χαχα
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Μαρτίου/2020 ώρα 13:49
Αρχικά αποστάλθηκε από mihalis19

Εννοείς εκει που υπηρέτησα;
Φαντάζομαι ότι αν υπήρχε κάποια αλλαγή θα με είχαν ενημερώσει από τότε δεν έχω αλλάξει στοιχεία για να με χάσουν.

Μήπως με βρίσουν αν τους πω ότι παίρνω να μάθω αν έχει αλλάξει κάτι; Είναι λίγο κουλό χαχα

Εμένα μου άλλαξαν το χρώμα σε άσπρο το 2011 και μόλις τον περασμένο Ιανουάριο πήγα στη Μονάδα Επιστρατευσης και επικαιροποίησα τα στοιχεία μου, για παν ενδεχομενο.
Επιστροφή στην κορυφή
mihalis19 Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Παράθεση mihalis19 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Μαρτίου/2020 ώρα 14:14
Εγώ χθες έκανα επικαιροποίηση στοιχείων στην φόρμα που έφτιαξαν.

Επιστροφή στην κορυφή
mihalis19 Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Παράθεση mihalis19 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Μαρτίου/2020 ώρα 14:20
update: Επειδή στο site που έδωσα παραπάνω έχουν και επικοινωνία τους έστειλα μια ερώτηση επειδή η διέυθυνση που έχω δηλώσει είναι η σωστή όμως δεν υπάρχει κάν σε google maps οπότε δύσκολα θα με έβρισκαν.
Παρόλα αυτα μετά από 15 λεπτά με πήραν τηλ και μου είπαν ότι όντως είμαι με λευκό χαρτί και απλά δεν είμαι τοποθετημένος.
Μπράβο για την αμεσότητα.
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Μαρτίου/2020 ώρα 14:29
Μωρέ μπράβο, εξελίχθηκαν!
Επιστροφή στην κορυφή
mihalis19 Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Παράθεση mihalis19 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Μαρτίου/2020 ώρα 14:50
Ναι επιτέλους. Αλήθεια πολύ θετικά αυτό.
Κάτι μου λέει ότι επιτέλους αλλάζουμε σιγά σιγά.
Και μην παρεξηγηθώ δεν έχει καμία σχέση με την πολιτική.

Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Μαρτίου/2020 ώρα 12:29
Προς επισκέπτες και εγγεγραμμένους χρήστες:

Θα παρακαλούσα να μην αναφέρονται δραστηριότητες και κινήσεις εφέδρων.
Επιστροφή στην κορυφή
Νικος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νικος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Μαρτίου/2020 ώρα 15:51
Μπορει να μου πει καποιος τι σημαινει η ειδικοτητα ΕΑΑΔ στην πολεμικη αεροπορια;
Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Μαρτίου/2020 ώρα 16:53
Αμύνης Αεροδρομίων. Κοινώς επίγεια προστασία Βάσεων της ΠΑ και αντιαεροπορικά.
Επιστροφή στην κορυφή
Ep89 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 17/Απριλίου/2020
  Παράθεση Ep89 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Απριλίου/2020 ώρα 15:57
Καλησπέρα σας και συγχαρητήρια για το forum, με βοήθησε πολύ πριν και κατά τη διάρκεια της θητείας μου.

Απολύθηκα Μάρτιο με λευκό ΕΦΠ. Ωστόσο, η μονάδα μου έκανε λάθος το Σώμα και την ειδικότητα. Είμασταν 2 άτομα Έρευνας Πληροφορικής στο ίδιο πόστο. Το άλλο το παιδί απολύθηκε Απρίλιο με σωστά στοιχεία (ΕΠ-Αναλυτής Προγραμματιστής) ενώ εμένα έγραφε Πεζικό-Τυφεκιοφόρος (ειδικότητα την οποία ποτέ δεν έκανα). Λανθασμένα δεν επικοινώνησα επειδή φαντάστηκα ότι μόνο στου ΚΕΠΥΕΣ θα έγραφε Αναλυτής-Προγραμματιστής. Τώρα τι διαδικασία να κάνω για αλλαγή; Υπάρχουν στελέχη στο πόστο που ήμουν που μπορούν να επιβεβαιώσουν ότι όντως έγραφα προγράμματα και έκανα τέτοια δουλειά. Να επικοινωνήσω με τον διοικητή της μονάδας απόλυσης και μετά με τη στρατολογική υπηρεσία στην οποία ανήκω;
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Απριλίου/2020 ώρα 18:23
Ναι, γιατί θα πρέπει να γίνει και η αντίστοιχη αλλαγή στις καρτέλες της Διεύθυνσης Επιστράτευσης.
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 456
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.