Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Μεταθέσεις αστυνομικών

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 10111213>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
greekgohan Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 15/Μαΐου/2012
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση greekgohan Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Μεταθέσεις αστυνομικών
    Αποστολή: 18/Απριλίου/2016 ώρα 00:41
Μια ερωτηση μιας και τα δεδομενα εχουν αλλαξει απο τα προηγουμενα ποστ (του 2011 και 2012) ... Για καποιον που μολις βγηκε απο την σχολη αστυφυλακων και εχει τοποθετηθει Αθηνα, κατα προσεγγιση ποσα χρονια θα καθησει αναγκαστικα εκει για να παει στο τοπο συμφεροντων του που ειναι η Θεσσαλονικη; Παιζει ρολο σε ποια υπηρεσια ειναι δηλαδη ΜΑΤ, ΔΙΑΣ ή Ασφάλεια ή μονο η οικογενειακη του κατασταση;
Επιστροφή στην κορυφή
pilot4 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 07/Δεκεμβρίου/2014
  Παράθεση pilot4 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιουνίου/2016 ώρα 00:29
Αρχικά αποστάλθηκε από pilot4

Καλησπερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση που εχει σχεση με το θεμα των μεταθεσεων. Οπως γνωριζεται οι εγγαμοι λαμβανουν μορια απο την εργασια συζυγου (εργαζονται στο τοπο συμφερωντων) θα ηθελα να ρωτησω αν σε περιπτωση που η συζυγος ειναι εκπαιδευτικος Το ακαδημαικο ετος ληγει τελη ιουνιου λαμβανει τα Μορια ολα η οχι; Επεισης αν ειναι και η συζυγος αποσπασμενη και με το τελος του ακαδημαικου ετους επιστρεψει για λιγο στην οργανικη περνει ολα τα μορια ο συζυγος η μερος αυτων;

Αγαπητε φιλε δυστυχως δε τα παιρνεις αλλα και ουτε μερος αυτων (δλδ 10/12 των συνολικων μοριων). Ειναι ετσι φτιαγμενα για να υπαρχουν οι ψευτικες εργασιες κλπ κλασσικα πραγματα οπως ειδη ξερεις. Υπομονη οπως κανουμε ολοι μας. Προσεξε ομως αν η συζυγος ειναι μονιμοι εκπαυδευτικος με οργανικη στο τοπο συμφεροντων σου που σημαινει δεν τελειωνει η αποσπαση της τοτε τα παιρνεις γτ δεν παει μετα σε αλλο νομο.
Επιστροφή στην κορυφή
pilot4 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 07/Δεκεμβρίου/2014
  Παράθεση pilot4 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιουνίου/2016 ώρα 00:33
Αρχικά αποστάλθηκε από greekgohan

Μια ερωτηση μιας και τα δεδομενα εχουν αλλαξει απο τα προηγουμενα ποστ (του 2011 και 2012) ... Για καποιον που μολις βγηκε απο την σχολη αστυφυλακων και εχει τοποθετηθει Αθηνα, κατα προσεγγιση ποσα χρονια θα καθησει αναγκαστικα εκει για να παει στο τοπο συμφεροντων του που ειναι η Θεσσαλονικη; Παιζει ρολο σε ποια υπηρεσια ειναι δηλαδη ΜΑΤ, ΔΙΑΣ ή Ασφάλεια ή μονο η οικογενειακη του κατασταση;

Φιλε μου αρχικα καλη σταδιοδρομια, εν συνεχεια μη μπαινεις σε αυτο το τρυπακη γιατι θα σε τρωωει καθαρα και φιλικα στο λεω. Επισης τα χρονια ειναι πολλα γιατι δεν φευγουν πολλα ατομακαι προστιθονται και η ΕΦ που εγιναν αστυφ. Αρα πανω απο πενταετια ειναι φιλος συναδελφος απο το 08 η φετος η του χρονου φευγει.
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Αυγούστου/2016 ώρα 18:36
Επιστροφή στην κορυφή
johnny13 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 13/Αυγούστου/2016
  Παράθεση johnny13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Αυγούστου/2016 ώρα 15:43
Με τα σημερινα δεδομενα στις Ειδικες Δυναμεις της Αστυνομιας (ΔΙΑΣ/ΜΑΤ/ΟΠΚΕ κτλπ) καθε ποσα χρονια μπορεις να δηλωσεις μεταθεση σε αλλη πολη (π. Χ. Απο Αθηνα στην Θεσσαλονικη)
Επιστροφή στην κορυφή
Assassin00 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 13/Ιουλίου/2016
  Παράθεση Assassin00 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Αυγούστου/2016 ώρα 15:10
Αρχικά αποστάλθηκε από johnny13

Με τα σημερινα δεδομενα στις Ειδικες Δυναμεις της Αστυνομιας (ΔΙΑΣ/ΜΑΤ/ΟΠΚΕ κτλπ) καθε ποσα χρονια μπορεις να δηλωσεις μεταθεση σε αλλη πολη (π. Χ. Απο Αθηνα στην Θεσσαλονικη)

Αργά ή γρήγορα όλοι γυρνάνε στον τόπο τους πάντως σημασία δεν παίζει μονάχα αν θες να πας εκεί, Παίζει ρόλο αν έχεις οικογένεια, ή ανάλογα με τις ανάγκες τις αστυνομίας της περιοχής της οποίας θες να πας πάντως εγώ έχω ακούσει ότι άμα βγεις στους δέκα καλύτερους της αστυνομικής ακαδημία διαλέγεις εσύ που θες να πας, πάντως για να απαντήσω στην ερώτηση σου έχω ακούσει ότι μπορεί να δηλώσεις μετάθεση οποία στιγμή θες αλλά δεν πας κατευθείαν
Η ΣΗΜΑΊΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΏ ΈΧΕΙ ΈΝΑΝ ΛΕΥΚΌ ΣΤΑΎΡΟ
Επιστροφή στην κορυφή
johnny13 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση johnny13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Αυγούστου/2016 ώρα 21:11
Οκ σε ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
billkiak Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 26/Αυγούστου/2016
  Παράθεση billkiak Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Αυγούστου/2016 ώρα 13:41
Καλησπέρα! Θέλω με την σειρά μου να κάνω μια ερώτηση και χρειάζομαι τις γνώσεις σας! Εγώ λαμβάνω κάθε χρόνο τα μόρια από την εργασία συζύγου τα οποία δύνονται σύμφωνα με το Π. Δ περί μεταθέσεων αστυνομικού προσωπικού. Από 29/5/2016 βρίσκομαι σε άδεια ανατροφής τέκνου την οποία και διανύω στο τόπο συμφερόντων μου όπου και εργάζεται η γυναίκα μου έως 28/2/2017 (9 μήνες). Τα μόρια εργασίας συζύγου από το νέο έτος μετάθεσης θα λαμβάνονται κανονικά; Δεδομένου ότι η οργανική μου (έδρα της Υπηρεσίας μου) είναι Αθήνα και ο τόπος εργασίας συζύγου είναι Χανιά! Ευχαριστώ πολύ!
Επιστροφή στην κορυφή
Δόκιμος Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 04/Δεκεμβρίου/2016
  Παράθεση Δόκιμος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Δεκεμβρίου/2016 ώρα 22:25
Καλησπέρα,
εάν κάποιος νέος αστυνομικός (που μολις εχει βγει απο τη Σχολή) έχει μονιμο τοπο κατοικίας την Αθηνα, τι γίνεται;
Επιστροφή στην κορυφή
AlexG7 Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 21/Φεβρουαρίου/2013
  Παράθεση AlexG7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Δεκεμβρίου/2016 ώρα 00:57
Ολοι αθηνα πανε
Επιστροφή στην κορυφή
Δόκιμος Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 04/Δεκεμβρίου/2016
  Παράθεση Δόκιμος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Δεκεμβρίου/2016 ώρα 15:05
Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
giorgos10 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 15/Δεκεμβρίου/2016
  Παράθεση giorgos10 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Δεκεμβρίου/2016 ώρα 12:15
Αν εισαι απο επαρχια πχ ηρακλειο αστυφυλακας οταν βγεις απο την αστυφυλακων πας αθηνα η σε καποια αλλη περιοχη, στα ποσα χρονια περιπου επιστρεφεις στον τοπο σου?
Επιστροφή στην κορυφή
johnny13 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση johnny13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Δεκεμβρίου/2016 ώρα 13:02
Ολοι πανε Αθηνα αναγκαστικα για αρκετα χρονια και μετα μπορουν να φυγουν για επαρχια αλλα μιλαμε για πολλα χρονια απο 6 εως και 10 και αναλογα και την υπηρεσια βεβαια
Επιστροφή στην κορυφή
giorgos10 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση giorgos10 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Δεκεμβρίου/2016 ώρα 13:11
Ευχαριστω επισης ανοιγουν θεσεις για δοκιμους για το 2ο ετος αλλου εκτος απο αθηνα;
Επιστροφή στην κορυφή
marsupilami Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 26/Σεπτεμβρίου/2015
  Παράθεση marsupilami Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Δεκεμβρίου/2016 ώρα 14:27
Αρχικά αποστάλθηκε από giorgos10

Ευχαριστω επισης ανοιγουν θεσεις για δοκιμους για το 2ο ετος αλλου εκτος απο αθηνα;

ναι συνηθως σε νησια το δηλωνεις εσυ αν θες να πας και μενεις σε ξενοδοχειο Που στο πληρωνει η σχολη μαζι με αλλους σπουδαστες και παιρνουν 500 Ευρω.
Επιστροφή στην κορυφή
giorgos10 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση giorgos10 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Δεκεμβρίου/2016 ώρα 18:15
Η πρακτική το καλοκαίρι νομίζω ισχύει ως τις 31/10 και παμε σε νησιά
Μετά οι περισσοτεροι πάνε Αθήνα
Υπάρχει κανένα λινκ που να δειχνει που ανοίξανε θέσεις για δοκίμους φέτος τον χειμώνα;
Επιστροφή στην κορυφή
luchy Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση luchy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Δεκεμβρίου/2016 ώρα 19:17
Αρχικά αποστάλθηκε από giorgos10

Η πρακτική το καλοκαίρι νομίζω ισχύει ως τις 31/10 και παμε σε νησιά
Μετά οι περισσοτεροι πάνε Αθήνα
Υπάρχει κανένα λινκ που να δειχνει που ανοίξανε θέσεις για δοκίμους φέτος τον χειμώνα;
ολοι αθηνα πηγανε τον χειμωνα.
Επιστροφή στην κορυφή
teorizo Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 20/Δεκεμβρίου/2016
  Παράθεση teorizo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Δεκεμβρίου/2016 ώρα 23:01
Καλησπέρα. Έχασα πριν από 6 μηνες τον πατερα μου (δεν ηταν συναδερφος). Θέλω να ρωτησω εαν εχω την δυνατοτητα απόσπασης ή προσωρινής μετακίνησης στον τοπο συμφερόντων μου. Αν ναι για ποσο καιρο μπορω να κάτσω και τι ακριβός ενεργειες χρειάζεται να κάνω. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 10111213>