Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 1112131415 21>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
GiannisKrhth Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 25/Νοεμβρίου/2014
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση GiannisKrhth Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης
    Αποστολή: 25/Νοεμβρίου/2014 ώρα 15:11
http://www.bloko.gr/swmata-asfaleias/h-omada-dias-gernaei-kai-den-anaplathetai.html
Επιστροφή στην κορυφή
pame_pali Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 28/Σεπτεμβρίου/2014
  Παράθεση pame_pali Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Νοεμβρίου/2014 ώρα 19:26
Γερναει η ομαδα διας... Τι αλλο θα ακουσουμε Θεε μου; Αν ο μεσος ορος στα 30 θεωρειται γερικο προσωπικο οκ τι να πω... Για καλλιστεια πανε η για δουλεια;
Επιστροφή στην κορυφή
ΔΙ.ΑΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΔΙ.ΑΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Νοεμβρίου/2014 ώρα 21:37
''pame_pali'' δεν ξέρω αν είσαι γενικά γνώστης της μηχανής, αλλά 4 χρόνια πάνω σε ένα δίκυκλο (και όχι με ενδυμασία καφέ-καλλιστεία) αλλά με ολόκληρο εξοπλισμό σου δημιουργεί αρκετά προβλήματα... Καλοπροαίρετα πάντα...
Επιστροφή στην κορυφή
pame_pali Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Παράθεση pame_pali Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Νοεμβρίου/2014 ώρα 22:53
Αρχικά αποστάλθηκε από ΔΙ. ΑΣ

''pame_pali'' δεν ξέρω αν είσαι γενικά γνώστης της μηχανής, αλλά 4 χρόνια πάνω σε ένα δίκυκλο (και όχι με ενδυμασία καφέ-καλλιστεία) αλλά με ολόκληρο εξοπλισμό σου δημιουργεί αρκετά προβλήματα... Καλοπροαίρετα πάντα...

χωρις κακια οδηγω πολλα χρονια και εργαζομαι με μηχ. Και ειμαι πολλες ωρες πανω αλλα ισως αυτο δε το ξερω///και αν κουραζονται η σαπιζουν οπως λες ας κανουν αλλαγες, παει καποιος πχ υμετ και παει εναλλαξ διας
Επιστροφή στην κορυφή
PANIC Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 13/Σεπτεμβρίου/2014
  Παράθεση PANIC Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Νοεμβρίου/2014 ώρα 00:50
Αρχικά αποστάλθηκε από pame_pali

Αρχικά αποστάλθηκε από ΔΙ. ΑΣ

χωρις κακια οδηγω πολλα χρονια και εργαζομαι με μηχ. Και ειμαι πολλες ωρες πανω αλλα ισως αυτο δε το ξερω///και αν κουραζονται η σαπιζουν οπως λες ας κανουν αλλαγες, παει καποιος πχ υμετ και παει εναλλαξ διας
Εμ δεν παει ετσι ομως φιλε μου pame pali... σιγα μην γινεται ολη την ωρα αυτη η δουλεια.. βαρεθηκα στη δι. ας να παω καμια βολτα και απ την αμεση δραση και σε κανα μηνα αν πιαστω μεσα στο περιπολικο θα παω σε πεζη περιπολια να ξεπιαστω με το περπατημα... στεκει δηλαδη αυτο το πραμα?
Επιστροφή στην κορυφή
pame_pali Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Παράθεση pame_pali Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Νοεμβρίου/2014 ώρα 11:03
Αρχικά αποστάλθηκε από PANIC

Εμ δεν παει ετσι ομως φιλε μου pame pali... Σιγα μην γινεται ολη την ωρα αυτη η δουλεια. Βαρεθηκα στη δι. Ας να παω καμια βολτα και απ την αμεση δραση και σε κανα μηνα αν πιαστω μεσα στο περιπολικο θα παω σε πεζη περιπολια να ξεπιαστω με το περπατημα... Στεκει δηλαδη αυτο το πραμα;

δε το ξερουμε αν γινεται αυτο αδερφε... Ας μας πει καποιος που ειναι μεσα, ποιος ο λογος τοτε να πας οπουδηποτε αν λες μη πιαστω μην σκασω μη με πονεσει η μεση... Και αν μπουνε νεοι τι θα πει... ; Οι παλιοι διας μπαινουν οεαδ; Η συνταξη.>>>
Επιστροφή στην κορυφή
ΔΙ.ΑΣ 1926 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 26/Νοεμβρίου/2014
  Παράθεση ΔΙ.ΑΣ 1926 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Νοεμβρίου/2014 ώρα 15:23
Φίλε μου ''pame pali'' πολύ δύσκολα φεύγεις από την ΔΙ. ΑΣ (μόνο στην ΔΕΛΤΑ πας αν θέλεις... ) Εφόσον γνωρίζεις από μηχανές, τότε θα ξέρεις τι σημαίνει το βάρος πάνω σε αυτήν... Όσο αναφορά τώρα για το ''ποιος ο λογος τοτε να πας οπουδηποτε αν λες μη πιαστω μην σκασω μη με πονεσει η μεση'',πάρα πολλοί πήγαν χωρίς Την θέληση Τους... Οι ''παλιοί'' δεν θα μπουν οεαδ όπως Λες απλά κάθε υπηρεσία χρειάζεται ανανέωση... Να κρατάει Τον κορμό Της μεν,αλλά Να ανανεώνεται ώστε Να φεύγουν Και οι ''εγκλωβισμένοι''!
Επιστροφή στην κορυφή
pame_pali Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Παράθεση pame_pali Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 12:16
Αρχικά αποστάλθηκε από ΔΙ. ΑΣ 1926

Φίλε μου ''pame pali'' πολύ δύσκολα φεύγεις από την ΔΙ. ΑΣ (μόνο στην ΔΕΛΤΑ πας αν θέλεις... ) Εφόσον γνωρίζεις από μηχανές, τότε θα ξέρεις τι σημαίνει το βάρος πάνω σε αυτήν... Όσο αναφορά τώρα για το ''ποιος ο λογος τοτε να πας οπουδηποτε αν λες μη πιαστω μην σκασω μη με πονεσει η μεση'',πάρα πολλοί πήγαν χωρίς Την θέληση Τους... Οι ''παλιοί'' δεν θα μπουν οεαδ όπως Λες απλά κάθε υπηρεσία χρειάζεται ανανέωση... Να κρατάει Τον κορμό Της μεν,αλλά Να ανανεώνεται ώστε Να φεύγουν Και οι ''εγκλωβισμένοι''!

δηλαδη αν μπουνε νεα ατομα τι γινεται οι παλιοι και παρουν μεταθεση εστω προς τα μερη τους> Διας δε θα ειναι και εκει;
Επιστροφή στην κορυφή
pame_pali Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Παράθεση pame_pali Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Μαρτίου/2015 ώρα 13:06
5 χρονια ομαδα Διας κλεινει φετος... Χρονια πολλα λοιπον και παντα επιτυχιες...
Επιστροφή στην κορυφή
pame_pali Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Παράθεση pame_pali Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2015 ώρα 15:31
Νεος "εξοπλισμος" στην ομαδα ΔΙΑΣ...
http://www.bloko.gr/swmata-asfaleias/anabates-ths-omadas-dias-kanoyn-soyzes-me-suzuki-hayabusa-einai-nomimo.html
Επιστροφή στην κορυφή
ΕΛΛΗΝΑΣ-ΙΑΚΩΒΟΣ Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 18/Μαΐου/2015
  Παράθεση ΕΛΛΗΝΑΣ-ΙΑΚΩΒΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Μαΐου/2015 ώρα 22:35
Είμαι 15 χρόνων και θέλω να ρωτήσω στην ομάδα ΔΙ. ΑΣ μπορείς να μπεις από τις πανελλήνιες η πρέπει να είσαι σε κάποια άλλη στρατιωτική σχολή και να κανείς αίτηση από εκεί;
Επιστροφή στην κορυφή
Terminator Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 11/Ιουλίου/2011
  Παράθεση Terminator Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Μαΐου/2015 ώρα 23:38
Αρχικά αποστάλθηκε από ΕΛΛΗΝΑΣ-ΙΑΚΩΒΟΣ

Είμαι 15 χρόνων και θέλω να ρωτήσω στην ομάδα ΔΙ. ΑΣ μπορείς να μπεις από τις πανελλήνιες η πρέπει να είσαι σε κάποια άλλη στρατιωτική σχολή και να κανείς αίτηση από εκεί;

Ρε φίλε σοβαρά τωρα τρολλάρεις. Τι δουλειά έχουν οι στρατιωτικές σχολές με την Ομάδα ΔΙΑΣ που είναι σωμα της ελληνικής αστυνομιας. Μπαίνεις με ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ στην αστυφυλάκων και αφου τελειώσεις και αποφοιτήσεις δηλώνεις και πας στην ΔΙΑΣ. Επίσης μπορείς να μπείς με προκήρυξη μέσω ΑΣΕΠ ειδικός φρουρός και απο εκεί αφου τελειώσεις να μπείς ΔΙΑΣ
Επιστροφή στην κορυφή
Y.A.T Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 12/Ιουλίου/2015
  Παράθεση Y.A.T Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Ιουλίου/2015 ώρα 21:52
Αρχικά αποστάλθηκε από pame_pali

δηλαδη αν μπουνε νεα ατομα τι γινεται οι παλιοι και παρουν μεταθεση εστω προς τα μερη τους> Διας δε θα ειναι και εκει;

όχι θα τους βάλουν όπου τους χρειαστούν
το οτι είσαι σε μία υπηρεσία δεν σημαίνει οτι θα είσαι για πάντα εκει

η διας τελευταία έχει παρακμάσει είναι η αλήθεια. Καμία σχέση με όταν δημιουργήθηκε η ομάδα
αλλιως δουλέυει ο 22χρονος που μπήκε χθές, και αλλιώς ο 30χρονος που έχει λιώσει τόσα χρόνια
ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ, ΟΠΟΤΕΔΗΠΟΤΕ, ΕΠΙΧΕΙΡΕΙΝ
Επιστροφή στην κορυφή
anti_hero Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 27/Αυγούστου/2015
  Παράθεση anti_hero Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2015 ώρα 19:48
Καλισπέρα! Ηθελα να σε ρωτησω αν μπορει καποιος να γινει αστυνομικός αν έχει παρει απαλαγή απο τον στρατο και αν έχει απασχολίσει τον νομο παλαιότερα αλλά χωρίς κάποια καταδίκη;
Θα ήθελα πολυ να μπορούσα να μια μέρα να δουλέψω στην ομάδα Ζ η Δίας
Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
glock Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 30/Ιανουαρίου/2015
  Παράθεση glock Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2015 ώρα 19:54
Πρεπει να γινεις ε. Φ ή αστυφ για ΔΙΑς ή αστυφ. Για Ζ. Αν δεν εχεις υπηρετησει την πατριδα στον στρατο δεν μποεις να γινεις ε. Φ. Τωρα δεν ξερω τον λογο που πηες απαλλαγή Αλλα για να πηρες λογικα δεν μπορεις να πας και σε σχολη αστυφ.
Επιστροφή στην κορυφή
sag.kpdn Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 14/Οκτωβρίου/2015
  Παράθεση sag.kpdn Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Οκτωβρίου/2015 ώρα 04:24
Καλησπερα, με απολυτηριο απο εσπερινο λυκειο (δεν εχουμε τη δυνατοτητα να μπουμε σε καποια σχολη σωματων ασφαλειας μεσω πανελλαδικων εξετασεων) υπαρχει περιπτωση αν ποτε βγουν προκυρηξεις να μπουμε ΔΙΑΣ?
παλι με χρονια με καιρους...
Επιστροφή στην κορυφή
marsupilami Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 26/Σεπτεμβρίου/2015
  Παράθεση marsupilami Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Οκτωβρίου/2015 ώρα 13:38
Σε περιπτωση που λεμε τώρα βγει προκήρυξη το απολυτήριο σου αναγνωριζεται. Για να μπεις Δίας πρέπει πρώτα να ολοκληρωσεις την αστυνομική σχολή και μετά γίνεται η κατανομή ανάλογα με τις θέσεις που προκηρυσσονται από την κάθε υπηρεσία
Επιστροφή στην κορυφή
sag.kpdn Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 14/Οκτωβρίου/2015
  Παράθεση sag.kpdn Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Οκτωβρίου/2015 ώρα 04:47
Ευχαριστω, για να μπω στην αστυνομικη σχολη, υπαρχει αλλος τροπος περα των πανελληνιων εξετασεων?
παλι με χρονια με καιρους...
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 1112131415 21>