Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

180 ΜΚ/Β ΧΩΚ - Καπανδρίτι Αττικής

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 7>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: 180 ΜΚ/Β ΧΩΚ - Καπανδρίτι Αττικής
    Αποστολή: 27/Ιουλίου/2009 ώρα 16:14
Αρχικά αποστάλθηκε από SmCe

Παιδιά το πυροβολικό είναι σχετικά καλά. Φυσικά παίζει ρόλο και η Μονάδα. Στην Θήβα τα πράγματα θα σας φανούν λίγο δύσκολα, αλλά μην ξεχνάτε είναι κέντρο. Όταν μάθετε μεταθέσεις πέστε μου, τις περισσότερες Μονάδες τις ξέρω.

μεταθεση μοναδα h.a.W.k καπανδριτι. Πληροφοριες παρακαλω.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Αυγούστου/2009 ώρα 20:55

Θα βρισκεσαι αθηνα αλλα οι μοναδες hawk ειναι δυσκολες. Δεν τηα πολυβλεπεις το σπιτι σου... Η μοναδα στο καπανδριτι ειναι η καλυτερη απο τις αλλες των hawk

Επιστροφή στην κορυφή
makrixeris Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 21/Ιανουαρίου/2010
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση makrixeris Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιανουαρίου/2010 ώρα 02:05
Ήθελα να ρωτήσω για τα ΧΟΚ στο καπανδρίτι αττικής και στο βαρνάβα αττικής τι λέτε αξίζει να πας εκεί;
Επιστροφή στην κορυφή
ΛΟΚ soldier Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 11/Σεπτεμβρίου/2009
  Παράθεση ΛΟΚ soldier Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιανουαρίου/2010 ώρα 18:48
Τί είναι τα χοκ;
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιανουαρίου/2010 ώρα 18:51
Αντιαεροπορικό πυραυλικό σύστημα
Επιστροφή στην κορυφή
kwstis Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 05/Φεβρουαρίου/2010
  Παράθεση kwstis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Φεβρουαρίου/2010 ώρα 14:39
Συγχαρητηρια σε ολους οσους συμβαλλουν, εστω και με ενα μηνυμα, σε αυτο το φορουμ! Εγω ειμαι ψαρι και... Στο φορουμ! Θα ηθελα να ρωτησω και γω κατι! Ηθελα να μαθω αν στο καπανδριτι ειναι καλα για μεταθεση απο θηβα! Εχω ακουσει απο μερικους οτι εχει πολυ 'εμπλοκη' δηλαδη παιζουν κατι 12ημερα μεσα μια εξω, και μετα... Δωστου παλι τα ιδια! Εχω καποια δικαιολογιτικα με τα οποια θα ειμαι στην αθηνα, μετα την θηβα! Αλλα απο οτι ακουω, δεν θα ειναι για καλο! Γνωριζει καποιος αν ισχυουν η ειναι ραδιο αρβιλα ολα αυτα;
Επιστροφή στην κορυφή
kostass Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 09/Μαρτίου/2010
  Παράθεση kostass Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Μαρτίου/2010 ώρα 13:52
Καλημέρα σας

Θέλω να κάνω μια ερώτηση ρε παιδιά, ένας φίλος θα πάει στο Καπανδρίτι, πως είναι εκεί η υπηρεσίες και πως είναι γενικά μέσα στο στρατόπεδο; Από συγκοινωνία πως πάει; Είναι κοντά στην Αθήνα; Και πως λέγετε το στρατόπεδο εκεί;

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Επεξεργάστηκε από Nassos - 09/Μαρτίου/2010 ώρα 14:05
Επιστροφή στην κορυφή
ventouza29 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 17/Σεπτεμβρίου/2009
  Παράθεση ventouza29 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Μαρτίου/2010 ώρα 13:56
Για να πας εκει πας στο πεδιο του αρεως που ειναι στην αθηνα στο κεντρο της αθηνας (μαυροματαιου 18) και πες του να παρει το λεωφορειο για καπανδριτι θα καταλαβουνε...

Και ειναι κοντα σε ενα εργαστασιο που λεγετε χρυσα αυγα απεναντι ακριβως ειναι...

Επεξεργάστηκε από Nassos - 09/Μαρτίου/2010 ώρα 14:05
Επιστροφή στην κορυφή
vacman Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 27/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση vacman Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Αυγούστου/2010 ώρα 06:45
Στα ΧΩΚ ειναι πολυ καλα. Εκει υπηρετησα. Στην Α'ΠΥΡΧΙΑ στο Αιγαλεω. Εφαγα ολο το Φεβρουαριο μέσα, καμια εξοδο, το Μαρτη πηρα μια και μοναδικη εξοδο και τον Απριλη βγηκα με γκρουπακι Πασχα. Εκανα 175 υπηρεσιες σε 240 μερες εκει μεσα. Και παλι καλα που δν χτυπησα 190, λογω γκρουπ, φοιτητικων αδειων και τιμ. Το κλιμα μεσα ειναι καλο, αλλα αν θελετε να βλεπετε το σπιτι σας μια με κυαλια κι αμα. Πηγαιντε ΧΩΚ.
Φλεβαρης-Μαρτης-Απριλης 33-1 / 29 - γκρουπ Πασχα.
Επιστροφή στην κορυφή
ΜΑΡΙΑ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΜΑΡΙΑ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 12:10

Εμένα το παιδί που τα έχω θα πάει τώρα στο Καπανδρίτι! Τι κίμα επικρατεί τώρα σε αυτό το Στρατόπεδο; Από εξόδους είναι ακόμα τα χάλια του τα μαύρα;

...
Επιστροφή στην κορυφή
KOSTAS Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση KOSTAS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Μαρτίου/2011 ώρα 22:46
Το τηλεφςνο απο το στρατοπεδο στο καπανδριτι το ξερεις κανεισ; Με τα χιονια τι παιζει ρε μαγεσ;
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Μαρτίου/2011 ώρα 23:34
Αρχικά αποστάλθηκε από KOSTAS

Το τηλεφςνο απο το στρατοπεδο στο καπανδριτι το ξερεις κανεισ; Με τα χιονια τι παιζει ρε μαγεσ;

ΔΜΒ ΠΥΡΟΒΟΛΑΡΧΙΑ - ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟ ΖΑΡΝΑΡΗ
Βαρνάβα, Καπανδρίτι,19014, ΑΤΤΙΚΗΣ
Τηλέφωνο:2295097017

Επιστροφή στην κορυφή
REPAINER Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 08/Σεπτεμβρίου/2010
  Παράθεση REPAINER Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Μαρτίου/2011 ώρα 15:08
Εκει εχει υπηρετησει φιλος του αδερφου μου. Πηγε με βυσμα και το μετανιωσε παρα πολυ. Εμπλοκη χοντρη
Επιστροφή στην κορυφή
LastOfTheMohicans Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 31/Μαρτίου/2011
  Παράθεση LastOfTheMohicans Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαΐου/2011 ώρα 22:08
Μόλις έσκασε τηλέφωνο οτι Τετάρτη 25/5 παρουσιάζομαι Καπανδρίτι στα HAWK.

έχουμε κάνα νεώτερο για το αν έχει πολλές υπηρεσίες τους καλοκαιρινούς μήνες;
Επιστροφή στην κορυφή
panos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση panos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαΐου/2011 ώρα 12:51
Κι εγω φιλε εκει απο μηχανικο στο Ναυπλιο...
Απ ο, τι φαινεται θα μετανιωσουμε τη μερα και την ωρα...
Επιστροφή στην κορυφή
Phoenix Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Phoenix Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2011 ώρα 02:46
Αρχικά αποστάλθηκε από panos

Κι εγω φιλε εκει απο μηχανικο στο Ναυπλιο...
Απ ο, τι φαινεται θα μετανιωσουμε τη μερα και την ωρα...
Και γω απο Ναυπλιο στα χοκ θα παω! ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ! Θα τον πιουμε ασχημα!
Επιστροφή στην κορυφή
LGA Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση LGA Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2011 ώρα 18:39

Υπηρετησα στα Hawk πριν 3 χρονια και εχω πολλους γνωστους που υπηρετησαν μετα απο εμενα... Οντως ειναι βυσματοπαγιδα, οντως μολις πατε θα σας τρομαξουν με τις εμπλοκες και τις πολλες υπηρεσιες που θα κανετε και ισχύουν καθως έχω βιωσει το 30-1 αρκετες φορες... Αλλά ένα θα σας πω : Δεν προκειται να ξεχασω ποτε αυτον τον χρονο γιατι περασα απιστευτα! Ηταν σαν διακοπες! Μολις βαλεις σειρά δεν κάνεις τιποτα... Αν ξαναπηγαινα εκει θα πηγαινα. Ημουν στον Βαρναβα και δεν ξερω κανεναν που να μην περασε καλά! Παιρνεις υπηρεσιακα καθε 4 μερες και πας σπιτι σου οποτε δεν υπαρχει θεμα εμπλοκης. Τον χειμωνα το στρωνει μεχρι 60-70 ποντους αλλα οταν παλιωσετε και πατε στο φυλακιο ΚΕΜ θα ανταμειφθειτε για ολα... Θυμηθειτε με...

Επιστροφή στην κορυφή
LastOfTheMohicans Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 31/Μαρτίου/2011
  Παράθεση LastOfTheMohicans Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2011 ώρα 23:23
Καλώς το παλικάρι.

Καταρχάς ευχαριστούμε για τις πρώτες πληροφορίες... Μήπως όμως είναι εύκολο να δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες;
Εγώ έχω ηλικιωμένο άτομο στην Αθήνα και γι αυτό πάλεψα να έρθω κάπου κοντά. Είμαι Περιστέρι και αυτοκίνητο ή μηχανάκι δεν υπάρχει.

Μήπως ξέρεις αν το λεωφορείο που πάει για το στρατόπεδο και ξεκινά από Ρέντη και ανεβαίνει Κηφισσό γίνεται να κάνει στάση στο δρόμο του (π. Χ. Επί του Κηφισσού) και να παραλάβει φαντάρους;

Επίσης όταν λες μόλις βάλεις σειρά... Εννοείς μόλις μπουν οι επόμενοι; Άρα μιλάμε για Αύγουστο;

Τί είναι το φυλάκιο ΚΕΜ;
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 7>