Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 20212223>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
katalagari Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 23/Φεβρουαρίου/2019
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση katalagari Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας
    Αποστολή: 23/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 19:21
Γεια σας ! Είμαι 24 και έχω τελειώσει φιλολογία, αλλά θέλω να μπω αστυνομία ξέρετε Αν υπάρχει κάποιος τρόπος να το κατορθώσω; Ευχαριστώ εκ των πρότερων.
Επιστροφή στην κορυφή
Καταδρομέας Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 20/Ιανουαρίου/2015
  Παράθεση Καταδρομέας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 21:08
Ο μόνος τρόπος με τα μέχρι στιγμής δεδομένα είναι να δώσεις Πανελλήνιες για την Σχολή Αστυφυλάκων και την Σχολή Αξιωματικών. Όσο αναφορά το όριο ηλικίας είναι μέχρι τα 26 (δηλαδή 25 κλειστά), αφού είσαι 24 σε πιάνει το όριο αλλά λίγο οριακά.
Η κούραση είναι προσωρινή, η τιμή όμως... παντοτινή.
Επιστροφή στην κορυφή
pannnos Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 09/Οκτωβρίου/2014
  Παράθεση pannnos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Μαρτίου/2019 ώρα 23:41
Ειμαι λιγο μεγαλυτερος απ το οριο, υπαρχει περιπτωση να μην το παρουν πρεφα οταν κανω την αιτηση ή ειναι το πρωτο που ελεγχουν?
Επιστροφή στην κορυφή
wolver Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2016
  Παράθεση wolver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Μαρτίου/2019 ώρα 01:10
Χαχαχα τι ρωτας ρε φιλε...
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~
Επιστροφή στην κορυφή
pannnos Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 09/Οκτωβρίου/2014
  Παράθεση pannnos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Μαρτίου/2019 ώρα 08:47
Το ξερω οτι γινομαι παραλογος αλλα ρε φιλε μονο στο Ελλαδισταν το οριο ηλικιας ειναι τοσο χαμηλο συν οτι βλεπω κατι παλικαρια που μπαινουν και λεω ελεος.
Επιστροφή στην κορυφή
johnny13 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 13/Αυγούστου/2016
  Παράθεση johnny13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Μαρτίου/2019 ώρα 23:00
Με τόση ανεργία που ωθεί τους ανθρώπους στα Σώματα Ασφαλείας και στις Ένοπλες Δυνάμεις για σίγουρη αποκατάσταση αν αυξηθεί το όριο ηλικίας τότε οι αστυνομικές σχολές θα ξεπεράσουν τις ιατρικές στο τέλος.
Life Sucks
Επιστροφή στην κορυφή
spinalgr1990 Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 15/Ιανουαρίου/2013
  Παράθεση spinalgr1990 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Μαρτίου/2019 ώρα 17:03
Θα ηταν χρησιμο αν καποιος εφτιαχνε εναν πινακα με τα ορια ηλικιας που εχουν τα σωματα ασφαλειας. Το 2009 η αστυνομια ειχε βγαλει προκηρυξη που ζητουσε 2100 ατομα.
Επιστροφή στην κορυφή
katalagari Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 23/Φεβρουαρίου/2019
  Παράθεση katalagari Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαρτίου/2019 ώρα 20:13
Υπάρχει περίπτωση να σε κόψουν στην αστυνομία λόγω μυωπίας η μόνο στην Ικάρων ισχύει κάτι τέτοιο;
Επιστροφή στην κορυφή
Babastroumf Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 30/Ιανουαρίου/2018
  Παράθεση Babastroumf Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Μαρτίου/2019 ώρα 00:41
Αρχικά αποστάλθηκε από katalagari

Υπάρχει περίπτωση να σε κόψουν στην αστυνομία λόγω μυωπίας η μόνο στην Ικάρων ισχύει κάτι τέτοιο;

Ναι, μέχρι 4.5 βαθμούς είναι το όριο σε κάθε μάτι

Επιστροφή στην κορυφή
Daphne88 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 29/Απριλίου/2019
  Παράθεση Daphne88 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2019 ώρα 18:20
Γεια σας. Θέλω να περάσω στη ΣΑΕΑ και θα ήθελα να ρωτήσω αν επιτρέπεται να φοράς φακούς επαφής εντός της σχολής. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Επιστροφή στην κορυφή
Douis45 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 30/Απριλίου/2019
  Παράθεση Douis45 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Απριλίου/2019 ώρα 19:03
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ...
ΦΕΤΟΣ ΔΙΝΩ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ Κ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΤΗΣ ΣΧΟΛΕΣ Π ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ.
ΕΙΜΑΙ 4Ο ΠΕΔΙΟ(ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ Κ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ) . ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΙΣΑΧΘΩ Κ ΣΤΗΝ ΣΜΥΑ... ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΦΑΣΗ... ΩΣΤΟΣΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΑ ΣΧΟΛΗ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ... ΑΣΤΥΦΎΛΑΚΩΝ... ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΩΝ Η ΣΜΥΑ... ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΘΑ Μ ΠΡΟΤΕΙΝΑΤΕ...
ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΈΡΩΝ
Επιστροφή στην κορυφή
Daphne88 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση Daphne88 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Απριλίου/2019 ώρα 20:17
Είσαι σίγουρος για τη ΣΜΥΑ; Γιατί αν δεν κάνω λάθος θα ισχύει από το επόμενο έτος και όχι από φέτος.
Επιστροφή στην κορυφή
Douis45 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Douis45 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Απριλίου/2019 ώρα 20:19
Όχι είμαι σίγουρος. Γιατί εννοουν ακαδημαϊκό έτος 2019-20 ...
Επιστροφή στην κορυφή
Daphne88 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση Daphne88 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Απριλίου/2019 ώρα 20:25
https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/ypoyrgeio-paideias/286499_poies-stratiotikes-sholes-entassontai-kai-sto-4o-pedio?amp=

Μίλα για το ακαδημαϊκό έτος 2020-2021 και για το σχολικό έτος 2019-2020, δηλαδή για όσους θα δώσουν πανελλήνιες εξετάσεις το 2020 και θα αρχίσουν τη φοίτηση στις σχολές το φθινόπωρο του 2020.
Επιστροφή στην κορυφή
Douis45 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Douis45 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Απριλίου/2019 ώρα 20:34
Όντως έχεις δίκιο...

’ρα Πυροσβεστική ή αστυνομία?
Επιστροφή στην κορυφή
Daphne88 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση Daphne88 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Απριλίου/2019 ώρα 20:39
Ναι. Και από στρατό μόνο ΣΣΑΣ Οικονομικό. Όπως και να 'χει σου εύχομαι καλή τύχη
Επιστροφή στην κορυφή
Douis45 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Douis45 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Απριλίου/2019 ώρα 20:41
Ευχαριστώ ... Επίσης...
Επιστροφή στην κορυφή
Celia_Kal Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 03/Αυγούστου/2019
  Παράθεση Celia_Kal Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Αυγούστου/2019 ώρα 01:22
Τελικα τι εγινε; Καταφερες τιποτα; Γιατι ενδιαφερομαι κι εγω κι εχω ακριβως το ιδιο προβλημα..
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 20212223>