Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 78910>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Αετός24 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Αετός24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας
    Αποστολή: 18/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 01:11
Ανα πόσες μέρες έχεις έξοδο στην αερονομία;
Επιστροφή στην κορυφή
ΣτρατονόμοςμεΕναχέρι Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΣτρατονόμοςμεΕναχέρι Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Μαρτίου/2017 ώρα 21:27
Λοιπόν μάγκες αυτά τα λόγια έπρεπε να έχουν ειπωθεί καιρό τώρα, δεν είμαι στρατόκαυλος δεν γουσταρα να μπω στρατονομία αλλά διάλεξαν, παρόλα αυτα το κέντρο στην Καρδίτσα μην σας φοβίζει καθόλου, είναι λίγο τέντα αλλα είναι εμπειρία αυτά που θα ζήσετε εκεί πέρα. Προσωπικά πέρασα πολύ όμορφα και είναι το κομμάτι της θητείας μου που θα μου μείνει περισσότερο απ'ολα. Τέλος να τονίσω πως τα στελέχη είναι όλα εξαιρετικά, μάλλον πιο κομπλεξικούς θα έλεγα τους δεκανείς στρατονόμους (παλιότερες σειρές) που αναλαμβάνουν ως εκπαιδευτες. Αυτά και μην φοβάστε καθόλου, θα γελάσετε θα τρέξετε, θα κουραστείτε και θα μάθετε πράγματα, όμως στο τέλος θα μείνει μια πολύ όμορφη ανάμνηση απο την θητεία σας.

-346
Επιστροφή στην κορυφή
osfp7 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 30/Ιανουαρίου/2017
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση osfp7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Μαρτίου/2017 ώρα 12:30
απο πλευράς ύψους και γραμματικων γνώσεων διαλεγαν η όποιον αρπαζαν?
Επιστροφή στην κορυφή
mpe99 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση mpe99 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Μαρτίου/2017 ώρα 07:27
Πλεον στο ΚΕΣΝ εχουμε να λεμε μονο για πολυ τρεξιμο! Το φαγητο οπως λενε αλλα παιδια σε παλιοτερα ποστ δεν ισχυει πλεον, οι δεκανεις μας ειναι πολυ καλοι, ο Λοχαγος πεταει ανα 20αδα τις καμπανες, προσοχες και πειθαρχια κλασικα στο φουλ. Στιβος μαχης και γυμναστικη καθε μερα ιδικα τις πρωτες δυο εβδομαδες, η καρδιτσα ειναι καλη πολη αλλα οχι και κατι σπουδεο. Μας εκπαιδευουν Λες και αυριο θα γινει πολεμος ή θα γινουμε μονιμοι στρατονομοι. Πολυ τρεξιμο για το τιποτα.
Επιστροφή στην κορυφή
νικος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση νικος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Απριλίου/2017 ώρα 17:12
Καλημέρα παιδιά θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση με πια κριτήρια κόβονται παιδιά από την βασική εκπαιδεύσει επειδή έχουν τατουάζ πάνω απο τον αγκώνα τους. και δεύτερον γιατί δεν περνούν απευθείας μεταθέσεις σε άλλες μονάδες.
Επιστροφή στην κορυφή
Γιώργος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιώργος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Ιουλίου/2017 ώρα 14:41
Ρε παιδιά ξέρει κανείς ποτέ φεύγοντας οι κομμένοι (αλλαγή ι) από το κεσν! Μπήκαμε 19 Ιουνίου κοπηκα μετά από 2 μέρες και ακόμα περιμένουμε ! Ξέρει κανείς τίποτα ;
Επιστροφή στην κορυφή
Κουμ Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 30/Ιανουαρίου/2018
  Παράθεση Κουμ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Φεβρουαρίου/2018 ώρα 11:59
Καλησπερα σας.. Εχω δηλωσει στρατονομια αλλα δεν ξερω γτ εχω ακουσει ειναι παλουκι. Ισχυει?; Ας μ. πει καποιος τι παιζει ευχαριστω

Επιστροφή στην κορυφή
Κουμ Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 30/Ιανουαρίου/2018
  Παράθεση Κουμ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Φεβρουαρίου/2018 ώρα 20:23
Κινητα στη στρατονομια επιτρεπονται?
Επιστροφή στην κορυφή
Nick-97 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 12/Φεβρουαρίου/2018
  Παράθεση Nick-97 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Φεβρουαρίου/2018 ώρα 09:54
Στην Στρατονομια στην Καρδιτσα ειναι καλα. επιτρεπονται τα κινητα?
Επιστροφή στην κορυφή
Nevsky_ Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 12/Δεκεμβρίου/2017
  Παράθεση Nevsky_ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Φεβρουαρίου/2018 ώρα 13:12
Κανείς που να 'χει σχετικά πρόσφατη εμπειρία από το Κέντρο;

1. Ποιότητα φαγητού;
2. Διάρκεια; Ισχύει ότι είναι 6 εβδομάδες (=1.5 μήνας) ;
3. Ημέρες άδειας που δικαιούμαστε κατά τη διάρκεια της εκπαίδευσης;
4. Ποιότητα εκπαίδευσης;(γυμναστική, προσωπικό, νοοτροπία, κτλ.)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε πιθανή πληροφορία.
Επιστροφή στην κορυφή
12pi Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 19/Ιουνίου/2015
  Παράθεση 12pi Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Απριλίου/2018 ώρα 23:44
Καλησπερα φιλε.
ποιοτητα φαγητου εξαιρετικη.
44 μερες ειχα κατσει εγω. Το καλοκαιρι του 2015. Πανω κατω τοσο ειναι να ξες.
κατα την διαρκεια της εκπαιδευσης δεν παιρνεις τιποτα εκτος απο 2 σαββατοκυριακα.
τεντα ειναι η φαση εκει εχει καμπανες για τους λιγο χαλαρους, πολυ τρεξιμο για ολους και πολυ εκπαιδευση.
αξιζει να πας εγω δεν ηθελα καθολου στην καλαματα στο κεντρο ειχα δηλωσει οτι δεν θελω να παω αλλα με πηραν. Τις πρωτες μερες ζητησα να κοπω. Αλλα δεν με διωχναν και εκατσα αναγκαστηκα. Ορκιστηκα. Με στειλαν πρωτα θεσσαλονικη που ειναι ζωαρα στο τριτο σωμα μεσα στην πολη και μετα ξανθη. Επαρχια καταλαβαινεις. Δεν ειχε κοσμο δηλαδη και ειχε πολυ τρεξιμο.
Επιστροφή στην κορυφή
Military Police Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Military Police Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Απριλίου/2018 ώρα 16:14
Παιδιά εγώ ενδιαφέρομαι να μπω ΚΕΣΝ αλλά έχω ύψος 1,65 θα είναι πρόβλημα αυτό γιατί λένε ότι θέλουνε άτομα τον 1,80
και επίσης λένε ότι για να μπεις θα πρέπει να εχεις και δίπλωμα αυτοκινήτου αληθεύει η πληροφορία
Επιστροφή στην κορυφή
Ντινος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ντινος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Οκτωβρίου/2018 ώρα 14:21
Καλησπερα παιδια μπορει καποιος που πηγε προσφατα (ή και όχι) να μας πει τι ακριβως ισχυει με την εκπαιδευση;

Εγω εχω δηλωσει να παω στρατονομος τωρα τον Ιανουαριο και ακουσα απο μερικους οτι η καρδιτσα ειναι κολαση.

Τι ακριβως περιλαμβανει η εκπαιδευση; Θα εχω προβλημα να ειμαι λιγο αγυμναστος; Μπορει να με κοψουν αν δεν τα πηγαινω τοσο καλα στην γυμναστικη;

και απο βολες τι γινεται; Ριχνουν ή όχι;
Επιστροφή στην κορυφή
kane123 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 18/Ιανουαρίου/2020
  Παράθεση kane123 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Φεβρουαρίου/2020 ώρα 10:18
Παρουσιάζομαι 17/2 στο κέντρο εκπαίδευσης στρατονομίας απο μετάταξη μετά το ΣΒΕΝ.
  • Έχει πάρει κάποιος άλλος φύλλο πορείας για εκεί;
  • Ξέρετε τι ώρα πρέπει να είμαστε εκεί;
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Φεβρουαρίου/2020 ώρα 13:48
'Ο, τι αναγράφει το Φύλλο Πορείας για την ημέρα και ώρα παρουσίασης στο Κέντρο.
Επιστροφή στην κορυφή
kane123 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 18/Ιανουαρίου/2020
  Παράθεση kane123 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Φεβρουαρίου/2020 ώρα 10:25
Το θέμα είναι οτι δεν αναγράφεται ώρα πάνω στο φύλλο πορείας, μόνο ημέρα. Προσπάθησα να μιλήσω με το στρατόπεδο για να δω και τι παίζει με την μετακίνηση απο την Καρδίτσα προς το στρατόπεδο αλλά δεν το σηκώνει κανείς ποτέ.

Εάν είναι κάποιος ήδη μέσα ή πρόκειται να μπεί την Δευτέρα, ας απαντήσει μπας και εχουμε καμια πληροφορία.
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Φεβρουαρίου/2020 ώρα 14:28
Σε εμάς πριν 10+ χρόνια αναγραφόταν ότι έπρεπε να παρουσιαστούμε σε ΚΕΤΘ Αυλώνα μέχρι το μεσημέρι.

Επιστροφή στην κορυφή
Δημητρης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Δημητρης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Φεβρουαρίου/2020 ώρα 18:31
Παρουσιάζομαι την Δευτέρα 17/2 σττην καρδιτσα

1 επιτρέπονται κινητα;
2 τι ωρα πρεπει να. ειμαστε εκει
3 έξοδοι ;

Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 78910>