Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

158 Α/Κ ΜΜΠ

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Γιάννης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιάννης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: 158 Α/Κ ΜΜΠ
    Αποστολή: 04/Μαΐου/2020 ώρα 00:37
Καλησπέρα παιδιά ψάχνω να βρω ένα παιδί νομίζω Στέλιο τον έλεγαν από την Κρήτη ήταν , εγώ ήμουν μάγειρας το 1982 μέσα 158 Α/Κ ΜΜΠ-ΠΥΡΟΒΟΛΙΚΌ
Επιστροφή στην κορυφή
Τσιτουριδης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Τσιτουριδης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Μαΐου/2020 ώρα 16:13
Παιδιά ο Παπαδόπουλος πέθανε. Εγώ... ζω😀
Επιστροφή στην κορυφή
Κασαπιδης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Κασαπιδης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαρτίου/2020 ώρα 03:11
Λοχαγός σιλλας φίλε.
Αυτόν εννοείς μήπως;
Από πύργο

Επιστροφή στην κορυφή
Κασαπιδης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Κασαπιδης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαρτίου/2020 ώρα 03:06
Γεια σας παλικάρια
Και εγώ εκεί ήμουν με την 2003Γ/Ε.
Μάκη από που είσαι;
Επιστροφή στην κορυφή
Τσεγκος Δημήτρης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Τσεγκος Δημήτρης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Μαρτίου/2020 ώρα 12:05
Μάρτης του 94 διοικητής Λιναρδακης
Επιστροφή στην κορυφή
Ανδρέας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ανδρέας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Φεβρουαρίου/2020 ώρα 19:57
Θεολόγου τόν λέγανε... ήταν στην τσίτα ό άνθρωπος... αλλά δίκαιος..
Επιστροφή στην κορυφή
Τέρης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Τέρης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Νοεμβρίου/2019 ώρα 00:05
Κι εγω χαλκιδικη 279. θηβα-νεοχωρι και αργυρουπολη.
Επιστροφή στην κορυφή
Δημήτρης Κ. Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Δημήτρης Κ. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιουνίου/2019 ώρα 18:41
Αρχικά αποστάλθηκε από ΣΑΒΒΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ

Σειρα 142 79 ε
υπηρετησα στην 158 μμπ 22 μηνες. Απο τον δεκέμβριο του 79
μεχρι τον οκτώβριο του 81στην πρώτη πυροβολαρχια.
μαυριλα πολυ. Τρέξιμο πολυ δουλεια πολυ. Τα υποστεγα εμεις τα φτιξαμε.
έ όχι φτιαξατε και τα υπόστεγα ρε φίλε.
Και μαυρίλα; Με τον Νικολόπουλο διοικητή; Πού την είδες;
Να μιλήσει για μαυρίλα η 131 (κύρια λόγω ασκήσεων) ναι. Όχι όμως η 142.
εγώ 136, από 4/3/79 μέχρι 1/3/80
Επιστροφή στην κορυφή
Βαγγελης Σωφ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Βαγγελης Σωφ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Ιουνίου/2019 ώρα 01:02
Τσιτουριδης και Παπαδόπουλος ήταν ακόμα εκεί όταν ήμουν και εγώ στην 158. Τι δεν θα έδινα να το ξανά ζήσω
Επιστροφή στην κορυφή
Χρήστος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Χρήστος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Μαρτίου/2019 ώρα 18:45
Θεολόγου.279 κ εγώ Χαλκιδική.
Επιστροφή στην κορυφή
θανασης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση θανασης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Σεπτεμβρίου/2018 ώρα 10:43
265 σειρα πδ. ποια πυροβολαρχια ησουν; Μπαμπης υποδικας ολα τα λεφτα. τον ανθυπα που ειχε κολημα με τους νεους τον θυμαται κανενας
Επιστροφή στην κορυφή
ΒΑΓΓΟΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΒΑΓΓΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιουλίου/2018 ώρα 12:32
Γεια σας. Υπηρετισα απο γεναρη 1998 εως απολυση 1999 δεν θυμαμαι Απριλιος ή Μαιος...16 μηνακια.97ΣΤ εσσο 251
μονο ενας αξιζε απο κει μεσα, Αποστολος Τσουλουβης, υπολοχαγος αν δεν κανω λαθος. Ε, περασανε και κατι αιωνες απο τοτε. Μια πιτσαρια θυμαμαι που πηγαιναμε με τα ποδια στις αρχες. Σουβλακια και μαλαματινα. Καλα ητανε. Λοιπον μονο αυτος ο Κυριος αξιζε. Ολοι οι αλλοι ητανε για τον ΠΟΥΤΣΟ! Οι κωλοβλαχοι οι γλυψιματιες οι γλυωδεις ολες οι κουραδες εκει ειχανε μαζευτει. Και απο φιλιες με συναδελφους, αρχιδια... Μετα την απολυση που σε ειδα που σε ξερω. Καλα περασαμε, δε γαμιεται
Επιστροφή στην κορυφή
Παναγιώτης Βατ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Παναγιώτης Βατ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Μαρτίου/2018 ώρα 23:04
Ήμουν στην 158 το 2002
ΟΔΑΚ Α ΠΒ 276 ΕΣΣΟ
Επιστροφή στην κορυφή
02 Α ΕΣΣΟ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση 02 Α ΕΣΣΟ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Μαρτίου/2018 ώρα 22:56
Λοχαγός Θεολόγου τρίτο γραφείο

Επιστροφή στην κορυφή
Λευτερης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Λευτερης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Μαρτίου/2018 ώρα 23:30
279 κι εγω!! ο λοχαγος που μας εκραζε λεγοταν θεολογου. αξεχαστος! α πυρ/χια
Επιστροφή στην κορυφή
Βλασης Π. Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Βλασης Π. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιανουαρίου/2018 ώρα 18:09
Ιδια σειρα ειμασταν αδερφε... ποιος λοχος;
Επιστροφή στην κορυφή
Βλασης Παντζ. Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Βλασης Παντζ. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιανουαρίου/2018 ώρα 18:05
Υπηρετησα στην 37 Μ/Κ Ταξ. στο Νεοχωρι 2003-2004... ενδιαμεσα ειμουν στο Ε. Φ 13 στα συνορα. Εσυ ποτε εισουν εκει?
Επιστροφή στην κορυφή
Στεργιος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Στεργιος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιανουαρίου/2018 ώρα 15:26
2000 ε' εσσο ΠΔ, πολυ τρεξιμο η μοναδα ρε παιδια.
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  12>