Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό;

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2122232425 27>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
nix15 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 11/Ιανουαρίου/2017
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση nix15 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό;
    Αποστολή: 13/Οκτωβρίου/2017 ώρα 14:06
Έχω αναβολή μέχρι 31 Δεκέμβρη Παιζει να μπω στρατό Μάρτιο η Μάιο;
Επιστροφή στην κορυφή
steve0 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 16/Ιουνίου/2017
  Παράθεση steve0 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Οκτωβρίου/2017 ώρα 16:39
Κανονικά όσοι κόβουν την αναβολή απο 1 Νοεμβρίου έως 1 Ιανουαρίου μπαίνουν με τη Β' ΕΣΣΟ τον Μάρτιο.
Επιστροφή στην κορυφή
nix15 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση nix15 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Οκτωβρίου/2017 ώρα 18:17
Αρα εγω λογικα θα μπω μαιο?
Επιστροφή στην κορυφή
Βαλαντης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Βαλαντης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Οκτωβρίου/2017 ώρα 19:19
Γειά σας έκοψα αναβολη πριν 1 βδομάδα και στην στρατολογια γράφει ότι είμαι υπόχρεος κατάταξης με την Α ΕΣΣΟ Ιανουάριος. Έκανα αίτηση για Νοέμβρη και με είπαν να περιμένω μέχρι την τελευταία βδομάδα από την κατάταξη μήπως μπω. Υπάρχει περίπτωση να με πάρουν; και πότε θα ανανεωθεί το σιτε της στρατολογιας;
Επιστροφή στην κορυφή
gimitrop Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 21/Φεβρουαρίου/2016
  Παράθεση gimitrop Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Οκτωβρίου/2017 ώρα 21:19
Αρχικά αποστάλθηκε από nix15

Μάρτιο
Στρ (ΠΖ) Τ/Φ 2016 Β´ ΕΣΣΟ 343 Καλαμάτα --> Καστελλόριζο --> Πύργος
Επιστροφή στην κορυφή
nix15 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση nix15 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Οκτωβρίου/2017 ώρα 22:09
Αρχικά αποστάλθηκε από gimitrop

Αρχικά αποστάλθηκε από nix15

Μάρτιο
ok
Επιστροφή στην κορυφή
JohnTehGreek Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 05/Δεκεμβρίου/2015
  Παράθεση JohnTehGreek Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Οκτωβρίου/2017 ώρα 02:54
Αρχικά αποστάλθηκε από Βαλαντης

Γειά σας έκοψα αναβολη πριν 1 βδομάδα και στην στρατολογια γράφει ότι είμαι υπόχρεος κατάταξης με την Α ΕΣΣΟ Ιανουάριος. Έκανα αίτηση για Νοέμβρη και με είπαν να περιμένω μέχρι την τελευταία βδομάδα από την κατάταξη μήπως μπω. Υπάρχει περίπτωση να με πάρουν; Και πότε θα ανανεωθεί το σιτε της στρατολογιας;

Το Site της στρατολογίας για όσους είναι να μπουν Νοέμβριο πρέπει να έχει ανανεωθεί.

Παρακολούθησε το μέχρι τις 20 του μήνα.

Την αναβολή πότε την έκοψες; Ο Νοέμβρης είναι από τους μήνες με την μεγαλύτερη ζήτηση, αν την έκοψες μετά τον Αύγουστο θα σου έλεγα να μην περιμένεις να σε πάρουν.
Επιστροφή στην κορυφή
Βαλαντης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Βαλαντης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Οκτωβρίου/2017 ώρα 08:51
Πριν 1 βδομάδα την έκοψα αδερφέ
Επιστροφή στην κορυφή
gmetzo Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση gmetzo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Οκτωβρίου/2017 ώρα 14:54
Καλησπερα παιδια. Ειχα αναβολη λογο σχολης 6 χρονων και την οποια διεκοψα πριν μερικες μερες με την ελπιδα να με παρουνε τον νοεμβριο. Παιζει κατι τετιο η το αργισα πολυ; Αν ναι εχετε ιδεα σε πια σειρα θα με "σπροξουνε"; Ευχαριστω εκ των πρωτερων!
Επιστροφή στην κορυφή
steve0 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 16/Ιουνίου/2017
  Παράθεση steve0 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Οκτωβρίου/2017 ώρα 17:27
Δύσκολο για Νοέμβρη, το πιο πιθανόν είναι Ιανουάριος. Μπορείς να μπεις και στο stratologia.gr για να είσαι σίγουρος.
Επιστροφή στην κορυφή
ΣΤΑΘΟΝΙΚΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΣΤΑΘΟΝΙΚΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Φεβρουαρίου/2018 ώρα 09:38
Εχω γεννηθει 12-10-1999 στο μαρουσι και μενω μεσολογγι ποτε παω φανταροσ?
Επιστροφή στην κορυφή
Pezikarios Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 27/Μαρτίου/2018
  Παράθεση Pezikarios Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Μαρτίου/2018 ώρα 01:38
Είμαι προγραμματισμένος να κατατάγω στη γ´ εσσο Μάιο 2018 αλλά δε δήλωσα στο army gr τα στοιχεία μου.. υπάρχει θέμα ; ευχαριστώ πολύ
Επιστροφή στην κορυφή
athagkov Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 29/Μαΐου/2018
  Παράθεση athagkov Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Μαΐου/2018 ώρα 02:53
Καλησπερα σε όλα τα παιδιά του φόρουμ. Έχω διακόψει αναβολή από Απρίλιο μήνα και περιμένω να μπω Ιούλιο, γνωρίζει κανείς ποτε θα βγει ιντερνετικα το ποτε παρουσιαζόμαστε, λόγο τ ότι είμαι φοιτητής και αργεί να τελειώσει η εξεταστική μου (τέλη Ιουνίου) ώστε να μπορέσω να κάνω κάποιον προγραμματισμό.
Επιστροφή στην κορυφή
glock Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 30/Ιανουαρίου/2015
  Παράθεση glock Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Μαΐου/2018 ώρα 05:55
Το σίγουρο είναι οτι δεν θα πας διακοπές
Επιστροφή στην κορυφή
athagkov Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 29/Μαΐου/2018
  Παράθεση athagkov Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Μαΐου/2018 ώρα 15:56
Χαχαχαχαχα, σεαπ θα πάω οπότε ας πούμε θα κάνω κάτι σαν διακοπές 😂😂
Επιστροφή στην κορυφή
Ηλίας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ηλίας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιουλίου/2018 ώρα 22:53
Γειά σας παιδιά έκοψα την αναβολή και μπαίνω Σεπτέμβριο γνωρίζει κανείς ακριβώς πιεις είναι η ακριβείς ημερομηνίες κατάταξης?
Επιστροφή στην κορυφή
Αλεξης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Αλεξης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Αυγούστου/2018 ώρα 17:04
Μολις μπηκα και εγω στην ιστοσελιδα της στρατολογιας. Μετα πηγα πληροφοριες για την καταταξη μου και εβαλα τα στοιχεια που ζηταει αλλα μου γραφει το εξης "Δεν έχετε προγραμματιστεί για κατάταξη με την ΕΣΣΟ που ακολουθεί. Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στην αρμόδια Στρατολογική Υπηρεσία. ". Τι γινεται εδω ρε παιδια; Αφου εγω διεκοψα την αναβολη μου τον ιουνιο και η υπαλληλος της στρατολογιας μου ειπε οτι μπαινω τον σεπτεμβριο.
Επιστροφή στην κορυφή
georg_lam Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 20/Αυγούστου/2018
  Παράθεση georg_lam Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Αυγούστου/2018 ώρα 19:06
Πότε έκοψες την αναβολή σου; Η τωρινή ΕΣΣΟ παίρνει τελικά όσους την έκοψαν μέχρι και τις 26 Ιουνίου. Εάν την έκοψες μετά, πας για Νοέμβρη
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2122232425 27>