Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 111213
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας
    Αποστολή: 16/Αυγούστου/2014 ώρα 21:58
Αρχικά αποστάλθηκε από Diakos

Η αλήθεια είναι οτι μου το έχει πεί γνωστός μου απο το σώμα οτι δέν τις θέλουν. Έχεις όμως δίκιο, άν και η εισαγωγή μεγαλυτέρου ποσοστού γυναικών στο ΛΣ είναι καταστροφή. Βέβαια ποιός είμαι εγώ να το κρίνω αυτό... Απλά ταπεινή μου γνώμη. Χρόνια πολλά

Είναι καταστροφή γιατί δεν υπάρχει ισότητα στα υπηρεσιακά θέματα, αν ο υπουργός ή ο αρχηγος ήθελαν να λυθεί το πρόβλημα, θα έβαζαν το ύψος στο 1.70 και όλα θα ήτανε καλύτερα.
Επιστροφή στην κορυφή
nikosern Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 04/Ιουλίου/2013
  Παράθεση nikosern Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Αυγούστου/2014 ώρα 18:19
Απλά δεν κάνουνε για τα σώματα ασφαλείας.
Επιστροφή στην κορυφή
Κατερινα Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Κατερινα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Οκτωβρίου/2014 ώρα 10:37
Παντως και εγω που ειμαι Ειδικος Φρουρος στην ΕΛΑΣ απο το 2011 θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες στο οτι θα επρεπε να υπαρχει ποσοστωση εισαγωγης υπερ των ανδρων! Το γιατι θα το καταλαβετε οσες με το καλο μπειτε σε καποιο σωμα ασφαλειας και κυριως στην ΕΛΑΣ D.Y.K και λοιπα συνεχιστε την καλη δουλεια που κανετε ολα αυτα τα χρονια!
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Οκτωβρίου/2014 ώρα 13:45
Αρχικά αποστάλθηκε από Κατερινα

Παντως και εγω που ειμαι Ειδικος Φρουρος στην ΕΛΑΣ απο το 2011 θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες στο οτι θα επρεπε να υπαρχει ποσοστωση εισαγωγης υπερ των ανδρων! Το γιατι θα το καταλαβετε οσες με το καλο μπειτε σε καποιο σωμα ασφαλειας και κυριως στην ΕΛΑΣ D.Y.K και λοιπα συνεχιστε την καλη δουλεια που κανετε ολα αυτα τα χρονια!

Εγώ προσωπικά δεν ανέφερα πουθενά και δεν είμαι και υπέρ της ποσόστωσης υπέρ των ανδρών.
Είμαι υπέρ της ισότητας σε όλους τους τομείς και κυρίως σε υπηρεσιακό επίπεδο.
Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.
Όχι να το θυμούνται μόνο όταν και όποτε τους γουστάρει.
Επίσης αν περνούσε από το χέρι μου θα καψώναρα μέχρι αηδίας τους λιγούρηδες / παπαντζηδες (κυρίως προϊστάμενους) συναδέλφους που όπου δουν γυναίκα πάνε και κολλάνε σαν την μύγα στο σκατό (λες και δεν έχουν ξαναδεί γυναίκα). Και αυτές χαριεντίζονται λες και βρίσκονται στο κομμωτήριο με τις φίλες τους. Και φυσικά το παίρνουν πάνω τους αυτές. Δεν έχω τίποτα με τις γυναίκες φυσικά, αλλά το πράγμα έχει ξεφύγει εντελώς. Στην δουλειά μας ας είμαστε σοβαροί, στην προσωπική / ιδιωτική μας ζωή ας είμαστε σοβαροφανείς.

Και για να κάνουμε και λίγο χαβαλέ τις προάλλες ένας συνάδελφος μου έστειλε αυτή την καταπληκτική φωτό την οποία σας παραθέτω

Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Οκτωβρίου/2014 ώρα 07:08
Κορυφή η φωτογραφία.
Επιστροφή στην κορυφή
Κατερινα Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Κατερινα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Οκτωβρίου/2014 ώρα 08:36
Η φωτογραφια ειναι Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Η! Χαχαχα.D.Y.K δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο μαζι σου αν και γυναικα
Επιστροφή στην κορυφή
Cobra88 Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 27/Αυγούστου/2013
  Παράθεση Cobra88 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Νοεμβρίου/2014 ώρα 22:49
Για ποιο λογο προσλαμβανονται γυναικες στο Λιμενικο;
Και τη βλεπω τη δουλεια...200 γυναικες - 60 αντρες
Επιστροφή στην κορυφή
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 19/Οκτωβρίου/2011
  Παράθεση Avatar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Νοεμβρίου/2014 ώρα 22:56
Για να σηκώνουν τηλέφωνα
Γιατί είναι ωραίο να λες φοράω στολή κι νιώθω ανεξάρτητος γιατί έχω σίγουρο μισθό και ναι είμαι μέσα σε ένα αντροκρατούμενο επάγγελμα και άλλες αηδίες και τι κάνω ουσιαστικά σηκώνω τηλέφωνα
και μην πεταχτεί κανείς-καμία να πει το αντίθετο ήμουν σε μηχανοκίνητο τάγμα πριν λίγο καιρό και τα είδα με τα μάτια μου 8 μήνες
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης 2013 Ε'ΕΣΣΟ--> ΥΕΑ/Α--> Λοχίας ΥΕΑ/Β--> ΔΕΑ(ΠΖ)--> Ανθυπολοχαγός(ΠΖ)
Επιστροφή στην κορυφή
Tina Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Tina Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Νοεμβρίου/2014 ώρα 13:28
Ενω εσεις που το παιζετε κομανταραδες εντελως πεταμενα χιλιαρικα ειστε. Κοιμησμενοι
Επιστροφή στην κορυφή
Cobra88 Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 27/Αυγούστου/2013
  Παράθεση Cobra88 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Νοεμβρίου/2014 ώρα 13:57
Αρχικά αποστάλθηκε από Tina

Ενω εσεις που το παιζετε κομανταραδες εντελως πεταμενα χιλιαρικα ειστε. Κοιμησμενοι
Οκ
Επιστροφή στην κορυφή
keke apa Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 06/Νοεμβρίου/2014
  Παράθεση keke apa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Νοεμβρίου/2014 ώρα 14:36
Το πονηρο θεμα με τις γυναικες τις ενστολες ειναι οτι θελουν ισοτητα μεχρι εκει που τις παιρνει, στα δυσκολα κανουν τις τουριστριες και την καυτη πατατα την απολαμβανουν οι αντρες... Ισοτητα οταν λεμε να την εννοουμε, ελληνικα μιλαμε.

δε βλεπω ισοτητα οταν 9 στις 10 γυναικες ειναι στα γραφεια...

αν θελανε γραφειο υπαρχει ενας ατελειωτος δημοσιος τομεας και ενα τερας γραφειοκρατιας... Κακα τα ψεματα...

αλλα τι περιμενεις με τοσα λιγουρια προισταμενους... Αντι να τις βαζουν να κανουν κανα-δυο εργασιες υπηρεσιακες παραπανω, τις αφηνουν να σερφαρουν, να βαφονται ή να καλλωπιζονται...

ασχετως που 9 στις 10 που βρισκονται στα γραφεια φευγουν παντα στην ωρα τους, ενω καποιοι καθονται εξτρα ωρα/ες...

ακομα και στα γραφεια λουφαρουν εκτος απο τις υπασπιστριες ανωτατων αξιωματικων, αυτη ειναι η μοναδικη αληθεια...
Επιστροφή στην κορυφή
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 19/Οκτωβρίου/2011
  Παράθεση Avatar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Νοεμβρίου/2014 ώρα 14:47

τουλάχιστον δεν έχουμε περίοδο 15 φορές το μήνα κατά προτίμηση σε γυμναστική και σε ασκήσεις
Αλλά λίγοι αξιωματικοί είναι που τις γ... (μεταφορικά)

αν θες μπορώ να σου πω τις θέσεις που είχαν οι γυναίκες στο τάγμα δεν ήταν πολλές 8-9 γυναίκες
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης 2013 Ε'ΕΣΣΟ--> ΥΕΑ/Α--> Λοχίας ΥΕΑ/Β--> ΔΕΑ(ΠΖ)--> Ανθυπολοχαγός(ΠΖ)
Επιστροφή στην κορυφή
cuervo Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση cuervo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Νοεμβρίου/2014 ώρα 17:15

Κάτι τέτοια μηνύματα βλέπω και λέω από μέσα μου πόσο τυχερές είστε που δεν πηγαίνετε στα μικρά νησάκια να σε φτύνει και να σου πετάει πέτρα ο κάθε λαθρομετανάστης, κάτι ξέρει η ηγεσία. Θα βάζατε τα κλάμματα για να μην σας χαλάσει η μάσκα
Επιστροφή στην κορυφή
Iron_Skinhead Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 18/Ιανουαρίου/2015
  Παράθεση Iron_Skinhead Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Μαρτίου/2015 ώρα 00:28
Αράξτε λίγο τη πέτσα σας. Όπως υπάρχουν μάχιμοι άντρες μέσα στα σώματα ασφαλείας, έτσι υπάρχουν και μάχιμες γυναίκες, και όπως αντίστοιχα υπάρχουν άντρες που δεν αξίζουν να είναι εκει, έτσι υπάρχουν και τέτοιες γυναίκες. Η αλήθεια παιδιά είναι αυτή. Κάποιοι απλά πρέπει να την αποδεχτείτε!
Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΛΥΚΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΕΛΗ!!!
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 111213
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.