Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Επισκεπτήριο στο στρατό

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 345
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Επισκεπτήριο στο στρατό
    Αποστολή: 28/Ιανουαρίου/2016 ώρα 11:17
Αρχικά αποστάλθηκε από Μικα

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι ακόμη, ίσως ακουστεί χαζό αλλά είναι η πρώτη φορά που έρχομαι αντιμέτωπη με κάτι τέτοιο. Τι θα ήταν καλό να του πήγαινα; Δεν γνωρίζω αν χρειάζεται κάποια είδη ή αν επιτρέπονται τρόφιμα κτλ

Τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης σαφέστατα και επιτρέπονται.

Από εκεί και πέρα εδώ θα μου επιτρέψεις να σε ρωτήσω και συγγνώμη και για την αδιακρισία εσύ τι σχέση έχεις με τον λεβέντη; Είσαι μητέρα του; Αδερφή του; Φίλη ή κοπέλα του;

Σε ρωτάω για να μπω λίγο στο "κλίμα" ώστε να σου πω την άποψη μου για το τι θα ήταν καλύτερο να του πας.

Σε γενικές γραμμές πάντως τα φανταράκια έχουν περισσότερη ανάγκη πράγματα πρώτης ανάγκης όπως τρόφιμα ή ρούχα Ή χρήματα για να μπορούν να περάσουν (κυρίως στις εξόδους τους).

Από εκεί και πέρα αν πρόκειται για... "αίσθημα" τότε ακόμη και ένα συμβολικό δωράκι πέρα από την παρουσία σου εννοείται και την έκπληξη που θα του κάνεις θα το εκτιμήσει ιδιαίτερα πιστεύω.
Επιστροφή στην κορυφή
Μικα Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Μικα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιανουαρίου/2016 ώρα 14:44
Αρχικά αποστάλθηκε από D.Y.K

Τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης σαφέστατα και επιτρέπονται.

Από εκεί και πέρα εδώ θα μου επιτρέψεις να σε ρωτήσω και συγγνώμη και για την αδιακρισία εσύ τι σχέση έχεις με τον λεβέντη; Είσαι μητέρα του; Αδερφή του; Φίλη ή κοπέλα του;

Σε ρωτάω για να μπω λίγο στο "κλίμα" ώστε να σου πω την άποψη μου για το τι θα ήταν καλύτερο να του πας.

Σε γενικές γραμμές πάντως τα φανταράκια έχουν περισσότερη ανάγκη πράγματα πρώτης ανάγκης όπως τρόφιμα ή ρούχα Ή χρήματα για να μπορούν να περάσουν (κυρίως στις εξόδους τους).

Από εκεί και πέρα αν πρόκειται για... "αίσθημα" τότε ακόμη και ένα συμβολικό δωράκι πέρα από την παρουσία σου εννοείται και την έκπληξη που θα του κάνεις θα το εκτιμήσει ιδιαίτερα πιστεύω.

Τι να λέω και εγώ τώρα. Ξεκινήσαμε από συμφοιτητές, καταλήξαμε φίλοι αλλά για μένα ήταν πάντα κάτι παραπάνω (μελό έγινε το ποστ ) ευχαριστώ και πάλι για όλα! Κατατοπιστηκα πλήρως!
Επιστροφή στην κορυφή
ferrari Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 07/Φεβρουαρίου/2016
  Παράθεση ferrari Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Φεβρουαρίου/2016 ώρα 23:22
Να ρωτησω, στο επισκεπτηριο που διαρκει κανα 2ωρο επιτρεπεται να με παρουν να παμε για κανενα καφε και εντος 2ωρου να με ξαναφερουν μεσα?
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Φεβρουαρίου/2016 ώρα 10:02
Τώρα ρωτάς στα σοβαρά ή trollάρεις;
Επιστροφή στην κορυφή
Ευτυχία Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ευτυχία Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Μαρτίου/2016 ώρα 19:06
Καλησπέρα! Ξέρετε τι ώρα είναι το επισκεπτηριο την Κυριακή 13/3 στο στρατόπεδο Καλαμάτας?
Επιστροφή στην κορυφή
Ιωάννα Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ιωάννα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαρτίου/2016 ώρα 00:36
Ξέρει κάποιος να μου πει αν μετά την κατάταξη στις μονάδες υπάρχει ακόμη η δυνατότητα για επισκεπτηριο;
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαρτίου/2016 ώρα 12:16
Αρχικά αποστάλθηκε από Ιωάννα

Ξέρει κάποιος να μου πει αν μετά την κατάταξη στις μονάδες υπάρχει ακόμη η δυνατότητα για επισκεπτηριο;

Ναι υπάρχει.

Αλλά για περισσότερες πληροφορίες θα πρέπει να επικοινωνήσεις με την ενδιαφερόμενη μονάδα για τις ώρες του επισκεπτηρίου.
Επιστροφή στην κορυφή
Αννα Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Αννα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Ιουλίου/2016 ώρα 19:56
Γεια σας ποτε εχει επισκεπτήριο στην Καλαμάτα; κ τι ωρες;
Επιστροφή στην κορυφή
Σοφια Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Σοφια Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Ιουλίου/2016 ώρα 13:01
Καλησπερα! Γνωριζετε ποιες ωρες ειναι το επισκεπτήριο στο Μεγαλο Πευκο;
Επιστροφή στην κορυφή
βαγγελης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση βαγγελης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Σεπτεμβρίου/2016 ώρα 11:33
Αν εχει επισκεπτηριο αυριο στην αυλωνακαι τη ορα;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκεπτήριο Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Επισκεπτήριο Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Μαρτίου/2017 ώρα 12:17
Καλημέρα σας. Μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε; Το αγόρι μου είναι φαντάρος στον Άραξο και θα ήθελα να μάθω τις ώρες και τη μέρα επισκεπτηρίου. Θα κάνω ένα τεράστιο ταξίδι καθώς μένω εκτός Ελλάδος και θα ήθελα να του κάνω έκπληξη, οπότε δε θα ήθελα να του το πω προκειμένου να με δηλώσει. Θα υπάρχει πρόβλημα;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Επιστροφή στην κορυφή
anas Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 15/Νοεμβρίου/2017
  Παράθεση anas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Νοεμβρίου/2017 ώρα 14:36
καλησπέρα... θα ήθελα να ρωτήσω εαν υπάρχει περίπτωση στο πρώτο επισκεπτήριο πριν την ορκωμοσία να μπω και χωρίς δήλωση αυτού που είναι μέσα; γίνεται η Όχι; (θα πάω με ταυτοτητα)
Επιστροφή στην κορυφή
giannismar Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 28/Οκτωβρίου/2015
  Παράθεση giannismar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Νοεμβρίου/2017 ώρα 23:49
Καλυτερα να το κανονισει. Κανονικά δεν επιτρέπεται! Ωστοσο στο ΚΕΤΘ αυλωνα που ημουν εγω, στο επισκεπτηριο ανοιξαν την πυλη και μπηκε μεσα χύμα ο κόσμος. Χωρις ελεγχους κλπ. Δε θα μπορουσαν αλλωστε, αφου ηταν χιλιάδες ανθρωποι :p
Επιστροφή στην κορυφή
Λινα Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Λινα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Σεπτεμβρίου/2018 ώρα 21:05
Η θελα να ρωτήσω αν το επισκεπτήριο είναι το πρώτο σαββατοκύριακο; Στην νέα σαντα έχει επισκεπτήριο;
Επιστροφή στην κορυφή
μαρια Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση μαρια Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Οκτωβρίου/2018 ώρα 17:02
Το αγορι μου ειναι μεσα στο στρατοπεδο του αυλωνα. Σκεφτομουν τωρα που πλησιαζει Σαββατοκυριακονα τον επισκεφτω. Γινεται χωρις να με δηλωσει; Θα τον αφησουν; Γιατι σε 5 μερες περιπου απολυεται και ολας
Επιστροφή στην κορυφή
Ναταλία Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ναταλία Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 01:10
Καλησπέρα σε όλους! Καταρχάς θα ήθελα να απολογηθώ γιατί πιθανότατα να έχω έρθει σε λάθος μέρος του forum για την ερώτησή μου, αλλά συγχωρέστε με, είμαι καινούργια! Ήρθα στο forum γιατί θέλω να κάνω μία ερώτηση σχετικά με τα επισκεπτήρια του στρατού. Το αγόρι μου υπηρετεί στις ΕΔ και θα είναι μέσα την ημέρα των Χριστουγέννων. Γίνεται επισκεπτήριο τότε; Μήπως συνηθίζεται αυτή τη μέρα να πηγαίνουν κάποια αγαπημένα πρόσωπα των φαντάρων για να τους δουν; Ίσως λόγω της ημέρας τα πράγματα είναι πιο χαλαρά και επιτρέπεται να πας στο στρατόπεδο χωρίς να σου κάνει κάποιος "παρατήρηση"... ; Το να ρωτήσω το αγόρι μου ευθέως δεν παίζει σαν επιλογή γιατί θα είναι "επίσκεψη-έκπληξη"! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Είναι άσχημα τα Χριστούγεννα χωρίς τον άνθρωπο σου.
Επιστροφή στην κορυφή
Πολίτης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Πολίτης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2020 ώρα 12:09
Καλημέρα να ρωτήσω ο φίλος παρουσιάζεται Χίο. μετα από πόσες μέρες είναι η ορκωμοσία και κάτι επισκεπτήριο τι ώρες είναι;
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 345
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.