Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΕΚΑΜ - Ειδική Κατασταλτική Αντιτρομοκρατική Μονάδα

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 23>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΕΚΑΜ - Ειδική Κατασταλτική Αντιτρομοκρατική Μονάδα
    Αποστολή: 21/Μαΐου/2009 ώρα 15:18
Ρε παιδια να ρωτησω κατι οι ειδικοι φρουροι μπορουν να πανε εκαμ; αν ξερει καποιος σιγουρα να μ πει...
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαΐου/2009 ώρα 15:54
Αρχικά αποστάλθηκε από ελλας

Ρε παιδια να ρωτησω κατι οι ειδικοι φρουροι μπορουν να πανε εκαμ; Αν ξερει καποιος σιγουρα να μ πει...
Οχι αρχικα ειναι καθαρα ειδικοι φρουροι.
Μονο οταν συμπληρωσεις Καποια χρονια υπηρεσιας και γινεις αστυφυλακας μπορεις να επιλεξεις τα ΕΚΑΜ κανοντας φυσικα και την αναλογη εκπαιδευση!
Επιστροφή στην κορυφή
GIORGOS SXAL Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 30/Μαΐου/2009
  Παράθεση GIORGOS SXAL Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Μαΐου/2009 ώρα 01:03

Καλησπερα κομαντος. Με λενε γιωργο, ειμαι 23. Ειχα την τιμη να υπηρετησω στη σχολη αλεξιπτωτιστων σαν εκπαιδευτης στα σ. Β. Ε. Α 317,318. Ειχα τη χαρα να εκτελεσω 26 αλματα. Τωρα ειμαι αστυφυλακας Κι Ο Μοναδικος μου στοχος ειναι η ε. Κ. Α. Μ! Ονειρο μου ηταν να γινω βατραχος αλλα ως γνωστον Μετα 2004 το σχολειο επαψε να περνει εφεδρους. Θελω να μαθω απο καποιον αν υπαρχει δυνατοτητα, καλως εχοντων των πραγματων, να περασω το σχολειο υποβρυχιου καταστροφεα σαν στελεχος της ε. Κ. Α. Μ...

Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιουνίου/2009 ώρα 00:01
Αρχικά αποστάλθηκε από GIORGOS SXAL

Καλησπερα κομαντος. Με λενε γιωργο, ειμαι 23. Ειχα την τιμη να υπηρετησω στη σχολη αλεξιπτωτιστων σαν εκπαιδευτης στα σ. Β. Ε. Α 317,318. Ειχα τη χαρα να εκτελεσω 26 αλματα. Τωρα ειμαι αστυφυλακας Κι Ο Μοναδικος μου στοχος ειναι η ε. Κ. Α. Μ! Ονειρο μου ηταν να γινω βατραχος αλλα ως γνωστον Μετα 2004 το σχολειο επαψε να περνει εφεδρους. Θελω να μαθω απο καποιον αν υπαρχει δυνατοτητα, καλως εχοντων των πραγματων, να περασω το σχολειο υποβρυχιου καταστροφεα σαν στελεχος της ε. Κ. Α. Μ...

Φιλε μου δυστυχως απ'οσο γνωριζω και απο αυτα που εχω διαβασει μεχρι στιγμης ΔΕΝ υπαρχει αυτη η δυνατοτητα μιας και επιχειρησιακα δεν εχει καμμια σχεση το ενα με το αλλο.

αν θες βεβαια ψαξτο και καλυτερα αλλα νομιζω πως δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα.

Καλη επιτυχια! ...br>
Επιστροφή στην κορυφή
D.S. Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 10/Ιουλίου/2009
  Παράθεση D.S. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Αυγούστου/2009 ώρα 17:48
Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει σε αυτό που θέλα να μάθω;
Για την ΕΚΑΜ κάνεις τα χαρτιά σου όταν βγει προκύρηξη για Ειδικούς Φρουρούς ή είναι άσχετο;
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Αυγούστου/2009 ώρα 17:52
Κάνεις τα χαρτιά σου για Ειδικός φρουρός αλλα δεν γίνεσαι ΕΚΑΜίτης κατευθείαν! Πρέπει με τον νέο νόμο που άλλαξε να γίνεις στα 5 χρόνια πραγματικής υπηρεσίας αστυφύλακας και απο εκεί να κάνεις ενδουπηρεσιακά μια αίτηση στο Α. Τ που θα ανήκεις ότι επιθυμείς να καταταγείς αφου πρίν εκπαιδευτείς φυσικά στα ΕΚΑΜ. Είναι λίγο διαδικασία!
Όσο για τον νόμο που αλλάζει με την νέα σειρά που θα βγεί απο την σχολή των ειδικών φρουρών αντί για την 7αετία πραγματικής υπηρεσίας που απαιτούσαν για να γίνεις αστυφύλακας τώρα απαιτούνται 5 έτη.
Επιστροφή στην κορυφή
D.S. Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 10/Ιουλίου/2009
  Παράθεση D.S. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Αυγούστου/2009 ώρα 17:59
Αρχικά αποστάλθηκε από Δ. Υ. Κ

Κάνεις τα χαρτιά σου για Ειδικός φρουρός αλλα δεν γίνεσαι ΕΚΑΜίτης κατευθείαν! Πρέπει με τον νέο νόμο που άλλαξε να γίνεις στα 5 χρόνια πραγματικής υπηρεσίας αστυφύλακας και απο εκεί να κάνεις ενδουπηρεσιακά μια αίτηση στο Α. Τ που θα ανήκεις ότι επιθυμείς να καταταγείς αφου πρίν εκπαιδευτείς φυσικά στα ΕΚΑΜ. Είναι λίγο διαδικασία!
Όσο για τον νόμο που αλλάζει με την νέα σειρά που θα βγεί απο την σχολή των ειδικών φρουρών αντί για την 7αετία πραγματικής υπηρεσίας που απαιτούσαν για να γίνεις αστυφύλακας τώρα απαιτούνται 5 έτη.
Α ρε Δ. Υ. Κ. Πανταχού παρόν είσαι!
Σε όλα τα θέματα μέσα...
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση φιλαράκο! Να' σαι καλά!
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Αυγούστου/2009 ώρα 18:15
Τίποτα φίλε μου και οποιαδήποτε άλλη απορία έχεις σχετική μην διστάσεις!
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 06:08
Να ρωτησω κατι. Αν δωσω για σχολη αστυφυλακων μετα απο ποσο καιρο υπηρεσιας μπορω να μπω εκαμ; Μπορω κατευθυαν; Και εχει στην αθηνα σωμα;
Επιστροφή στην κορυφή
DimitrisGR Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 13/Νοεμβρίου/2009
  Παράθεση DimitrisGR Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Δεκεμβρίου/2009 ώρα 14:16
Με όλο το θάρρος...
Το συγκεκριμένο ειναι ΤΕΛΙΚΟ; Για υπάρχουν και μπατζούρια;
Γιατι έχω ακουσει και την άλλη πλευρα...
Οτι ναι μεν υπήρχε μεγάλη επιθυμια απο ενδιαφερόμενο και επειτα απο δικές του πιέσεις προς τον διοικητη του και ενα τηλέφωνο, πραγματοποιηθηκε η ένταξη και πλέον ειναι και εξέχον στελεγχος την μονάδας...
(Δεν ειναι δικος μου άνθρωπος αλλα φίλος φίλου χωρις φανφάρες! ).
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Δεκεμβρίου/2009 ώρα 00:38

ΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΠΡΕΠΙ ΝΑ ΜΑΖΕΨΟ ΓΙΑ ΤΗΝ Ε. Κ. Α. Μ

Επιστροφή στην κορυφή
moustakias Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 10/Δεκεμβρίου/2009
  Παράθεση moustakias Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Δεκεμβρίου/2009 ώρα 01:45
Μεγαλο το ενδιαφερον βλεπω για την ΕΚΑΜ. Λοιπον ας ξεκαθαρισουμε οτι εκει μπορουν να ενταχθουν μονο αστυνομικοι (απο τον βαθμο του αστυφυλακα εως του υπαστυνομου β' συνηθως) οι οποιοι εχουν συγκεκριμενη πραγματικη υπηρεσια και ειναι και στο οριο ηλικιας που οριζει η προκυρηξη για την στελεχωση της ανωτερω μοναδας. Δεν σημαινει οτι οσοι εχουν τα τυπικα προσοντα εντασονται και στη μοναδα. Κατ αρχην γινετε επιλογη και οσοι επιλεγουν καλουνται να περασουν ενα σχολειο, οσοι ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ να βγαλουν το σχολειο αυτοι μπαινουν στην ΕΚΑΜ.
Και πιστεψτε με δεν ειναι ευκολη υποθεση να περασεις το σχολειο, γι αυτο αλλωστε και η ΕΚΑΜ συμπεριλαμβανετε στις καλυτερα εκπαιδευμενες μοναδες σε παγκοσμιο επιπεδο.
Επιστροφή στην κορυφή
Rafale Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Διαγραμμένο Μέλος

Μέλος από: 05/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Rafale Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Δεκεμβρίου/2009 ώρα 01:52

Καλησπερα και απο δω. Καταρχην ειναι η εκαμ; Η τα εκαμ; Αν Γνωριζεις περι εκαμ Μπορεις σε παρακαλω να μας Πεις τι εκπαιδευση ακριβως κανουν στο σχολειο; Και αυτο προς ενημερωση ενδιαφερομενων. Το οριο ηλικιας το γνωριζεις;

Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Δεκεμβρίου/2009 ώρα 02:35
Είναι η ΕΚΑΜ. Αν όμως πρόκειται να αναφερθούμε στα στελέχη λέμε τα ΕΚΑΜ, όπως λέμε τα ΟΥΚ.
Επιστροφή στην κορυφή
DimitrisGR Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 13/Νοεμβρίου/2009
  Παράθεση DimitrisGR Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Δεκεμβρίου/2009 ώρα 08:07
Αρχικά αποστάλθηκε από moustakias

Μεγαλο το ενδιαφερον βλεπω για την ΕΚΑΜ. Λοιπον ας ξεκαθαρισουμε οτι εκει μπορουν να ενταχθουν μονο αστυνομικοι (απο τον βαθμο του αστυφυλακα εως του υπαστυνομου β' συνηθως) οι οποιοι εχουν συγκεκριμενη πραγματικη υπηρεσια και ειναι και στο οριο ηλικιας που οριζει η προκυρηξη για την στελεχωση της ανωτερω μοναδας. Δεν σημαινει οτι οσοι εχουν τα τυπικα προσοντα εντασονται και στη μοναδα. Κατ αρχην γινετε επιλογη και οσοι επιλεγουν καλουνται να περασουν ενα σχολειο, οσοι ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ να βγαλουν το σχολειο αυτοι μπαινουν στην ΕΚΑΜ.
Και πιστεψτε με δεν ειναι ευκολη υποθεση να περασεις το σχολειο, γι αυτο αλλωστε και η ΕΚΑΜ συμπεριλαμβανετε στις καλυτερα εκπαιδευμενες μοναδες σε παγκοσμιο επιπεδο.
Αυτο κάλλιστα θα μπορούσε να άλλάξει. Η πραγματαική υπηρεσία είναι κατανοητο αλλα απο τη στιγμη που ΄χεις κάποιους Ε. Φ. Οι οποιοι πληρούν προυποθέσεις. ΤΟυς έχεις και κόβουν βόλτες αντι να τους κάνεις χρήση επιχειρησικα και να έχεις ακόμα καλυτερα αποτελέσματα.
Σιγουρα μιλάμε για στελέγχη αλλα η 5ετια για Ε. Φ και στα 21-22 να μπει ο άλλος πάιε αυτόματα στα 26-27 και συνήθως τέτοια επίλεκτα σώματα έχουν όριο ηλικίας.
Χωρις να θέλω να κακολογίσω αλλα βλέπουμε όλοι το ηθικο και την σωματικη / ψυχικη ικανότητα των σειρών Αστυφυλάκων και αξιωμάτικων ΕΛ. ΑΣ. ΕΙναι λίγοι αυτοι που το "έχουν". Οπότε καλο θα ήταν να αλλάξει η πρόσληψη. Π. Χ. Μιλας για πραγματικη υπηρεσια (το μιλας σε 3ο πρόσωπο). Εχεις προσλάβει π. Χ.3 δοκιμους απο Ει. Δυναμεις Σχαλ πέρασαν, ΚΕΑΠ μικρό πέρασαν. Επιχειρησιακα και σαν στελέγχη είχαν μια εμπειρία. Αστους και καλα 2 χρόνια να ψηθούν και μετα δώσε μια ευκαιρια.
Μιλάω καθαρα για στελεγχωση απο ατομα με εμπειρία. Αλλο να εχεις πιάσει όπλο μια και 2 φορές στη σχολη και αλλο να εχεις ρίξει και με ένα αυτοματο.
Βεβαια αν γνωρίζω καλα στην ΕΚΑΜ υπάρχουν και Βατραχανθρωποι...
Επιστροφή στην κορυφή
spirosgiapros Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 07/Νοεμβρίου/2009
  Παράθεση spirosgiapros Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Δεκεμβρίου/2009 ώρα 08:49
Αρχικά αποστάλθηκε από cristi

Καλησπερα και απο δω. Καταρχην ειναι η εκαμ; Η τα εκαμ; Αν Γνωριζεις περι εκαμ Μπορεις σε παρακαλω να μας Πεις τι εκπαιδευση ακριβως κανουν στο σχολειο; Και αυτο προς ενημερωση ενδιαφερομενων. Το οριο ηλικιας το γνωριζεις;

Αρχικά αποστάλθηκε από Nassos

Είναι η ΕΚΑΜ. Αν όμως πρόκειται να αναφερθούμε στα στελέχη λέμε τα ΕΚΑΜ, όπως λέμε τα ΟΥΚ.

οπως λεει και ο nassos ειναι Η ΕΚΑΜ [Εθνικη Κατασταλτικη Αντιτρομοκρατικη Μοναδα]
τα στελεχη οι πολιτες τα αποκαλουν τα ΕΚΑΜ π. Χ. Ερχονται τα ΕΚΑΜ οι ενστολοι ομοως τους αποκαλουμε ΕΚΑΜιτες [οπως ΛΟΚατζηδες ΟΥΚαδες] π. Χ. Ερχονται οι ΕΚΑΜιτες η ερχεται Η ΕΚΑΜ [η μοναδα δηλαδη]

επισημες πληροφοριες απο το ειδικο πληροφοριακο εντυπο της αστυνομιας
http://www.astynomia.gr/images/stories/DOCS/Attachment11479_ENHMEROTIKO_EKAM_28-7-04.pdf

Αρχικά αποστάλθηκε από DimitrisGR

Αυτο κάλλιστα θα μπορούσε να άλλάξει. Η πραγματαική υπηρεσία είναι κατανοητο αλλα απο τη στιγμη που ΄χεις κάποιους Ε. Φ. Οι οποιοι πληρούν προυποθέσεις. ΤΟυς έχεις και κόβουν βόλτες αντι να τους κάνεις χρήση επιχειρησικα και να έχεις ακόμα καλυτερα αποτελέσματα.
Σιγουρα μιλάμε για στελέγχη αλλα η 5ετια για Ε. Φ και στα 21-22 να μπει ο άλλος πάιε αυτόματα στα 26-27 και συνήθως τέτοια επίλεκτα σώματα έχουν όριο ηλικίας.
Χωρις να θέλω να κακολογίσω αλλα βλέπουμε όλοι το ηθικο και την σωματικη / ψυχικη ικανότητα των σειρών Αστυφυλάκων και αξιωμάτικων ΕΛ. ΑΣ. ΕΙναι λίγοι αυτοι που το "έχουν". Οπότε καλο θα ήταν να αλλάξει η πρόσληψη. Π. Χ. Μιλας για πραγματικη υπηρεσια (το μιλας σε 3ο πρόσωπο). Εχεις προσλάβει π. Χ.3 δοκιμους απο Ει. Δυναμεις Σχαλ πέρασαν, ΚΕΑΠ μικρό πέρασαν. Επιχειρησιακα και σαν στελέγχη είχαν μια εμπειρία. Αστους και καλα 2 χρόνια να ψηθούν και μετα δώσε μια ευκαιρια.
Μιλάω καθαρα για στελεγχωση απο ατομα με εμπειρία. Αλλο να εχεις πιάσει όπλο μια και 2 φορές στη σχολη και αλλο να εχεις ρίξει και με ένα αυτοματο.

εγω θα διαφωνησω στο οτι η προυπηρεσια στις ειδ δυναμεις ειναι απαραιτητα χρησιμο προσον... Ας σκεφτουμε μονο τις στρατιωτικες τακτικες cqb και room entry και τους στρατιωτικους κανονες εμπλοκης και θα καταλαβουμε γιατι

αλλωστε ενα απο τα παλαιοτερα και πιο επιλεκτα μελη της SAS - που συμμετειχε και στην επιχειρηση στην πρεσβεια του ιραν - Το επιβεβαιωνει σε συνεντευξη του

η ΕΚΑΜ οντως κατατασσεται στις πιο μαχιμες μοναδες του κοσμου ασχετα αν εμεις οι ξερολες οι ελληνες τους εχουμε ΑΔΙΚΑ κακοχαρακτηρισει για την υποθεση της αμαλιας

υ. Γ. Χθες η ΕΚΑΜ ειχε επιτυχη επιχειρηση
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Δεκεμβρίου/2009 ώρα 17:00
Αρχικά αποστάλθηκε από spirosgiapros

Αρχικά αποστάλθηκε από cristi

Αρχικά αποστάλθηκε από Nassos

οπως λεει και ο nassos ειναι Η ΕΚΑΜ [ΕIDIKH Κατασταλτικη Αντιτρομοκρατικη Μοναδα]
τα στελεχη οι πολιτες τα αποκαλουν τα ΕΚΑΜ π. Χ. Ερχονται τα ΕΚΑΜ οι ενστολοι ομοως τους αποκαλουμε ΕΚΑΜιτες [οπως ΛΟΚατζηδες ΟΥΚαδες] π. Χ. Ερχονται οι ΕΚΑΜιτες η ερχεται Η ΕΚΑΜ [η μοναδα δηλαδη]

επισημες πληροφοριες απο το ειδικο πληροφοριακο εντυπο της αστυνομιας
http://www.astynomia.gr/images/stories/DOCS/Attachment11479_ENHMEROTIKO_EKAM_28-7-04.pdf

Αρχικά αποστάλθηκε από DimitrisGR

εγω θα διαφωνησω στο οτι η προυπηρεσια στις ειδ δυναμεις ειναι απαραιτητα χρησιμο προσον... Ας σκεφτουμε μονο τις στρατιωτικες τακτικες cqb και room entry και τους στρατιωτικους κανονες εμπλοκης και θα καταλαβουμε γιατι

αλλωστε ενα απο τα παλαιοτερα και πιο επιλεκτα μελη της SAS - που συμμετειχε και στην επιχειρηση στην πρεσβεια του ιραν - Το επιβεβαιωνει σε συνεντευξη του

η ΕΚΑΜ οντως κατατασσεται στις πιο μαχιμες μοναδες του κοσμου ασχετα αν εμεις οι ξερολες οι ελληνες τους εχουμε ΑΔΙΚΑ κακοχαρακτηρισει για την υποθεση της αμαλιας

υ. Γ. Χθες η ΕΚΑΜ ειχε επιτυχη επιχειρηση
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Ιανουαρίου/2010 ώρα 01:02
Γεια σας παιδια και καλη χρονια... Θα ηθελα να ρωτησω και εγω μερικα πραγματακια σχετικα με την ΕΚΑΜ. Απο το γυμνασιο ελεγα να δηλωσω για αξιοματικος αστυνομιας και μενω στον Κορυδαλλο (ειμαι 15-16 ετων τωρα) και οπως ειπα θελω να δηλωσω αξιομ. Αστυνομιας...
Μεσα μου αισθανομαι να το εχω και να το θελω πραγματικα... Δεν ειναι στην μεση μια λεξη που λεγεται μισθος. Αλλα θα το κανω γιατι το θελω πραγματικα... Διαβασα παραπανω αυτα που ειπατε και εχω μερικες αποριες...

1) Απο αξιομ. Αστυνομιας γινεται να ενταχθω μετα σε εκαμ;(εχω και σωματικη διαπλαση λογω 4 χρονων γυμναστηριου.)
2) Τι ειδους εκπαιδευση γινεται;(εχω μερικους γνωστους και μου εχουν πει οτι μαθαινεις αφοπλιση του αντιπαλου, σιωπηλο βημα [ ειναι μεταφορικος ο λογος που το λενε ετσι ] και πολλα αλλα.
3) Εχει καποιος κανενα ενημερωτικο εκτος απο αυτο απο την ελληνικη αστυνομια... ;
4) Τι αλλα πρεπει να εχεις για να μπεις;(υψος, βαρος.)
5) Εκτος απο την θητεια που πρεπει να κανεις σαν αστυφυλακας τι αλλο μπορεις να κανεις για να μπεις απο αλλου;

Συγνωμη που σας κουρασα, αλλα ψαχνω και εγω καπου απαντησεις.)

Ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 23>